ورود به اکسپلور به صورت حرفه ای و آسان

آموزش نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام به صورت حرفه ای و آسان

5/5 - (1 امتیاز)

فکر این که ورود به دنیای پرهیاهوی اکسپلور اینستاگرام شانسی است را به طور کامل از ذهن خود خارج کنید. هر پستی که وارد این بخش می‎شود از فیلترهای اینستاگرام عبور کرده است. شاید با شنیدن این خبر ناامید شده باشید اما باید بگوییم که شانسی نبودن در واقع خبری خوشحال کننده است. چرا که به این معناست که شما می‎توانید امیدوار باشید با تلاش و رعایت قوانین پست‎هایتان را وارد اکسپلور کنید. با این نوشته و با آموزش ورود به اکسپلور اینستاگرام همراه باشید.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام در واقع یک صفحه بی‌انتهاست. در واقع هر چقدر که به سمت پایین بروید ( اصطلاحا اسکرول کنید) محتواها و پست‌‎های نشان داده شده پایان نخواهد یافت. اینستاگرام بر اساس یک ساز و کار مشخص پست‎های خاصی را در این بخش قرار خواهد داد. در نتیجه شما هم با یادگیری این نکات می‎توانید به ورود پیج خود به این بخش امیدوار باشید. نکته اصلی این جاست که اگر یکی از پست‎های شما در اکسپلور قرار بگیرد تعداد بسیار زیادی لایک، ویو، کامنت و حتی فالوور به دست می‌‎آورید و این می‎تواند آغاز ماجرای موفقیت شما باشد.

اکسپلور

و اما راه‌های ورود به اکسپلور:

انتشار محتواهایی که تعامل را افزایش می‎دهند

الگوریتم‌‎های اینستاگرام بی وقفه به دنبال پست‎هایی هستند که لایک، کامنت و به صورت کلی تعامل بیشتری دارند. یعنی شما هم باید محتوایی را تولید کنید که این قابلیت را داشته باشد که تعامل بیشتری دریافت کند. با انجام این کار به مرور زمان احتمال ورود به اکسپلور هم افزایش می‎یابد. خصوصا اگر پست شما بتواند در همان ساعات اولیه انتشار تعامل زیادی دریافت کند، این احتمال بالاتر هم خواهد رفت. توجه داشته باشید که ری‎اکشن‎هایی که به استوری نشان داده می‎شود و پیام‎‌های دایرکتی هم جزء تعامل به حساب می‌‎آیند.

انتشار محتوایی که فالوورها از آن خوششان بیاید

برای این که به اکسپلور برسید بایستی از یک سد به نام فید گذر کنید. فید همان پست‎هایی است که در بخش خانه نمایش داده می‎شود. جالب است بدانید که اینستاگرام بر اساس قوانین جدیدش پست شما را به 100 درصد از فالوورهایتان نشان نخواهد داد بلکه آن‌ را تنها به 10 درصد نشان می‎دهد. در صورتی که بتوانید از این افراد لایک و کامنت خوبی بگیرید، آنگاه پست شما را به 90 درصد باقی مانده نشان می‎دهد. اما کار همین جا به پایان نرسیده است! اگر بتوانید نظر بخش قابل توجهی از فالوورهایتان را به سوی خود جلب کنید آنگاه احتمال ورود شما به اکسپلور افزایش خواهد یافت. در نتیجه همیشه حواستان به طبع و سلیقه‌ی فالوورهایتان باشد. می‎توانید سلیقه‌ی آن‌ها را از طریق نظرسنجی استوری جویا شوید.

فعالیت منظم و زیاد در اینستاگرام

فعالیت در اینستاگرام به چند بخش تقسیم می‎شود. اولا این که تقریبا هر روز یک پست منتشر کرده و زمان انتشار را هم ثابت نگه دارید تا کاربران بدانند که شما در چه ساعاتی از شبانه روز آنلاین هستید. دوما فعالیت فقط به انتشار پست نیست. شما باید به پیج سایر افراد هم سر بزنید. پست‌های آن‌ها را به دقت تماشا کنید و برای آن‌ها کامنت بگذارید. البته این کارها نباید به شکل رفع تکلیف انجام شود. بهتر است که از نوشتن کامنت‌های کوتاه خودداری کرده و نظرات خود را به تفصیل بنویسید. پیدا کردن پیج‌هایی که موضوع مشابه به شما دارند و فعالیت و تعامل داشتن با این پیج‎ها هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

استفاده درست از هشتگ‎‌ها

نه تنها هشتگ‌‎ها ابزاری برای دسته بندی مطالب هستند بلکه به شما کمک می‎کنند که راحت‌تر پیدا شده و احتمال ورود شما به اکسپلور را افزایش می‎دهند. برای این که بتوانید از قابلیت‌های این امکان استفاده کنید بهتر است که در هر پست حدود 5 تا 9 هشتگ قرار دهید و صد البته از هشتگ‌هایی استفاده کنید که به صورت کامل به پست شما ارتباط دارند. استفاده از هشتگ‎های نامرتبط شاید بتواند در چند روز شما را در معرض دید قرار دهد اما به زودی اینستاگرام متوجه این موضوع خواهد شد و پیجتان را جریمه خواهد کرد. توجه داشته باشید که حتی ممکن است کاربران به خاطر استفاده از هشتگ‎های نامرتبط شما را بلاک کنند که قطعا تاثیر منفی زیادی روی سیستم کسب و کار شما خواهد داشت.

حذف یا ویرایش نکردن پست و استوری در ساعات اولیه انتشار

به هیچ عنوان در ساعات و روزهای اولیه انتشار یک محتوا، اعم از پست یا استوری آن‌ها را حذف و حتی ویرایش نکنید. با انجام این کار در واقع اینستاگرام را از بررسی محتوایتان جهت ورود به اکسپلور منصرف خواهید کرد. واقعیت این است که این شبکه‌ی اجتماعی در همان ساعت اول تصمیم می‎گیرد که پست شما قابلیت ورود به اکسپلور را دارد یا نه و اگر شما اقدام به حذف کردن یا ویرایش کنید اوضاع خط خطی خواهد شد! در نتیجه حتما پیش از انتشار به تمام جنبه‌ها و جزئیات محتوای خود توجه کنید.

استفاده از لوکیشن در پست‌ها

آمارها نشان داده است که در صورت استفاده از لوکیشن میزان بازدید از پست‎هایتان تا 70 درصد افزایش می‎یابد. البته خوب است بدانید که اینستاگرام این قابلیت را دارد که لوکیشن‌های دروغین را به سرعت تشخیص دهد. در نتیجه نمی‎توانید ادعا کنید که در بندر عباس هستید وقتی که در تهران حضور دارید!

افزایش دادن زمانی که کاربر روی محتوا صرف می‎کند

اینستاگرام بازدیدی را معتبرتر و غنی‎تر می‎شمرد که زمان بیشتری داشته باشد. یعنی هر چقدر که کاربر مدت زمان بیشتری را روی پست شما تامل کند، احتمال ورود به اکسپلو افزایش چشم گیرتری خواهد داشت. در نتیجه تلاش کنید که از راه‌های درست و منطقی زمان قرار گرفتن کاربر روی محتوای خود را افزایش دهید.

 

انجام این مراحل اهمیت زیادی دارد شما می توانید برای تاثیر گذاری بیشتر این موارد خدمات اکسپلور اینستاگرام ما را هم خرید کنید و با این کار پست شما وارد اکسپلور اینستاگرام می شود.

سخن پایانی

ما در این نوشته با اکسپلور اینستاگرام آشنا شدیم و متوجه شدیم که ورود به این بخش می‎تواند تا چه حد روی موفقیت یک پیج تاثیرگذار باشد. اما ورود به آن هم قوانین خاص خود را دارد که بیشتر آن حول و حوش محتواست. در واقع این تنها محتواست که می‎تواند احتمال بیشتر دیده شدن پیج را زیاد کند. راه‌های میانبر و گول زننده مانند استفاده از هشتگ نامرتبط یا لوکیشن‌‌های دروغین خیلی زود توسط اینستاگرام و کاربران شناسایی شده و در نهایت به ضرر پیج تمام خواهد شد.

 

نوشتهٔ پیشین
افزایش فالوور اینستاگرام رایگان با ناب فالوور
نوشتهٔ بعدی
روش های انتقال فالوور اینستاگرام به اکانت دیگر

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست