Preparing for the 2023 marketing journey Final

ایجاد یک استراتژی برنده 2023

Rate this post

وقتی برای نیمه شب شمارش معکوس می‌کنیم، صداهایمان را بیرون می‌آوریم و «Auld Lang Syne» را می‌خوانیم، این نماد شروعی جدید است. و به عنوان رهبران بازاریابی، این وظیفه ماست که تصمیم بگیریم که این آغاز ما را به کجا خواهد برد – و چگونه به آنجا برسیم.

امسال، آینده مبهم‌تر است. چیزهای زیادی خارج از کنترل ما وجود دارد که مستقیماً بر نتایج و تاکتیک های ما تأثیر می گذارد. ما نمی توانیم مخارج مصرف کننده یا اقتصاد را به طور کلی کنترل کنیم. ما نمی توانیم تغییرات الگوریتم یا تغییر در رفتار مشتری را کنترل کنیم. اما ما می توانیم پیام، سبک های ارتباطی و نحوه اجرای برنامه های خود را کنترل کنیم. به عنوان رهبر، ما این فرصت را داریم که 2023 خود را شکل دهیم، حتی با کاهش بودجه و غرفه های استخدام. فقط باید خلاق باشیم و تمرکز داشته باشیم.

هدایت از طریق ابهام

من به برنامه ریزی برای سال 2023 مانند بستن چمدان برای یک سفر بزرگ نزدیک شده ام. شما می خواهید برای هر چیزی که ممکن است پیش بیاید آماده باشید، اما چمدان شما بسیار بزرگ است. بسته بندی همه چیزهایی که ممکن است برای یک سفر موفق نیاز داشته باشید غیرممکن است. ممکن است به برخی چیزها نیاز نداشته باشید یا مجبور شوید برخی دیگر را بخرید. اما اگر به اندازه کافی خوب برنامه ریزی کنید، می توانید تنظیماتی را که باید در طول سفر انجام دهید به حداقل برسانید. همانطور که من لایه های پایه مناسب را برای کمد لباس بازاریابی 2023 خود انتخاب می کنم، چند نکته را در نظر دارم.

به KPI ها متعهد شوید

صرف نظر از شرایط بازار، همه ما در قبال KPI های خود پاسخگو خواهیم بود. چه بخواهید درآمد را افزایش دهید، سهم بیشتری از بازار را به دست آورید یا برند خود را تقویت کنید، این اهداف باید تزلزل ناپذیر و همیشه در خط مقدم باشند. مطمئن شوید که به دو یا سه هدف بسیار خاص محدود شده اید. تلاش های متمرکز استراتژی برنده برای سال 2023 است.

مخاطب خود را درک کنید

اولویت های شما به دلیل بادهای معکوس اقتصادی سال 2022 تغییر کرده است و مشتریان شما تفاوتی ندارند. چه در B2C و چه B2B باشید، بودجه ها بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند و باید جایگاه خود را در کیف پول مشتریان خود ایمن کنید. در سال 2023، 77 درصد از مصرف کنندگان گزارش می دهند که احتمال بیشتری دارد هزینه های خود را با مارک هایی که احساس می کنند با آنها مرتبط هستند افزایش دهند. این تعداد از 57 درصد در سال 2018 افزایش یافته است. اگر می‌خواهید برای آنها ضروری شوید، باید در مورد شخصیت خود و مشکلاتی که حل می‌کنید صادق باشید – و ارزش خود را به زبانی که آنها می‌فهمند بیان کنید. نظارت بر اثربخشی پیام شما غیرقابل مذاکره است.

سریع واکنش نشان دهید

روزهای سه تا چهار ماهه برای ارزیابی روند به پایان رسیده است. اگر قرار است تیم شما در سال 2023 موفق باشد، باید واقعاً چابک باشید. به محض دریافت اطلاعاتی که می تواند بر شاخص های کلیدی عملکرد شما تأثیر بگذارد، باید تنظیم کنید. تمرکز اصلی شما در این سال باید اهداف و پیشرفت شما باشد. اگر دیدید که آنها شروع به لغزش کردند، باید سریع عمل کنید. داده های اجتماعی سلاح مخفی شما برای زمان واکنش سریع است. این اطلاعات بینش بی‌درنگ و بدون فیلتر را در اختیار مخاطبان شما قرار می‌دهد. از هر ابزاری که در اختیار دارید استفاده کنید تا چابک بمانید.

اجرا برای تعالی

هنگامی که اهداف و خط پایه خود را مشخص کردید، زمان جمع آوری نیروها فرا می رسد. چه یک تیم بازاریابی 10 یا 10000 نفری داشته باشید، درک آنها از اهداف و استراتژی شما سال شما را می سازد یا شکست می دهد. وقتی نوبت به اجرا می رسد، من بر خطوط باز ارتباط، خلاقیت و کیفیت بر کمیت تمرکز می کنم.

در همین صفحه بمانید

برای رهبران بازاریابی غیرواقعی است که فکر کنند قادر به نظارت بر هر ابتکار جدید هستند. زمان شما به بهترین وجه صرف نظارت بر KPIها می شود، نه موفقیت توییت های فردی. برای ادامه مسیر، هر عضو تیم شما باید KPIهای درون و بیرون را بشناسد. در حالی که شما بر روی تصویر بزرگ متمرکز هستید، آنها می توانند تصمیماتی را در زمان بازی بگیرند که به طور تدریجی استراتژی شما را به جلو می برد. با درک درستی از اهدافتان به آنها قدرت دهید تا این کار را انجام دهند. اگر چیزی تغییر کرد، بلافاصله به آنها اطلاع دهید. به تیم خود اعتماد کنید

خلاق باش

با کاهش بودجه بازاریابی، باید هدفمندتر شوید. این زمان برای خلاقیت است. اگر بودجه اجتماعی پرداختی شما در حال کاهش است، تیم شما باید روی ایجاد پست های اجتماعی ارگانیک با دسترسی متمرکز شود. در زمان‌های نامشخص، ممکن است بخواهیم به آنچه راحت است پایبند باشیم – و فورستر پیش‌بینی می‌کند که اکثر CMOها امسال این مسیر را طی خواهند کرد. اما بهترین موفقیت از ریسک های حساب شده و امتحان کردن چیزهای جدید حاصل می شود. به تیم خود فضایی بدهید تا در بازاریابی خود واقعاً خلاق باشند.

استرس کیفیت بر کمیت

رویکرد اسپری و دعا در سال 2023 کارساز نخواهد بود. پیام شما باید هدفمند باشد. شما باید آن را برای مخاطبان خود هدف قرار دهید، آن را به سمت اقداماتی که می خواهید آنها انجام دهند و اینکه چگونه موفقیت بر KPI شما تأثیر می گذارد، هدف قرار دهید. بهتر است یک کمپین با عملکرد بسیار خوب داشته باشید تا پنج کمپین مناسب. منابع باارزش را برای ایده های بسیار هدر ندهید. به بهترین ایده ای که دارید متعهد شوید و آن را با بهترین استراتژی اجرایی جفت کنید.

سال نو مبارک

کمتر داشتن به معنای کمتر انجام دادن نیست. چشم انداز اقتصادی ممکن است متلاطم باشد، اما شما می توانید با یک چشم انداز روشن و یک استراتژی خلاق، حرکت آرام را برای تیم بازاریابی خود تضمین کنید. 2023 ممکن است موفق ترین سال شما باشد.

آیا نمی دانید چه چیز دیگری در افق 2023 در پیش است؟ این لیست از پیش بینی های رسانه های اجتماعی 2023 را بررسی کنید.

نوشتهٔ پیشین
40+ آمار اسنپ چت برای افزایش مقیاس کسب و کار شما در سال 2023
نوشتهٔ بعدی
داستان های TikTok چیست و چگونه از آنها استفاده کنیم؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.