network specific social strategy 1

آنچه می توانید از یک برنامه اجتماعی خاص شبکه بیاموزید

Rate this post

با نزدیک شدن به پایان سال 2022، ما در Sprout به سال خود در فضای اجتماعی نگاه می کنیم. مانند اکثر تیم‌های رسانه‌های اجتماعی، ما در حال بررسی مواردی هستیم که در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به خوبی پیش رفت و با ورود به سال ۲۰۲۳ چه چیزهایی را می‌توانیم بهبود دهیم.

در Sprout، امسال کمی متفاوت به نظر می رسید، زیرا ما در ابتدای سال یک استراتژی جدید رسانه اجتماعی ویژه شبکه را معرفی کردیم. ما از اتخاذ یک رویکرد جدید چیزهای زیادی یاد گرفتیم و امیدواریم که شما بتوانید از بردها و اشتباهات استراتژیک ما درس بگیرید.

تعیین انتظارات

همانطور که چشم انداز اجتماعی را بررسی کردیم، شبکه ها را به دو دسته مختلف طبقه بندی کردیم – مشارکت و آگاهی. در مورد مدل تیم داخلی ما، ما مسئولیت های تیم اجتماعی خود را برای همسویی با این نوع شبکه ها تقسیم کردیم. این به هر یک از اعضای تیم اجازه می‌داد تا محتوای مخصوص پلتفرم را ایجاد کند که دقیقاً با آنچه کاربران به دنبال آن بودند مطابقت داشته باشد.

شبکه آگاهی چیست؟

شبکه های آگاهی، مانند TikTok، Instagram، Pinterest و YouTube، جایی هستند که مردم برای الهام گرفتن از آن استفاده می کنند. ما از این شبکه ها برای به اشتراک گذاشتن بینش و دیدگاه های جدید با مخاطبان خود استفاده کردیم. در نهایت، پست‌های این شبکه‌ها با هدف الهام بخشیدن به خلاقیت در مورد امکانات اجتماعی – و ایجاد Sprout به عنوان منبعی برای آن الهام‌بخش بود.

محتوای آگاهی بیشتر در مورد چیزی است که شما پست می کنید تا نحوه تعامل مردم با آن. ما همچنان می خواستیم مردم محتوایی را که ایجاد می کردیم دوست داشته باشند و به اشتراک بگذارند، اما هدف اصلی افزایش آگاهی از Sprout بود.

شبکه تعامل چیست؟

به زبان ساده، شبکه های تعامل قابل اشتراک گذاری هستند. این شبکه‌ها مانند فیس‌بوک، توییتر و لینکدین برای پست‌های جامعه‌ساز طراحی شده‌اند. چه در حال تشویق کاربران به اشتراک گذاری محتوا با مخاطبان شخصی خود باشید و چه فضایی برای گفتگو در نظرات ایجاد کنید، شبکه های تعامل همه در مورد ایجاد گفتگو هستند.

هدف ما از این شبکه‌ها این بود که محتوای مرتبط و جسورانه‌ای ایجاد کنیم که مردم را به گفتگو وادار کند. گفتگوها در مورد موضوعاتی مانند وضعیت اجتماعی، نحوه کار در رسانه های اجتماعی یا افکار در مورد اینکه رسانه های اجتماعی به کجا می روند، بود.

لیست شبکه های تعامل

ایجاد شبکه بر اساس اهداف شبکه

پس از تعیین هدف هر شبکه برای تیم هایمان، زمان تعیین اهدافمان فرا رسید. ما معیارهای سخت و نرم را برای هر پلتفرم تنظیم کردیم تا دقیقاً بدانیم چگونه محتوا را برای رسیدن به اهداف خود تنظیم کنیم. هر شبکه یک هدف نرم کلی مانند دسترسی، الهام یا تقویت داشت. معیارهای سخت ما ثابت ماند و به معیارهای رسانه های اجتماعی مانند برداشت ها و تعامل نگاه کرد. با تعیین اهداف اولیه برای استراتژی جدید، ما توانستیم انتظارات را ایجاد کنیم و معیاری برای سنجش پیشرفت به خود بدهیم.

نگاهی به گذشته

هشدار اسپویلر: Sprout سال آینده با رویکرد خاص شبکه ادامه نخواهد داد. این برای تیم ما مناسب نبود، اما ما درس‌های ارزشمندی را در این فرآیند آموختیم و به بینش‌های قدرتمندی دست یافتیم که بدون امتحان کردن آن ممکن نبود. آزمایش مداوم استراتژی‌های جدید، مهم‌ترین بخش استراتژی پایدار رسانه‌های اجتماعی است، و ما خوشحالیم که این را امتحان کردیم، حتی اگر در سال جدید ادامه ندهیم. در اینجا چند درس است که در سفر خاص شبکه خود آموختیم.

برد: به دست آوردن بینش فردی

یک استراتژی خاص شبکه برای تعیین نحوه عملکرد شما در هر شبکه بسیار عالی است. الگوریتم ها و مخاطبان متفاوت هستند و قرار دادن هر پلتفرم زیر میکروسکوپ به ما بینش ارزشمندی در مورد عملکردمان داد. ما توانستیم در زمان واقعی تغییراتی عمدی در محتوا ایجاد کنیم که تأثیر ماندگاری بر نحوه ساختار محتوا و اولویت‌بندی شبکه‌ها در آینده خواهد داشت. این بینش باعث شد تیم ما در ایجاد فعالانه محتوای اجتماعی برای هر شبکه اطمینان بیشتری پیدا کند.

اولیویا جپسون

استراتژیست ارشد رسانه های اجتماعی

برد: عمدی بودن

این استراتژی ما را مجبور کرد واقعاً به این فکر کنیم که چرا یک کاربر از یک پلت فرم بازدید می کند. ما باید دائماً از خود می پرسیدیم که کاربران ما هنگام ورود به سیستم چه می خواهند. این نوع غرض ورزی محتوای بهتری ایجاد می کند. حتی زمانی که تیم و استراتژی خود را متفاوت می‌سازیم، به روشی کاملاً جدید به دنبال این هستیم که کدام پلتفرم برای کدام محتوا مناسب‌تر است.

از دست دادن: مقیاس پذیری پایدار

به بیان ساده، این استراتژی برای مقیاس ساخته نشده است. جای تعجب نیست که داشتن استراتژی جداگانه برای هر شبکه اجتماعی سخت است. با پیوستن پلتفرم های بیشتر و بیشتری به چت، ایجاد استراتژی های موثر برای هر یک از آنها عملا غیرممکن است.

همچنین یاد گرفتیم که سیلوها مقیاس پذیری را از بین می برند. تیم ها برای ایجاد نتایج پایدار نیاز به همکاری و برقراری ارتباط دارند، و پس از اینکه تیم خود را به نصف تقسیم کردیم، این امر به طور فزاینده ای دشوار شد. می توان خیلی سخت تمرکز کرد و ما قطعاً در طول این فرآیند یاد گرفتیم. ما با این استراتژی مسیر روشنی برای رشد ندیدیم.

حرکت رو به جلو

اگرچه ما این استراتژی را با خود در سال 2023 نمی‌آوریم، اما درس‌هایی را که آموخته‌ایم و قطعاتی که با ما کار کرده‌اند، می‌گیریم. از دیدگاه کل نگر، ما هرگز نمی‌توانیم به شبکه‌های فردی به یک شکل نگاه کنیم، و این ما را به بازاریابان شبکه‌های اجتماعی بهتر تبدیل کرده است. این رویکرد راهی عالی برای به دست آوردن بینش های ارزشمند، به دست آوردن داده های بهتر و ایجاد درک درستی از پلتفرم مخاطبان شما به پلتفرم است.

به دنبال راه های بیشتری برای ارتقای استراتژی رسانه های اجتماعی خود هستید؟

آزمایشی رایگان Sprout خود را شروع کنید

نوشتهٔ پیشین
نحوه غیرفعال کردن لایک و نپسندیدن در یوتیوب
نوشتهٔ بعدی
نحوه برنامه ریزی پست های اینستاگرام از قبل

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.