Data driven marketing social insights are key Artboard 1 copy

استراتژی بازاریابی مبتنی بر داده: چرا بینش اجتماعی کلیدی است؟

Rate this post

نامزدی. اطلاع. سهم صدا بازگشت سرمایه سرعت مراقبت از مشتری تمام معیارهای آزمایش شده و واقعی که نقشی اساسی در اثبات اثربخشی استراتژی اجتماعی شما دارند.

اما این نقاط داده فقط سطح آنچه را که اجتماعی می تواند به شرکت شما ارائه دهد، خراش می دهد. تصور کنید که می‌توانید تمام مکالمات رسانه‌های اجتماعی را که در اطراف برندتان اتفاق می‌افتد، نظارت و تجزیه و تحلیل کنید و از بینش‌های مصرف‌کننده که برای رشد کسب‌وکارتان حیاتی هستند، استفاده کنید. این چیزی است که گوش دادن اجتماعی ارائه می دهد.

گوش دادن، ایجاد استراتژی‌های بازاریابی مبتنی بر داده را در دسترس‌تر می‌کند و به کل سازمان شما ابزارهایی را می‌دهد تا از رقبا پیشی بگیرد، استراتژی محتوای شما را بهبود بخشد، طرح‌های محصول جدید را تکرار کند و کمپین‌های تاثیرگذارتری ایجاد کند.

آلیشیا جانستون

مدیر محتوا، Sprout Social

Team Sprout از گوش دادن برای ایجاد استراتژی‌های قوی‌تر و تصمیم‌گیری مؤثرتر استفاده می‌کند و می‌توانید از آن برای باز کردن قفل و اطلاع‌رسانی بازاریابی مبتنی بر داده استفاده کنید.

بازاریابی داده محور چیست؟

بازاریابی داده محور زمانی است که استراتژی های بازاریابی خود را با تجزیه و تحلیل مصرف کننده (مثلاً: جمعیت شناسی مشتری، نقاط درد، علایق و عادات خرید) اطلاع می دهید. برای پیش‌بینی رفتار مخاطب هدف آینده و به دست آوردن بینش در مورد موفقیت کمپین‌ها و راه‌اندازی محصول شما بسیار مهم است.

برای بازاریاب‌های اجتماعی، ایجاد یک استراتژی بازاریابی مبتنی بر داده‌های جامع، بیش از بررسی معیارهای نمایه را شامل می‌شود—شما باید وسعت داده‌های مصرف‌کننده در دسترس در شبکه‌های اجتماعی را بگنجانید. با استفاده از گوش دادن اجتماعی، می توانید درک عمیق تری از مخاطبان خود ایجاد کنید و بازخورد صادقانه درباره برند/محصولات خود را جمع آوری کنید.

راه حل های بازاریابی مبتنی بر داده را برای سخت ترین چالش های خود (در زمینه های اجتماعی و فراتر از آن) پیدا کنید.

با توجه به Sprout Social Index™، 65 درصد از برندها از داده های اجتماعی برای اطلاع رسانی استراتژی فروش خود، 48 درصد برای بهبود توسعه محصول خود و 46 درصد از آن برای بهینه سازی استراتژی محتوای خود استفاده می کنند.

بسیاری از بازاریابان در حال حاضر برای درک بهتر صنعت، مخاطبان هدف و رقبا به گوش دادن روی می آورند.

نگاهی به پشت پرده بیندازید تا ببینید چگونه تیم بازاریابی Sprout از گوش دادن برای محافظت از نام تجاری ما، بهینه سازی استراتژی محتوای ما و اصلاح توسعه محصول ما استفاده می کند.

تجسم داده ای که می خواند "چگونه Team Sprout از گوش دادن اجتماعی برای اطلاع رسانی استراتژی ما استفاده می کند." عنوان خوانده شده، "ما از برند خود محافظت می کنیم.  ما استراتژی محتوای خود را بهینه می کنیم.  ما توسعه محصول خود را اصلاح می کنیم."

از برند خود محافظت کنید

یک تجربه منفی مشتری می تواند به یک بحران تمام عیار تبدیل شود، اگر به درستی مورد توجه قرار نگیرد. ابزار گوش دادن Sprout به تیم اجتماعی ما این امکان را می‌دهد که نبض ثابتی بر سلامت و احساسات برند ما داشته باشد. ما روند داده‌های مربوط به سهم ما از صدا، حجم مکالمه و نسبت احساسات مثبت را دنبال می‌کنیم.

این به ما این امکان را می دهد که به سرعت به درخواست های مراقبت از مشتری پاسخ دهیم و بحران ها را با لطف مدیریت کنیم.

تصویری از داشبورد Sentiment Summary در ابزار Sprout Social Listening.  داشبورد نسبت احساسات مثبت به منفی و تغییر در روند احساسات در طول زمان را نشان می دهد.

گوش دادن همچنین نظارت بر تمام مکالمات در مورد/در اطراف برند ما و صنعت رسانه های اجتماعی را به طور کلی آسان می کند.

به عنوان مثال، ما از داده های شنیداری برای اطلاع رسانی استراتژی استخدام خود و جذب استعدادهای برتر با توجه دقیق به تصویر برند خود استفاده می کنیم. ما قادریم به سوالاتی مانند:

  • چگونه با رقبای خود مقایسه کنیم؟
  • گرایش های احساسات اجتماعی در رابطه با فرهنگ سازمانی ما چیست؟
  • تلاش‌های روابط عمومی و محتوای رهبری فکری ما چقدر حجم اجتماعی ایجاد می‌کند؟

استراتژی محتوای خود را بهینه کنید

چرخه‌های روند هرگز سریع‌تر حرکت نکرده‌اند، و تشخیص اینکه چه چیزی در بین مخاطبان ما طنین‌انداز می‌شود و چه چیزی شکست خواهد خورد، دشوار است. به همین دلیل است که تیم ما قبل از تولید محتوا از داده‌های Listening برای بررسی موضوعات استفاده می‌کند.

به گفته آلیسیا، «داده‌های گوش دادن به ما کمک می‌کند تا بررسی کنیم که آیا روندهایی که در فیدهای خود و مشتریان مشاهده می‌کنیم با مخاطبان گسترده‌تری طنین‌انداز می‌شوند یا خیر، و مضامین و موضوعات فرعی مکالمه اضافی را کشف کنیم. این بدان معناست که می‌توانیم محتوای مرتبط‌تر و با عملکرد بالا ایجاد کنیم. این به ما کمک می‌کند تا به سرعت به روندها واکنش نشان دهیم – مانند “این ذرت است” و آرام ترک کردن.

بینش اجتماعی همچنین به ما کمک می کند تا محتوای همیشه سبز قانع کننده تری ایجاد کنیم. از نمایه‌های اجتماعی تا وبلاگ خود، محتوای خود را با داده‌های Listening غنی می‌کنیم که از رهبری فکری ما پشتیبانی می‌کند، تیم فروش ما را توانمند می‌کند و به ما کمک می‌کند به طور مؤثرتری با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنیم.

به عنوان مثال، در آغاز همه‌گیری کووید، مدیر ارشد رسانه‌های اجتماعی ما، راشل گولت، اطلاعات بینش گوش دادن را به دست آورد که به ما کمک کرد تعیین کنیم که برندها از چه پیام‌هایی بیش از حد استفاده می‌کنند. یافته‌ها به ما کمک کرد موقعیت‌یابی خود را تنظیم کنیم تا مطمئن شویم محتوای Sprout مرتبط، جذاب، مفید و معتبر است، نه رباتیک و غیرشخصی.

توسعه محصول خود را اصلاح کنید

ما همیشه بر اساس بازخورد مشتری، پلتفرم خود را به‌روزرسانی می‌کنیم. اخیراً، پس از اینکه تیم اجتماعی متوجه مکالمات/سوالات زیادی در مورد آن در شبکه های اجتماعی و در نظرات و پیام های ما شد، راه اندازی حالت تاریک را تسریع کردیم. آنها توانستند از Listening و داده های کیفی برای اطلاع از نیاز به ویژگی محصول جدید استفاده کنند.

به یاد داشته باشید: وقتی مردم در مورد برند شما، محصول یا نقاط دردسرشان صحبت می کنند، معمولاً شما را تگ نمی کنند. گوش دادن به ما کمک می کند هوشیار باشیم و در تمام مکالماتی که می تواند به ما در بهبود پیشنهادات کمک کند، هوشیار باشیم.

همانطور که مایک بلایت، مدیر ارشد تحقیقات بازار Sprout می گوید: «گوش دادن مانند جعبه پاندورا است. هنگامی که آن را باز کردید، منبعی از حقیقت/بازخورد سازنده پیدا خواهید کرد که به شما در بهبود برند و محصولاتتان کمک می کند. خوب یا بد، داده ها به احساسات شما اهمیتی نمی دهند.»

استراتژی بازاریابی مبتنی بر داده خود را با ابزار Sprout’s Listening ارتقا دهید

گوش دادن را می توان به صورت دستی با استفاده از ابزارهای پلتفرم بومی انجام داد، اما داده های خام شکاف هایی ایجاد می کنند که تجزیه و تحلیل یافته ها را دشوار می کند.

همانطور که مایک می گوید، “شما در حال جنگیدن در یک نبرد سخت هستید، زمانی که از Listening استفاده نمی کنید، زیرا اطلاعات کافی برای انجام کار خود را به خود نمی دهید.”

ابزار گوش دادن اجتماعی Sprout از قدرت کامل داده ها استفاده می کند و آن را برای همه تیم ها – صرف نظر از تجربه آنها در شبکه های اجتماعی – در دسترس قرار می دهد.

در این ابزار، می‌توانید به راحتی بینش‌ها و روندها را از مکالمات جهانی استخراج کنید و به سرعت از هزاران فکر، نظر و بازخورد فیلتر نشده، بینش‌های بازاریابی حیاتی کسب‌وکار و داده‌محور را دریافت کنید تا بر استراتژی فعلی‌تان تأثیر بگذارد و اقدامات آینده را هدایت کند.

تصویری از خلاصه موضوع عملکرد گوش دادن در پلتفرم Sprout.  در تصویر می توانید حجم کل، تعاملات، برداشت ها و تحلیل احساسات را مشاهده کنید.

از بینش رسانه های اجتماعی برای تبدیل شدن به یک رهبر بازاریابی مبتنی بر داده استفاده کنید

با استفاده از داده‌های شنیداری اجتماعی در تیم بازاریابی و سازمان گسترده‌تر، از توسعه استراتژی‌های مؤثر، تصمیم‌گیری‌های مهم و دستیابی به مخاطبان هدف خود دوری کنید.

با قرار دادن میلیون‌ها گفتگو در شبکه‌های اجتماعی در استراتژی خود، تصویر کامل‌تری خواهید داشت. تاثیر آن را خودتان ببینید. Sprout Social را به صورت رایگان با یک دوره آزمایشی 30 روزه امتحان کنید.

نوشتهٔ پیشین
چگونه یک استراتژی مدیریت شهرت آنلاین موثر اجرا کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
راهنمای برندها برای افزایش تبدیل

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست