spotify wrapped

آنچه بازاریابان می توانند از Spotify Wrapped یاد بگیرند

Rate this post

پایان سال زمان تأمل است. هنگامی که یک فصل به پایان می رسد، مردم به جایی که در آماده سازی برای جایی که می خواهند می روند نگاه می کنند. به هر حال، شما نمی توانید بدون دانستن آنچه می خواهید انجام دهید، تصمیمی برای سال نو بگیرید. این زمانی از سال است که مردم برنامه‌ریزان را می‌خرند، عضویت در باشگاه دریافت می‌کنند و نامه‌های تعطیلات را می‌نویسند و خلاصه سال خود را برای دوستان و خانواده می‌نویسند. این پس زمینه ای است که Spotify Wrapped را بسیار موفق می کند.

در مورد آن فکر کنید. همانطور که شما در حال فکر کردن به همه چیزهایی هستید که سال 2022 آورده است، Spotify موسیقی متنی را در اختیار شما قرار می دهد که شما را از آن عبور داده است. فرقی نمی‌کند سال شما پر از آهنگ‌های پاپ با اعتماد به نفس و شاداب بود یا شاید یک تصنیف بیش از حد جدایی، موسیقی‌ای که به آن گوش دادید بازتابی از سالی است که داشته‌اید. چه از Wrapped خود غافلگیر شده باشید و چه می دانستید دقیقا چه چیزی در راه است، نسخه امسال چیزی برای همه داشت.

Spotify در طول سال ها پیچیده شد

Spotify Wrapped از سال 2016 به کاربران نشان می‌دهد که سال موسیقی آن‌ها را مرور می‌کند. با آماری از میزان زمانی که برای گوش دادن صرف کرده‌اید، هنرمندان برتر و فهرست پخش 100 آهنگ برتر شما، این گردآوری سالانه به یکی از لوازم اصلی کاربران تبدیل شده است. .

این موضوع همچنین به یک موضوع داغ در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. Spotify Wrapped در قالبی که به راحتی قابل اشتراک گذاری است با پیوندهای سریع برای ارسال مجدد به پلتفرم های رسانه اجتماعی مورد علاقه شما ارائه می شود.

برای کاربران Spotify، Wrapped روش دیگری برای به اشتراک گذاشتن اینکه چه کسانی هستند و چه چیزی را دوست دارند با دوستان و دنبال کنندگان خود است. برای Spotify، این یک ابزار بازاریابی ویروسی است. برای اینکه بفهمیم کمپین Spotify Wrapped چقدر موثر است، به ابزار Sprout Social Listening می پردازیم. هر سال، Spotify Wrapped در رسانه‌های اجتماعی بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود و بین سال‌های 2020 تا 2021 شاهد افزایش تعاملات گسترده‌تر هستیم.

131 درصد افزایش در تعامل از 2020 تا 2021

در حالی که سال 2021 ممکن است یک سال تبلیغاتی برای کمپین Spotify Wrapped باشد، سال 2022 حتی بزرگتر بوده است. حجم کل پست‌ها، تعامل‌ها، مشارکت‌های بالقوه و نویسندگان منحصربه‌فرد نسبت به سال 2021 افزایش دو رقمی داشته است و تنها در سه روز اول بیش از 400 میلیون توییت وارد شده است.

افزایش مشارکت اجتماعی Spotify Wrapped در سال 2022
بیش از 400 میلیون توییت در مورد Spotify در 3 روز اول پس از راه اندازی بسته شد

واضح است که ترکیب منحصر به فرد اسپاتیفای از شخصی سازی، قابلیت اشتراک گذاری و فصلی بودن، نکات مناسبی را برای مخاطبان خود به ارمغان می آورد.

آنچه بازاریابان می توانند از Spotify Wrapped یاد بگیرند

از آنجایی که بازاریابان مشتاقانه منتظر برنامه ریزی برای سال 2023 هستند، سه درس کلیدی وجود دارد که باید از کمپین اسپاتیفای Wrapped گرفته شود.

اشتراک گذاری مراقبت است

Spotify Wrapped بسیار قابل اشتراک گذاری است. محتوا برای رسانه های اجتماعی بهینه شده است و تجربه درون برنامه ای کاربران را ترغیب می کند تا در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. ایجاد محتوای شخصی سازی شده که مخاطبان شما می خواهند به اشتراک بگذارند یک استراتژی برنده است. به مخاطبان خود مکالمه بدهید تا به آن بپیوندند و تعامل دنبال خواهد شد.

بشویید و تکرار کنید

اگرچه قالب Spotify Wrapped معمولاً ثابت می ماند، اما هر سال در شبکه های اجتماعی بزرگتر می شود. کمپین های سالانه – به خصوص در اواخر سال – حس تشریفاتی را ایجاد می کند که مصرف کنندگان شما هوس می کنند. با محتوای تشریفاتی به مخاطبان خود چیزی بدهید که منتظر آن باشند.

به سرگرمی بپیوندید

وقتی برندهای دیگر محتوای ویروسی تولید می کنند، دلیلی وجود ندارد که شما به این سرگرمی ملحق نشوید. ایجاد نسخه‌های خاص برند از محتوای محبوب راهی عالی برای پیوستن به گفتگو است. آبجو گینس محتوای خاص برند را با استفاده از قالب Wrapped برای تعامل با مخاطبان خود ایجاد کرد. این یک روش کم ارتفاع برای پرش روی یک روند است.

حفظ موفقیت شما

Spotify ثابت کرده است که پایبندی به فرمول اثبات شده موفقیت شما می تواند برای استراتژی اجتماعی شما معجزه کند. آیا نمی دانید چگونه فرمول خود را برای ویروسی شدن پیدا کنید؟ این مقاله همه چیزهایی را که برای کمپین ویروسی بعدی خود باید بدانید را به شما می گوید.

نوشتهٔ پیشین
Salesforce & Sprout Social’s Partnership: آنچه شما باید بدانید
نوشتهٔ بعدی
نحوه ایجاد یک لیست پخش YouTube: راهنمای گام به گام

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.