Social media moderation tool for teams

بهترین ابزار تعدیل رسانه های اجتماعی در سال 2023 (دست پایین)

Rate this post

NapoleonCat به نیازهای ما پاسخ می دهد. ادغام چنین تعداد زیادی فروشگاه و نظرات در یک دیدگاه راه حل فوق العاده مفیدی است. به ما یک دید پرنده نسبت به کل سازمان داده شده است و توانایی تشخیص نقاط قوت و مناطقی که هنوز نیاز به بهبود دارند را داریم. ما به راحتی می‌توانیم رویه‌هایی را که به کار گرفته‌ایم (مثلا رسیدگی به شکایات) تأیید کنیم، نحوه عملکرد مکان‌های جداگانه را ارزیابی کنیم، و تجربه خرید مشتریانمان را نظارت کنیم.

رابرت پروکوپوویچ
مدیر خدمات مشتری، CCC

آیا می خواهید برای تعدیل شبکه های اجتماعی خود در زمان بیشتری صرفه جویی کنید؟ بیایید نگاهی دقیق‌تر به برخی از راه‌حل‌های کنترل خودکار رسانه‌های اجتماعی در NapoleonCat بیندازیم.

پاسخ خودکار به نظرات و پیام ها (در صورت لزوم)

زمان هایی که اتوماسیون و رسانه های اجتماعی متضاد به نظر می رسیدند، مدت هاست گذشته است. اما نکته این است که از اتوماسیون هوشمندانه استفاده کنید. یکی از راه‌های انجام این کار، استفاده از تعدیل خودکار (که بخشی از ابزار NapoleonCat است) برای برخی از تعاملات اجتماعی است که ممکن است از آن سود ببرند (بدیهی است که همه این کار را نمی‌کنند.)

می توانید از تعدیل خودکار برای موارد زیر استفاده کنید:

– پاسخ های خودکار را برای سؤالات تکراری در DM یا نظرات در فیس بوک و اینستاگرام تنظیم کنید. اینها ممکن است سوالاتی مانند “هزینه x چیست؟” یا “ساعات کاری شما چقدر است؟” هر چیزی که مردم اغلب در مورد آن از شما می پرسند، در زمان شما صرفه جویی می شود تا هر بار با همان چیزی به صورت دستی پاسخ دهید.

– به طور خودکار سوالاتی را که مردم می پرسند، در حالی که کسی نیست که صفحه فیس بوک یا نمایه اینستاگرام شما را زیر نظر داشته باشد، تعدیل کنید – مانند زمانی که خارج از ساعات کاری شما است و مشتریان شما در سراسر جهان پراکنده شده اند. می‌توانید به‌عنوان مثال، یک پاسخ تنظیم کنید که به مشتری‌تان اطلاع دهد در حال حاضر کسی آنجا نیست، اما روز بعد با شما تماس خواهید گرفت. علاوه بر این، در موارد فوری، اطلاعات تماس را به تیم خدمات مشتری خود بدهید.

– به طور خودکار محتوای نامناسب مانند فحاشی، هرزنامه و غیره را تعدیل کنید. می توانید قوانین نظارت خودکار خود را طوری تنظیم کنید که به طور خودکار نظرات را با کلمات یا عبارات خاصی مخفی یا حذف کند، یا، به عنوان مثال، همه نظرات را با پیوندهایی در زیر تبلیغات خود در FB و IG حذف کنید ( که معمولا از رقبا می آیند.)

نحوه کار این است که شما کلمات کلیدی را تنظیم می کنید که باعث واکنش خودکار یا پاسخ می شود. برای شخصی‌تر کردن پاسخ، می‌توانید چندین پاسخ خودکار برای هر مجموعه از کلمات کلیدی یا عبارات ایجاد کنید و ابزار آنها را برای شما تصادفی می‌کند.

ایجاد پاسخ خودکار برای سوالات متداول.

البته، برای اینکه به نظر برسد که همه اینها واقعاً از یک شخص واقعی می‌آیند (که هستند)، برای لحن شخصی تلاش کنید که برند شما را شبیه یک ربات نکند.

همچنین می‌توانید برای روزهای خاص (مانند آخر هفته) و ساعاتی از روز برای زمانی که در دسترس نیستید، یک پاسخ خودکار برای نظارت بر نظرات در کانال‌های اجتماعی خود تعریف کنید.

از رسانه های اجتماعی خود در برابر نظرات توهین آمیز و هرزنامه ها محافظت کنید

از رسانه های اجتماعی خود در برابر نظرات توهین آمیز و هرزنامه ها محافظت کنید

به طور خودکار نظرات حاوی هرزنامه را در زیر پست ها و تبلیغات ارگانیک خود پنهان یا حذف کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

یک مدیر رسانه های اجتماعی معمولاً به تنهایی کار نمی کند. سوالاتی که مردم می پرسند می تواند مربوط به قیمت گذاری، جزئیات محصول، شرایط استفاده باشد – همه انواع چیزها. بنابراین طبیعی است که آنها مجبور شوند در برخی مواقع با تیم های دیگر تماس بگیرند (یا گاهی اوقات آنها را در دفتر یا کانال تیم Slack تعقیب کنند) – و سپس منتظر پاسخ آنها بمانند.

برای آسان‌تر کردن این فرآیند برای همه، از جمله مشتریانی که منتظر پاسخ سؤال داغ خود هستند – ابزارهای تعدیل محتوای رسانه های اجتماعی اغلب شامل ویژگی های همکاری هستند. و همینطور صندوق ورودی اجتماعی.

می توانید موضوعات نظرات را به اعضای تیم تعیین شده واگذار کنید، آنها را برای مشاوره در یک ایمیل ارسال کنید و نظرات خود را با دیگران تبادل کنید.

این واقعاً مانند مرکزی است که تیم‌های مختلف را در سازمان شما به هم متصل می‌کند: خدمات مشتری، فروش، بازاریابی، حقوقی، برندسازی کارفرما، و غیره. تبدیل کردن رسانه‌های اجتماعی به بخشی یکپارچه از تجربه مشتری، به جای کانالی که هیچ‌کس نمی‌خواهد احساس مسئولیت کند. برای.

علاوه بر این، Inbox در زمان واقعی به روز می شود، به این معنی که شما خواهید دید که دیگران چه می کنند. به این ترتیب کار شما با همکارانتان همپوشانی نخواهد داشت – نیازی نیست نگران پاسخ دادن به یک نظر یا پیام مشابه باشید.

یک ویژگی اضافی: تعدیل پیام مستقیم اینستاگرام (و تعدیل خودکار)

این یک بازی جدید و در حال تغییر است، بنابراین سزاوار بخش خاص خود در این مقاله است.

هرکسی که کارهای روزانه اش شامل تعدیل اینستاگرام می‌دانید که مدیریت صندوق‌های ورودی اینستاگرام می‌تواند بسیار دشوار باشد – حداقل بگوییم. به خصوص اگر چیزهایی را از طریق اینستاگرام می فروشید یا یک حساب بسیار محبوب را مدیریت می کنید که سوالات و نظرات زیادی از طریق DM ارسال می شود.

با این حال، چندی پیش، فیس بوک API مسنجر را برای پلتفرم های مدیریت رسانه های اجتماعی منتخب (از جمله NapoleonCat) در دسترس قرار داد. در نتیجه، Social Inbox اکنون به شما اجازه می‌دهد تا از طریق همان رابطی که برای صحبت با افراد در مسنجر و پاسخ به نظرات در پروفایل‌های اجتماعی خود از آن استفاده می‌کنید، پیام‌های پیامکی اینستاگرام را مدیریت کرده و به آنها پاسخ دهید.

آیا لازم است بخشی را اضافه کنم که چگونه می تواند در وقت شما یا مدیر رسانه های اجتماعی شما صرفه جویی کند و در ماهیگیری استرس برای چیزهایی که افرادی که “در DM های شما اسلاید می کنند” روزانه از برند شما می پرسند؟

با تشکر از مسنجر که API مسنجر را برای پیام‌رسانی اینستاگرام باز کرد، NapoleonCat اکنون می تواند از DM های اینستاگرام پشتیبانی کند.

و بله، با NapoleonCat، می‌توانید پاسخ‌های خودکار را برای دی‌ام‌های اینستاگرام خود نیز تنظیم کنید.

و بهترین ابزار تعدیل محتوا را برای آنها به ارمغان بیاورید که کار آنها را بسیار آسان‌تر می‌کند – که نه تنها به کارمند بلکه برای برند شما نیز سود خواهد برد. به یاد داشته باشید – آنها اغلب اولین خط تماس با برند شما برای مشتریان شما هستند. شما مدیون آنها هستید – و خودتان.

(و اگر به عنوان یک مدیر واقعی رسانه های اجتماعی یا مدیر جامعه این مطلب را می خوانید – آفرین به شما. اکنون این مقاله را برای رئیس خود ارسال کنید.)

ابزار تعدیل رسانه های اجتماعی برای تیم ها

ابزار تعدیل رسانه های اجتماعی برای تیم ها

همه نظرات و پیام‌ها را از یک داشبورد، به صورت جداگانه یا گروهی تعدیل کنید. پیامک و تبلیغات اینستاگرام گنجانده شده است! آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

برخی از چیزهایی که مردم درباره آنها می پرسند، یا همان پرسش های متداول

اعتدال در شبکه های اجتماعی چیست؟

اعتدال در رسانه های اجتماعی کار کسی است که:

  • پاسخ به نظرات، سوالات و پیام های مستقیم در رسانه های اجتماعی
  • هرزنامه، توهین و سایر محتوای نامناسب را حذف می کند
  • با مشتریان و دنبال کنندگان صحبت می کند، به شکایات آنها رسیدگی می کند و آنها را به تیم های دیگر ارسال می کند.

ابزار تعدیل رسانه های اجتماعی چیست؟

ابزار تعدیل رسانه‌های اجتماعی، مانند NapoleonCat، برای ساده‌سازی فرآیند مدیریت تعاملات رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود تا برای مثال، مجبور نباشید بین حساب‌ها و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف وارد شوید.

آن شامل:

  • پاسخ دادن به نظرات، پیام ها و سایر تعاملات
  • حذف یا پنهان کردن نظرات نامناسب
  • رسیدگی به مسائل مربوط به خدمات مشتری؛ شکایات، بازخورد و غیره

چگونه محتوای رسانه های اجتماعی را تعدیل می کنید؟

راه های مختلفی برای تعدیل رسانه های اجتماعی وجود دارد. ابتدایی ترین – اما زمان برترین و بی اثرترین آنها – ورود به هر یک از نمایه های رسانه های اجتماعی و پاسخ دادن، حذف و پنهان کردن نظرات و پیام های مخاطبان به صورت دستی است. اگر مخاطبان زیادی در چندین شبکه اجتماعی داشته باشید یا رسانه های اجتماعی را برای برندهای مختلف مدیریت کنید، تقریبا غیرممکن است.

راه بسیار مؤثرتر استفاده از یکی از راه های موجود است ابزارهای تعدیل محتوای رسانه های اجتماعی مانند صندوق ورودی اجتماعی NapoleonCat – که در آن همه نظرات از تمام نمایه ها به یک داشبورد راحت راه می یابند.

چگونه مدیر شبکه های اجتماعی شویم؟

اول از همه، بدانید که برای چه هدفی هستید. و این اعتدال در رسانه‌های اجتماعی همان حرکت ضرب المثل فیس‌بوک نیست. شما به مهارت‌های مدیریت زمان و ارتباطات قوی نیاز دارید، بنابراین برای افرادی که تجربه خدمات به مشتریان را دارند، اما همچنین دارای بخش خلاقانه‌ای است که آنها را برای شغل بازاریابی مناسب می‌سازد، کار بسیار خوبی است.

از آنجا که با وجود اینکه معمولاً مدیران رسانه‌های اجتماعی و مدیران جامعه بخشی از تیم بازاریابی هستند، مهارت‌ها و مسئولیت‌های آن‌ها جایی در تقاطع بازاریابی، خدمات مشتری و گاهی اوقات فروش است. این را در هنگام جستجوی شغل به‌عنوان مدیر رسانه‌های اجتماعی به خاطر داشته باشید، و همچنین این واقعیت را که می‌تواند یک شغل استرس‌زا باشد – اما در عین حال بسیار پربار باشد. به خصوص اولین باری که شکایت مشتری در شبکه های اجتماعی را به پیروزی برای برند خود تبدیل می کنید یا مانند یک رئیس با بحران رسانه های اجتماعی مقابله می کنید. ابزار مناسب به شما کمک می کند تا به آنجا برسید.

تعدیل نظر آسان‌تر شد

تعدیل نظر آسان‌تر شد

همه نظرات و پیام های شما در یک نما. پست ها و تبلیغات ارگانیک گنجانده شده است. پاسخ‌ها را خودکار کنید، هرزنامه‌ها را به‌طور خودکار حذف کنید، یا تمام نظرات را برای پست‌های خاص حذف کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

نوشتهٔ پیشین
بیش از 60 آمار توییتر برای افزایش نام تجاری شما در سال 2023
نوشتهٔ بعدی
نحوه ایجاد گزارش تحلیلی اینستاگرام در سال 2023

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.