tiktok stories banner

داستان های TikTok چیست و چگونه از آنها استفاده کنیم؟

Rate this post

تقریباً در تمام پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در آن ویدیوهای کوتاه و کوچکی به نام داستان‌ها را شامل می‌شود. اکثر ما با آن آشنا هستیم. افراد و برندها محتوای سریع و آسان برای مصرف را ارسال می کنند که 24 ساعت طول می کشد.

پلتفرم بعدی رسانه های اجتماعی که به این گروه می پیوندد TikTok است.

استوری‌های TikTok در سال 2022 راه‌اندازی شدند و پاسخ آن‌ها به همتایان خود مانند اسنپ چت، فیس‌بوک، اینستاگرام و سایر ویژگی‌های استوری است.

اما برخلاف سایر ویژگی‌ها، این ویژگی به‌شدت تبلیغ نمی‌شود، به این معنی که فرصت خوبی در گوشه و کنار در کمین شماست تا از آن استفاده کنید.

این یک واقعیت شناخته شده است که 30 درصد از محتوای ویدیویی کوتاه مدت در 81 درصد از راه تماشا می شود. بنابراین، بیایید اطمینان حاصل کنیم که با درک این ویژگی جدید و نحوه استفاده از آن، از داستان‌های TikTok در تلاش‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنید.

داستان های TikTok چیست؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، استوری های TikTok پاسخ این برنامه به ویژگی محبوب «استوری» در اینستاگرام، فیس بوک و اسنپ چت است.

آنها مانند سایر سیستم عامل ها در نوار پیمایش در بالای صفحه نمایش شما ظاهر نمی شوند. نسبتا، آنها در بقیه صفحه برای شما (FYP) یا صفحه بعدی پراکنده خواهند شد.

در FYP خود، علاوه بر دیدن داستان های TikTok، مردم می توانند به صورت عمومی نظر دهند و آنها را لایک کنند. معمولاً در پلتفرم‌های دیگر امکان‌پذیر نیست زیرا تعاملات و پاسخ‌های کاربر معمولاً از سایر کاربران خصوصی نگه داشته می‌شوند.

این تعاملات عمومی کانال جدیدی را فراهم می کند که از طریق آن سازندگان و شرکت ها می توانند با افرادی که آنها را دنبال می کنند ارتباط برقرار کنند و به آنها پاسخ دهند.

سرمایه‌گذاری TikTok در داستان‌ها حرکتی جذاب است، به‌ویژه به این دلیل که این برنامه حداکثر مدت زمان ویدیوها را در فید خود به ده دقیقه افزایش داده است.

در نتیجه هر دو عرضه، مشهود است که TikTok قصد دارد به فروشگاهی یکپارچه برای همه انواع ویدیو، از جمله مطالب کوتاه و بلند تبدیل شود.، در حالی که اینستاگرام و یوتیوب را به چالش می کشند.

همیشه یک دوره تنظیم وجود دارد که با اجرای ویژگی های جدید همراه است. هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا این ویژگی مانند استوری های اینستاگرام پلتفرم را متزلزل خواهد کرد یا مانند ناوگان توییتر بر روی تاک از بین خواهد رفت.

در نتیجه، ارزش تلاش را دارد!

از آنجایی که هنگام استفاده از داستان های TikTok هیچ مقررات سختگیرانه ای وجود ندارد، می توانید از آن برای تنوع بخشیدن به نوع محتوایی که معمولاً در فید خود به اشتراک می گذارید استفاده کنید.

چگونه از داستان های TikTok استفاده کنیم؟

FYP در TikTok محتوایی را ارائه می دهد که توسط الگوریتم TikTok انتخاب شده است تا فیدهایی را در اختیار کاربران قرار دهد که منحصر به فرد هستند و مطابق با ترجیحات آنها سفارشی شده است.

به همین دلیل، شما یا برندتان باید در مورد مخاطبان هدف و اهداف داستان های TikTok خود تجدید نظر کنید.

برای شروع، در اینجا چند سوال وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

  • با این نماهای داستان TikTok از اینجا به کجا می‌رویم؟ آیا می خواهید تعامل را افزایش دهید یا می خواهید آگاهی را افزایش دهید؟
  • آیا می خواهید روی افرادی تمرکز کنید که قبلاً شما را دنبال می کنند یا می خواهید فالوورهای جدیدی به دست آورید؟
  • داستان های TikTok رسید
  • چه نوع تعاملات کاربر را می خواهید در استوری های خود مشاهده کنید؟

وقتی مشخص کردید که چرا می‌خواهید داستان‌ها را در TikTok به اشتراک بگذارید، گام بعدی این است که انتخاب کنید آیا می‌خواهید این را فقط برای دنبال‌کنندگان خود ایجاد کنید، که منجر به ایجاد محتوای متناسب با صفحه دنبال‌کردن کاربران می‌شود، یا اینکه آیا می‌خواهید این را ایجاد کنید. برای همه.

برای ارسال یک داستان در TikTok، باید:

  • دکمه “plus” را در مرکز فشار دهید. پس از آن، می‌توانید روی عکس‌ها کلیک کنید یا یک ویدیو را مستقیماً از برنامه ضبط کنید، یا می‌توانید فیلم‌ها و تصاویر را از رول دوربین خود آپلود کنید.
  • اگر می‌خواهید داستان خود را شخصی‌سازی کنید یا به آن خلاقیت اضافه کنید، می‌توانید از ابزارهای استاندارد TikTok مانند جلوه‌ها، صداها و برچسب‌ها استفاده کنید.
  • هنگامی که از آن راضی شدید، می توانید داستان خود را منتشر کنید.

شما متوجه خواهید شد که آیا یک پروفایل کاربر یا یک نام تجاری یک استوری جدید آپلود کرده است، زیرا یک دایره آبی در اطراف عکس نمایه آنها وجود دارد. برای مشاهده استوری آنها می توانید به سادگی روی عکس پروفایل کلیک کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، داستان های TikTok نیز مانند TikTok معمولی در FYP ظاهر می شوند. این یک دکمه کوچک آبی “داستان” در کنار نام کاربری در گوشه سمت چپ پایین خواهد داشت.

تغییر داستان

چرا باید از داستان های TikTok استفاده کنید؟

در رسانه‌های اجتماعی، مفهوم اشتراک‌گذاری داستان‌ها مورد استقبال گسترده قرار گرفته است. برای برندها و سازندگان در اینستاگرام برای تعیین میزان علاقه به یک موضوع یا افزایش ترافیک مفید ثابت شده است.

TikTok در درجه اول برای سرگرمی طراحی شده است. تولیدکنندگان محتوا و شرکت‌ها باید نحوه استفاده از داستان‌های TikTok را آزمایش کنند تا مشخص کنند چه چیزی بهتر است.

بیایید نمونه‌ای از یک تولیدکننده محتوای مد را در نظر بگیریم که کانالش بیشتر از محصولات یا فیلم‌ها تشکیل شده است. داستان های TikTok آنها به احتمال زیاد نیازمند تمایز از ویدیوهایی است که در کانال خود آپلود می کنند تا تعامل بینندگان را حفظ کنند.

دلیل اصلی این است که می خواهید برای مخاطبانتان مفید یا جالب باشد.

اگر خیلی شبیه به مطالب معمول شما باشد، دنبال کنندگان شما احتمالاً و در نهایت بین تماشای ویدیوها یا داستان های شما و نه هر دو انتخاب می کنند.

بخش بزرگی از استراتژی محتوای معمول شما برای TikTok ممکن است حول افزایش دسترسی شما و به دست آوردن دنبال کنندگان جدید از طریق ویدیوهای ویروسی باشد.

داستان‌های Tiktok فرصتی فوق‌العاده برای تعامل با افرادی است که از قبل شما را دنبال می‌کنند و در نتیجه رشد یک جامعه قوی‌تر را تقویت می‌کنند.

صفحه «برای شما» عموماً محتوای حساب‌های TikTok را نمایش می‌دهد، حتی آن‌هایی که شما آنها را دنبال نمی‌کنید. در مقابل، پنل Story محتوای حساب‌هایی را که در حال حاضر در TikTok دنبال می‌کنید نمایش می‌دهد.

فقط با IG Stories، داستان‌های TikTok پس از 24 ساعت منقضی می‌شوند. به دلیل موقتی بودن محتوا، هرکسی که شما را دنبال نمی کند ممکن است از وجود آن بی اطلاع باشد. این هوشمندانه است که این موضوع را مطرح کنید و بینندگان خود را تشویق کنید که شما را دنبال کنند، بنابراین آنها همیشه از تمام داستان‌های TikTok جدیدی که پست می‌کنید آگاه باشند.

مزایای استفاده از داستان های TikTok

1. استفاده از یک ویژگی جدید

داستان TikTok هنوز یک ویژگی نسبتاً جدید است، به این معنی که آنها هنوز آنقدر محبوب نیستند. این ویژگی این ویژگی را به فرصتی عالی برای شما تبدیل می کند تا استراتژی های بازاریابی TikTok خود را آزمایش کنید.

راه های مختلف استفاده از داستان های TikTok را برای دسترسی و تعامل با مخاطبان خود امتحان کنید.

2. تأثیرگذاری به شیوه ای جدید

پست کردن ویدیوها در TikTok یک امر عادی است و هر برندی با دندان و ناخن مبارزه می کند تا مطمئن شود محتوایش جذاب است. از آنجایی که داستان‌های TikTok جدید هستند، زمینه جدیدی را برای کسب درآمد برای برندها و تأثیرگذاران ارائه می‌کند.

درست مانند اینستاگرام، به‌عنوان یک برند، می‌توانید یک تأثیرگذار معروف TikTok مرتبط با جایگاه خود پیدا کنید تا داستان‌های TikTok شما را برای یک روز در اختیار بگیرد.

3. محتوای واقعی کوتاه

از آنجایی که ویدیوهای TikTok اکنون می توانند تا 10 دقیقه طول بکشند، همیشه این فشار مضاعف بر روی سازندگان محتوا وجود دارد تا محتوایی با کیفیت بالا، سرگرم کننده و جذاب ایجاد کنند که نیاز به برنامه ریزی و کار زیادی دارد.

با حداکثر 15 ثانیه در داستان‌های TikTok، دیگر نیازی به وسواس ندارید که چه عکس‌هایی بگیرید و روی پلتفرم پست کنید. این فرصتی عالی برای ارائه سریع محتوا به بینندگان شما و ایجاد خواستار بیشتر آنها را فراهم می کند.

4. زمین آزمایش کامل

مطمئن نیستید چه محتوای جدیدی را در TikTok خود پست کنید – نگران واکنش های دنبال کنندگان خود هستید؟

بازاریابان رسانه های اجتماعی اغلب از پست های حمایت شده و محتوای تست A/B استفاده می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا به طور دائم در یک کمپین قرار بگیرند یا خیر. بنابراین، به جای اینکه پول خرج کنید و کمپین جدید خود را آزمایش کنید، چرا به استفاده از داستان های TikTok فکر نکنید؟

می‌توانید چندین بار در هفته تکرارهای مختلف کمپین خود را در استوری‌های TikTok ارسال کنید و سپس پاسخ مخاطبان خود را بسنجید.

چگونه SocialPilot می تواند در مورد TikTok به شما کمک کند؟

با کمک SocialPilot می توان داستان های TikTok را برای آپلود خودکار برنامه ریزی کرد. در نتیجه، زمان لازم برای توسعه مطالب بیشتر را در اختیار شما قرار می دهد و در عین حال شما را قادر می سازد تا ثبات بارگذاری های خود را حفظ کنید. بهترین شانس برای به دست آوردن فالوورهای واقعی TikTok این است که اغلب و مکرراً در حساب خود پست کنید.

تقویم برنامه ریزی کنید

علاوه بر زمان‌بندی پست‌ها، SocialPilot همچنین دارای ابزارهای مختلفی است که می‌توانید از آنها برای بازاریابی حساب TikTok، نام تجاری و شرکت خود استفاده کنید.

همچنین می‌توانید چندین کاربر و حساب‌های اجتماعی اضافه کنید، همه صندوق‌های ورودی اجتماعی خود را در یک مکان مدیریت کنید، تجزیه و تحلیل‌های خود را نظارت کنید، سرویس SocialPilot را برچسب سفید بزنید و کارهای بسیار بیشتری انجام دهید.

نتیجه

داستان های TikTok در حال حاضر به مخاطبان گسترده تری دسترسی دارند و فرصت جدیدی را برای تعامل با جامعه خود در اختیار کاربران قرار می دهند.

این ویژگی جدید می تواند به شما کمک کند تا ببینید چه چیزی کار می کند، یک استراتژی خوب ایجاد کنید و محتوای خود را ارتقا دهید. موفقیت شما در TikTok در نهایت با توانایی شما در استفاده از این ویژگی ها برای جلب کنجکاوی دنبال کنندگان خود تعیین می شود.

نوشتهٔ پیشین
ایجاد یک استراتژی برنده 2023
نوشتهٔ بعدی
چگونه چارچوب‌های استراتژی می‌توانند به برند شما کمک کنند مرتبط بماند

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.