Pinterest ads

راهنمای نهایی شما برای شروع با تبلیغات Pinterest

Rate this post

آیا شما یک بازاریاب هستید که در جستجوی راه های کاملاً جدید برای بازاریابی محصولات یا خدمات خود هستید؟

اگر چنین است، ممکن است در طول جستجوی خود با پینترست مواجه شده باشید و باید از خود بپرسید که آیا این پلتفرم رسانه اجتماعی بصری برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر.

پاسخ یک بله چشمگیر است!

برای کسانی که نمی‌دانند، Pinterest یک پلتفرم رسانه اجتماعی بصری بسیار محبوب است که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر، ویدیوها و اینفوگرافیک‌ها را روی تابلوهای مجازی «پین» کنند. مردم به طور فعال در پینترست گشت و گذار می کنند تا محصولات جدید را کشف کنند، و جای تعجب نیست، آنها به خوبی به تبلیغات پاسخ می دهند.

کسب و کارها می توانند از تبلیغات Pinterest استفاده کنند، زیرا ترکیبی از ابزارهای تبلیغاتی رایگان و پولی را ارائه می دهد.

برای شروع، ترکیب ابزارهای تبلیغاتی رایگان و پولی در پینترست می تواند تا حد زیادی ROI و تبدیل ها را به حداکثر برساند. جالب اینجاست که Pinterest همچنین یکی از پایین ترین CPC ها را در بین پلتفرم های رسانه های اجتماعی محبوب دارد.

در این مقاله، نحوه ایجاد کمپین های تبلیغاتی Pinterest را به شما نشان خواهیم داد تا بتوانید شروع به افزایش ترافیک و ایجاد سرنخ برای کسب و کار خود کنید.

چرا کسب و کارها باید تبلیغات پینترست را در نظر بگیرند؟

کاربران اغلب از Pinterest برای جستجوی ایده های جدید برای الهام گرفتن استفاده می کنند. به همین دلیل است، تبلیغات پینترست به قدری ارگانیک کار می کنند که به کاربر کمک می کنند تا چیزهای بیشتری را کشف کنند.

این آن را به یک پلت فرم ایده آل برای مشاغل، به ویژه در صنایعی مانند مد، غذا و نوشیدنی، مسافرت، دکوراسیون منزل و موارد دیگر تبدیل می کند. حتی اگر کسب و کار شما در یکی از این دسته بندی ها قرار نگیرد، تو می توانی از تبلیغات Pinterest برای افزایش آگاهی از برند، سرنخ ها و فروش استفاده کنید با به اشتراک گذاری تصاویر جذاب و آموزنده، اینفوگرافیک ها، و راهنمای بصری ساخته شده پیرامون خدمات یا محصولات شما.

مهمتر از همه، پینترست یک پلتفرم بسیار هدف گرا است. هنگامی که کاربران برای Pinterest ثبت نام می کنند، باید علایق خود را از لیستی از گزینه ها انتخاب کنند.

این به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا تبلیغات انتخابی را بر اساس علایق خود به کاربران نشان دهند، که همچنین منجر به تعامل و تبدیل بیشتر می‌شود.

همچنین، تبلیغات Pinterest یک پلت فرم عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت یا وبلاگ شما هستند. در حقیقت، Pinterest یکی از منابع اصلی ترافیک رسانه های اجتماعی برای بسیاری از مشاغل است از آنجایی که تبلیغات می تواند برای اهداف انتخابی استفاده شود و به کسب و کارها کمک کند تا در بین مخاطبان هدف خود محبوبیت بیشتری پیدا کنند.

از آنجایی که کاربران پینترست در حال حاضر به سمت جلوه های بصری تمایل دارند، بیشتر از کاربران دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی روی لینک ها کلیک کرده و از وب سایت ها بازدید می کنند.

چه نوع محصولاتی در پینترست کار می کنند؟

همانطور که اشاره کردیم، Pinterest یک پلت فرم عالی برای مشاغل در صنایع خاص است.

اما چه نوع محصولات یا خدماتی در این پلتفرم رسانه اجتماعی بصری موفق تر هستند؟

به طور کلی، مقوله‌هایی مانند دکوراسیون منزل، DIY، صنایع دستی، غذا و نوشیدنی، زیبایی و مد به خوبی عمل می‌کنند.. با این حال، حتی اگر صنعت شما بخشی از این دامنه ها نباشد، انواع خاصی از محتوا وجود دارد که پین ​​های بیشتری نسبت به بقیه دارند.

محتوای پرطرفدار در Pinterest شامل زیبایی منظره، قطعات طنز، آموزش نحوه انجام، کارهای DIY، اینفوگرافیک های آموزنده، و تصاویر خلاقانه یا بصری دلپذیر است.. دسته بندی محبوب در پینترست Mason Jars هستند. آنها به لطف Pinterest کاملاً خشمگین شده اند.

سعی کنید محتوایی ایجاد کنید که دارای ویژگی هایی باشد که در بالا توضیح داده شد. اگر صنعت شما در Pinterest مورد علاقه نباشد، بسیار مهمتر است.

مهم نیست که چه نوع محصول یا خدماتی را می فروشید، مهمترین چیز این است که تصاویری با کیفیت بالا ایجاد کنید که توجه کاربران را جلب کرده و آنها را به وب سایت یا وبلاگ شما هدایت کند. نکته کلیدی اینجا در پینترست این است که از بین مردم متمایز شوید.

اکنون که به برخی از دلایلی که چرا کسب و کارها باید تبلیغات Pinterest را در نظر بگیرند، مرور کردیم، بیایید نگاهی به نحوه ایجاد یک کمپین تبلیغاتی Pinterest بیندازیم.

چگونه با تبلیغات پینترست شروع کنیم؟

شروع با تبلیغات پینترست در واقع بسیار ساده است. در واقع، این فرآیند بسیار شبیه به ایجاد یک پین معمولی Pinterest است.

برای ایجاد تبلیغات Pinterest، ابتدا باید یک حساب تجاری داشته باشید. هنگامی که آن را دارید، Pinterest Ads Manager باید در گوشه سمت چپ بالای پنجره قابل دسترسی باشد.

با Ads Manager، یک حساب تجاری می تواند تبلیغات Pinterest خود را ایجاد و مدیریت کند.

استفاده از Ads Manager ساده است و دارای تمام ویژگی‌های ضروری است که برای ایجاد تبلیغات Pinterest با عملکرد بالا نیاز دارید.

اکنون که به اصول اولیه پرداختیم، بیایید نگاهی به نحوه ایجاد یک کمپین تبلیغاتی Pinterest بیندازیم.

مرحله 1: ایجاد یک کمپین در Ads Manager

  • اولین قدم در ایجاد کمپین تبلیغاتی Pinterest این است که وارد حساب مدیر تبلیغات خود شوید و بر روی ” کلیک کنیدایجاد کمپین” دکمه.
  • مرحله بعدی این است که یک هدف را انتخاب کنید برای کمپین شما
    مثلا، “ترافیک” بهترین گزینه برای اکثر مشاغل خواهد بود. این هدف برای هدایت ترافیک به وب سایت یا وبلاگ شما طراحی شده است.
  • هنگامی که هدف کمپین خود را انتخاب کردید، از شما خواسته می شود یک نام کمپین اضافه کنید و تاریخ شروع را انتخاب کنید. همچنین می توانید به صورت اختیاری تاریخ پایانی را برای کمپین خود انتخاب کنید.
  • پس از وارد کردن اطلاعات اولیه در مورد کمپین خود، به “گروه های تبلیغاتیبرگه ”
  • اکنون، شما قادر خواهید بود اولین گروه تبلیغاتی خود را ایجاد کنید و اولین تبلیغ خود را در آن قرار دهید.

مرحله 2: یک گروه تبلیغاتی ایجاد کنید

یک گروه تبلیغاتی مجموعه ای از یک یا چند آگهی است که مخاطبین هدف و بودجه یکسانی دارند.

گروه تبلیغاتی پینترست

هنگام ایجاد یک گروه تبلیغاتی، از شما خواسته می شود نامی برای آن انتخاب کنید و بودجه روزانه تعیین کنید. این بودجه مبلغی است که شما مایلید هر روز برای آن گروه تبلیغاتی خرج کنید.

همچنین می توانید تاریخ شروع و پایان گروه تبلیغات را انتخاب کنید. با این حال، توصیه می کنیم این قسمت ها را خالی بگذارید تا گروه تبلیغاتی شما به طور نامحدود اجرا شود.

پس از وارد کردن اطلاعات اولیه برای گروه تبلیغاتی خود، به تب “تبلیغات” هدایت خواهید شد.

علاوه بر این، هدف گذاری بخشی ضروری از ایجاد یک گروه تبلیغاتی است. هنگامی که یک گروه تبلیغاتی ایجاد می کنید، می توانید مخاطبان هدف را برای تبلیغات خود انتخاب کنید.

این یک گام بسیار مهم در ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موفق است زیرا به شما امکان می دهد تبلیغات خود را برای کاربرانی که به احتمال زیاد به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند، هدف قرار دهید.

مرحله 3: تبلیغ خود را طراحی کنید و خلاق باشید

بعد از اینکه مخاطبین هدف خود را انتخاب کردید، نوبت به طراحی تبلیغ می رسد. هنگام ایجاد تبلیغ، می‌توانید تصاویر و متنی را که می‌خواهید در آگهی خود قرار دهید، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک فراخوان برای اقدام (CTA) در آگهی خود اضافه کنید.

تبلیغ خود را طراحی کنید

تبلیغ را به موثرترین شکل ممکن طراحی کنید. برای انجام این کار، طرحی را که دوست دارید انتخاب کنید. می‌توانید قالب‌ها را مرور کنید یا در پینترست جستجو کنید، زیرا خود مجموعه‌ای از قالب‌ها را دارد. همچنین فراموش نکنید که افکت‌ها، سایه‌ها یا بافت‌های لازم را برای جذاب‌تر کردن تصویر اعمال کنید.

در نهایت، فراموش نکنید که تبلیغ را خودتان بسازید. شخصیت تجاری شما باید واقعاً از طریق این تبلیغات منعکس شود. مطمئن شوید که تمام تلاش خود را برای طراحی کامل آگهی به کار گرفته اید.

پس از طراحی آگهی خود، می‌توانید پیش‌نمایش آن را مشاهده کنید تا ببینید برای کاربران چگونه به نظر می‌رسد. اگر از ظاهر تبلیغ خود راضی هستید، می توانید آن را ذخیره کرده و منتشر کنید. سپس تبلیغ شما زنده خواهد شد و کاربران شروع به دیدن آن در فیدهای خود خواهند کرد.

مرحله 4: کمپین خود را نظارت کنید

پس از اینکه کمپین تبلیغاتی شما فعال شد، مهم است که نتایج خود را کنترل کنید تا ببینید تبلیغات شما چگونه کار می کند. در Ads Manager، می‌توانید ببینید تبلیغات شما چه تعداد بازدید، کلیک و تبدیل دریافت می‌کند..

همچنین می توانید هزینه هر کلیک (CPC) و هزینه به ازای تبدیل (CPA) خود را مشاهده کنید. وقتی صحبت از مدت زمان می شود، زمانی که کاربر در فید خود پیمایش می کند، زمان ایده آل بین 7 تا 15 ثانیه است.

اگر از نحوه عملکرد تبلیغات خود راضی نیستید، همیشه می توانید تغییراتی در کمپین خود ایجاد کنید.

به عنوان مثال، می توانید تصاویر یا متن آگهی خود را تغییر دهید یا می توانید گزینه های هدف خود را تغییر دهید. تبلیغات Pinterest یک راه عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت یا وبلاگ شما است.

با Ads Manager، ایجاد و مدیریت کمپین های تبلیغاتی Pinterest خود آسان است.

نکاتی برای جذاب تر کردن تبلیغات پینترست

چندین کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا تبلیغات Pinterest خود را برای کاربران جذاب تر کنید. برای صرفه جویی در وقت شما، برخی از بهترین نکات را به صورت دستی انتخاب کرده ایم:

از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید

تصاویر بخش ضروری هر تبلیغی هستند و Pinterest نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگام انتخاب تصاویر برای تبلیغات خود، حتما از تصاویر با کیفیت بالا و مرتبط با محصول یا خدمات خود استفاده کنید.

نگران نباشید کمی برای ایجاد عکس های حرفه ای هزینه کنید، زیرا در دراز مدت ارزش آن را خواهد داشت.

لوگوی برند خود را درج کنید

هر کسب و کاری پس از تثبیت نام و هویت خود در بازار است. بنابراین، هر زمان که تبلیغی برای کسب و کار خود ایجاد می کنید، مطمئن شوید که لوگوی برند شما در آن گنجانده شده است.

خواهد شد به کاربران کمک کنید تا برند شما را سریع به خاطر بسپارندو زمانی که تبلیغ شما را دوباره در فید خود ببینند، به احتمال زیاد روی آن کلیک می کنند.

یک تماس برای اقدام را با دقت انتخاب کنید

دعوت به اقدام شما (CTA) متنی است که روی تبلیغ شما ظاهر می شود و کاربران را تشویق می کند روی آن کلیک کنند.. هنگام انتخاب CTA برای تبلیغ خود، حتماً یکی را انتخاب کنید که با محصول یا خدمات شما مرتبط باشد.

برای مثال، اگر محصولی را می‌فروشید، می‌توانید از CTA مانند «اکنون بخرید» استفاده کنید. علاوه بر این، CTA شما باید کوتاه، شیرین و دقیق باشد.

از فضای منفی استفاده کنید

فضای منفی به فضای خالی اطراف تصاویر و متن آگهی شما اشاره دارد. هنگام طراحی تبلیغ خود، حتما از فضای منفی استفاده کنید تا تبلیغ شما از نظر بصری جذاب تر شود.

این یک جنبه مهم است که باید در نظر بگیرید زیرا می تواند تفاوت زیادی در ظاهر کلی تبلیغ شما ایجاد کند.

یک توضیح 160 کاراکتری اضافه کنید

هنگام طراحی آگهی خود، توضیح کوتاهی تا 160 کاراکتر اضافه کنید. این یک بخش ضروری از تبلیغ شما است زیرا به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری در مورد محصول یا خدمات خود اضافه کنید.

حتما در توضیحات خود از زبانی محکم و متقاعد کننده استفاده کنید تا کاربران را تشویق به کلیک بر روی تبلیغ شما کنید.

نتیجه

تبلیغات Pinterest یک راه عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت یا وبلاگ شما است. با Ads Manager، ایجاد و مدیریت کمپین های تبلیغاتی Pinterest خود آسان است. نکات بالا را در نظر داشته باشید تا تبلیغات خود را جذاب تر کنید.

علاوه بر این، به آزمایش استراتژی‌های تبلیغاتی مختلف ادامه دهید تا مشخص کنید چه چیزی برای کسب‌وکار شما بهتر است. همین امروز با تبلیغات جذاب Pinterest شروع کنید و کسب و کار خود را مانند قبل رشد دهید!

نوشتهٔ پیشین
ویژگی های ابزار اتوماسیون رسانه های اجتماعی برای آژانس بازاریابی دیجیتال
نوشتهٔ بعدی
نحوه حذف استوری در اینستاگرام

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست