best time to post on facebook

بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک چه زمانی است؟

5/5 - (1 امتیاز)

به این وبلاگ گوش کنید

دسترسی ارگانیک فیس بوک یک بحث بی پایان در میان بازاریابان است. و اگر کسی هستید که از معیارهای تعامل فیس بوک خجالت می کشد، پس این پست فقط برای شماست.

هنوز شانس زیادی برای ورود به فیدهای دنبال کنندگان شما وجود دارد. راز این است که بهترین زمان برای پست کردن در فیس بوک برای لایک، کامنت و اشتراک گذاری برای هجوم به آن را تعیین کنید.

اگرچه اکثر بازاریابان به استفاده از تبلیغات پولی متوسل می‌شوند، اما در اینجا کاملاً واقع‌گرا هستند، هیچ یک از ما پول زیادی برای افزایش دسترسی روزانه اجتماعی به دست نیاوردیم. اما اکنون، این سوال بزرگ پیش می آید که چگونه بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک را پیدا کنید.

همچنین، باید بررسی کنید که آیا فقط یک زمان بندی عالی یا چندین زمان مناسب برای ارسال در فیس بوک وجود دارد.

استفاده از چند ابزار رایگان تجزیه و تحلیل فیس بوک ممکن است به شما در تجزیه و تحلیل مخاطبان هدف برای شناسایی الگوهای فعالیت آنها کمک کند. اما برای حل این معما هنوز باید عمیق‌تر کاوش کنید.

یافتن پاسخ مناسب برای این امر می تواند یک تجارت واقعی دشوار باشد. بنابراین ما برخی از حقایق و نکات مبتنی بر داده را جمع آوری کرده ایم تا به شما در تلاش خود کمک کند.

شروع کنیم!

بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک چه زمانی است؟

ما برنامه های برتر رسانه های اجتماعی را مطالعه کردیم تا موارد زیر را پیدا کنیم:

و ما خلاصه کردیم که “بهترین زمان” برای ارسال در فیس بوک نیز وجود ندارد. برای اینکه بدانیم چرا چنین است، اجازه دهید ابتدا این آمار را از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب بررسی کنیم که بهترین زمان برای پست کردن در فیس بوک را پیشنهاد می‌کنند.

  • هاب اسپات تحلیل کرد که ساعت 9 صبح زمان خوبی است که مردم به سمت دفتر خود می روند. ساعت 13 الی 3 بعد از ظهر از پنجشنبه تا یکشنبه زمان اوج بعدی است.
  • TrackMaven پیشنهاد می کند ساعت 8 بعد از ظهر به وقت شرقی پنجشنبه بهترین باشد.
  • Falcon.io شرط بندی خود را در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه بین ظهر تا 4 بعد از ظهر گذاشته است.
  • هوت سوئیت پیشنهاد می کند در روزهای هفته بین ظهر تا 3 بعد از ظهر پست بگذارید.
  • غیر متریک به نفع زمان بین 9 صبح تا 2 بعد از ظهر پنجشنبه ها.
  • به طور کلی بهترین روز برای ارسال پست در فیس بوک چهارشنبه است

خب، الان گرفتی؟ هر مطالعه ای که برای یافتن بهترین زمان انجام می شود، طیف وسیعی از اعداد را در ساعت نشان می دهد.

با این حال، روحیه خود را تضعیف نکنید! دستورالعمل‌های ذکر شده در بالا هنوز برای راه‌اندازی بازاریابان در مسیر درست مفید هستند، بنابراین آنها را به انجام می‌رسانند بهترین زمان های شخصی شده خود را پیدا کنند برای ارسال در فیس بوک زمانی که مخاطبان آنها آنلاین هستند.

پس از درک اینکه چرا بهترین زمان برای ارسال در فیس بوک وجود ندارد، چگونه می توانید همین کار را انجام دهید، بحث خواهیم کرد.

چرا زمان جهانی برای ارسال در فیس بوک وجود ندارد؟

مخاطب شما با دیگران متفاوت است. این سوال که بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک چه زمانی است برای هر بازاریاب پاسخ متفاوتی دارد. اگر به مخاطبانی که برنامه درسی کاری آنها منعطف است، نه در حدود 9 تا 5 پاسخ دهید، در این صورت ارسال پست در زمان های مشابه چندان موثر نخواهد بود.

مطالعه داخلی انجام شده توسط CoSchedule تصویر واضحی از کسب و کارهای مختلف که در زمان‌های مختلف تعامل دارند را ترسیم می‌کند.

شما همچنین می توانید چارچوب های زمانی بالا را دنبال کنید و بررسی کنید که آیا برای شما کار می کنند یا خیر یا نه.

اما مشکل دیگری وجود دارد که باید با آن مقابله کرد. و این موج بالایی از محتوا در فیدهای خبری است. طبق آخرین آمار، کاربران فیس بوک اعلام کرده اند بیش از 2.5 تریلیون پست.

طبق وبلاگ تجاری فیس بوک، به طور متوسط، 1500 داستان می تواند در فید خبری افراد با هر بار ورود به فیس بوک ظاهر شود. برای افرادی که دوستان زیادی دارند و صفحه را لایک می کنند، ممکن است 15000 داستان بالقوه هنگام ورود ظاهر شود.

با در نظر گرفتن این موضوع، زمان اوج استاندارد برای پست کردن برای یک کسب و کار خاص می تواند بدترین زمان برای دیگران باشد. فرض کنید اگر هر شرکتی به بهترین مفهوم زمان جهانی پایبند باشد و در همان ساعت شروع به انتشار محتوای خود کند، رقابت در فید بدتر خواهد شد.

از این رو، به همان اندازه که این بازه‌های زمانی استاندارد می‌توانند به شما در شروع کمک کنند، مانند تاکتیک‌های زیر که در مورد آن بحث می‌کنیم، تعامل زیادی به دست نمی‌آورند.

چگونه بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک را برای خود پیدا کنیم؟

ممکن است “بهترین زمان” نهایی وجود نداشته باشد، اما می تواند وجود داشته باشدبهترین عملکردتان” زمان ارسال در فیس بوک. شما می توانید از دو استراتژی برای بدست آوردن بهترین زمان مناسب برای پست کردن و دستیابی به دسترسی و تعامل بیشتر استفاده کنید.

استراتژی 1: تجزیه و تحلیل فیس بوک برای یافتن بهترین زمان

فیس بوک آنالیتیکس در اختیار شما قرار می دهد بینش های متعدد در مورد تعامل، رفتار و جمعیت شناسی مخاطبان شما.

یک دکمه بینش در بالای صفحه فیس بوک خود خواهید دید. با کلیک بر روی آن به داشبوردی هدایت می‌شوید که نمای کلی از چندین تجزیه و تحلیل فیس بوک را نشان می‌دهد.

زمانی را پیدا کنید که طرفداران شما بیشتر فعال هستند

اکنون برای دسترسی به داده‌های «وقتی طرفداران شما آنلاین هستند». فقط روی “پست ها” در ستون سمت چپ کلیک کنید.

نمودار دقیقی را خواهید دید که نشان می دهد میانگین داده های آنلاین بودن طرفداران شما در 24 ساعت در هفته اخیر

اکنون می توانید ماوس را در یک روز خاص نگه دارید تا آمار آن را در مقایسه با میانگین داده های هفته مشاهده کنید.

در اینجا می توانید داده های سه شنبه در مقابل میانگین هفته را ببینید. خط آبی تیره نشان دهنده داده های سه شنبه در برابر کل هفته است.

یافته های ما از این داده ها چیست؟

از آنجایی که خودمان یک صفحه تثبیت شده هستیم، برای پیگیری حضور مخاطبان خود در طول هفته به این استراتژی متوسل می شویم. از ساعت 3 صبح شاهد افزایش تدریجی تعداد افراد هستیم و به اوج خود می رسد بین 6 صبح تا 9 صبح، به طور دقیق تر، 7، و تا ظهر شروع به کاهش می کند.

توجه داشته باشید: زمان های فوق در منطقه زمانی اقیانوس آرام هستند.

بنابراین با توجه به اینکه ما به طور منظم پست های خود را در حدود ساعت 3 صبح تا 9 صبح (منطقه زمانی اقیانوس آرام) برنامه ریزی می کنیم تا جذب مخاطبانمان بهتر شود.

می‌توانید با استفاده از همین استراتژی، مناسب‌ترین بازه زمانی و بهترین روز برای پست گذاشتن در فیس‌بوک را پیدا کنید و در آن ساعت‌ها شروع به ارسال پست‌های مختلف کنید تا نقطه شیرین خود را پیدا کنید.

تلاش كردن ارسال در زمان های غیر اوج مصرف برای دیدن اینکه آیا می توانید برخی از تعاملات پنهان احتمالی را در آنجا دریافت کنید. من پیشنهاد می‌کنم چند هفته اول آزمایش کنید و سپس یک استراتژی محکم برای پست‌گذاری در فیسبوک ایجاد کنید.

از پست های موفق قبلی خود بیاموزید

بخش پست‌ها در Facebook Insights یک ویژگی جالب دیگر درست در زیر نمودار «وقتی طرفداران شما آنلاین هستند» دارد.

بخش “همه پست های منتشر شده” دارای بخش های آموزنده زیادی برای ارزیابی عملکرد پست فردی شما است. با این موارد آشنا می شوید:

  • زمان و تاریخ انتشار پست
  • نوع پست منتشر شده
  • دسترسی ارگانیک و پولی
  • نامزدی

تو باید حفاری دستی انجام دهید برای دریافت اطلاعاتی در مورد بهترین نوع محتوایی که می توانید در زمان های خاص پست کنید.

یافته های ما از این داده ها چیست؟

ما می‌بینیم که پست‌های ما تعامل بیشتری پیدا می‌کنند و به همان زمان‌های قبلی می‌رسند بازه زمانی 6 صبح تا 9 صبح (PST).. از آنجایی که مخاطبان ما به منطقه زمانی PST تعلق دارند، واضح است که آنها ترجیح می دهند قبل از رفتن به محل کار با صفحه ما ارتباط برقرار کنند.

اما آن است بهتر است قبل از هر نتیجه گیری روی مجموعه بزرگی از متغیرها تست کنید در بهترین نوع، روز و زمان.

استراتژی 2: یافتن روزهای مرتبط برای هر پست

هر محتوایی زمان و لحظه مربوط به خود را دارد. به عنوان مثال، یک برند مد مجموعه جدیدی از لباس های زمستانی را در ابتدای تابستان منتشر نخواهد کرد. حالا این خود توضیحی بود. اما گاهی اوقات محتوای کلی شما دارای زمان‌های مرتبط پنهان نیز است.

با استفاده از داده های تجزیه و تحلیل فیس بوک، می توانید آزمایش A/B یک محتوا را در زمان های مختلف شروع کنید برای دیدن موثرترین زمان برای خدمت به مخاطبان

بهترین زمان بندی پست ها را با استفاده از ابزار زمان بندی فیس بوک آزمایش کنید

SocialPilot یکی از بهترین ابزارهای انتشار فیس بوک است که به شما این توانایی را می دهد بهترین زمان خود را بیابید، برنامه ریزی کنید و پست های خود را منتشر کنید حتی بدون باز کردن صفحه فیس بوک.

شما می توانید بهترین زمان را از طریق آموزنده و نمایش گرافیکی چشم نواز از طرفداران فعال و پست فردی با صفحه فیس بوک آنالیتیکس داخلی آن. علاوه بر آن، شما دریافت کردید انبوهی از اطلاعات در مورد رشد مخاطب، جمعیت شناسی و تعامل هم.

اکنون که بهترین زمان خود را برای ارسال پست در فیس بوک پیدا کرده اید، زمان آن است که داده های خود را در دنیای واقعی آزمایش کنید. چطوری انجامش بدهم؟ با برنامه ریزی پست خود قبل از زمان.

رابط کاربری بصری و کاربرپسند SocialPilot به شما این امکان را می دهد پست خود را در زمان بندی ایده آل برنامه ریزی کنید راه جلوتر بیایید یک تور کوتاه از نحوه انجام این کار داشته باشیم.

1. صفحه فیس بوک خود را متصل کنید

به داشبورد SocialPilot بروید. مستقیماً به سمت ستون سمت چپ بروید. روی Accounts کلیک کنید و حساب های خود را متصل کنید.

حساب یا صفحه فیس بوک را از میان گزینه های متعدد پلت فرم رسانه های اجتماعی که در صفحه ارائه شده است، انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی دکمه اتصال، به فیس بوک هدایت می شوید و از شما مجوز درخواست می شود. لطفاً همه مجوزها را برای ادامه بپذیرید.

2. برنامه های ارسال را تنظیم کنید

هنگامی که حساب شما متصل شد، به حساب ها بروید. Manage Accounts را انتخاب کنید. حساب اجتماعی را که می‌خواهید برای آن زمان مشخص کنید انتخاب کنید و شروع به اضافه کردن زمان ایده‌آل خود کنید.

شما می توانید یک یا چند روز و زمان ارسال آنها را از قبل تعیین کنید. هر زمان که پستی را در صف اضافه کنید، به طور خودکار به عنوان زمان انتخابی برنامه ریزی می شود.

با استفاده از این ویژگی شگفت انگیز، می توانید تست A/B همان پست را انجام دهید در روزهای مختلف برای تعیین موثرترین زمان برای نوع خاصی از محتوا.

قبلا هیجان زده شده اید؟ یک دوره آزمایشی 14 روزه رایگان داشته باشید و شروع کنید.

تمام کردن آن

اکنون که افسانه یافتن بهترین زمان خاص برای پست کردن در فیس بوک را از بین برده ایم، تمرکز خود را روی آزمایش خود منحرف کنید. یک مطالعه عمیق از رفتارهای خاص مخاطبان خود انجام دهید تا جایگاه های فعال را شناسایی کنید.

از ابزار و سایر استراتژی‌های مورد بحث در بالا برای نهایی کردن یک استراتژی پست بهتر استفاده کنید زیرا هیچ چیز قابل اعتمادتر از تجزیه و تحلیل داده‌های شما نیست. این سناریوی واقعی را با بینش مخاطب در زمان واقعی برای استراتژی بهتر به تصویر می‌کشد.

علاوه بر این، از SocialPilot، یکی از بهترین ابزارهای زمان‌بندی رسانه‌های اجتماعی برای برنامه‌ریزی پست‌های خود در بهترین زمان‌هایی که داده‌های شما نشان می‌دهند، استفاده کنید. مدیریت دسته های اجتماعی شما با فرصت های آزمایشی دقیق بسیار آسان خواهد بود. چندین پست را در روزهای مربوطه برنامه ریزی کنید و اجازه دهید داده ها بهترین زمان را برای شما نشان دهند.

این بسیار مهم است زیرا وقتی پست‌ها در زمان مناسب به مخاطبان شما می‌رسند، به احتمال زیاد تعامل بهتری به دست می‌آید که به الگوریتم‌های جدید فیس‌بوک از رابطه بهتر شما با مخاطبان می‌گوید و منجر به رتبه‌بندی بهتر پست‌های شما می‌شود.

پس دیگر منتظر نمانید و همین الان شروع به ارسال کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید لغو پاسخ

خروج از نسخه موبایل