A Quick Guide to Facebook Dark Posts in 2023

راهنمای سریع پست های تاریک فیس بوک در سال 2023

Rate this post

به عنوان یک بازاریاب یا صاحب کسب و کار، می خواهید مطمئن شوید که مؤثرترین استراتژی های بازاریابی را برای به دست آوردن نتایج بهتر ادغام می کنید. بر کسی پوشیده نیست که استراتژی های زیادی وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.

اما در این عصر دیجیتال، رسانه های اجتماعی ثابت کرده اند که یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی هستند. وقتی صحبت از رسانه‌های اجتماعی به میان می‌آید، فیس‌بوک حرف اول را می‌زند زیرا بیشترین کاربر را دارد و دسترسی به مخاطبان بیشتری را آسان می‌کند.

بازاریابی فیس بوک یک استراتژی بازاریابی موثر در رسانه های اجتماعی است. اما چگونه می توانید در مورد آن اقدام کنید؟

اینجاست که پست‌های تاریک فیس‌بوک وارد می‌شوند. این پست‌ها یک استراتژی بازاریابی بسیار موفق هستند، زیرا می‌توانید از آنها برای هدف‌گیری مجدد تلاش‌ها و جستجو استفاده کنید.

اما پست های تاریک فیس بوک چیست و چگونه می توانند برای کسب و کار شما مفید باشند؟

بیایید دریابیم.

پست های تاریک فیس بوک چیست؟

اگرچه این نام ترسناک به نظر می رسد، اما واقعیت پست های تاریک فیس بوک به دور از هر چیز شیطانی است! آنها را به دلیل نحوه کارشان پست های تاریک می نامند.

پست‌های تاریک فیس‌بوک یا پست‌های صفحه منتشر نشده، تبلیغات هدفمندی هستند که در جدول زمانی تبلیغ‌کننده یا در بازه زمانی دنبال‌کنندگان تبلیغ‌کننده ظاهر نمی‌شوند.

پست های تاریک برای مخاطبان هدف هستند و در فید آنها ظاهر می شوند. این پست ها با پست های ارگانیک متفاوت هستند و به عنوان محتوای حمایت شده نشان داده می شوند.

یک پست تاریک می تواند هر چیزی باشد، از متن، فیلم، عکس، پیشنهادات تبلیغاتی یا لینک به وب سایت شرکت.

چگونه یک پست تاریک فیس بوک ایجاد کنیم

ایجاد یک پست تاریک فیس بوک شبیه ایجاد یک تبلیغ معمولی است. در زیر یک فرآیند گام به گام برای ایجاد یک پست تاریک در فیس بوک آورده شده است.

مرحله 1: به مدیر تبلیغات بروید

اولین قدم برای ایجاد یک پست تاریک، دسترسی به مدیر تبلیغات فیس بوک است.

مدیر تبلیغات ابزاری است که خانه همه تبلیغاتی است که در فیس بوک و سایر سیستم عامل های متعلق به فیس بوک اجرا می کنید.

در اینجا، منوی کشویی را در بالا سمت چپ باز کنید و گزینه “Page Posts” را در زیر “Create & Manage” انتخاب کنید.

پست های صفحه

مرحله 2: پست تاریک را پیکربندی کنید

یک «ایجاد پست صفحه منتشر نشده» را در بالا خواهید دید. برای ایجاد یک پست تاریک جدید روی آن کلیک کنید.

جزئیات آگهی خود را وارد کنید و هنگام انتخاب نحوه استفاده از پست، “فقط از این پست برای تبلیغ استفاده کنید” را انتخاب کنید. انتخاب این گزینه تضمین می کند که پست در صفحه شما عمومی نمی شود.

ایجاد پست صفحه منتشر نشده

مرحله 3: ایجاد یا انتخاب مخاطبین

اگر قبلاً تبلیغات ایجاد کرده‌اید، می‌توانید از مجموعه‌های تبلیغاتی که قبلاً بخش‌بندی شده‌اند استفاده کنید. با این حال، اگر تازه کار هستید، هنگام ایجاد یک تبلیغ جدید، باید بخش های مخاطب ایجاد کنید.

می توانید سن، جنسیت، مکان، زبان، رفتار و علایق مخاطبان خود را مشخص کنید.

ایجاد یا انتخاب مخاطبین

می توانید مخاطبان > ایجاد مخاطبان > مخاطبان سفارشی > صفحه فیس بوک را انتخاب کنید. پس از آن، از شما خواسته می شود که مخاطبان خود را ایجاد و بخش بندی کنید.

مرحله 4: بهینه سازی پست

در مرحله بعد، می توانید پست خود را بهینه کنید. چند راه برای انجام این کار وجود دارد.

  • یک تست تقسیم بر روی پست تاریک خود اجرا کنید و بر اساس آن نتایج، پست خود را مطابق با آن بهینه کنید.
  • از SocialPilot برای بررسی عملکرد پست خود استفاده کنید و ویژگی هایی را انتخاب کنید که می توانند به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه شما کمک کنند.
    تعامل با صفحه فیس بوک
  • شما می توانید مخاطبان خود را پیکربندی و اندازه آن را تغییر دهید.

چرا باید از پست های تاریک فیس بوک استفاده کنید؟

تبلیغ‌کنندگانی که می‌خواهند بدون مزاحمت سایر فالوورهای خود، تبلیغات را برای مخاطبان هدف خاص ارسال کنند، دلیل استفاده از پست‌های تاریک فیسبوک هستند.

پست‌های تاریک فیس‌بوک به شما امکان می‌دهند تبلیغاتی ایجاد کنید که مجبور نباشید در جدول زمانی خود پست کنید، اما مخاطبان هدف شما همچنان می‌توانند آنها را ببینند.

اجازه دهید دلایل استفاده از پست های تاریک را بررسی کنیم.

1. تقسیم بندی مخاطبان هدف

یکی از مزایای قابل توجه پست تاریک فیس بوک قابلیت هدف گیری آن است.

با یک پست تاریک فیس بوک، می توانید مخاطبان هدف خود را مشخص کنید. به جای نمایش یک تبلیغ به همه دنبال کنندگان خود در فید خبری آنها، می توانید مخاطبان را تقسیم بندی کنید و فقط در فید آنها ظاهر شوید.

آخرین چیزی که می خواهید این است که مخاطبان هدف خود را با پست هایی بمباران کنید که برای آنها جذاب نیست.

هنگام ارسال یک پست سنتی برای مخاطبان هدف، باید سن، علاقه و جنسیت مخاطب خود را مشخص کنید. اگر می خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید، هرگز اهمیت تقسیم بندی بازار را دست کم نگیرید.

برعکس، یک پست صفحه تاریک یا منتشر نشده به شما امکان می دهد مشخصات بیشتری را اضافه کنید. برای مثال، می‌توانید با تعیین دسته‌هایی مانند شهر، دانشگاه، عنوان شغل و غیره، فهرست‌ها را محدود کنید.

تقسیم بندی مخاطبان هدف

2. تست A/B

در حالی که بازاریابی با استفاده از فیس بوک، تعیین اینکه چرا یک تبلیغ پاسخ کافی از مخاطبان شما دریافت نکرده است می تواند چالش برانگیز باشد. اما با استفاده از پست های تاریک فیس بوک می توانید با انجام تست A/B دلیل آن را پیدا کنید.

در تست A/B یا تست تقسیم دو گروه وجود دارد – یک گروه آزمایش و یک گروه کنترل یا گروه A و B.

هنگام ایجاد یک پست تاریک فیس بوک، می توانید دو نسخه از یک پست ایجاد کنید. سپس مخاطبان هدف خود را به گروه های آزمایشی و کنترلی تقسیم کرده و تبلیغات را ارائه می دهید.

برای مثال، می‌توانید با ایجاد یک پست تیره برای تبلیغات فروش، تیتر را آزمایش کنید. یک موقعیت با عنوان «فروش آخر سال» برای گروه A و عنوان «فروش کریسمس» برای مخاطبان گروه B ارسال کنید.

با استفاده از تست A/B، می توانید مخاطبان خود را مشخص کنید و در نتیجه حجم وسیعی از داده ها را جمع آوری کنید. می توانید از داده ها برای بهینه سازی استراتژی بازاریابی دیجیتال و رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. با تست A/B، حتی می توانید دکمه تماس به اقدام را تغییر دهید.

نمونه برند

در صفحات فرود، بنرهای بزرگ معمولا در بالا نشان داده می شوند. یک بنر که به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد خطر آسیب رساندن به آن بیشتر از فایده را دارد زیرا فضای زیادی را اشغال می کند.

به همین دلیل، Humana، یک شرکت بیمه مراقبت های بهداشتی، تصمیم گرفت با بنرهای صفحه فرود خود آزمایش کند.

Humana از بنری با کپی زیاد، CTA ضعیف و بدون پیام مشخص و واضح استفاده می کرد.

کنترل

با این حال، کسب‌وکار تصمیم گرفت پیام را برای نسخه B ساده‌تر کند.

در نهایت، این نسخه 433 درصد بیشتر از نسخه A کلیک کرد.

انسان را کشف کنید

کسب‌وکار پس از موفقیت، تغییر B را انتخاب کرد و می‌خواست CTA را آزمایش کند.

Humana متن CTA را تغییر داد تا از زبان تهاجمی تر، از جمله «خرید» استفاده کند.

کسب و کار تشخیص داد که این استراتژی به خوبی کار خواهد کرد زیرا متقاضیان مدیکر فقط زمان کمی برای تصمیم گیری دارند.

برنامه های پزشکی انسانی

افزایش 192 درصدی در کلیک به دلیل تغییر زبان وجود داشت.

3. ROI بهبود یافته

پست های تاریک فیس بوک به طور مستقیم بازگشت سرمایه شما را در مقایسه با پست های تقویت شده افزایش نمی دهد.

در مقایسه، پست‌های رشد یافته می‌توانند تاثیرات ارگانیک را تا هفت برابر بیشتر از پست‌های تاریک ببینند.

با این حال، این حجم عظیم داده‌هایی را که پست‌های تاریک برای کمک به تأثیرگذاری بر محتوای آینده، از جمله پست‌های تقویت‌شده، ارائه می‌کنند، نادیده می‌گیرد. بنابراین، آنها سرمایه‌گذاری هستند که بازدهی بهتری را در آینده به همراه خواهند داشت.

با این حال، پست‌های تاریک حجم بالایی از داده‌ها را برای مراجعات بعدی ارائه می‌کنند که ROI شما را بهبود می‌بخشد. این پست ها بیشتر شبیه یک سرمایه گذاری هستند که در مرحله بعد بازگشت سرمایه بهتری را به همراه دارند.

4. بهینه سازی پروفایل رسانه های اجتماعی

یک پست تاریک فیس بوک به شما کمک می کند تا داده های ارزشمندی در مورد مخاطبان هدف خود جمع آوری کنید که می توانید از آنها در تمام کمپین های رسانه های اجتماعی خود که در فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و لینکدین اجرا می شوند، استفاده کنید.

با این حال، قبل از استفاده از نتایج تست A/B در تمام پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، باید در نظر داشته باشید که مخاطبان در هر پلتفرم متفاوت هستند.

به عنوان مثال، تبلیغی که در فیس بوک عملکرد خوبی دارد ممکن است در اینستاگرام نتیجه یکسانی نداشته باشد. دلیل آن این است که اینستاگرام بیشتر بر روی عکس ها و فیلم ها تمرکز می کند تا متن، در حالی که فیس بوک هر سه را ترکیب می کند.

بنابراین، با انجام تحقیقات دقیق تر در مورد مخاطبان خود، داده های حاصل از تست A/B را به حداکثر برسانید.

5. صفحه شما را تمیز و منظم نگه می دارد

یک صفحه فیس بوک تمام پست های ارگانیک و تقویت شده شما را به نمایش می گذارد. یک پست ارگانیک که برای افزایش دسترسی تبلیغ می شود، یک پست تبلیغاتی است.

یکی از مشکلات پست های تقویت شده این است که در تایم لاین صفحه شما قابل مشاهده هستند. داشتن پست‌های تقویت‌شده بیش از حد باعث می‌شود که برای فالوورهایتان غیرقابل اعتماد به نظر برسید.

اینجاست که یک پست تاریک سودمند می شود.

چگونه؟

ایجاد یک پست تاریک فیس بوک آن را از محتوای ارگانیک و تقویت شده شما جدا می کندو همچنین با مشخص کردن مخاطبان هدف، پست را از برخی از فالوورهای خود مخفی می کنید.

همچنین، مشخص کردن مخاطب هدف به این معنی است که برای آن مخاطبان، پست مانند یک تبلیغ ظاهر نمی شود زیرا با نیازها و علایق آنها مرتبط است.

برای ایجاد یک پست تاریک فیس بوک آماده اید؟

پست‌های تاریک فیس‌بوک راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان هدف شما و جمع‌آوری اطلاعات قابل اجرا برای اعمال در محتوای تبلیغاتی و ارگانیک شما هستند.

می‌توانید با استفاده از پست‌های تاریک بدون ارسال هرزنامه به مخاطبان یا جدول زمانی خود، برند خود را تبلیغ کنید.

اینجاست که یک ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی یک مرحله ای مانند SocialPilot مفید می شود. شما می توانید آگهی خود و راحتی آن را ایجاد، پست و تجزیه و تحلیل کنید.

امیدواریم راهنمای ساده ما در مورد پست های تاریک فیس بوک، بینشی را که به دنبالش بودید به شما ارائه کرده باشد.

بنابراین، آیا برای استفاده از پست های تاریک فیس بوک آماده اید؟

نوشتهٔ پیشین
پیش بینی های تخصصی برای آینده رسانه های اجتماعی
نوشتهٔ بعدی
مشاغل رسانه های اجتماعی چگونه تکامل یافتند و چگونه آنها را پیش ببریم

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.