Instagram Trends featured image

ترندهای اینستاگرام برای نگه داشتن چشم در سال 2023

Rate this post

آیا اینستاگرام برای استراتژی بازاریابی 2023 شما در رادار شماست؟ در اینجا آنچه احتمالاً سال آینده بزرگ خواهد بود و آنچه باید به آن توجه کنید آمده است.


آیا اینستاگرام همچنان مرتبط است؟

علیرغم رقابت آن، به ویژه TikTok (و علیرغم ادعاهایی که نویسنده این TikTok من فقط آن را تماشا کردم)، اینستاگرام همچنان عالی عمل می کند.

در واقع، در آغاز سال 2022، اینستاگرام بود چهارمین پلتفرم محبوب رسانه های اجتماعی در دنیا وقتی نوبت به تعداد کاربران می رسید – که فیس بوک، یوتیوب و واتس اپ را دنبال می کنند. اپلیکیشن اینستاگرام هم هست دومین مورد استفاده بازاریابان، فقط قبل از فیس بوک.

بنابراین، به نظر نمی رسد که اینستاگرام به این زودی ها به جایی برسد. قطعاً نه با اقتصاد خالق امروزی (که اینستاگرام به طور فعال در اولویت قرار دارد). به خصوص وقتی به این واقعیت نگاه می کنید که بر اساس تحقیقات اخیر Adobe “Creators in the Creator Economy: A Global Study”، سازندگان آن را تشکیل می دهند. 23% از افراد مورد بررسی این یک عدد بزرگ است.

ترندهای اینستاگرام - درصد سازندگان در سراسر جهان
براساس Adobe، درصد سازندگان در جوامع در سراسر جهان

و سازندگان قرار است خلق کنند، درست است؟ (و اینستاگرامرها اینستاگرام را خواهند داشت.)

بنابراین، بیایید ببینیم که در سال آینده اینستاگرام چگونه خواهد بود و اگر از اینستاگرام به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می کنید، باید برای چه چیزی آماده باشید.

ترندهای کلیدی اینستاگرام که در سال 2023 نباید آنها را از دست داد

سازندگان در مقابل اینفلوئنسرها، میکرو اینفلوئنسرها و نانو اینفلوئنسرها

می پرسی چه تفاوتی دارد؟ متوجه شدم به راحتی با این یکی اشتباه گرفته می شود.

خب، اول از همه، طبق مطالعه Adobe که قبلاً به آن اشاره کردم، تنها حدود 14 درصد از تولیدکنندگان محتوا اینفلوئنسر هستند. جالب‌تر اینکه بیشتر به دنبال این هستند که واقعاً صاحب کسب‌وکار شوند تا تأثیرگذار (حدود 40٪ در سطح جهانی).

ترندهای اینستاگرام - اینفلوئنسرها و سازندگان
یک تأثیرگذار و یک تولید کننده محتوا ممکن است انگیزه های کمی متفاوت داشته باشند. منبع: Adobe

و وقتی به اینفلوئنسرها نگاه می کنید، آنها نام خود را بر اساس تعداد فالوورها می گیرند. بدیهی است که «نانو» کوچک‌ترین حساب‌ها را دارند (اما اغلب، بزرگ‌ترین نرخ‌های تعامل را نیز دارند، که به زودی در مورد آن توضیح خواهم داد.)

اکنون که تمایز را می دانیم، این برای برندها چه معنایی دارد؟

خوب، مطمئناً باید هنگام کار با سازندگان محتوا و تأثیرگذاران برای کمپین های بازاریابی تأثیرگذار خود، سختگیر باشید. اندازه مخاطب دیگر نباید تنها عامل تعیین کننده باشد – قطعاً بیشتر به یک معیار غرور تبدیل شده است.

درعوض، باید به نرخ‌های تعامل – بله – توجه کنید. و اینها معمولاً برای اینفلوئنسرهای میکرو و نانو بالاتر هستند. اینفلوئنسر مارکتینگ هاب در واقع متوجه شد که اینفلوئنسرهای نانو میانگین نرخ تعامل دارند 3.69٪، که بسیار بالاتر از چیزی است که معمولاً در حساب های بزرگتر مشاهده می کنید.

به علاوه، امروزه تولید محتوا فقط مختص سازندگان تمام وقت نیست. 64 درصد از کاربران شبکه های اجتماعی Gen Z قصد دارند امسال از یک پروژه درآمدزایی کنندبر اساس همین مطالعه توسط Adobe. بنابراین، کار با چندین اینفلوئنسر کوچکتر برای دستیابی به بسیاری از مخاطبان درگیر منطقی است. هنگام برنامه ریزی کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ امسال باید به آن توجه کنید.

قرقره ها و محتوای به سبک TikTok

اگر از TikTok استفاده می‌کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که بسیاری از قرقره‌هایی که می‌توانید در اینستاگرام پیدا کنید، از روند استفاده می‌کنند که برای اولین بار در TikTok ظاهر شد. و این هیچ رازی نیست، آنقدر که ممکن است وقتی به آن فکر می کنید عجیب به نظر برسد. سازندگان اینستاگرام مستقیماً ترندهای TikTok، موسیقی های پرطرفدار و دیالوگ ها را کپی می کنند. همه چیز یکسان است، فقط احتمالاً با کمی تاخیر در دسترس است.

چرا حتی می خواهید در این مورد از اینستاگرام استفاده کنید؟

خوب، برای یک بار هم که شده، اینستاگرام قطعاً تنوع بیشتری را فراهم می کند – علاوه بر ویدیوهای کوتاه به سبک تیک توک، می توانید تصاویر، محتوای پشت صحنه، ویدیوهای فید و غیره را پست کنید. ناگفته نماند که شامل تمام ویژگی های تعاملی مانند استیکرها، سوالات، نظرسنجی ها و – البته – پیوندها می شود.

به همین دلیل است که سازندگان محتوا اغلب در TikTok و Instagram پست می‌کنند و برخی از محتوا را بین دو پلتفرم به اشتراک می‌گذارند اما برای تکمیل آن، فرمت‌های مختلف بیشتری را در اینستاگرام ارسال می‌کنند. آنها همچنین اغلب دنبال کنندگان TikTok خود را تشویق می کنند تا آنها را در اینستاگرام دنبال کنند.

بنابراین، کار هوشمندانه برای یک بازاریاب رسانه های اجتماعی در اینجا چیست؟ از قالب‌های پرطرفداری که در اینستاگرام بازدید می‌کنند (این پلتفرم به طور فعال Reels را برای کاربران خود تبلیغ می‌کند) استفاده کنید، در حالی که آنها را با انواع دیگر محتوا برای تنوع و تعامل بیشتر تکمیل کنید.

از رسانه های اجتماعی خود در برابر هرزنامه و نفرت محافظت کنید

از رسانه های اجتماعی خود در برابر هرزنامه و نفرت محافظت کنید

به طور خودکار نظرات توهین آمیز، سخنان مشوق نفرت و هرزنامه را پنهان یا حذف کنید. NapoleonCat را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

تبلیغات روشی موثر برای تبلیغ محصولات و خدمات در اینستاگرام بوده است. و البته، علاوه بر عملکرد تبلیغات بومی، یک منطقه خاکستری بزرگ از اینفلوئنسر مارکتینگ با قرار دادن محصول وجود دارد که همیشه برای کاربران اینستاگرام شفاف نبوده است.

اما، زمانی که دولت‌ها و مقامات شروع به تنظیم این بازار کردند، برچسب‌گذاری تبلیغات، محتوای حمایت‌شده و مشارکت‌های پولی همگی رایج‌تر شده‌اند – و به وضوح به عنوان محتوای تبلیغاتی مشخص شده‌اند. بنابراین، آیا دوران عرضه محصول برای همیشه گذشته است؟

به نظر نمیاد مطمئناً در حال ورود به زمانی هستیم که محتوای رسانه های اجتماعی – هم توسط مقامات و هم از سوی مخاطبان مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. و سازندگان محتوا باید راه‌هایی برای رعایت مقررات و در عین حال اینکه بتوانند به طور مؤثر از محتوای خود درآمدزایی کنند، بیابند.

این همچنین با صداقت و اصالت در رسانه‌های اجتماعی، که اخیراً در همه پلتفرم‌ها جریان دارد، همراه است. مردم خواهان تبلیغات شفاف هستند و صادقانه بگوییم، شما نمی توانید آنها را سرزنش کنید.

نکته ای برای صاحب کسب و کار در سال 2023؟ با سازندگانی کار کنید که معتبر هستند و مخاطبانی دارند که به آن‌ها اعتماد دارند – در نهایت این تعامل از آنجا ناشی می‌شود.

خرید اینستاگرام

خرید اینستاگرام در سال 2022 بسیار بزرگ بود و به سازندگان و برندهای اینستاگرام این امکان را داد تا با استفاده از ویترین، مجموعه‌ها، راه‌اندازی محصولات و برچسب‌های محصول خود، مستقیماً روی پلتفرم به فروش برسانند. و این در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

از آنجایی که اینفلوئنسرها همچنین می‌توانند با محصولاتی که تبلیغ می‌کنند پست‌های قابل خرید ایجاد کنند، اندازه‌گیری تلاش‌های اینفلوئنسر مارکتینگ شما اکنون کار بسیار ساده‌تری است. و با شفاف‌تر شدن تبلیغات (مطابق با نکته قبلی)، فروشگاه‌ها توسعه منطقی این امر هستند.

ترندهای اینستاگرام - خرید اینستاگرام در عمل
خرید اینستاگرام در عمل

مشارکت محتوای مارک دار

یکی دیگر از گرایش های فرعی در تبلیغات اینستاگرام، مشارکت محتوای برند در اینستاگرام است. این پلتفرم امکان تگ کردن حساب دیگری را در پست یا حلقه اینستاگرام شما فراهم کرده است، بنابراین در هر دو حساب ظاهر می شود و هر دو مخاطب حساب می توانند آن را ببینند. باهوش، درسته؟

علاوه بر اینکه به شما امکان می‌دهد به راحتی دسترسی خود را افزایش دهید و محتوای خود را در معرض مخاطبان جدید قرار دهید، من همچنین آن را راهی جالب برای احیای بالقوه فید و دسترسی به افراد بیشتری در آنجا، و نه فقط از طریق استوری اینستاگرام، می‌دانم.

ببینیم بعدی ترند اینستاگرام به ریشه ها باز خواهد گشت – یا فیدها؟

ترندهای اینستاگرام - مشارکت محتوای مارک دار توسط آدیداس و دولینگو
مشارکت محتوای مارک شده توسط آدیداس و دولینگو.

انجمن و محتوای تولید شده توسط کاربر

اعتبار در رسانه های اجتماعی بسیار بیشتر از شفافیت تبلیغات است. یکی از راه‌های اصلی دیگری که برندها می‌توانند آن را نمایش دهند، از طریق محتوای تولید شده توسط کاربر است – یعنی شامل پست‌ها و ویدیوهایی که مشتریان شما در محتوای حساب اینستاگرام شما ایجاد کرده‌اند. بدیهی است که این روند همچنان یک روند بزرگ خواهد بود و احتمالاً حتی بیشتر نیز رشد خواهد کرد.

و اینستاگرام شروع به ابداع راه‌هایی کرده است تا برندها بتوانند محتوای تولید شده توسط کاربر را در فیدهای اینستاگرام خود بگنجانند. یکی از جدیدترین راه ها قابلیتی به نام محتوای انجمن است.

این به برندها اجازه می‌دهد تا درخواست کنند پست ارگانیک یک کاربر را به فروشگاه اینستاگرام خود اضافه کنند و اگر برند را تگ کرده‌اند، آن را با یک محصول مشخص مرتبط کنند. کاربر اینستاگرام باید درخواست را بپذیرد و سپس محتوای انجمن توسط محصول در فروشگاه اینستاگرام نمایش داده می شود.

این یک راه عالی برای ارائه اثبات اجتماعی به مشتریان بالقوه و اعتبار بخشیدن به ارزش یک محصول یا خدمات است – چیزی که مردم به طور فزاینده ای به دنبال آن هستند.

آیا به میم ها بازگشته ایم؟

به یاد دارید که چگونه رسانه های اجتماعی پر از میم های خنده دار گربه بود؟ و سپس تک تک کارشناسان رسانه های اجتماعی گفتند که برندها باید بیشتر از میم های گربه ای به نیازهای کاربران توجه کنند؟

خوب، با واقعیت خشن چند سال گذشته یا بیشتر، ممکن است نیازهای کاربران به خواستن میم‌های گربه برگردد (البته این یک ساده‌سازی بیش از حد است.) یا حداقل، نیاز محسوسی به محتوای سبک‌تر در این بین وجود دارد. مضامین اجتماعی و سیاسی جدی‌تر و جدی‌تری که در رسانه‌های اجتماعی نیز بیشتر می‌شویم.

همچنین احتمالاً به همین دلیل است که اخیراً حساب های کمدی در اینستاگرام افزایش یافته است. در اینجا یکی از موارد مورد علاقه من است:

البته، هنوز هم نباید تمام استراتژی رسانه های اجتماعی خود را بر اساس الگوهای رفتاری قرار دهید. مگر اینکه شما یک حساب کاربری متمرکز بر میم باشید، پس از همه میم ها، این کار را انجام دهید. (ببینید آنجا چه کار کردم؟) در غیر این صورت، آن را با محتوای جدی تری که مخاطبان از شما انتظار دارند، متعادل کنید.

ترندهای اینستاگرام - نمونه میم
میم ها همچنان یک روند هستند، فقط موضوعات هستند که تغییر می کنند.

واقعی شدن با محتوای بصری

مدت زیادی است که آن را دیده‌ایم، و مطمئناً بیشتر و بیشتر آن را خواهیم دید – بدون عکس‌ها و ویدیوهای فیلتری، تنوع بیشتر در تیپ‌های بدن یا سن در کمپین‌های بازاریابی وجود دارد (اگرچه هنوز کارهایی در این زمینه وجود دارد که باید انجام داد. .) برندها قطعاً از فیلمنامه «واقعی‌تر» به نظر رسیدن پیروی می‌کنند زیرا مردم از استانداردهای زیبایی غیرواقعی و محتوای بصری که واقعیت را نادرست نشان می‌دهند خسته می‌شوند.

و این دیگر فقط یک روند خاص نیست، بلکه توسط مارک های بزرگ شروع به پذیرش کرد (اگرچه گاهی اوقات بسیار محتاطانه، من می گویم). ممکن است برندها در واقع شروع به درک این موضوع کرده باشند که باید زیبایی‌شناسی بومی پلتفرم‌هایی را که در آن تبلیغ می‌کنند، بپذیرند.

البته اینستاگرام به دلیل ترویج استانداردهای غیرواقعی با عکس‌های دقیق و فیلترهای زیبایی که باعث می‌شود هیچ شباهتی به شما نداشته باشید، بدنام بوده است. اما آیا ما در سال 2023 بالاخره به اندازه کافی نوش جان کرده ایم و به نمایندگی از جهان به همان شکلی که هست بازگردیم؟

حدس می زنم ببینیم، نه؟

ترندهای اینستاگرام - پست پیروزی 1
ترندهای اینستاگرام - پست پیروزی ۲
عکس‌های موجود در اکانت اینستاگرام Triumph با آنچه قبلا بود متفاوت است.

اشتراک ها و محتوای انحصاری

از آنجایی که اینستاگرام آزمایش اشتراک‌ها را آغاز کرده است، یک چرخش قابل مشاهده برای محتوای انحصاری ارائه شده برای بخشی از مخاطبان اینستاگرام شما نیز وجود دارد. علاوه بر ویژگی اشتراک، که به تدریج در کشورهای مختلف در حال گسترش است، برخی از سازندگان محتوا و برندها از تاکتیک هایی مانند:

  • ایجاد حساب های بسته/خصوصی اختصاص داده شده به جوامع (اغلب پرداخت کننده) آنها.
  • افزودن فالوور به آنها لیست دوستان نزدیک و ارائه استوری های اضافی اینستاگرام به آنها خارج از محتوای موجود در حساب هایشان، اغلب نرخ تعامل آنها را در جستجوی راه هایی برای جلب رضایت الگوریتم اینستاگرام افزایش می دهد.

بنابراین، با پیشروی در سال 2023، احتمالاً راه‌های بیشتری برای ارائه محتوای انحصاری به مخاطبان خواهیم دید – و این روندی است که قطعاً باید به آن توجه کنید.

بازاریابی اینستاگرام آسانتر شد

بازاریابی اینستاگرام آسانتر شد

اتوماسیون اینستاگرام، تجزیه و تحلیل، گزارش، برنامه ریزی و موارد دیگر. NapoleonCat را امتحان کنید و 90٪ از وقت خود را صرف کارهای بازاریابی کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

ترندهای اینستاگرام 2023 که می خواهید اتخاذ کنید چیست؟

به جای شاهد انقلاب‌ها، احتمالاً شاهد تحولی مداوم به سمت محتوای معتبرتر، تولید شده توسط کاربر و حتی ویدیوهای کوتاه‌تر خواهیم بود (اگرچه، چه کسی می‌داند، شاید امسال فید را نیز احیا کنیم؟)

هر کدام از این موارد را که تصمیم دارید در استراتژی اینستاگرام خود بگنجانید، یک چیز مطمئن است – باید با مخاطبان خود در تماس نزدیک باشید. اگر فکر می کنید به کجا بروید ترندها را در اینستاگرام پیدا کنید، آنها بهترین منبع اطلاعاتی هستند که تا به حال در رسانه های اجتماعی با آنها برخورد کرده اید.

نوشتهٔ پیشین
ایجاد روابط اجتماعی با فناوری
نوشتهٔ بعدی
نحوه برنامه ریزی توییت ها مانند یک حرفه ای در سال 2023

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.