Building Relationships with Customers

ایجاد روابط اجتماعی با فناوری

Rate this post

روز دیگر، یک چیز غیر منتظره دیدم. پس از یک مشکل مشتری، اولین واکنش پدرم کمک گرفتن از طریق شبکه های اجتماعی بود. او با برنامه وب یک شرکت مشکل داشت و اولین فکرش این نبود که با خط پشتیبانی آنها تماس بگیرد یا حتی از چت وب آنها استفاده کند، بلکه پیام دادن به آنها در اینستاگرام بود. ما اغلب فکر می کنیم رسانه های اجتماعی متعلق به Millenials و Gen Z هستند، اما همه از آن استفاده می کنند. و اگر کسب‌وکار خود را با فناوری‌ای که تعاملات بی‌وقفه با رسانه‌های اجتماعی را امکان‌پذیر می‌کند تجهیز نکرده‌اید، در حال حاضر ریسک زیادی را متحمل شده‌اید.

ایجاد روابط قوی با مشتریان کلید موفقیت کوتاه مدت و بلند مدت است. روابط باعث وفاداری به برند می شود و وفاداری به برند چیزی است که باعث رشد کسب و کار شما می شود. رسانه های اجتماعی بر اساس انواع مکالمه هایی ساخته شده اند که روابط عمیقی ایجاد می کنند. برای استفاده از آن باید آماده باشید. اما رسانه های اجتماعی پیچیده هستند. بدون فناوری قابل اعتماد و سطح بالا، تیم های شما نمی توانند تمام پیچیدگی های یک استراتژی اجتماعی پیچیده را مدیریت کنند. یک پشته فناوری خوب بهترین دوست شما در شبکه های اجتماعی است، صرف نظر از اینکه در چه بخش یا عملکردی مشغول به کار هستید.

با مخاطبان خود در تماس باشید

اکثر کسب و کارها آماده پذیرش این نیستند که رسانه های اجتماعی کانال ترجیحی برای مصرف کنندگان است. اما بیش از نیمی (54٪) از مشتریان جهانی دیدگاه مطلوب تری نسبت به برندهایی دارند که نیازهای پشتیبانی را در رسانه های اجتماعی برطرف می کنند. حتی با وجود چنین آماری، کسب‌وکارها همچنان می‌خواهند مشتریان را به خطوط یا ایمیل‌های پشتیبانی هدایت کنند. این قابل درک است و مطمئناً مدیریت آن بسیار ساده تر است. خطوط تلفن و ایمیل ها کانال هایی هستند که ما سابقه طولانی مدیریت آن ها را داریم و می توانیم به راحتی آنها را به بخش مربوطه هدایت کنیم. در همین حال در Social، ما همان تجمل را نداریم زیرا نمی توانیم نحوه، زمان و مکان ارسال پیام ها را کنترل کنیم.

و این به این دلیل است که مشتریان شما کسب و کار شما را به طور منظم به تیم های فروش، پشتیبانی مشتری و بازاریابی تقسیم نمی کنند. آن‌ها کسب‌وکار شما را به‌عنوان یک نهاد می‌بینند، و ارسال پیام به آن نهاد در فیسبوک آسان است. به عنوان رهبران کسب‌وکار، وظیفه ما درک و برآورده کردن خواسته‌های مشتریانمان است و در حال حاضر مشتریان ما آرزوی یک تجربه پشتیبانی یکپارچه از رسانه‌های اجتماعی را دارند.

درست همانطور که فناوری تلفن و ایمیل مسیریابی درخواست‌ها را برای افرادی که می‌توانند به آنها پاسخ دهند را برای ما آسان‌تر می‌کند، پشته‌های فناوری رسانه‌های اجتماعی نیز می‌توانند همین کار را انجام دهند. سرمایه‌گذاری در فناوری فعال‌سازی رسانه‌های اجتماعی باعث می‌شود که هم تیم‌ها و هم مشتریان شما از ابتدا تا انتها یک تجربه یکپارچه داشته باشند. فناوری می‌تواند پیام‌های شما را به سرنخ‌ها، سؤالات و شکایات تقسیم کند تا فرد مناسب همیشه آماده ارسال پاسخ مناسب باشد. فناوری همچنین هر پیامی را که دریافت می‌کنید ردیابی می‌کند، بنابراین هر پیامی یک پاسخ دریافت می‌کند، بنابراین شما برای کمک به این مشتری در آینده مجهزتر هستید و بنابراین می‌توانید از داده‌ها برای اطلاع‌رسانی در تصمیم‌گیری‌های آینده خود استفاده کنید.

در زمان واقعی تماس بگیرید

رسانه های اجتماعی تنها کانال بازاریابی است که به شما بازخورد فوری می دهد. هر نما، لایک و نظر یک نقطه داده است که می تواند به شما بگوید که کمپین شما چقدر خوب عمل می کند. با این نتایج، دیدن اینکه چگونه هر کانال دیگری می تواند آن را شکست دهد، دشوار است. هر کمپینی که با رسانه‌های سنتی ایجاد می‌کنید – خواه تلویزیون، بیلبورد، رادیو یا چاپ – باید توسط یک کمپین رسانه‌های اجتماعی پشتیبانی شود تا بتوانید تأثیر آن را ببینید و در زمان واقعی تنظیمات را انجام دهید.

استراتژی های بازاریابی اجتماعی اول به شما این قدرت را می دهد که واقعاً داده محور باشید. اما شما نمی توانید از این داده ها بدون فناوری استفاده کنید. دانستن اینکه 10000 نفر در هفته گذشته با کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی تعامل داشته اند خوب است، اما به شما در تصمیم گیری کمکی نمی کند. شما باید بتوانید به آن تعاملات بپردازید تا آیتم های اقدام آنها را پیدا کنید. داده‌های کمی شما -مانند معیارهای تعامل یا پست – تأثیر کمپین شما را به شما نشان می‌دهد در حالی که داده‌های کیفی شما – مانند محتوا و احساسات پاسخ‌ها یا اشاره‌ها – می‌تواند به شما بگوید که کجا موفق هستید و کجا باید مسیر را تغییر دهید. . بدون فناوری در کنار شما برای کمک به تفسیر آن، آنها فقط اعداد هستند.

از طریق مکالمات ارتباط برقرار کنید

هر رابطه ای از طریق گفتگو ایجاد می شود. برای برندها، این مکالمات به طور سنتی یک طرفه بوده است. اما رسانه‌های اجتماعی به مشتریان شما صدایی می‌دهند – و این مسئولیت شماست که گوش کنید و تعامل داشته باشید. نظر دادن، لایک کردن و پاسخ دادن به محتوای مخاطبان یک استراتژی کلیدی برای برندهای پیچیده اجتماعی است. با نشان دادن اینکه به چیزهایی که مخاطبان به آنها اهمیت می دهند اهمیت می دهید، وفاداری و اعتماد به برند را القا می کنید. اما بار دیگر، مقیاس‌پذیری این استراتژی بدون فناوری غیرممکن است.

همانطور که حضور و تیم شما در رسانه های اجتماعی رشد می کند، ضروری است که فناوری لازم برای موفقیت آنها را در اختیار داشته باشید. آنها برای پیگیری نظرات و تعاملات با مشتریان به یک منبع حقیقت نیاز دارند. این کاری نیست که آنها بتوانند به صورت بومی در یک پلتفرم یا با یک راه حل کمتر پیچیده مدیریت رسانه های اجتماعی انجام دهند. رهبر بودن به معنای تجهیز تیم خود برای موفقیت است. و با افزایش پیچیدگی استراتژی شما، آنها به یک پشته فناوری برای ساده کردن آن نیاز دارند.

به شرایط در حال تغییر واکنش نشان دهید

همه ما در حال حاضر اثرات تغییرات بازار و مصرف کننده را احساس می کنیم. گاهی اوقات ممکن است غیرممکن به نظر برسد که بدانید در آینده چه اتفاقی قرار است بیفتد. اما شبکه‌های اجتماعی می‌توانند یک شاخص پیشرو برای آنچه که برای تیم شما پیش می‌آید – اگر بدانید چگونه از آن استفاده کنید.

داده های اجتماعی برخی از قدرتمندترین داده هایی هستند که ما به آنها دسترسی داریم. این مجموعه ای از میلیاردها افکار، نظرات، اضطراب ها و شادی های مردم است. داده های اجتماعی پاسخ مهم ترین سوالات کسب و کار شما را در خود جای داده است. خواه تیم شما بر روابط سرمایه گذار، فروش، تحقیق و توسعه یا منابع انسانی متمرکز باشد، داده های اجتماعی می تواند به آنها کمک کند تا تصمیمات مبتنی بر داده را در زمان واقعی اتخاذ کنند.

همکاری با تکنولوژی

وقتی با بادهای معکوس اقتصادی مواجه هستید، باید سریع واکنش نشان دهید. شما نمی توانید بدون پشتیبانی این کار را انجام دهید. گاهی اوقات این حمایت از تیم شما می آید، اما گاهی اوقات، از فناوری می آید که مشکلاتی را که حتی نمی دانستید دارید را حل می کند.

رسانه های اجتماعی یکی از بزرگترین فرصت های تجاری در طول زندگی ما را نشان می دهد. روابطی که ایجاد می کند – و سود سهامی که این روابط می پردازد – را نمی توان نادیده گرفت. کسب‌وکارهایی که آماده مقابله با چالش‌ها و پیچیدگی‌های رسانه‌های اجتماعی هستند، برای برنده شدن آماده می‌شوند و کسب‌وکارهایی که این کار را انجام نمی‌دهند، پشت سر خواهند گذاشت.

آیا می خواهید در مورد قدرت داده های اجتماعی بیشتر بدانید؟ این مقاله را بررسی کنید که چگونه داده های اجتماعی می توانند کسب و کار شما را در مواقع دشوار ارتقا دهند.

نوشتهٔ پیشین
بهترین طول حلقه های اینستاگرام چیست؟
نوشتهٔ بعدی
ترندهای اینستاگرام برای نگه داشتن چشم در سال 2023

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.