inbound marketing strategy

استراتژی 7 مرحله‌ای بازاریابی ورودی برای استارت‌آپ‌ها برای رشد سریع‌تر

Rate this post

پس از راه اندازی کسب و کار خود با هدف رشد سریع آن، نکته بعدی که شما را نگران می کند این است که چگونه مشتری جذب کنید.

جهان یک دهکده جهانی است و مشتریان اکنون برای تصمیم گیری آگاهانه هنگام خرید محصول یا خدمات، در وب گشت و گذار می کنند. یک مطالعه نشان می دهد که 80٪ از تصمیم گیرندگان تجاری مقالات موجود در وب سایت یک شرکت را به عنوان منبع اطلاعات به تبلیغات ترجیح می دهند.

این امر بازاریابی ورودی را به یک روش تجاری مهم تبدیل کرده است.

همچنین بازاریابی سنتی گران است و تنها راه نجاتی که استارت‌آپ‌ها باید با شرکت‌های بزرگ‌تر با جیب‌های عمیق رقابت کنند، بازاریابی ورودی است. رویکرد.

به نظر جالب میاد؟

اگر بله، به خواندن ادامه دهید زیرا ما در مورد 7 استراتژی بازاریابی درونگرا که باید به عنوان یک استارتاپ اتخاذ کنید به شما خواهیم گفت.

بازاریابی درونگرا چیست؟

بازاریابی ورودی است یک رویکرد استراتژیک که شامل ایجاد محتوای ارزشمند با هدف جذب مشتریان هدف و ایجاد روابط بلندمدت با آنها.

مخاطبان شما به دنبال راه حلی برای مشکلات خود هستند و این شما هستید که باید محتوای خود را به عنوان راه حل در مراحل مختلف چرخه خرید تنظیم کنید.

این محتوا می تواند در قالب پست های وبلاگ باشد، کتاب های الکترونیکی، وبینارها، پست های رسانه های اجتماعی، اینفوگرافیک ها، به اشتراک گذاری اسلاید، ویدئوها و غیره.

همه چیز در مورد خلاق بودن از طریق ارتباط با دردهای مخاطبان و کمک به رفع آنهاست.

بازاریابی درونگرا چگونه کار می کند؟

با تمرکز بر پیام‌ها و تجربیاتی که مشتریان هدف می‌خواهند بشنوند، کار می‌کند. این توسط ترجیحات مشتری، داده های رفتاری و روندها پشتیبانی می شود.

به جای اینکه زورگو باشید و از مشتریان بالقوه بخواهید که برای محصولات شما با اسلحه پرداخت کنند، از محتوا برای جذب آنها به حلقه خود استفاده می کنید. سپس به آنها بگویید که مشکلات آنها را درک می کنید و آنها را راهنمایی کنید تا راه حلی در تجارت شما پیدا کنند.

مشتریان برندهایی را می خواهند که بتوانند به آنها اعتماد کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند، و بازاریابی درونگرا به عنوان ابزاری برای ارتباط با آنها قبل از نیاز به محصولات و خدمات شما عمل می کند.

اکنون می‌دانید که استراتژی بازاریابی درون‌گرا برای یک استارت‌آپ چیست و چگونه کار می‌کند، بیایید به ۷ مرحله‌ای که باید بدانید، بپردازیم.

7 مرحله برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی ورودی ستاره ای برای استارتاپ ها

مرحله 1: برنامه ریزی

برنامه ریزی مانند ایجاد یک پایه محکم برای بازاریابی درونگرای شماست. شامل موارد زیر است:

دانستن نیازهای خود

ارزیابی نیاز شما به معنای درک شکاف فعلی بین محل استارتاپ شما و جایی است که می خواهید باشید. سپس به بهترین راه برای بستن آن فکر کنید.

هدف گذاری

هدف بازاریابی درونگرا جذب مشتریان هدفی است که مشکلاتی را برای محصولات و خدمات شما حل می کنند. در نظر گرفتن آن اطمینان حاصل می کند که آن را در اولویت قرار داده اید و برای رسیدن به آن تلاش می کنید.

مشتری ایده آل خود را شناسایی کنید

اگر مخاطب اشتباهی را هدف قرار دهید، امتیاز را از دست خواهید داد. شما نه تنها زمان و منابع خود را هدر خواهید داد، بلکه هیچ یک از آنها به آنچه ارائه می دهید علاقه نشان نمی دهند. نگه داشتن تب از رقبای خود از طریق موتورهای جستجو و رسانه های اجتماعی، انجام مصاحبه و استفاده از داده های موجود مشتریان راه هایی برای شناسایی مشتری ایده آل شما هستند..

انتخاب محتوایی که کار می کند

همه محتوا برای مخاطب هدف کار نمی کند. استفاده از یک پست وبلاگ برای جذب مخاطبانی که به ویدیوها اهمیت می دهند مانند قرار دادن یک میخ مربع در یک سوراخ گرد است. این اتلاف وقت است و سوزن را تکان نمی دهد.

مرحله 2: ایجاد کنید

این هست مرحله ای که در آن محتوایی را توسعه می دهید که مخاطب ایده آل شما را جذب می کند، آنها را به رهبر تبدیل می کند و شما را به عنوان یک مرجع معرفی می کند در صنعت شما

بیایید انواع محتوایی را که می توانید ایجاد کنید ببینید:

پست های وبلاگ

به عنوان یک استارتاپ که می خواهد از بازاریابی درونگرا استفاده کند، انتظار می رود شما یک وب سایت داشته باشید. با آن می توانید یک پست وبلاگ ایجاد کنید.

به استراتژی محتوای خود نگاهی بیندازید و موضوعی را انتخاب کنید که مناسب مخاطب ایده آل شما باشد. یک پست وبلاگ بنویسید و آن را منتشر کنید. نویسنده داخلی یا مستقل شما می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

ویدئو

تحقیق کنید و اسکریپت ویدیویی خود را بنویسید، از دوربین خود برای ضبط استفاده کنید، سپس ویدیوی خود را با هر یک از ابزارهای ویرایش ویدیو ویرایش کنید. می توانید از هر یک از قالب های ویدیویی از پیش ساخته شده در Canva استفاده کنید.

کتاب الکترونیکی

این نوع محتوا با پست های وبلاگ کار می کند و می توانید آنها را با ایمیل های مخاطبان خود مبادله کنید. از برنامه هایی مانند Microsoft Word یا Google Docs برای نوشتن کتاب الکترونیکی خود و تبدیل آن به PDF استفاده کنید. این باعث می شود که این فایل دانلودی باشد که مخاطبان شما می توانند در هر زمان به آن دسترسی داشته باشند.

وبینار

ایجاد وبینار زمان بر نیست. اسلایدهای خود را آماده کنید، آنها را در پلتفرم میزبانی وبینار خود آپلود کنید و مخاطبان ایده آل خود را برای ثبت نام و شرکت در آنها دعوت کنید.. کسانی که آن را از دست داده اند نیز می توانند یک پخش مجدد یا درخواستی را تماشا کنند.

پادکست

پادکست ها با افرادی که به محتوا در قالب موسیقی گوش می دهند طنین انداز می شود. تجهیزات پادکست خود را تهیه کنید، سرویس میزبانی پادکست را انتخاب کنید، یک قسمت را ضبط کنید و به مخاطبان خود اطلاع دهید.

مرحله 3: توزیع

اینجاست که کار اصلی شروع می شود.

چه فایده ای دارد که محتوای ارزشمندی دارید و به مخاطبی که به آن نیاز دارد نمی رسد؟

چه ضایعاتی!

کانال هایی را که مشتریان ایده آل شما در آن هستند شناسایی کنید و شروع به توزیع محتوا کنید تا به آنها دسترسی پیدا کنید.

موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و پینترست کانال های مناسبی برای توزیع پست های وبلاگ هستند. محتوای خود را برای افزایش شانس نمایش آن در نتایج جستجو بهینه کنید.

برای محتوای ویدیویی یوتیوب، فیسبوک، تیک تاک و اینستاگرام را در نظر بگیرید. بسیاری از مخاطبان این کانال ها علاقه مند به تماشای ویدیوهایی هستند که به آنها در حل مشکل کمک می کند.

در واقع اینستاگرام نرخ تعامل ویدیویی بالاتری دارد. اگرچه نیاز به داشتن فالوورهای زیادی دارد، اما نباید نگران کننده باشد. می‌توانید حساب‌های اخلاقی اینستاگرام را با فالوورهای بزرگ از Socialtradia دریافت کنید.

Quora، LinkedIn و Twitter برای این موارد مناسب هستند توزیع پادکست، وبینارها و کتاب های الکترونیکی از آنجایی که مخاطبان در این پلتفرم‌ها درگیر بحث‌هایی می‌شوند که دانش و حرفه آنها را افزایش می‌دهد.

توزیع محتوا چیزهای زیادی را در بشقاب شما قرار می دهد و ابزارهایی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند.

آیا در مدیریت توزیع محتوای رسانه های اجتماعی خود دچار اضطراب می شوید؟ نگران نباشید SocialPilot اینجاست تا کل فرآیند را خودکار کند.

با SocialPilot، ایجاد پست، زمان‌بندی و انتشار چندین شبکه رسانه اجتماعی را برای چندین مشتری از یک مکان مدیریت کنید. خودکار کردن پست‌های رسانه‌های اجتماعی به شما زمان می‌دهد تا روی برنامه‌ریزی محتوای بیشتر تمرکز کنید.

ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی

آزمایشی 14 روزه خود را شروع کنید

مرحله 4: گرفتن

هدف از توزیع تهاجمی محتوای شما تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ است. و این فقط اتفاق نمی افتد. شما نیاز به یک فرآیند در محل دارید. اجازه دهید دکمه فراخوان برای اقدام شما قانع کننده باشد; این به خوبی در پست های وبلاگ کار می کند.

به عنوان مثال، یک پست وبلاگ اطلاعاتی می تواند یک فراخوان برای اقدام در پایان با هدف جمع آوری ایمیل ها داشته باشد.

البته، شما باید چیزی در ازای آن ارائه دهید، و اینجاست که یک کتاب الکترونیکی، چک لیست یا الگوی رایگان وارد می شود.

در اینجا نمونه ای از بنر CTA است که ما در وبلاگ خود استفاده کرده ایم.

الگوی تقویم رسانه های اجتماعی

صفحات فرود مانند یک جذابیت کار می کنند. می توانید از آن برای گرفتن سرنخ ها در انتهای وبینار رایگان خود استفاده کنید. این می تواند به صورت درخواست از شرکت کنندگان برای بازدید از صفحه فرود و دانلود راهنمای رایگانی باشد که کل وبینار را خلاصه می کند.

کاربرانی که محتوای شما را ارزشمند می دانند، از یک صفحه فرود دیدن می کنند. شما می توانید آن را در فیس بوک، توییتر و لینکدین به اشتراک بگذارید، در حالی که آن را به بیو خود در اینستاگرام اضافه می کنید.

مرحله 5: تجزیه و تحلیل

هنگامی که سرنخ ها شروع به چکیدن کردند، آنها را تجزیه و تحلیل کنید تا بدانید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست.

روی کانال های توزیع و محتوا تمرکز کنید تا ببینید کدام یک سرنخ های بیشتری تولید می کند. برای محتوا، موضوعات، سرفصل‌هایی که جادو می‌کنند و پیشنهادهایی که بازدیدکنندگان را به سرنخ تبدیل می‌کنند را بررسی کنید.

از Socialpilot برای تجزیه و تحلیل محتوایی که در رسانه های اجتماعی توزیع می کنید استفاده کنید. این اطلاعات بینش دقیقی را در مورد هر محتوایی که به اشتراک می گذارید ارائه می دهد.

تجزیه و تحلیل فیس بوک

بیایید فیس بوک را به عنوان مثال در نظر بگیریم. میزان مشارکت پست، کلیک‌های پست، دسترسی کل، لایک‌های صفحه و سایر معیارهای کلیدی را برای هر محتوا خواهید دید.

مرحله 6: پرورش دهید

سرنخ هایی را که تولید می کنید آبیاری کنید تا سبز بمانند وگرنه خشک می شوند. هدف ایجاد اعتبار و اعتماد و از بین بردن هرگونه شک و تردیدی است که مشتری هدف در مورد برند شما دارد.

شما مجبور نیستید به خاطر این موضوع خواب خود را از دست بدهید زیرا آنها را در لیست خود دارید. از کمپین‌های ایمیلی و گردش‌های کاری برای خودکارسازی هدایت خود استفاده کنید. محتوایی را به آنها ارائه دهید که آنها را در مورد برند، محصول و خدمات شما و اینکه چگونه می تواند به حل مشکل آنها کمک کند، روشن کند.

با ارسال یک ایمیل خوشامدگویی که به آنها یادآوری می کند چگونه به لیست ایمیل شما آمده اند، شروع کنید. محتوایی دنبال می‌شود که گرم می‌کند و باعث می‌شود باور کنند در جای درستی هستند.

مخاطبان خود را با ایمیل بمباران نکنید. دنباله ای را دنبال کنید، تا سخت و آزاردهنده به نظر نرسید.

مرحله 7: تبدیل

این زمانی است که گندم را از کاه جدا می‌کنید و روی تبدیل کیفیت منجر به فروش تمرکز می‌کنید.

اولین رویکرد تجزیه و تحلیل امتیاز سرنخ و تقسیم بندی آنها است. روی مخاطبانی با امتیاز سرب بالا تمرکز کنید زیرا آنها هستند که برای محصولات و خدمات شما هزینه می پردازند.

ارتباطات خود را مطابق با نیازهای آنها شخصی سازی کنید. سپس توضیح دهید که آنها چه چیزی از محصولات و خدمات شما که رقبای شما ارائه نمی دهند به دست می آورند.

سؤالات متداول مربوط به محصول داشته باشید و تخفیف‌ها و پیشنهادهای محدود ارائه دهید که آنها را وادار به اقدام از ترس از دست دادن. هر استراتژی فروش دیگری برای اطمینان از اینکه یک سرنخ واجد شرایط فروش از بین نمی رود باید روی میز باشد.

نتیجه

استراتژی‌های بازاریابی ورودی شما تنها در صورتی می‌توانند مؤثر واقع شوند که مراحل صحیح و نحوه اتصال آنها در چرخ لنگر را درک کنید. در غیر این صورت گاری را جلوتر از اسب می گذارید.

ما به شما نشان دادیم 7 مرحله – برنامه ریزی، ایجاد، توزیع، ضبط، تجزیه و تحلیل، پرورش و تبدیل. این به شما بستگی دارد که اجرای آنها را شروع کنید تا با محتوای موثرتر و ارزان تر، مشتریان را جذب کنید.

نوشتهٔ پیشین
چگونه در اینستاگرام ویروسی شویم: استراتژی هایی برای برند شما
نوشتهٔ بعدی
چرا باید از تقویم محتوای رسانه های اجتماعی استفاده کنید؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست