What si the best time to post on Twitter1

بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر در سال 2023 چه زمانی است؟

Rate this post

توییتر به دلیل ماهیت زودگذرش از کاربرانش می خواهد که بیشتر پست کنند. در واقع، آمار رسانه های اجتماعی نشان می دهد که روزانه 500 میلیون توییت ارسال می شود. یعنی 9281 توییت در هر ثانیه!

طاقت فرسا نیست؟ چطور می‌خواهید از این سر و صدا بکاهید و تعامل و کلیک‌های بیشتری روی جدول زمانی توییتر خود داشته باشید؟

خوب، یکی از عوامل مؤثر در به دست آوردن حداکثر کلیک و تعامل، بهترین زمان برای ارسال پست است. انتشار محتوای شوخ‌آمیز و جذاب در حالی که مخاطبان شما آنلاین هستند، یکی از راه‌های امیدوارکننده برای تقویت حضور برند شما در اینجا است.

با این حال، یافتن بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر می تواند یک تجارت دشوار باشد. بنابراین در این وبلاگ، نحوه یافتن بهترین زمان برای ارسال در توییتر را با استفاده از موارد زیر بررسی خواهیم کرد:

 • به طور کلی بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر
 • جستجو در تجزیه و تحلیل خود برای یافتن بهترین زمان برای ارسال پست برای کسب و کارتان

چرا ارسال در زمان مناسب اهمیت دارد؟

به دلیل بروزرسانی اخیر در الگوریتم‌های توییتر، فید زمانی دوباره به بازی بازگشته است و زمان‌بندی پست‌های شما را بسیار مهم‌تر از همیشه می‌کند.

از سال 2016، توییتر نیز مانند سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی، فیدهای خود را بر اساس تعامل یا محبوبیت و نه بر اساس زمان بندی معکوس اجرا می کند. اما اکنون، با استناد به بازخورد کاربران، توییتر به مردم اجازه می‌دهد تا فیدهای خود را از «توئیت‌های با رتبه برتر» به «آخرین توییت‌های پست» با یک کلیک تغییر دهند.

اما دست نگه دارید! این حتی به چه معناست؟

یک فید زمانی معکوس به این معنی است که کاربران توییتر یک توییت را هنگام ارسال می بینند. اما نکته اینجاست! با گذشت زمان، توییت‌های اخیر جایگزین این توییت‌ها در بالای فید می‌شوند.

و به همین دلیل است که باید توییت خود را زمانی منتشر کنید که بیشتر مخاطبان شما آنلاین هستند یا آن را در زمان مناسب برنامه ریزی کنید.

بنابراین بیایید به دنبال بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر باشیم که به شما کمک می کند تا به اهداف بازاریابی توییتر خود سریعتر برسید.

چگونه بهترین زمان خود را برای ارسال پست در توییتر پیدا کنیم؟

بنابراین اکنون که جدول‌های زمانی اساسی را که می‌توانید برای تقویت استراتژی بازاریابی توییتر خود استفاده کنید مرور کردیم، بیایید بهترین زمان را برای پست کردن به‌طور خاص برای برند خود پیدا کنیم. برای استخراج آنها می توانید از دو استراتژی استفاده کنید.

با استفاده از SocialPilot’s Twitter Analytics

برخلاف تجزیه و تحلیل فیس بوک، توییتر مستقیماً بهترین زمان برای ارسال پست را به شما نمی گوید. اما همچنان، همانطور که در بالا بحث شد، بینش کافی به شما می دهد تا با انجام آزمایش های آزمایشی بهترین زمان را پیدا کنید.

فقط آزمایش های خود را در طول یک ماه تقسیم کنید. هر روز از این ماه، توییت‌های خود را در صبح، ظهر و عصر در زمان‌های مشخصی پست کنید.

اکنون، به نظر می رسد که این کار خسته کننده ای باشد و اینجاست که یک ابزار مدیریت توییتر مانند SocialPilot به کمک شما می آید.

SocialPilot به شما امکان می دهد توییت های خود را از قبل برنامه ریزی کنید و به طور خودکار آنها را در تاریخ و زمان انتخابی پست کنید.

بنابراین این ابزار برنامه‌ریزی و ارسال خودکار به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ زحمتی با زمان‌های مختلف آزمایش کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای هر روز یک ماه چندین بازه زمانی انتخاب کنید و پست های ایجاد شده شما به صورت خودکار در توییتر منتشر می شوند.

پس از یک ماه آزمایش با زمان‌های مختلف، می‌توانید داده‌های خود را بررسی کنید تا ببینید کدام زمان و روز بیشترین تعامل را برای شما ایجاد کرده است.

من پیشنهاد می‌کنم داده‌ها، زمان و روز خود را در صفحه‌گسترده سازمان‌دهی کنید و بعداً متوجه شوید که چه روزی بهترین تعامل را برای شما به ارمغان آورده است. زمان اوج خود را از مشاهده انتخاب کنید.

پس از آن به طور منظم از ابزار زمان‌بندی برای ارسال پست در آن زمان‌ها استفاده کنید.

برای یافتن بهترین زمان برای پست کردن، در تجزیه و تحلیل توییتر خود جستجو کنید

توییتر آنالیتیکس یک نمای کلی از برداشت های توییت، بازدید از نمایه و سایر عوامل تعامل به شما ارائه می دهد.

علاوه بر این، می‌توانید از Twitter Analytics برای ردیابی پیشرفت خود در طول زمان و ایجاد استراتژی‌های پست جدید در طول مسیر استفاده کنید. برای آسان‌تر کردن این کار، می‌توانید از ابزارهای رایگان تجزیه و تحلیل توییتر برای ارائه نمای کلی از نمایه توییتر خود استفاده کنید.

بیایید شروع کنیم.

به بخش تجزیه و تحلیل حساب توییتر خود بروید تا یک نمای کلی از تعامل حساب خود در ماه گذشته داشته باشید.

در بخش «توییت‌ها»، اطلاعات کاملی در مورد فعالیت توییت خود دریافت می‌کنید. در گوشه سمت راست بالا، می‌توانید انتخاب کنید که چقدر به عقب می‌خواهید داده‌های فعالیت توییت‌هایتان را ببینید.

توییت-تحلیل-تقویم

همچنین می‌توانید ماوس را بالای نمودار نگه دارید تا داده‌های فعالیت توییت را برای یک دوره انتخابی ببینید. این یک نگاه سریع به تعداد توییت‌هایی که ارسال کرده‌اید و برداشت‌های ارگانیک و پولی که در یک روز خاص دارید را به شما نشان می‌دهد.

توییتر-تحلیل-گراف

علاوه بر این، می‌توانید توییت‌های برتر خود و برداشت‌ها، میزان تعامل و میزان تعامل آنها را مشاهده کنید. در اینجا می توانید به راحتی بفهمید که چه نوع محتوایی برای شما کار می کند.

توییتر-توییت های برتر

می‌توانید نمایش گرافیکی نرخ تعامل، کلیک‌ها، ریتوییت‌ها، لایک‌ها و پاسخ‌ها را در سمت راست ببینید.

نمودار تعامل توییتر

این بینش‌های آموزنده فراوان به شما کمک می‌کند بهترین زمان خود را برای ارسال پست در توییتر به راحتی ارزیابی کنید. اکنون زمان آزمایش داده هایی است که جمع آوری کرده اید.

میانگین بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر چه زمانی است؟

درست مانند مطالعات اخیر ما در مورد:

ما متوجه شدیم که بهترین زمان جهانی برای ارسال در توییتر نیز وجود ندارد.

کسب‌وکارهای مختلف مخاطبان متفاوتی دارند، ترجیحات و زمان ارسال محتوا نیز متفاوت است. با این حال، می‌توانید از دستورالعمل‌های کلی برای آزمایش و یافتن بهترین زمان مناسب برای کسب‌وکارتان استفاده کنید.

این آمار را از شرکت های معروف بازاریابی رسانه های اجتماعی بررسی کنید که نشان می دهد مارک ها چه زمانی باید در توییتر پست بگذارند.

 • HowSociable پیشنهاد می کند که 9 تا 10 صبح بهترین زمان است و جمعه بهترین روز برای ارسال پست در توییتر است.
 • مرکز یادگیری G2 همچنین از بازه زمانی 9 صبح تا 4 بعدازظهر در طول روزهای هفته استفاده می‌کند و جمعه بیشترین میزان تعامل را در ساعت 3 بعد از ظهر نشان می‌دهد.
 • Trackmaven پنج شنبه را به عنوان بهترین روز برای ارسال در توییتر ترجیح می دهد.
 • Hubspot ادعا می کند که بهترین بازه زمانی بین 8 تا 10 صبح و 6 تا 9 بعد از ظهر برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود در توییتر است.
 • Metricool شرط خود را در 3 تا 4 بعد از ظهر قرار می دهد.

توجه: تمام زمان های فوق به صورت PST می باشد.

نکات کلیدی:

به طور خلاصه، بر اساس تمام داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط چندین برند، می‌توان گفت که پست کردن توییت‌های خود در طول دوره‌های زیر همیشه ایمن است:

 • زمان‌های رفت‌وآمد اداری که افراد صبح زود به محل کار خود می‌روند یا روز کاری خود را به پایان می‌رسانند و به خانه بازمی‌گردند.
 • مردم همیشه در زمان استراحت فید توییتر خود را چک می کنند، بنابراین توییت کردن در ساعات ناهار نیز گزینه خوبی است.
 • آخر هفته ها کم علاقه ترین روزها برای ارسال هر چیزی در توییتر هستند. اکثر مخاطبان شما معمولا بیرون هستند و مشغول زندگی شخصی خود هستند. بنابراین مهم است که پست های خود را بیشتر برای روزهای هفته برنامه ریزی کنید.

بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر برای تعامل چه زمانی است؟

طبق الگوریتم‌های فعلی توییتر، رتبه‌بندی توییت‌ها به تعامل بستگی دارد.

هنگام ارسال پست در توییتر، همه برندها یک هدف مشترک در ذهن دارند. و آن این است که با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. مخاطب با این 4 دکمه با پست توییتر شما درگیر می شود:

آیکون های twitter-engagement

اکنون ایجاد یک پست توییتر جذاب به تلاش قابل توجهی نیاز دارد. برای متمایز شدن در میان توییت های سایر برندها، باید خلاق، متفکر و هماهنگ با لحن برند خود باشید.

بنابراین، پس از انجام این همه تلاش، اگر نتوانید هیچ تعاملی را دریافت کنید، فقط به این دلیل که در زمانی پست شده بود که مخاطبان شما برای تعامل حضوری نداشتند، بی انگیزه خواهد بود. در اینجا چند الگوی عمومی پست برای کمک شما آورده شده است.

 • به طور متوسط، توییت هایی که بین ساعت 2 تا 3 بامداد ارسال می شوند، بیشترین تعامل را دارند.
 • کمترین میزان درگیری در ساعات کاری یعنی 9 تا 5 بعد از ظهر اتفاق می افتد.
 • بیشترین تعداد بازتوییت و موارد دلخواه بین ساعت 8 شب تا 11 شب اتفاق می افتد.

نکات کلیدی:

یکی از مشاهدات جالب اینجا این است که بهترین زمان‌ها برای ایجاد تعامل در توییتر نسبت به میانگین محبوب‌ترین زمان‌ها کاملاً معکوس است. به طور خلاصه می توان گفت:

 • بیشتر تعاملات در اوایل صبح یا اواخر عصر در توییتر اتفاق می افتد. کاربران دوست دارند پس از بیدار شدن از خواب یا درست قبل از خواب با رسانه های اجتماعی درگیر شوند.
 • در طول روزهای کاری، مردم آنقدر شلوغ هستند که نمی‌توانند به گوشی‌هایشان نگاه کنند و با محتوای برندهای شما درگیر شوند. بنابراین اگر به دنبال تعامل هستید، از زمان‌بندی کاری سنتی دوری کنید.

نتیجه

با به‌روزرسانی‌های الگوریتم جدید در بازی، اکنون می‌دانید که زمان‌بندی توییت‌هایتان چقدر مهم است. ارسال توییت در زمان‌های اوج برندتان به شما کمک می‌کند تا با مخاطبانتان تعامل بهتری داشته باشید و در نهایت بالقوه‌های امیدوارکننده را جذب کنید. از استراتژی های ارائه شده در این وبلاگ برای یافتن بهترین زمان استفاده کنید.

از زمان عمومی عمومی الهام بگیرید، آمار خود را با تجزیه و تحلیل توییتر تجزیه و تحلیل کنید و از ابزارهایی برای یافتن بهترین زمان استفاده کنید. هنگامی که یک الگو پیدا کردید، از ابزارهای بازاریابی توییتر مانند SocialPilot استفاده کنید تا در بهترین زمان‌ها برای برند خود پست ارسال کنید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک چه زمانی است؟
نوشتهٔ بعدی
بهترین زمان برای ارسال حلقه ها در اینستاگرام برای داشتن تعامل بهتر

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.