Untitled design 5

ایجاد گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک و اینستاگرام: یک راهنما

Rate this post

بازاریابی رسانه های اجتماعی در حال حاضر یک عنصر حیاتی تقریباً در هر استراتژی بازاریابی است. صرف نظر از اینکه برای یک آژانس بازاریابی کار می کنید، به عنوان مدیر بازاریابی یک نام تجاری، یا شرکت خود را اداره می کنید – در برخی موارد، باید با تجزیه و تحلیل نتایج رسانه های اجتماعی خود سر و کار داشته باشید.

از همین رو گزارش جامع رسانه های اجتماعی ضروری است – هرچه گزارش‌های شما بهتر باشد، بینش بیشتری می‌توانید از آنها دریافت کنید.

در این مقاله، ما نگاهی دقیق به نحوه ایجاد عمیق و کاملاً قابل تنظیم خواهیم داشت گزارش های تحلیلی فیس بوک و اینستاگرام در عرض چند دقیقه، و چگونه از آنها برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنید.

برای راحتی شما، در اینجا فهرست کوچکی از مطالب آمده است:این جمعه سیاه: 50٪ تخفیف برای NapoleonCat دریافت کنید!

تخفیف ویژه جمعه سیاه ما را بگیرید و به تمام ویژگی های مدیریت رسانه های اجتماعی با کمتر از حد انتظارتان دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بگو!

پرداخت بین 25 و 28 نوامبر. دو هفته آزمایش رایگان شامل. بدون نیاز به کارت اعتباری

چرا تجزیه و تحلیل فیس بوک و اینستاگرام اینقدر مهم است؟

اگر ارتباطات بازاریابی را در فیس بوک و اینستاگرام اجرا می کنید، از قبل می دانید که هیچ راه ساده ای برای موفقیت وجود ندارد.

برای موفقیت آمیز کردن اقدامات خود، باید دائماً پیشرفت خود را کنترل و ارزیابی کنید تا تنظیمات لازم را انجام دهید.


گزارشات تحلیلی عمیق فیس بوک و اینستاگرام

گزارش های جامع رسانه های اجتماعی را در چند ثانیه ایجاد کنید. گزارش های هفتگی، ماهانه یا فصلی را برنامه ریزی کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

به بیان ساده: بازاریابی موثر در رسانه های اجتماعی یک فرآیند بهبود مستمر است. و برای اینکه به طور موثر پیشرفت خود را ردیابی کنید، باید نوعی گزارش یا دیگری را پیاده سازی کنید.

اما مزایای گزارش فراتر از آن است. بیایید مهمترین آنها را شناسایی کنیم:

1. گزارش رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف استراتژی خود را کشف کنید

گزارش رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای ارزیابی اثربخشی استراتژی بازاریابی شما است.

گزارش ها منبع بزرگی از دانش در مورد عملکرد کلی شما و نگرش مخاطبان شما نسبت به ارتباطات شما هستند.

به لطف این اطلاعات، می‌توانید نحوه عملکرد انواع مختلف پست‌ها را مشاهده کنید و در واقع، پست‌های ضعیف را کاهش دهید و در عین حال تمرکز بیشتری روی پست‌هایی بگذارید که بهترین نتایج را ارائه می‌دهند!

2. گزارش های رسانه های اجتماعی شفافیت بین شما، تیم و سهامدارانتان را تسهیل می کند

بسته به موقعیت شما، این می تواند تیم شما، سرپرست شما، یک مشتری یا یک سرمایه گذار باشد که می خواهد ببیند آیا همکاری با شما نتایج مطلوب را به همراه دارد یا خیر.

هیچ راهی بهتر از گزارش های جامع و مبتنی بر داده برای اثبات کیفیت کار شما وجود ندارد. با یک آمادگی خوب گزارش تحلیل شبکه های اجتماعی، می توانید به سهامداران خود نشان دهید که کاری که انجام می دهید تأثیر مثبتی بر شرکت دارد.

اکنون احتمالاً فکر می کنید: خوب، گزارش رسانه های اجتماعی مهم است – اما چگونه می توانم بدانم چه معیارهایی را باید دنبال کنم؟ برای یادگیری معیارهای کلیدی بازاریابی رسانه های اجتماعی، ادامه مطلب را بخوانید!

گزارش جامع می تواند به شما کمک کند تا تحلیل SWOT را اجرا کنید و زمینه های بهبود را بهتر درک کنید (منبع)

معیارهای کلیدی تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی

اندازه‌گیری عملکرد بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یک منبع عالی اطلاعات هم در مورد گروه هدف شما و هم در مورد اثربخشی ارتباطات شما است. اما هر کسب و کاری منحصر به فرد است، بنابراین انتخاب معیارهای مناسب برای ردیابی بسیار مهم است.

صرف نظر از جایگاهی که در آن فعالیت می کنید، مجموعه ای از معیارهای خاص رسانه های اجتماعی وجود دارد که برای اکثر مشاغل مرتبط است.

اجازه دهید به سرعت معیارهای کلیدی بازاریابی رسانه های اجتماعی را که هر بازاریاب باید دنبال کند توضیح دهیم:

1. دسترسی به رسانه های اجتماعی چیست؟

این معیار به شما می گوید که چند نفر محتوای شما را دیده اند. دستیابی به مخاطبان گسترده با ارتباطات شما برای رشد پایگاه مشتری شما بسیار مهم است.

شما باید در مورد این معیار محتاط باشید زیرا نحوه محاسبه آن نسبتاً گیج کننده است. برای اطمینان از اینکه آن را درست انجام می دهید، راهنمای ما برای دسترسی به فیس بوک را بررسی کنید.

2. تعامل در رسانه های اجتماعی چیست؟

تعامل نشان می دهد که کاربران رسانه های اجتماعی چگونه با حساب ها و محتوای شما تعامل دارند. لایک‌ها، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها و برچسب‌ها همگی به عنوان تعامل به حساب می‌آیند. مطمئن ترین راه برای نظارت بر آن، ردیابی نرخ تعامل شما است.

نرخ تعامل به شما این درک را می دهد که آیا مخاطبان محتوای شما را جالب و جذاب می دانند یا خیر. دانستن این موضوع به شما کمک می کند تا تنظیمات مناسبی را در برنامه ریزی و تولید محتوای خود انجام دهید.

حتماً نکات ما را در مورد چگونگی افزایش تعامل فیسبوک خود بررسی کنید.

3. نرخ رشد فالوور چیست؟

نرخ رشد فالوور به شما می گوید که پایگاه فالوور شما با چه سرعتی در حال رشد است. این معیار ممکن است یک مقدار مثبت یا منفی داشته باشد، بسته به نرخ فالوهای جدید شما در مقابل عدم فالو کردن.

به زبان ساده – اندازه‌گیری آن به شما ایده روشنی درباره افزایش یا کاهش تعداد فالوورهای شما می‌دهد، که به نوبه خود نشان می‌دهد که آیا با محتوای مناسب به مخاطبان مناسبی می‌رسید یا خیر – می‌توانید در اینجا اطلاعات بیشتری درباره آن بخوانید.

هنگام تجزیه و تحلیل این معیارها، اطمینان حاصل کنید که اندازه گیری های خود را در نمایه های خود و همچنین پست های فردی اعمال می کنید. بررسی کنید که کدام پست‌ها عملکرد بهتری نسبت به دیگران دارند و سعی کنید «عوامل موفقیت پست» را استخراج کنید. بینش چنین تمرینی به شما کمک می کند تا استراتژی های محتوای آگاهانه تری را در حرکت رو به جلو ایجاد کنید.

اکنون زمان آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه به راحتی تولید کنید گزارش های تحلیلی شبکه های اجتماعی!

ابزار تجزیه و تحلیل بومی فیس بوک

Facebook Analytics از 30 ژوئن 2021 دیگر در دسترس نیست.1 با این حال، Facebook Insights هنوز کار می کند.

فیس بوک یک ویژگی تجزیه و تحلیل رایگان را به همه دارندگان صفحه ارائه می دهد که به آن Facebook Insights می گویند. برای دسترسی به آن، کافی است به سطح صفحه خود بروید و ویژگی “Insights” را از منوی سمت چپ صفحه خود انتخاب کنید.

پس از انجام این کار، تعدادی داشبورد تحلیلی را مشاهده خواهید کرد که بیشتر معیارهای اساسی شما را منعکس می کند. از جمله، می‌توانید میزان دسترسی، معیارهای پست یا عملکرد تبلیغات را بررسی کنید.

اگر به مجموعه ای بسیار دقیق از اطلاعات نیاز دارید، می توانید داده های Facebook Insights را به یک فایل اکسل صادر کنید. اگر چه اگر شما یک متخصص اکسل نیستید، استخراج مجموعه های خاصی از اطلاعات ممکن است کمی مشکل باشد.

و قطعاً جذاب‌ترین راه برای نمایش داده‌ها در مقابل ذینفعان شما نیست، به خصوص زمانی که دوره زمانی تجزیه و تحلیل‌شده تنها به ۷ روز محدود شده باشد.

شما می توانید خود را صادر کنید تجزیه و تحلیل صفحه فیس بوک در یک فایل اکسل

چگونه در 2 دقیقه گزارش های تحلیلی عمیق فیس بوک و اینستاگرام ایجاد کنیم

در اینجا در NapoleonCat، ما در تلاش هستیم تا فرآیند گزارش دهی را تا حد امکان آسان و شهودی کنیم.


گزارش ها و تحلیل های فیس بوک و اینستاگرام

پروفایل های خود و رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید. گزارش های عمیق برای فیس بوک، اینستاگرام و توییتر ایجاد کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

ابزار گزارش رسانه های اجتماعی ما به شما این امکان را می دهد در عرض چند دقیقه گزارش های دقیقی برای پروفایل های فیس بوک، اینستاگرام یا توییتر ایجاد کنید – و سپس تحویل گزارش به تیم یا ذینفعان خود را خودکار کنید (می توانید گزارش های خود را طوری برنامه ریزی کنید که هم تولید و هم به صورت خودکار ارسال شوند).

همچنین می توانید گزارش های رقابتی ایجاد کنید و رقبای خود را در رسانه های اجتماعی ردیابی کنید. برای فیس بوک، می توانید یک گزارش مقایسه ای برای حداکثر 8 صفحه به طور همزمان ایجاد کنید.

صفحه نمونه از گزارش تحلیلی رقابتی فیس بوک.

به هر حال – اگر تازه کار را با NapoleonCat شروع کرده اید، به یاد داشته باشید که حدود 24 ساعت طول می کشد تا ابزار تمام داده های مورد نیاز را دریافت کند. پس از آن زمان، می‌توانید از ماژول‌های گزارش‌ها و تجزیه و تحلیل‌ها به‌طور کامل لذت ببرید.

برای ایجاد یک گزارش رسانه های اجتماعی، به سادگی بر روی نماد گزارش در سمت چپ صفحه خود کلیک کنید و “ایجاد گزارش جدید” را از منو انتخاب کنید.

ایجاد یک گزارش تحلیلی رسانه های اجتماعی در NapoleonCat

این شما را به برگه تنظیم گزارش می برد. ابتدا از شما خواسته می شود محدوده زمانی را برای گزارش تحلیلی خود انتخاب کنید. بسته به نیازهای فعلی خود، به راحتی می توانید یک محدوده تاریخ سفارشی تنظیم کنید.

انتخاب یک چارچوب زمانی برای گزارش تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی

مرحله بعدی اختیاری است، اما قطعاً ارزش امتحان کردن را دارد تا گزارش شما از نظر بصری جذاب تر شود – اضافه کردن لوگوی شرکت شما.

اگر می‌خواهید از گزینه گزارش برچسب سفید استفاده کنید، می‌توانید گزارش رسانه‌های اجتماعی را با حذف نام تجاری NapoleonCat و آپلود آرم شرکت یا مشتری خود شخصی‌سازی کنید.

سپس لوگو در هر صفحه از شما قابل مشاهده خواهد بود گزارش رسانه های اجتماعی.

اکنون می‌توانید نمایه‌ای را که می‌خواهید در گزارش نشان داده شود، انتخاب کنید. برای افزودن نمایه فیسبوک یا اینستاگرام، کافی است روی دکمه «افزودن» مربوطه در سمت راست صفحه کلیک کنید.

ایجاد گزارش تحلیلی اینستاگرام

با کلیک بر روی دکمه، یک پنجره جدید باز می شود. این مهمترین بخش فرآیند است. در اینجا می‌توانید از میان طیف گسترده‌ای از معیارهای رسانه‌های اجتماعی برای نمایش در گزارش انتخاب کنید.

به طور پیش فرض، تمام معیارها انتخاب شده اند. با این حال، اگر فقط به جستجوی سریع نتایج اولیه نیاز دارید، می‌توانید «معیارهای کلیدی» را به تنهایی انتخاب کنید، اما چیزهای بیشتری برای دیدن وجود دارد!

سعی کنید به معیارهایی فکر کنید که نمایه کسب و کار و شاخص های کلیدی عملکرد شما را به بهترین شکل منعکس می کند و کادرهای مربوطه را علامت بزنید. اکنون فقط روی دکمه “تولید” در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید و شاهد اتفاقات جادویی باشید!

ایجاد یک گزارش تحلیلی اینستاگرام در NapoleonCat

روند ایجاد گزارش در زمان واقعی به این صورت به نظر می رسد – معمولاً کمتر از یک دقیقه طول می کشد:

https://napoleoncat.com/wp-content/uploads/2021/05/Facebook-and-Instagram-reports.mp4

ایجاد یک گزارش تحلیلی فیس بوک در NapoleonCat – فرآیند کامل

با استفاده از NapoleonCat، می توانید برنامه ریزی خود را انجام دهید گزارش های تحلیلی فیس بوک و اینستاگرام به طور خودکار تولید شود (هفتگی، ماهانه یا حتی فصلی).

همچنین می توانید تحویل خودکار را به اعضای تیم، سرپرستان، مشتریان یا سهامداران تنظیم کنید تا همه همیشه در مورد پیشرفت شما در یک صفحه باشند.

در صورت نیاز، می‌توانید با بارگیری گزارش خود (در قالب فایل pdf.) داده‌ها را صادر کنید، درست مانند آنچه در Facebook Insights انجام می‌دهید. اما برای دامنه وسیع تری از داده ها.

حالا می توانید pdf را باز کنید. فایل و شروع به تغذیه چشمان خود با تمام معیارهای نمایش داده شده در یک گزارش آسان برای دنبال کردن! نمونه گزارش ها در انتهای ویدیوی زیر قابل مشاهده است:

به یاد داشته باشید که می توانید گزارش های تحلیلی فیس بوک و اینستاگرام را برای سایر حساب های رسانه اجتماعی عمومی ایجاد کنید. به این ترتیب می توانید رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید، مخاطبان هدف خود را بهتر درک کنید و استراتژی رسانه های اجتماعی خود را بهبود بخشید!


گزارشات تحلیلی فیس بوک و اینستاگرام را خودکار کنید

نتایج خود را با گزارش های جامع رسانه های اجتماعی به نمایش بگذارید. تحویل گزارش را به صورت خودکار انجام دهید تا تیم، مشتریان و ذینفعان خود را در جریان نگه دارید. اصلاحات مبتنی بر داده ها را در استراتژی خود انجام دهید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

بسته شدن

جمع آوری داده ها مهم است، اما تجزیه و تحلیل آن و توانایی نتیجه گیری از اهمیت بیشتری برخوردار است. خوب ابزار گزارش رسانه های اجتماعی قطعا برای همه کسانی که با رسانه های اجتماعی کار می کنند ضروری است.

مشاهده تمام اطلاعات عملکرد خود در یک گزارش جامع می تواند در زمان و تلاش زیادی که برای تجزیه و تحلیل صرف می کنید صرفه جویی کند، به خصوص اگر چندین حساب فیس بوک یا اینستاگرام دارید. به یاد داشته باشید: اگر راهی هوشمندانه برای انجام آن پیدا کنید، نیازی به سختی کار نیست. در نتایج آینده خود موفق باشید!


  1. فیس بوک آنالیتیکس در حال از بین رفتن است

دیدگاه‌ خود را بنویسید لغو پاسخ

×
ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)
خروج از نسخه موبایل