sprout social creating content strategy for employee advocacy

راهنمای کامل استراتژی محتوای حمایت از کارکنان

Rate this post

در مواجهه با منابع محدود، تغییر الگوریتم ها و فیدهای متراکم، برنامه حمایت از کارکنان بزرگترین دارایی یک تیم اجتماعی است. برنامه‌های حمایتی به بازاریابان اجتماعی کمک می‌کنند تا دامنه برند خود را فراتر از پهنای باندشان گسترش دهند – بدون هزینه‌های پرداختی اضافی.

امسال Sprout Social انتظار دارد تنها از پلتفرم Employee Advocacy ما به 10 میلیون بازدید برسد. این بیشتر از مجموع پروفایل های اجتماعی ما است.

بیش از دو سوم (68٪) از بازاریابان گزارش می دهند که سازمان آنها قبلاً یک برنامه حمایتی دارد. از افزایش آگاهی از برند گرفته تا ساخت یک برند کارفرمایی که استعدادهای برتر را جذب می کند، حمایت از کارمندان به برندها کمک می کند تا به اهداف تجاری دست یابند.

با این حال، بسیاری از طرح‌های حمایتی، پروژه‌های جانبی غیررسمی هستند. با نگاه به آینده، ساخت یک برنامه پیچیده نیاز به برنامه ریزی محتوای استراتژیک و همکاری متقابل دارد.

در این مقاله، ما توصیه‌های تجویزی را برای اینکه چگونه می‌توانید مجموعه‌ای از محتوا را مدیریت کنید و از موفقیت بلندمدت تلاش‌های حمایتی خود در سال 2023 و پس از آن اطمینان حاصل کنید، ارائه می‌کنیم.

ارکان یک استراتژی محتوا برای پلت فرم حمایت از کارکنان

طبق تحقیقات Sprout، برندها نداشتن محتوای کافی را به عنوان یکی از بزرگترین چالش‌های حمایت از کارکنان خود گزارش می‌دهند. همانطور که یک بازاریاب گفت: «شما برای پشتیبانی از یک برنامه به محتوای زیادی نیاز دارید. اگر شرکت شما از نظر محتوا در جایگاه مناسبی قرار نگیرد، پس با مشکل مواجه خواهید شد.”

نکته کلیدی این است که محتوای مناسب را تنظیم کنید، نه فقط محتوای زیاد، که با اهداف و ارزش های برند شما همسو باشد. برای تقویت برنامه حمایت از کارمندان و ایجاد مخزن محتوای خود، مطمئن شوید که محتوای شما تمام کادرهای ضروری را بررسی می کند:

چک لیست رنگارنگی از محتوای ضروری حمایت از کارکنان برای استراتژی شما. این شامل منابع آموزشی، محتوای فرهنگ شرکت BTS، رهبری فکری اجرایی، محتوای استخدام، اطلاعیه‌های بشردوستانه و مشارکت اخبار محصول/صنعت است.

منابع آموزشی

محتوای حمایتی شما باید ریشه در ارائه ارزش به مخاطبان داشته باشد. منابع آموزشی را به اشتراک بگذارید که باعث اطلاع رسانی، مشارکت و جرقه گفتگو می شود. روی موضوعات مرتبط تمرکز کنید که به جامعه شما کمک می کند تا به چالش های رایج صنعت نزدیک شود.

منابع آموزشی قابل اشتراک عبارتند از: داخلی و شخص ثالث:

 • پست های وبلاگ
 • فیلم های
 • پست های رسانه های اجتماعی
 • گزارش داده ها
 • قالب ها و ابزارها
 • مطالعات موردی

تصویری از یک کارمند Sprout Social که یک پست وبلاگی در لینکدین در مورد ۷ عادت سالم برای مبارزه با فرسودگی شغلی مدیران رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارد. مقاله از طریق پلت فرم حمایت از کارکنان Sprout به اشتراک گذاشته شد.

محتوای فرهنگ شرکت در پشت صحنه

تجربیات کارمندان قانع کننده ترین نمونه های فرهنگ شرکت شما هستند. محتوایی را به اشتراک بگذارید که به افراد نگاهی درونی به کار در شرکت شما می دهد. پست‌ها یا ویدیوهای وبلاگ را از دیدگاه کارمندان خود درج کنید. از اعضای تیم خود بخواهید افراد را پشت صحنه رویدادهای صنعت، آموزش های توسعه یا فرصت های داوطلبانه ببرند.

این محتوا برند شما را انسانی می کند، با مخاطبان شما طنین انداز می شود و به اعضای تیم شما فرصتی می دهد تا همکاران خود را تشویق کنند.

رهبری فکری اجرایی (مالکیت و کسب درآمد)

برنامه های ارتباطی قوی اجرایی برای مدیریت هویت برند، تقویت روحیه کارکنان و جذب استعداد ضروری است. رهبری فکر اجرایی را در استراتژی حمایت خود بگنجانید. مقالات وبلاگ، ویدیوها، پست های اجتماعی و سایر محتوای ایجاد شده توسط C-suite یا تیم رهبری خود را به اشتراک بگذارید.

تصویری از یک پست لینکدین توسط یکی از کارمندان Sprout که مقاله رهبری فکری توسط یکی از مدیران Sprout را به اشتراک گذاشته است. او پست را از طریق برنامه حمایت از کارکنان Sprout به اشتراک گذاشت.

با پیگیری انتشارات نقل قول و مصاحبه با مدیران خود، استراتژی خود را به سطح بعدی ببرید. برای ایجاد اعتبار رهبری فکری برند خود، مکان‌های رسانه‌ای کسب‌شده را انتخاب کنید.

محتوای استخدام

یک نام تجاری کارفرمای متقاعد کننده به شما کمک می کند تا استعدادها را متقاعد کنید که سازمان شما بهترین مکان برای آنها برای ایجاد حرفه خود است. بسیاری از کاندیداهای امروزی آرزو می کنند قبل از پیوستن به این شرکت اطلاعات بیشتری در مورد کار کردن در یک شرکت داشته باشند.

به همین دلیل است که توصیفات کارکنان یک ابزار قدرتمند برای استخدام است. با گنجاندن حمایت از کارکنان در استراتژی استخدام خود، می توانید پست های شغلی باز خود را تقویت کنید و در عین حال از اعضای تیم خود دعوت کنید تا تجربیات شخصی خود را در پیام های اجتماعی خود وارد کنند. از این گذشته، دیدگاه کارکنان شما برای نامزدهای احتمالی سه برابر بیشتر از دیدگاه مدیر عامل شما اهمیت دارد.

نامزدها همچنین به جوایز و تقدیرنامه های صنعت علاقه مند هستند. انتشارات مطبوعاتی، گرافیک ها و ویدیوهای جوایز را در پلت فرم حمایت از کارمندان خود به اشتراک بگذارید تا همه چیز را گسترش دهید. در Sprout، این محتوا بیشترین اشتراک گذاری توسط کارمندان ما است.

تصویری از یک داستان در برنامه حمایت از کارکنان Sprout. خبر این شرکت می گوید "G2 به Sprout Social # 1 برای رضایت کاربر در سازمانی امتیاز می دهد!"

اطلاعیه های بشردوستانه

نامزدهای احتمالی، اعضای فعلی تیم، مشتریان و شرکای صنعتی می خواهند بدانند که شما تعهدات مسئولیت اجتماعی شرکتی خود را دنبال می کنید. در حالی که موضع گیری مهم است، باید اقداماتی را که انجام می دهید برای حمایت از سخنان خود به اشتراک بگذارید.

در پلتفرم حمایت خود، اطلاعیه‌های مربوط به بورسیه‌هایی را که تأمین می‌کنید، روزهای داوطلبانه خارج از سایت یا کمک‌هایی که از طرح‌های بشردوستانه شما حمایت می‌کنند، به اشتراک بگذارید.

اخبار محصول/مشارکت صنعت

یکی از بهترین راه ها برای به روز نگه داشتن تیم و مشتریان خود در مورد اخبار صنعت و تغییرات محصول، استفاده از کانال حمایت از کارمندان است. انتشارات مطبوعاتی، پست‌های وبلاگ و ویدیوهایی را که پیشرفت‌های محصول، نسخه‌های جدید، راه‌اندازی‌های فصلی و گزارش‌های روند را اعلام می‌کنند، به اشتراک بگذارید.

هنگام اعلام شراکت های جدید با سایر رهبران و برندهای صنعت، به حمایت از کارمندان متمایل شوید تا سر و صدای زیادی ایجاد کنید. به عنوان مثال، هنگامی که Sprout شراکت Salesforce ما را اعلام کرد، 95٪ از 740000 برداشت اجتماعی ما مربوط به راه‌اندازی، نتیجه اشتراک‌گذاری محتوا توسط کارکنان از پلت فرم حمایت بود.

تجسم داده‌ها که 95% برداشت‌های اجتماعی ما از یک کمپین اخیر را نشان می‌دهد، از طرفداری کارکنان به دست آمده است.

4 راه برای اطمینان از اینکه هرگز محتوای برنامه حمایت از کارمندان خود را تمام نمی کنید

جمع آوری تمام محتوایی که برای یک برنامه حمایتی موفق نیاز دارید، می تواند بسیار دشوار به نظر برسد. شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. در اینجا چند نکته در مورد استخدام بخش های دیگر برای سرپرستی آورده شده است تا همیشه محتوای کافی در دسترس داشته باشید.

1. با تیم بازاریابی خود بیشتر همکاری کنید

با تیم‌های بازاریابی محتوا، ارتباطات، محصول و مشتری خود از نزدیک کار کنید تا در جریان مقالات آتی، اخبار مهم و به‌روزرسانی‌های شرکت باشید. جلسات منظم داشته باشید و در تقویم‌های مشترک کار کنید تا دیده شوید.

اسکرین شات از یک داستان انتخاب شده از پلت فرم حمایت از کارکنان Sprout. یادداشت در بالا از متصدی تیم محتوای ما است.

تیم محتوای شما همچنین می تواند به شما در مدیریت کمک کند. به‌عنوان نویسندگان و ویراستاران وبلاگ‌ها، ویدیوها، مطالعات موردی و موارد دیگر، می‌توانند به طور موثر نسخه‌های اجتماعی از پیش بسته‌بندی شده را برای همراهی هر پست انتخاب شده پیش‌نویس کنند. بهره وری آنها نه تنها به استراتژی حمایت شما کمک می کند، بلکه به آنها کمک می کند تا به اهداف ترافیکی خود برسند.

2. ایجاد روابط خارج از بازاریابی

مشارکت با تیم های دیگر در بازاریابی یک شروع عالی است، اما برای دستیابی به استراتژی حمایت از کارکنان که برای کل سازمان شما جذاب باشد، باید فراتر از بازاریابی بروید. روابط متقابل عملکردی را در سراسر تجارت خود شکل دهید.

از خود بپرسید چه کسانی می توانند نقاط تماس شما در منابع انسانی، فروش، مهندسی، تحقیق و توسعه و عملیات باشند. با آنها کار کنید تا محتوای مرتبط با اهداف تیمشان را ارائه کنید و بفهمید که چه چیزی با مخاطبان خارجی آنها طنین انداز می شود. هر تیم ممکن است محتوای کاملا متفاوتی داشته باشد که بخواهد به اشتراک بگذارد.

3. ایده ها را در سراسر سازمان خود منشا کنید

اعضای تیم شما به محتوای پرطرفدار علاقه دارند. از آنها به عنوان منابعی برای مقالات، گزارش ها و تحلیل های جالب شخص ثالث از صنعت خود استفاده کنید.

یک اسکرین شات از پلت فرم حمایت از کارکنان Sprout که در آن می توانید ببینید "اضافه کردن داستان" دکمه در گوشه سمت راست بالای تصویر.

راه حل حمایت از کارکنان Sprout به همه کاربران این امکان را می دهد که محتوا را مدیریت کنند. با کلیک کردن روی دکمه «افزودن داستان» در گوشه سمت راست بالا، می‌توانید پیشنهاد کنید یک قطعه محتوا به فید استوری‌های فعلی شرکتتان اضافه شود.

4. آنچه را که کارکنان شما می خواهند به اشتراک بگذارند، پیدا کنید

یک برنامه حمایت از کارمندان را طراحی کنید که اعضای تیم شما واقعاً می خواهند با اندازه گیری نتایج عملکرد شما در هر مرحله از برنامه شما در آن شرکت کنند. تعیین کنید کدام داستان ها بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند، کدام موضوعات طنین انداز هستند و کجا در استراتژی محتوای شما شکاف هایی وجود دارد.

از درخواست بازخورد از کارمندان خود نترسید. این سوال را در نظر بگیرید:

 • برنامه حمایت از کارمندان ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
 • آیا برنامه حمایت از کارمندان ما به شما کمک کرده تا برند شخصی خود را در شبکه های اجتماعی گسترش دهید؟
 • برای به حداکثر رساندن استفاده از راه حل حمایتی ما به چه کمکی نیاز دارید؟

از جریان ثابت محتوای حمایت از کارکنان اطمینان حاصل کنید

حمایت از کارمندان دیگر فقط “خوب بودن” نیست. تیم های اجتماعی امروزی در برابر تغییرات الگوریتمی ثابت و کمبود منابع هستند که رشد اجتماعی ارگانیک را به چالش می کشد. یک برنامه پیچیده حمایت از کارمندان برای به دست آوردن تأثیرات، افزایش آگاهی، تضمین سرنخ ها و یافتن استعدادهای برتر بسیار مهم است.

برای استفاده حداکثری از برنامه حمایتی خود، با سایر بخش ها همکاری کنید تا به شما در تهیه و تنظیم محتوا کمک کنند. هنگامی که به طور مداوم محتوای جدید را به تیم خود عرضه می کنید، نتایج مربوط به اهداف کسب و کار شما برای خود صحبت خواهد کرد.

آیا می خواهید تأثیر حمایت از کارمندان را در نتیجه شرکت خود تعیین کنید؟ ابزار ماشین حساب ROI حمایت از کارکنان Sprout را امتحان کنید.

نوشتهٔ پیشین
شگفتی و لذت: برندهایی که آن را به درستی دریافت می کنند
نوشتهٔ بعدی
توییتر برای خدمات مشتری: 7 نکته و مثال

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست