Rate this post

از آنجایی که انتظار می‌رود تعداد کاربران رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان نزدیک به پنج میلیارد افزایش یابد، فرصت‌های زیادی را برای برندها برای تعامل با مخاطبان خود باز کرده است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی به یکی از مهم ترین کانال های بازاریابی تبدیل شده است. در سال 2021 حدود 116 میلیارد دلار برای تبلیغات رسانه های اجتماعی هزینه شد. بر اساس پیش بینی ها، این رقم احتمالاً تا سال 2028 به بیش از 262 میلیارد دلار خواهد رسید.

اگر عضوی از یک تیم رسانه‌های اجتماعی هستید، از افزایش تقاضا برای محتوای باکیفیت آگاه هستید که نشان‌دهنده نیاز شدید به یک کتابخانه دارایی رسانه‌های اجتماعی است.

حجم محتوایی که ما در آنجا برای مخاطبان خود عرضه می کنیم بی سابقه و بسیار زیاد است. با این حال، تأثیری که برندها می توانند از طریق محتوای رسانه های اجتماعی به دست آورند به عوامل مختلفی بستگی دارد.

برخی از این عوامل مانند الگوریتم ها را نمی توان کنترل کرد. اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که بازاریابان رسانه های اجتماعی در طول سال ها سعی در بهبود آنها داشته اند.

بنابراین، بیایید کمی روشن کنیم که چرا یک دارایی رسانه اجتماعی می تواند برای استراتژی های بازاریابی شما مفید باشد.

کتابخانه های دارایی رسانه های اجتماعی چیست؟

مدیریت دارایی رسانه های اجتماعی شامل برچسب گذاری و سازماندهی محتوا در کتابخانه های دارایی است.

آیتم‌های کتابخانه می‌توانند شامل بیشترین نوع محتوای اشتراک‌گذاری شده، مانند قطعات نوشته شده، ضبط‌شده، اینفوگرافیک، نظرسنجی، عکس و ویدیو برای اینستاگرام، لینکدین، فیس‌بوک و سایر رسانه‌های اجتماعی باشند.

این به همان سادگی است.

با یک کتابخانه دارایی رسانه های اجتماعی، می توانید…

  • با مدیریت دارایی های خلاقانه، از مسائلی که مانعی در ایجاد و مدیریت محتوا ایجاد می کند، اجتناب کنید. با یک کتابخانه دارایی، شما و تیم بازاریابی اجتماعی خود می توانید به راحتی دارایی های دارای مارک را ذخیره، بازیابی و توزیع کنید.
  • نگهداری یک پایگاه داده از تصاویر برند شما به زمان و تلاش نیاز دارد. بازاریابان به سیستمی برای جمع آوری، فهرست نویسی و حفظ دارایی های بصری یک برند نیاز دارند. چند راه حل برای کمک به همگام شدن با حجم رو به رشد دارایی هایی که باید ذخیره شوند و به سرعت و به آسانی به آنها دسترسی داشته باشید وجود دارد.

دارایی های رسانه های اجتماعی را می توان به روش های مختلفی مدیریت کرد، از جمله استفاده از تقویم محتوا، ردیابی صفحات گسترده، فضای ذخیره سازی ابری، و در حالت ایده آل، با استفاده از نرم افزار اختصاصی.

صرف نظر از روش، استفاده از کتابخانه دارایی برای سازماندهی دارایی های رسانه های اجتماعی به تیم های رسانه های اجتماعی اجازه می دهد تا با دقت بیشتری در مورد محتوایی که ایجاد می کنند و به اشتراک می گذارند فکر کنند.

چرا به کتابخانه دارایی رسانه های اجتماعی نیاز دارید؟

از آنجایی که هر پلتفرم رسانه اجتماعی نیازمندی‌های خاصی دارد، شما باید محتوا را تغییر دهید یا محتوا را متناسب با قالب‌های محتوای منحصربه‌فرد برای هر پلتفرم ایجاد کنید.

به عنوان مثال، بین ویدیوهایی که در لینکدین، توییتر و تیک تاک پست می کنید تفاوت وجود دارد. مورد دیگر هشتگ های مارک دار است که در توییتر در مقایسه با اینستاگرام متفاوت است.

به طور خلاصه، تعجب نکنید اگر متوجه شدید که در دریایی از محتوا شنا می کنید و زمان و منابعی را برای مرتب کردن آن صرف می کنید. احتمالاً با مسائلی مانند مکان یابی، ذخیره سازی و اینکه آیا به اشتباه تصویر اشتباهی را ارسال کرده اید، دست و پنجه نرم می کنید.

به همین دلیل است که شما به یک کتابخانه دارایی نیاز دارید – تا دارایی های رسانه های اجتماعی خود را به صورت سیستمی سازماندهی کنید.

مزایای کتابخانه دارایی برای کمک به مدیریت دارایی های رسانه های اجتماعی

با افزایش محبوبیت محتوای بصری در رسانه های اجتماعی، تیم های بازاریابی مجبورند روزانه حجم زیادی از تصاویر و ویدیوها را مدیریت کنند.

این دارایی های رسانه های اجتماعی فقط کشش بیشتری خواهند دید و در نتیجه تقاضای دائمی خواهند داشت. یک کتابخانه دارایی به شما این امکان را می دهد که یک مخزن با ساختار مناسب از این دارایی ها ایجاد کنید و به راحتی با توابع همکاری و ارتباط برقرار کنید.

بیایید به مزایای آن نگاه کنیم.

همکاری آسان

بسته به ساختار سازمانی و اندازه شرکت، ممکن است چندین عضو تیم نیاز به همکاری در یک حساب واحد داشته باشند.

استفاده از الگوها در یک کتابخانه دارایی به شما این امکان را می دهد که با سرعت مصرف محتوا و ارسال مطالب همراه باشید.

همکاری و اطمینان از زیبایی شناسی یکپارچه با الگوها آسان تر است. به عنوان مثال می توان به الگوهای بروشور، اسناد شرکت، تبلیغات فیس بوک، تبلیغات نمایشی، کتاب های الکترونیکی و بروشورها اشاره کرد.

دارایی ها به راحتی در دسترس هستند

سهولت دسترسی با توجه به سرعت تولید محتوا ضروری است. حتی امروزه، بسیاری از مردم به دلیل نیازهای گسترده، ساعت ها را صرف مکان یابی دارایی می کنند.

وقتی همه فایل‌ها در یک مکان مرکزی در کتابخانه دارایی ذخیره می‌شوند، دسترسی به آن‌ها برای همه افراد تیم بسیار آسان‌تر است. همچنین، به جای ایجاد هر بار محتوای جدید، استفاده مجدد از محتوای موجود را تشویق و تسهیل می کند. می توانید به سرعت چندین فایل را همزمان مرتب کنید.

قابلیت جستجوی پیشرفته

برچسب زدن به هر چیزی که به کتابخانه دارایی اضافه می کنید می تواند به بهبود قابلیت جستجوی آنها کمک شایانی کند.

برچسب‌گذاری و افزودن ابرداده به فایل‌ها نه تنها به سازمان‌دهی کمک می‌کند، بلکه مکان‌یابی تصاویر یا ویدیوهای خاص در هر نقطه از زمان بسیار آسان‌تر می‌شود.

راحتی

کتابخانه های دارایی گزینه های متعددی را برای سازماندهی دارایی های شما ارائه می دهند. می توانید پوشه ها را بر اساس موضوع، تاریخ، نوع کمپین یا نوع دارایی ایجاد کنید. می توانید فیلم ها را در یک مکان یا تصاویر را بر اساس موضوع در یک پوشه ذخیره کنید. پوشه های مشتری ایجاد کنید تا محتوای مربوط به یک برند خاص را در یک مکان ذخیره کنید.

افزودن و ویرایش دارایی های خلاق

هنگامی که محتوای موجود را در کتابخانه دارایی سازماندهی کردید، از همان ابتدا آماده اضافه کردن خلاقیت های جدید به شیوه ای سازماندهی شده هستید. برخی از کتابخانه‌های دارایی نیز به شما امکان می‌دهند تصاویر را از طریق یک ویرایشگر داخلی با یکپارچه‌سازی برنامه‌های مربوطه ویرایش کنید.

چگونه کتابخانه‌های دارایی به مدیریت و استراتژی رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند

در بازاریابی، مدیریت رسانه های اجتماعی تمایل به رویکرد خلاقانه دارد و به دلیل وابستگی آن به تعامل انسان در زمان واقعی، پیچیده تر تلقی می شود.

گنجاندن کتابخانه دارایی به عنوان بخشی از استراتژی مدیریت رسانه های اجتماعی شما، کارایی را تا حد زیادی افزایش می دهد. به دلیل زمان و انرژی ای که صرفه جویی کرده اید، می توانید بیشتر بر روی کارهای نوآورانه تمرکز کنید و کمتر روی کارهای خسته کننده تمرکز کنید.

سازمان‌های مدرن به‌شدت به کتابخانه‌های دارایی‌های خود متکی هستند، که این امر برای بازاریابان ضروری است که توانایی سازمان‌دهی و مدیریت مؤثر دارایی‌ها را داشته باشند. این فرآیند مکان یابی و بازیابی فایل های مورد نیاز برای تکمیل یک پروژه را ساده می کند.

اگر تیم‌ها در مکان‌های مختلف هستند و منابع یکسانی را می‌خواهند، هرکسی در تیم می‌تواند هر زمان که بخواهد کتابخانه‌های دارایی را مفیدتر کند.

کتابخانه‌های دارایی با نگهداری به‌روزترین فایل‌های پروژه در یک مکان مرکزی، اطمینان حاصل می‌کنند که همه از جدیدترین و دقیق‌ترین نسخه یک فایل خاص کار می‌کنند. اعضای تیم نیازی به ارسال مکرر فایل به یکدیگر ندارند.

همچنین، یک سیستم مدیریت دارایی دیجیتال متمرکز، احتمال تحویل فایل اشتباه به شخص اشتباه را کاهش می دهد. این یک مزیت قابل توجه است. کارمندان از ثبات مطمئن و کاهش احتمال خطا بهره مند خواهند شد.

یک سیستم مدیریت دارایی که به خوبی اجرا شده است، کارایی و بهره وری شرکت را به شدت بهبود می بخشد. این کار همکاری یکپارچه را تسهیل می کند و زمان تلف شده در انتظار همکاران برای ارائه خلاقیت های مورد نیاز را کاهش می دهد.

با این همه محتوا که در کتابخانه دارایی رسانه های اجتماعی شما ذخیره شده است، چه زمانی، کجا و چگونه از آن به درستی و با سهولت برای رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنید؟

اینجاست که SocialPilot می تواند کمک بزرگی باشد.

ابزار زمان‌بندی SocialPilot می‌تواند پست‌ها را برنامه‌ریزی کند. می‌توانید بدون زحمت حداکثر ۵۰۰ پست را از قبل برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن شوید که در زمان‌هایی که مخاطبان شما بیشترین فعالیت را دارند، پست را از دست ندهید.

نتیجه

هر تلاش بازاریابی رسانه های اجتماعی باید بر اساس مدیریت دارایی رسانه های اجتماعی باشد.

به عبارت دیگر، هرچه تیم ها زمان و انرژی بیشتری صرف آن کنند، مقیاس پذیری بیشتری رخ خواهد داد.

مهم ترین (و آشکار) این واقعیت است که شما ممکن است از طریق مدیریت کارآمد دارایی های اجتماعی خود با کمک یک کتابخانه دارایی به آن دست یابید.

تیم‌ها زمانی با هم بهتر کار می‌کنند که دارای سیستم‌های مدیریت دارایی برند باشند که کل فرآیند ایجاد محتوا، ذخیره‌سازی و سازمان‌دهی را ساده می‌کند.

بنابراین، مطمئن شوید که این موضوع را به بخش مهمی از استراتژی رسانه های اجتماعی خود تبدیل می کنید.