Sprout Microinfluencer Final

راهنمای بازاریابی میکرو اینفلوئنسر: حقایق و کاربردها

Rate this post

بازاریابی میکرو اینفلوئنسر می تواند یک استراتژی عالی برای کسب و کارهایی باشد که بودجه بازاریابی کمتری دارند. و از آنجایی که ریز اینفلوئنسرها 91 درصد از بازار اینفلوئنسرها را به خود اختصاص می دهند، هیچ کمبودی برای ایجادکنندگان وجود ندارد که بتوان با آنها کار کرد.

اما چرا برندها می خواهند با میکرو اینفلوئنسرها کار کنند… و حتی میکرو اینفلوئنسر چیست؟ ما یک راهنمای کامل برای بازاریابی میکرو اینفلوئنسر ایجاد کرده ایم تا برند شما بتواند به راحتی شروع به کار کند.

بیایید شیرجه بزنیم

میکرو اینفلوئنسر چیست؟

میکرو اینفلوئنسر یک اینفلوئنسر است که تعداد فالوورهای آن بین 10000 تا 100000 فالوور است. اینفلوئنسرها معمولاً بر اساس تعداد فالوورها به چهار نوع اصلی تقسیم می شوند:

 • نانو اینفلوئنسرسرها: 1K-10K دنبال کننده
 • میکرو اینفلوئنسرها: 10 تا 100 هزار دنبال کننده
 • اینفلوئنسرهای کلان: 100 هزار تا 1 میلیون دنبال کننده
 • اینفلوئنسرهای مگا یا افراد مشهور: بیش از 1 میلیون دنبال کننده

چرا با میکرو اینفلوئنسرها کار کنیم؟

چندین مزیت برای کار با میکرو اینفلوئنسرها وجود دارد که برند شما باید در نظر بگیرد. ما شما را از طریق این مزایا راهنمایی خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد که چرا آنها بخش ارزشمندی از استراتژی بازاریابی شما هستند.

میکرو اینفلوئنسرها نرخ های پایین تری دریافت می کنند

اگر می‌خواهید با یک کلان اینفلوئنسر یا کلان اینفلوئنسر کار کنید که به صدها هزار یا میلیون‌ها نفر دسترسی دارد، پول زیادی برای کمپین اینفلوئنسر خرج خواهید کرد. با این حال، میکرو اینفلوئنسرها همچنین می توانند به کسب و کار شما کمک کنند تا با قیمت بسیار مقرون به صرفه تری به مخاطبان بیشتری دست یابد. این بدان معناست که می توانید با اینفلوئنسرهای بیشتری با بودجه کمتری کار کنید تا دسترسی خود را افزایش دهید.

با توجه به اینفلوئنسر مارکتینگ هاب، در اینجا چند نکته قیمتی وجود دارد که می توانید هنگام کار با میکرو اینفلوئنسرها انتظار داشته باشید:

 • اینستاگرام: 100 تا 500 دلار در هر پست
 • یوتیوب: 200 تا 1000 دلار در هر ویدیو
 • TikTok: 25 تا 125 دلار در هر ویدیو
 • توییتر: 20 تا 100 دلار / توییت
 • فیس بوک: 250 تا 1250 دلار در هر پست

هنگام کار با اینفلوئنسرهایی که تعداد فالوورهای بیشتری دارند، این هزینه ها می تواند به راحتی تا 10000 دلار برای یک پست واحد افزایش یابد. شما به مخاطبان زیادی دست خواهید یافت، اما با هزینه بسیار بالاتر. این من را به مزیت بعدی کار با میکرو اینفلوئنسرها می رساند.

میکرو اینفلوئنسرها تمایل دارند که دنبال کنندگان درگیرتری داشته باشند

از آنجایی که میکرو اینفلوئنسرها نسبت به کلان اینفلوئنسرها مخاطبان صمیمی تری دارند، اغلب نرخ تعامل بالاتری را مشاهده می کنند. این بدان معنی است که پست های آنها به درصد بیشتری از دنبال کنندگان خود می رسد و بسیاری از افرادی که محتوای آنها را می بینند در واقع با آن درگیر هستند (یعنی لایک کردن، نظر دادن، به اشتراک گذاری).

یک مطالعه نشان داد که میکرو اینفلوئنسرها نرخ تعامل را در اینستاگرام 6 درصد می بینند، در حالی که مگا اینفلوئنسرها نرخ تعامل را در حدود 1.97 درصد می بینند.

میکرو اینفلوئنسرها مخاطبان هدفمند یا تخصصی تری دارند

میکرو اینفلوئنسرها اغلب جوامع خاص را هدف قرار می دهند و دسترسی به مخاطبان خاص تری را که به محصول شما علاقه مند هستند، آسان تر می کند. برای مثال، می‌توانید با یک اینفلوئنسر تزئین کیک برای تبلیغ خط جدید راهنمایی‌های لوله‌کشی خود یا یک تأثیرگذار Dungeons and Dragons برای تبلیغ کیت جدید Dungeon Master خود کار کنید.

اینکه بتوانید یک مخاطب خاص را هدف قرار دهید می‌توانید مطمئن شوید که محصول شما در مقابل افرادی قرار می‌گیرد که بیشتر علاقه‌مند به خرید آن هستند، که این یک مزیت عظیم از کار با میکرو اینفلوئنسرها است.

نحوه کار با میکرو اینفلوئنسرها

اگر مایلید اولین کمپین اینفلوئنسر خود را با کار با میکرو اینفلوئنسرها شروع کنید، ما فرآیند چهار مرحله ای ایده آل را برای شما آماده کرده ایم. با درک اهداف کلی خود شروع کنید، اینفلوئنسرهای مناسب را پیدا کنید و با تولید محتوا شروع کنید.

بیایید نحوه کار با میکرو اینفلوئنسرها و موفقیت در کمپین های خود را به شما آموزش دهیم.

1. اهداف و مقاصد خود را مشخص کنید

مانند هر کمپین بازاریابی جدید، اولین قدم شما باید اهداف و اهداف کلی خود را مشخص کنید. امیدوارید با استراتژی بازاریابی میکرو اینفلوئنسر خود به چه چیزی برسید؟

بسیاری از اهداف رایج اینفلوئنسر مارکتینگ عبارتند از:

 • آگاهی از برند را افزایش دهید
 • تعداد کل ذکرهای برند را افزایش دهید
 • فالوورهای شبکه های اجتماعی خود را افزایش دهید
 • بهبود ترافیک وب سایت
 • فروش جدید ایجاد کنید

در این مرحله تصمیم بگیرید چه چیزی برای برند شما مهم است. و ممکن است در طول زمان تغییر کند. برای مثال، ممکن است اولین کمپین اینفلوئنسر خود را با هدف بهبود آگاهی و دنبال کردن اجتماعی شروع کنید، سپس در نهایت مسیر خود را تغییر دهید و تصمیم بگیرید که هدفتان افزایش فروش و تبدیل است.

به خاطر داشته باشید که محتوا و مواد تبلیغاتی که شرکای اینفلوئنسر شما ایجاد می کنند، هدف شما را در ذهن دارند. بنابراین باید با هر تغییر در اهداف و محتوای تأثیرگذار، یک کمپین کاملاً جدید ایجاد کنید و قرارداد ببندید.

2. میکرو اینفلوئنسرهای مناسب برای برند خود پیدا کنید

قدم بعدی این است که جستجوی خود را برای اینفلوئنسرها شروع کنید. چند راه مختلف برای انجام این کار وجود دارد.

ابتدا، در هر پلتفرم رسانه اجتماعی که قصد دارید کمپین خود را در آن اجرا کنید، به صورت دستی جستجو کنید. بر اساس کلمه(های) کلیدی جستجو کنید و سپس جستجوی خود را فیلتر کنید تا فقط به دنبال حساب ها بگردید. به عنوان مثال، اگر به دنبال شراکت با یک تأثیرگذار سلامت و تندرستی در اینستاگرام هستید، به تب جستجو بروید، کلمه کلیدی مانند «سلامت» را تایپ کنید و به تب «حساب‌ها» بروید.

نتایجی را دریافت خواهید کرد که می توانید از طریق آنها مرور کنید مانند این:

روی نمایه ها کلیک کنید تا ببینید آیا کسی با ماموریت برند شما و محصول(های شما) هماهنگ است یا خیر. در فهرست نتایج پیمایش کنید، کلمات کلیدی مختلف را جستجو کنید و فهرستی از تأثیرگذارانی که می‌توانید به آنها دسترسی پیدا کنید، تهیه کنید.

تاکتیک دیگر این است که به لیست فالوورهای خود نگاهی بیندازید. ممکن است برخی از میکرو اینفلوئنسرها وجود داشته باشند که شما را دنبال می کنند، به این معنی که قبلاً با نام تجاری شما معرفی شده اند، که شما به راحتی می توانید در مورد یک شراکت با آنها ارتباط برقرار کنید.

و آخرین استراتژی اصلی برای یافتن بهترین اینفلوئنسرها برای کمپین بعدی خود، همکاری با یک آژانس اینفلوئنسر مارکتینگ است. بسیاری از این آژانس‌ها یا پلت‌فرم‌های اینفلوئنسر مارکتینگ در جفت کردن بهترین اینفلوئنسرها برای هر یک از مشتریان خود مهارت دارند.

اگر کار با یک آژانس در بودجه است یا می خواهید برای اولین کمپین خود با یک متخصص کار کنید، جستجوی یک آژانس بازاریابی تأثیرگذار ایده خوبی است. بسیاری از آژانس ها در صنایع مختلف نیز تخصص دارند و تطابق بهتری ایجاد می کنند.

3. بهترین نوع محتوا را برای ایجاد شرکای تأثیرگذار خود انتخاب کنید

گام بعدی تعیین پلتفرم ها و انواع محتوایی است که شرکای اینفلوئنسر خود را ایجاد می کنند. در حالی که اینفلوئنسرها مسئول ایجاد خود محتوا هستند، داشتن پیشنهادات و ایده های موجود در یک کیت یا قرارداد قرارداد شما می تواند یک نقطه پرش عالی باشد.

میکرو اینفلوئنسرها را می توان در تعدادی از پلتفرم ها یافت، اما رایج ترین کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام، تیک تاک و یوتیوب هستند.

در اینجا نمونه ای از پست اینستاگرامی آورده شده است که در آن تویوتا با یک میکرو اینفلوئنسر سفر به منظور تبلیغ 4runner خود شریک شد.

در اینجا یک ویدیوی سریع از یک میکرو اینفلوئنسر در TikTok است که توسط یک شهر ساحلی به منظور جذب گردشگران حمایت شده است:

و در نهایت، به این مثال از یوتیوب که در آن یک میکرو اینفلوئنسر زیبایی محصولی را بررسی می کند، نگاهی بیندازید:

همه اینها نمونه های عالی از کار با میکرو اینفلوئنسرها هستند. برخی از ایده های محتوای اضافی که می توانید استفاده کنید عبارتند از:

 • ارسال محصول رایگان که می تواند در یک ویدیو جعبه گشایی نمایش داده شود
 • با اینفلوئنسرهای توییتر شریک شوید، جایی که پست های متنی می توانند واقعا بدرخشند
 • از آنها بخواهید با استفاده از چرخ فلک های اینستاگرام داستانی در مورد برند/محصول/خدمت شما بگویند
 • هشتگ های مارک دار ایجاد کنید که هر تأثیرگذار که با آن شریک هستید می تواند از آن استفاده کند
 • کدهای تبلیغاتی وابسته را ارائه دهید که به افزایش فروش کمک می کند
 • از اینفلوئنسرها بخواهید که یک آموزش محصول را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند
 • برای برگزاری یک هدیه با یک میکرو اینفلوئنسر شریک شوید
 • از اینفلوئنسرها بخواهید میکرو ویدیوهایی بسازند که می توانند در TikTok و Reels به اشتراک گذاشته شوند

هنگام ارائه ایده برای کمپین اینفلوئنسر خود خلاق باشید. گزینه ها بی پایان هستند – فقط مطمئن شوید که ایده های محتوای شما در راستای اهداف و اهداف اولیه شما کار می کنند. به عنوان مثال، نشان دادن در یک ویدیوی جعبه گشایی یک راه عالی برای افزایش آگاهی از برند است در حالی که ارائه کدهای تخفیف به افزایش فروش کمک می کند.

4. داستان برند خود را از طریق محتوای میکرو اینفلوئنسر بگویید

داستان برند شما چیست؟ دلیل این کسب و کار چیست و چه دردسری باعث ایجاد کسب و کار شما یا بنیانگذارتان شده است؟ از این داستان در پیام‌رسانی کلی خود استفاده کنید، اما به خصوص در هنگام کار با میکرو اینفلوئنسرها.

داشتن ریز اینفلوئنسرها در داستان شما زمانی که برند شما و محصولات/خدمات آن را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارند، می تواند جذابیت بیشتری برای مخاطبان خود داشته باشد و آنها را بیشتر به خرید علاقه مند کند. از آنجایی که اینفلوئنسرها – مخصوصاً اینفلوئنسرهای خرد – معتبرتر و قابل اعتمادتر در نظر گرفته می شوند، مخاطبان آنها بیشتر به توصیه آنها در مورد برند شما اعتماد می کنند و از داستان برند شما قدردانی می کنند.

اسنادی را با پیام های بازاریابی، پیشینه شرکت، داستان برند و/یا ماموریت خود و سایر اطلاعات مرتبط یا نکات صحبتی که تأثیرگذاران شما می توانند هنگام ایجاد محتوای تبلیغاتی خود از آنها استفاده کنند، کنار هم قرار دهید.

استراتژی بازاریابی میکرو اینفلوئنسر خود را ایجاد کنید

اولین کمپین میکرو اینفلوئنسر خود را شروع کنید. با کمک گرفتن از Sprout Social، مشارکت ها را مدیریت کنید و نوسانات رسانه های اجتماعی را پیگیری کنید. از ابزارهای گوش دادن اجتماعی Sprout برای ردیابی و تجزیه و تحلیل مکالمات، نام تجاری و روندهای صنعت برای شناسایی تأثیرگذاران و طرفداران برند استفاده کنید. ابزار رسانه های اجتماعی قوی ما را برای کمک به راه اندازی میکرو اینفلوئنسرهای جستجوی خود و پیگیری عملکرد کمپین های اینفلوئنسر خود به کار بگیرید. بیشتر بیاموزید و قیمت ما را بررسی کنید تا طرحی را بیابید که برای برند شما و نیازهای آن کارآیی دارد.

نوشتهٔ پیشین
نحوه برنامه ریزی پست های لینکدین برای حداکثر دسترسی
نوشتهٔ بعدی
معیارهای رسانه های اجتماعی بر اساس صنعت در سال 2023

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.