بهترین راه ورود به اکسپلور اینستاگرام با افزایش ایمپریشن

5 نکته کلیدی برای ورود به اکسپلور اینستاگرام با افزایش ایمپریشن

5/5 - (1 امتیاز)

ورود به اکسپلور رویای شبانه تمام ادمین‎های اینستاگرامی این است که بالاخره یک روز پست‌هایشان وارد بخش اکسپلور شود تا خیل صدها هزار لایک، ویو، کامنت و در نهایت فالوور به سوی پیجشان روانه شود. اما رسیدن به این هدف هم به همین سادگی‎ها نیست. هیچ راه صد در صدی برای انجام این کار وجود ندارد و اصولا افراد با تجربه‌ و آزمون متوجه خواهند شد که چطور می‎توانند وارد اکسپلور شوند. با این حال تعدادی نکته در این رابطه وجود دارد که بدون توجه به آن‌ها و بدون رعایت این مسائل احتمال ورود شما به اکسپلور چیزی نزدیک به صفر خواهد شد. با ما همراه باشید تا با افزایش ایمپرشن و راه‎‌های ورود به اکسپلور آشنا شوید.

ایمپرشن چیست؟

پیش از هر چیز دیگری باید بدانیم که ایمپرشن چیست. هنگامی که شما پیجتان را از یک پیج معمولی به پیج تجاری تبدیل می‎کنید ( با استفاده از تنظیمات اینستاگرام) به یک سری آمارها دسترسی خواهید داشت که پیش از این برایتان میسر نبوده است. یکی از شاخصه‎ها ایمپرشن نام دارد. منظور از ایمپرشن تعداد دفعاتی است که پست شما توسط افراد مختلف دیده شده است. ممکن است یک شخص پست شما را 10 بار ببیند؛ در این حالت به تعداد ایمپرشن شما 10 تا اضافه خواهد.

map instagram explorer

ایمپرشن چه تاثیری روی روند ورود به اکسپلور دارد؟

همانطور که گفتیم، ایمپرشن تعداد دفعاتی است که پست‌‎های شما توسط اشخاص دیده می‎شود. تحقیقات ما نشان داده است که هر چه قدر که عدد این شاخصه بیشتر باشد، احتمال ورود به اکسپلور هم افزایش خواهد یافت. چرا که بیشتر دیده شدن پست‎های یک پیج به این معنی است که به احتمال زیاد در این صفحه محتواهای ارزشمندی به اشتراک گذاشته می‎شود که بیشتر افراد به آن علاقه مند هستند. در نتیجه الگوریتم‌های اینستاگرام چنین پیج‌هایی را به اکسپلور می‎آورد تا بیشتر دیده شوند. چرا که سیاست اینستاگرام بر این است که کاربر را مدت طولانی‌تری در این اپلیکیشن نگه دارد.

چگونه ایمپرشن را افزایش دهیم؟

برای این که وارد اکسپلور شوید نیاز دارید که ایمپرشن خود را افزایش دهید اما چگونه؟ برای انجام این کار چند نکته وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید. در این قسمت قصد داریم که تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها را به شما انتقال دهیم.

هر چند وقت یکبار پست‎هایی با قابلیت انتشار ویروسی منتشر کنید

فرقی نمی‎کند که در چه زمینه‌ای در اینستاگرام فعال هستید. در هر صورت می‎توانید با تلاش زیاد و خلاقیت پستی را تولید و منتشر کنید که به صورت ویروسی بین مردم پخش شود. این پست‎‌ها اصولا دارای تم طنز یا آموزشی هستند و یا این که یک نقل قول را بیان می‎کنند. انتشار این نوع از پست‎ها می‎تواند منجر شود که محتوای شما بارها و بارها فوروارد شده و در نتیجه در مدت زمان کوتاهی نه تنها تعداد ایمپرشن شما افزایش می‎یابد بلکه تعداد فالوورهایتان هم بیشتر شده و در نهایت در بلند مدت هم ایمپرشن در حد بالایی خواهد ماند.

نکته طلایی را در پایان ویدئو بگویید

اگر محتوای شما به صورت فیلم است، توجه داشته باشید که ایمپرشن زمانی محاسبه خواهد شد که فرد ویدئوی شما را تا پایان ببیند. هنگامی که نکته‌ی طلایی و مهم را همان ابتدای کار و در ثانیه‌های اولیه بر زبان آورید، به احتمال بسیار زیاد افراد تمایلی به تماشای ادامه‌ی ویدئوی شما نخواهند داشت. یادتان باشد که اینستاگرام شبکه‌ی اجتماعی شلوغی است و اگر نتوانید توجه مخاطبتان را به سوی خود حفظ کنید، توجه آن‌ها به سوی چیزهای دیگر خواهد رفت. بنابراین سعی کنید در صورت امکان نکات طلایی را در انتهای ویدئو قرار دهید تا کاربران کل ویدئو را تماشا کنند.

تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید

طبیعی است که پیجی که تعداد فالوورهایش بیشتر باشد، ایمپرشن بیشتری خواهد داشت. در نتیجه‎‌ی این اتفاق احتمال ورود به اکسپلور هم افزایش می‎یابد. در نتیجه شما باید به دنبال استراتژی‎هایی باشید که تعداد فالوورهایتان را افزایش دهد. این کار می‌تواند شامل تولید محتواهای آموزشی و مفید، تولید محتوای جذاب و خنده‌دار، تبلیغات یا روش‎های کمکی مانند خرید فالوور باشد. فرقی نمی‎کند که شما از کدام یک از روش‎ها برای افزایش فالوورهای اینستاگرام خود استفاده کرده‌اید. در نهایت تنها چیزی که مهم است زیاد کردن تعداد دنبال کننده‌ها و افزایش میزان ایمپرشن است.

مسابقات جذاب برگزار کنید

مسابقات رویدادهایی هستند که همواره دو سر سودند. علاوه بر این که کاربران شما برنده جایزه می‎شوند شما هم سود زیادی نصیبتان خواهد شد. برای مثال می‎توانید از فالوورهایتان بخواهید که زیر پست شما 5 نفر از دوستانشان را تگ کنند. انجام این کار سبب خواهد شد که تعداد دفعاتی که پست شما دیده می‎شود به شدت افزایش یابد و به این ترتیب ایمپرشن شما هم بالا خواهد رفت.

کاورهای خیره کننده درست کنید

برای این که به قدرت کاورها پی ببرید یک ویدئو را با کاور معمولی یا بدون کاور و یک ویدئو را با یک کاور قوی و جذاب منتشر کنید تا متوجه شوید که تعداد بازدید از هر کدام تا چه حد متفاوت خواهد بود. کاور جذاب تضمین کننده‎ی ویوی بالای یک ویدئو خواهد بود. حتی اگر محتوای ویدئویی که آماده کردید از هر محتوای دیگری بهتر و برتر باشد، اگر نتوانید با استفاده از یک کاور جذاب آن را پرزنت کنید، مانند این است که یک ویدئوی معمولی سطح پایین دارید. بنابراین هیچ وقت قدرت کاور را دست کم نگیرید.

instagram

برای پیج خود یک قالب تعیین کنید

قالب‌های گرافیکی خاص علاوه بر این که پیج شما را یکپارچه می‎کنند بلکه می‎توانند با حرفه‌ای نشان دادن شما، میزان بازدید از پیج را هم افزایش دهند. همین موضوع در نهایت به ایمپرشن بیشتر کمک خواهد کرد. توجه داشته باشید که این روزها دیگر محتوا به تنهایی هم نمی‎تواند کارساز باشد و شما باید به ظاهر و گرافیک پیج خود هم توجه ویژه‌ای داشته باشید.

سخن پایانی

ما در این نوشتار کوتاه متوجه شدیم که ایمپرشن یکی از مهم‌ترین عوامل برای ورود به اکسپلور است. سعی کردیم تا تعدادی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند منجر به افزایش ایمپرشن شود را هم بررسی کنیم. البته که هر کسی راه خود را برای ورود به اکسپلور دارد و هیچ نسخه یکسانی برای دو پیج وجود نخواهد داشت اما رعایت این نکات می‎تواند تا حدی شما را به هدفتان نزدیک‎تر سازد.

نوشتهٔ پیشین
روش های انتقال فالوور اینستاگرام به اکانت دیگر
نوشتهٔ بعدی
چگونه فالوور اینستاگرام بخریم؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست