Instagram Live For Business

راهنمای مختصری درباره استفاده از لایو اینستاگرام برای تجارت

Rate this post

آیا به دنبال راه جدیدی برای تعامل با مخاطبان خود در اینستاگرام هستید؟ شاید در مورد اینستاگرام Live for Business شنیده باشید.

امروز، ما به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید با استفاده از این ویژگی شگفت انگیز اینستاگرام، مستقیماً با مشتریان هدف خود صحبت کنید.

بالاخره تمام شد 500 میلیون نفر به طور فعال روزانه از استوری های اینستاگرام استفاده کنید. و Instagram Live به عنوان بخشی از داستان های IG عمل می کند. این بدان معنی است که شما نباید این فرصت را برای تعامل با چنین تعداد زیادی از کاربران از دست بدهید.

برندهای بزرگ از این ابزار بازاریابی باورنکردنی اینستاگرام برای فروش محصولات/خدمات استفاده می کنند.

با این حال، همانطور که از نام آن پیداست، نمی‌توانید در یک پخش زنده عکس‌برداری مجدد داشته باشید. یعنی جایی برای اشتباه نیست.

نگران نباش! با آمادگی، خوب می‌شوید. ما به شما خواهیم گفت که چرا Instagram Live برای کمک به رشد کسب و کار شما ضروری است، نحوه شروع استفاده از IG live، و هک برای میزبانی جریان های ویدیویی که اهداف شما را برآورده می کند.

لایو اینستاگرام چیست؟

مخاطبان عاشق دیدن هستند جنبه انسانی برندها که می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. Instagram Live یک راه فوق العاده برای انجام این کار است.

این به شما امکان می دهد فیلم ها را فوراً برای مخاطبان پخش یا پخش مستقیم کنید. استوری های لایو اینستاگرام شما به عنوان اولین استوری های IG در بالای فید ارائه می شود.

علاوه بر این، هنگامی که پخش زنده را شروع می کنید، ویدیوی زنده شما در مقابل هر استوری اینستاگرام ظاهر می شود. این ویدیوی زنده شما را از چشم الگوریتم نجات می دهد.

به یاد داشته باشید، شما فرصتی برای ویرایش یک ویدیوی زنده ندارید. بنابراین، اولین برداشت تاثیرگذار را ایجاد کنید.

و قبل از پخش زنده از مشکلات اتصال خلاص شوید زیرا می توانند پخش شما را خراب کنند.

چرا لایو اینستاگرام برای کسب و کار شما ضروری است؟

هنگامی که مدیر عامل یا بنیانگذار کسب و کار شما با کاربران رسانه های اجتماعی رو در رو درگیر می شود، این کار را انجام می دهد پیوند شخصی را تقویت می کند و کاربران آن را دوست دارند. سازمان های بزرگ اغلب انجام این کار را سخت می یابند.

بنابراین، کسب و کارهای کوچک دلیل خوبی برای این کار دارند از این بازاریابی رسانه های اجتماعی بهره مند شوید فرصت

لایو اینستاگرام به زیبایی جایگزین کنفرانس ها یا رویدادهای حضوری شده است. شما فالوورها می‌توانند نظر بدهند، و شما می‌توانید در طول لایو IG به آنها در زمان واقعی پاسخ دهید.

Instagram Live Essential

لایو اینستاگرام به کاربران شما فرصتی عالی می دهد تا قلب خود را بیرون بریزند و هر آنچه می خواهند درباره محصولات/خدمات و برند شما بدانند از شما بپرسند.

شما حتی نیازی به جمع آوری مخاطب ندارید. اینستاگرام هنگام شروع پخش اینستاگرام خود به طور خودکار اعلان ها را برای کاربران ارسال می کند. این تضمین می کند که افراد بیشتری و بیشتری به جریان زنده شما ملحق می شوند.

علاوه بر این، پخش‌های زنده به روش‌های قدرتمندی روی کاربران تأثیر می‌گذارند زیرا فیلتر نیستند. محتوای شما لمسی شخصی و واقعی می شود، زیرا شما با مخاطب در زمان واقعی ارتباط برقرار می کنید.

هیچ تاکتیک رسانه‌های اجتماعی دیگری در ارائه این سطح از تعامل فوری با فالوورها، بهتر از لایو اینستاگرام نیست. به همین دلیل است که باید آن را در برنامه بازاریابی اینستاگرام خود بگنجانید.

راهنمای اجرای زنده در اینستاگرام

پخش زنده در اینستاگرام

Instagram Live یک تکه کیکی است که اگر این راهنما را به دقت بخوانید، یاد می گیرید زیرا ما این روند را در مراحل کودکی توضیح خواهیم داد.

تنظیمات دوربین اینستاگرام را بررسی کنید

قبل از شروع ویدیوی لایو اینستاگرام خود، باید تنظیمات ویدیوی زنده خود را بررسی کنید تا از هر گونه مشکلی جلوگیری کنید. استوری اینستاگرام خود را باز کنید و روی گزینه لایو ضربه بزنید. سپس صفحه نمایش تعداد و پروفایل فالوورهای فعال در آن زمان را به شما نشان می دهد.

برای باز کردن منوی تنظیمات، انگشت خود را به سمت راست بکشید. شما به سمت خود هدایت خواهید شد تنظیمات دوربین. در اینجا شما می توانید مواردی مانند نوار ابزار دوربین را در سمت چپ یا راست انتخاب کنید.

کلیک کنید روی دکمه زنده و شما این گزینه را دریافت خواهید کرد عکس ها و فیلم ها را مخفی کنید از جمله ویدیوهای لایو استوری اینستاگرام شما از افراد خاص.

به سمت چپ صفحه خود نگاه کنید، یک را پیدا خواهید کرد نماد محتوا که به شما اجازه می دهد عنوانی برای ویدیوی خود بنویسید.

شما همچنین خواهید دید نماد مخاطب برای انتخاب از حالت عمومی یا تمرینی و الف نماد تقویم به ویدیوی زنده خود را برای تاریخ و زمان خاصی برنامه ریزی کنید.

هنگامی که از تنظیمات راضی بودید، روی دکمه دوربین کلیک کنید. اینستاگرام اتصال کامل اینترنت را تضمین می کند و سپس پخش زنده را شروع می کند.

پنهان کردن نظرات ناخواسته

نیازی به خواندن نیست نظرات ناشایست در ویدیوی زنده شما به تنظیمات اینستاگرام خود بروید. در زیر منوی حریم خصوصی به 👁️ کلمات پنهان بروید. در اینجا می توانید نظرات نامناسب را با کشیدن نوار جابجایی پنهان کنید.

پنهان کردن نظرات ناخواسته

تو می توانی همچنین نظرات افراد خاص را مسدود کنید و از فیلتر دستی برای پنهان کردن نظراتی که عبارات/کلمات خاصی از محتوای شما دارند استفاده کنید. یا می توانید استفاده کنید ⚙️ فیلتر پیشرفته نظرات به صورت خودکار انجام شود.

برای پخش زنده ویدیویی خود برنامه ریزی کنید

اگر تازه شروع کرده اید، مطمئن شوید تمام ویژگی های اینستاگرام را به صورت زنده درک کنید فراهم می کند. به خصوص آنهایی که می خواهید در ویدیوی خود استفاده کنید و پخش زنده خود را از قبل برنامه ریزی کنید. باید بدانید ویژگی های انتخابی شما چگونه اهداف لایو اینستاگرام شما را برآورده می کند.

در غیر این صورت، پخش زنده شما منحرف و عجله خواهد شد. اگر در جریان پخش زنده به جای تعامل کامل با کاربران، به آزمایش با ویژگی های مختلف ادامه دهید، محتوای ویدیوی شما ممکن است خراب شود.

پخش زنده را شروع کنید

روی ‘Live’ ضربه بزنید‘ روی صفحه نمایش شما هر زمان که آماده باشید و جلسه زنده خود را شروع کنید با حضور شما مشتریان وفادار و دنبال کنندگان

به لایو اینستاگرام خود پایان دهید

بعد از پایان ویدیو، می توانید با کلیک بر روی آن را در نمایه خود ذخیره کنید نماد ذخیره در سمت چپ و سپس، تأیید انتخاب خود.

برخی از نکات کلیدی لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام برخی از ویژگی‌های برجسته را ارائه می‌کند که برای کسب‌وکارها مفید است تا با مشتریان خود به روش‌های بهتری ارتباط برقرار کنند.

  • می توانید دوربین خود را باز کنید و یک ویدیو را به صورت زنده پخش کنید
  • شما را قادر می سازد برخی از نظرات را پین کنید که در بالای فید نظرات نشان داده می شود
  • دنبال‌کنندگان می‌توانند در طول جلسه نظر بدهند تا سؤال بپرسند یا بازخورد بدهند
  • می‌توانید دیگران را به جریان ویدیوی خود دعوت کنید میهمانان
  • به شما اجازه می دهد پخش زنده خود را ذخیره کنید به داستان های IG شما
  • نظرات افراد را در پایین صفحه خود خواهید دید. برچسب پرسش و پاسخ به شما امکان می دهد تا سوالات ارسال شده توسط مخاطبان را مشاهده کنید. شما این آزادی را دارید که انتخاب کنید که کدام یک نشان داده شود در پخش زنده

نکاتی برای استفاده از لایو اینستاگرام برای تجارت شما

این بهترین شیوه های لایو اینستاگرام به شما کمک می کند محتوای قاتل ایجاد کنید و برای پخش زنده خود آماده شوید.

1. هدف داشته باشید

چرا می خواهید در اینستاگرام لایو شوید؟ آیا در مورد هدف آن تصمیم گرفته اید؟

شما باید بفهمید که چه چیزی را می خواهید از طریق ویدیوی خود ارائه دهید. شاید باشه تبلیغ محصول، محتوای آموزنده، یک معامله/تخفیف جدید، یا صرفاً صحبت های معمولی به خاطر تعامل.

2. از قبل آماده شوید

محتوای پخش زنده خود را ساختار دهید تا از وسط شروع به غر زدن نکنید. از قبل آماده کنید برای اطمینان از پخش زنده شما مخاطب را جذب می کند.

3. IG Live خود را تبلیغ کنید

حداقل یک هفته زودتر شروع به تبلیغ پخش زنده خود در پست ها یا استوری های اینستاگرام خود کنید. توسط اضافه کردن یک ساعت شمارش معکوس به داستان های IG خود، می توانید ارتقاء را تقویت کنید و به دنبال کنندگان اجازه دهید تصمیم بگیرند که یادآوری در مورد ویدیوی زنده شما به تقویم خود اضافه شود.

4. از پخش زنده طولانی تر استفاده کنید

سعی کنید پخش زنده خود را ایجاد کنید حداقل بیشتر از 10 دقیقه افراد ممکن است از ویدیوی زنده شما استفاده کنند و از آن خارج شوند. هرچه بیشتر در اینستاگرام زنده بمانید، مخاطبان بیشتری خواهید داشت.

کسب‌وکارها متوجه شده‌اند که ویدیوهای زنده طولانی‌تر اغلب بهتر کار می‌کنند و با تعداد بیشتری از افراد درگیر می‌شوند تا ویدیوهای کوتاه‌تر.

نتیجه

پخش زنده یک گزینه پویا است که سایت‌های رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌کنند که کسب‌وکارها می‌توانند از آن برای پیوند با دنبال‌کنندگان خود، جذب مخاطبان جدید و توسعه برند خود استفاده کنند. به همین دلیل، تقریباً تمام کانال های رسانه های اجتماعی این گزینه را می دهند.

می‌توانید در یوتیوب، اینستاگرام، توییتر، فیس‌بوک و سایر سایت‌های رسانه‌های اجتماعی به صورت زنده پخش کنید. با این حال، شما باید پلتفرمی را انتخاب کنید که مخاطبان شما بیشتر در آن حضور داشته باشند و بهتر آن را درک کنید.

به دلیل بیماری همه گیر، همه ما برای مدت طولانی در انزوا ماندیم. زمانی بود که کسب‌وکارها ممکن بود برای حفظ ارتباط با مشتریان خود مشکل داشتند.

اینستاگرام لایو در آن زمان به کمک آنها آمد. با این حال، برندها از آن به عنوان میانبری برای موفقیت در اینستاگرام استفاده می کنند تا حداقل در ذهن مخاطبان خود باقی بمانند.

نوشتهٔ پیشین
با همکاری رسانه های اجتماعی تأثیر اجتماعی را تقویت کنید
نوشتهٔ بعدی
6 نکته عالی برای تبدیل شدن به یک مشاور موفق رسانه های اجتماعی

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.