Establishing and protecting your brands reputation FINAL

حفظ شهرت برند خود در شبکه اجتماعی

Rate this post

توانجامش دادی. شما برند خود را به برندی تبدیل کردید که مصرف کنندگان آن را دوست دارند و به آن اعتماد دارند. ممکن است فکر کنید که از اینجا سواری آرام است، اما کار تازه شروع شده است. اکنون باید شتاب را حفظ کنید و شهرت برند خود را مدیریت کنید.

ساختن و حفظ برند خود در یک بازار شلوغ کار آسانی نیست. به گفته رسانه های نیلسن، تا سال 2022 بیش از نیم میلیون برند در سراسر جهان وجود دارد. این رقابت زیادی برای جلب توجه مخاطبان شماست. در این دوران عدم اطمینان و تغییرات سریع، مصرف کنندگان به سمت برندهایی که به آنها اعتماد دارند گرایش پیدا می کنند. ایجاد این اعتماد تنها کار شما نیست، بلکه به تلاش جمعی بین خود و مخاطبان نیاز دارد.

در این بخش، ما به بررسی این موضوع می پردازیم که چرا شهرت برند خود را در موضوعات اجتماعی مدیریت کنید و ابزارهایی را برای کمک به اندازه گیری عملکرد شهرت خود بررسی کنید.

چرا شهرت برند مهم است؟

امروزه مصرف کنندگان از یک برند انتظار بیشتری دارند. این فقط قیمت و کیفیت آنها نیست. آنها همچنین به دنبال تعاملات معتبر در سیستم عامل های اجتماعی مورد علاقه خود هستند. با سرعت سریع اجتماعی، تعاملات مثبت و منفی با برند شما می تواند مانند آتش سوزی گسترده شود. مدیریت شهرت خود در شبکه های اجتماعی با پرداختن به این مزایای کلیدی به برند شما کمک می کند تا در فراز و نشیب ها سالم بماند:

همسویی با ارزش های مشتری

خریداران و مصرف کنندگان مشتاقند بدانند که برندهایی که دوست دارند ارزش های آنها را به اشتراک می گذارند. با توجه به Sprout Social Index™، 71٪ از مصرف کنندگان معتقدند که مهم است که برندها در مورد مسائل اجتماعی موضع بگیرند. برای ایجاد شهرت برند قوی، در مورد مسائلی که برای سازمان و مشتریانتان اهمیت دارد، موضع بگیرید. سپس، آن ارزش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مشخص کنید.

پاتاگونیا که به خاطر آگاهی از محیط زیست شهرت دارد، اخیراً مأموریت خود را به یک هدف کاملاً واضح تغییر داده است: “پاتاگونیا برای نجات سیاره مادری ما در تجارت است.” ارزش های آنها در کانال های اجتماعی شان مشخص است. به عنوان مثال، آنها کمپین “لباس پوشیده”. در توییتر مد پایداری را برجسته می کند که قرار است ماندگار باشد.

در TikTok، این برند به طور ماهرانه ماموریت خود را با ایجاد ارتباط بین مخاطبان خود با سازمان های مردمی از طریق Patagonia Action Works به نمایش می گذارد. با نگاهی به نظرات، مشتریان آنها به این تمایز و تعهد برای نجات سیاره ما اهمیت می دهند. اگر می دانید که مخاطبان شما در باورها و مأموریت برند شما سهیم هستند، به آن متمایل شوید.

حمایت از جامعه شما

موضع گیری در مورد مسائل اجتماعی در نهایت از جامعه بزرگتر حمایت می کند و در عین حال اعتماد، شهرت و تجارت یک برند را ایجاد می کند. هنگامی که یک برند موضعی اتخاذ می کند که مصرف کنندگان با آن همسو می شوند، 36 درصد از مشتریان گفتند که بیشتر از آن شرکت خرید خواهند کرد.

نایک نمونه بارز برندی است که ماموریت و باورهای خود را اجرا می کند. آنها نمایه توییتر با افتخار #BlackLivesMatter را نمایش می دهد. اخیراً این برند ورزشی قدمی فراتر گذاشته و همکاری خود را با کالج ها و دانشگاه های تاریخی سیاه پوست (HBCU) در سراسر کشور اعلام کرده است. مجموعه Yardrunners نایک تاریخچه HBCU ها را با لباس هایی که بر رهبران دانشجو و فارغ التحصیلانی که راه را برای برتری در جامعه خود هموار می کنند تأکید دارد.

تنوع و گنجاندن در سازمان آنها نیز یکی از عناصر اصلی برند بوده است، و تعهد 10 میلیون دلاری بورسیه تحصیلی و مشارکت های آکادمیک برای افزایش کارآموزان و استخدام مستقیم از HBCU ها را داده است.

حفظ وفاداری مشتری

مصرف کنندگان گزینه های بی پایانی دارند. با این حال، 90٪ هنوز هم خود را به برند وفادار می دانند. رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای ایجاد و حفظ وفاداری است. مخاطبان شما قبلاً روی داستان برند شما سرمایه گذاری کرده اند، بنابراین از رسانه های اجتماعی به عنوان راهی برای گسترش اثبات اجتماعی خود و تقویت حمایت از برند استفاده کنید. برندهایی مانند Orange Theory از حضور اجتماعی خود برای ایجاد فضایی برای طرفداران وفاداری که کلاس های خود را دوست دارند و می خواهند به دوستان خود اطلاع دهند، استفاده کرده اند.

یک مخاطب وفادار می تواند شهرت برند شما را برای شما افزایش دهد و در عین حال کسب و کار جدید را نیز هدایت کند. آنها اطلاعاتی در مورد برند شما منتشر می کنند، به دوستان خود می گویند و نظرات صادقانه را ارائه می دهند.

تاثیر رسانه های اجتماعی بر شهرت برند

رسانه های اجتماعی و شهرت برند دست به دست هم می دهند. از ارزش محصولات شما گرفته تا کیفیت خدمات مشتری، احتمالاً مردم قبلاً در مورد برند شما به صورت آنلاین صحبت می کنند.

و این فرصت هایی را برای برندها ایجاد می کند تا شخصیت عمومی خود را در رسانه های اجتماعی مدیریت کنند.

تبلیغات دهان به دهان دیجیتال اهمیت دارد

حدود 53 درصد از مصرف کنندگان صفحه برند را در رسانه های اجتماعی دوست دارند یا دنبال می کنند تا در مورد محصولات و خدمات جدید مطلع شوند. وقتی نوبت به تصمیمات خرید می رسد، تبلیغات دهان به دهان دیجیتال برای رشد مخاطبان و شهرت شما بسیار مهم است.

همچنین در برندهایی که به مکالمات آنلاینی که برای عموم قابل مشاهده است اولویت می دهند، قدرت وجود دارد. با توجه به شاخص اجتماعی Sprout، بیش از سه چهارم مصرف‌کنندگان انتظار دارند در عرض 24 ساعت در شبکه‌های اجتماعی پاسخ دهند، پاسخگو بودن در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که مشتریان آینده و فعلی شما برایتان مهم هستند. رسانه‌های اجتماعی به برندها اجازه می‌دهند تا از مدیریت شهرت برای تعامل، پاسخ به سؤالات و تعامل با مشتریان خود استفاده کنند و برند شما را انسانی کنند، که به نظر می‌رسد مصرف‌کنندگان از آن استقبال می‌کنند.

ایجاد شهرت ممکن است سالها طول بکشد و چند ثانیه طول بکشد تا از دست برود

رسانه‌های اجتماعی معتبر و عمدتاً بدون فیلتر هستند و فرصت‌هایی را برای موفقیت یا اشتباه فراهم می‌کنند. تنها با یک پست، اعتباری که ایجاد کرده اید می تواند از بین برود. اما مکالمه‌های ارگانیک در شبکه‌های اجتماعی به شما فرصت‌های زیادی برای گوش دادن و یادگیری از مشتریانتان می‌دهد و با بازخورد واقعی، اعتبار برند شما را تغییر می‌دهد تا هرگونه اشتباهی را اصلاح کنید. مانند بسیاری از برندهای مهمان‌نوازی، Airbnb نیز سهم خود را از نظرات منفی از سوی اجاره‌کنندگان و میزبان‌ها مشاهده کرده است.

Airbnb با نظارت بر نظرات آنها و گوش دادن به مخاطبان خود، توانست حرکات استراتژیکی برای بهبود شهرت خود انجام دهد. در ماه مه 2022، آنها یک “AirCover” جدید راه اندازی کردند طرح حفاظتی برای مهمانان و میزبانان، وعده بازپرداخت سریع برای میزبانان و تا سقف 1 میلیون دلار حفاظت از خسارت برای رفع نگرانی‌های مربوط به حفاظت از اموال شخصی.

3 ابزاری که به شما کمک می کند از اعتبار برند خود محافظت کنید

همانطور که نام تجاری شما رشد می کند، باید از تاکتیک هایی استفاده کنید که برند شما را در مقیاس ساخته، حفظ و محافظت می کند. کلید مدیریت شهرت برند آنلاین این است که با ایجاد برند خود و نظارت بر احساسات، در شبکه های اجتماعی فعال باشید. در اینجا سه ​​راه برای استفاده از رسانه های اجتماعی برای مدیریت شهرت برند آورده شده است.

گوش دادن اجتماعی

گوش دادن اجتماعی به حفاظت آنلاین با محوریت برند یا صنعت شما ضربه می زند. گوش دادن نه تنها درک عمومی از برند شما را ارزیابی می کند، بلکه به شما امکان می دهد مکالمات مرتبطی را در مورد برند یا شهرت خود بیابید که ممکن است در آن برچسب نزنید.

گوش دادن اجتماعی می تواند به کشف موارد زیر کمک کند:

  • مشتریان در مورد برند یا محصول شما چه احساسی دارند
  • چقدر یک مکالمه پیرامون برند شما محبوب است
  • اگر احساسات روند صعودی یا نزولی داشته باشد
  • نوع محتوایی که مردم در مورد برند شما به اشتراک می گذارند

با Sprout Social Listening، می‌توانید نظرات یا احساسات پیرامون نام تجاری خود را تجزیه و تحلیل کنید و در عین حال بینش عملی در مورد مشتریان خود، عادات آنها، نقاط دردناک و تجربه کلی مشتری به دست آورید.

تحلیل اجتماعی

استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی به شما یک نبض در حوزه اجتماعی می دهد. می‌توانید داده‌های ضروری را که بر شهرت شما تأثیر می‌گذارند، مانند روندها، صدای داده‌های مصرف‌کننده، نرخ تعامل، حجم نظرات یا پیام‌ها و موارد دیگر، جستجو کنید. Sprout Social’s Analytics به شما این امکان را می دهد که تصویر بزرگتر از حضور آنلاین خود را ببینید و در عین حال نظارت کامل بر تمام نمایه های اجتماعی خود را امکان پذیر می کند. با استفاده از ابزارهای تحلیلی Sprout، می‌توانید داده‌ها را جمع‌آوری کنید و آن‌ها را در یک مکان در استراتژی اجتماعی خود اعمال کنید.

مدیریت پیام های مستقیم و صندوق ورودی

یکی از بزرگترین مزایای رسانه های اجتماعی توانایی آن در تقویت روابط با مشتری است. از آنجایی که خدمات مشتری به نقطه تمایز برندها تبدیل می‌شود، پیام‌های مستقیم (یا DM) یک راحتی رو به رشد برای مشتری هستند. وقتی مشتری به برند شما پیام می دهد، مهم است که سریع پاسخ دهید و پاسخ های خود را شخصی سازی کنید.

با ابزاری مانند Sprout، می‌توانید پیام‌ها و نظرات خود را در سراسر شبکه‌ها کنترل کنید، بنابراین می‌توانید سؤالات یا نگرانی‌های مشتری را بررسی کنید و در عین حال فرصتی را برای اتصال مستقیم از دست ندهید. ابزارهای مدیریت صندوق ورودی می توانند به تجسم حجم پیام های ورودی شما، یافتن مکالمات جدید و کمک به تیم شما در ارائه پاسخ های سریع کمک کنند. ویژگی‌هایی مانند صندوق ورودی هوشمند Sprout Social به ساده‌سازی پیام‌های شما در یک مکان کمک می‌کند و از فرآیند خدمات مشتری شما در شبکه اجتماعی برای ایجاد و محافظت از شهرت برند شما پشتیبانی می‌کند.

این به مشتری کمک می کند تا احساس کند دیده شده و تجربه مثبتی را ایجاد می کند. پیام‌های مستقیم همچنین برای رسیدگی به نظرات یا بررسی‌های منفی مفید هستند و به شما این امکان را می‌دهند که مکالمه را به حریم خصوصی یک DM منتقل کنید و آسیب به شهرت خود را کاهش دهید.

در مورد شهرت نام تجاری آنلاین فعال باشید

ایجاد شهرت مثبت برای برند و داشتن ابزاری برای مدیریت آن برای حفظ تصویر مثبت و ایجاد اعتماد ضروری است.

مدیریت شهرت برند به این معناست که بدانید چگونه می توانید تجارب برند خود را حول انتظارات و ارزش های مصرف کننده خود بسازید و در نهایت نحوه درک آنها از شما را شکل دهید. با الگوی طرح ارتباط شرکتی ما قدمی فراتر بردارید تا برای هر موقعیتی یک برنامه اقدام مشخص داشته باشید.

نوشتهٔ پیشین
ویژگی ها و به روز رسانی های جدید توییتر
نوشتهٔ بعدی
آیا مدیران رسانه های اجتماعی باید به آنها اهمیت دهند؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.