sprout social brands who get it right and how social listening can help

شگفتی و لذت: برندهایی که آن را به درستی دریافت می کنند

5/5 - (1 امتیاز)

میزبانی یک جشن تولد غافلگیرکننده در لیست سطل من است. چه راه بهتری برای جشن گرفتن یک عزیز از برنامه ریزی دقیق و محرمانه که همراه با هدایای فراوان و غذاهای لذیذ است؟

بازاریابان می توانند با اجرای شگفتی و لذت برای مخاطبان خود از طریق رسانه های اجتماعی، از کتاب برنامه ریز رویداد استفاده کنند.

در این مقاله، معنای غافلگیری و لذت را به همراه چند ایده برای الهام بخشیدن به شما تعریف می کنیم. ما همچنین برندهایی را به نمایش خواهیم گذاشت که مهماندار درونی خود را در آغوش گرفته اند تا مشتریان خود را شگفت زده کرده و تمایل به برند خود را توسعه دهند.

تعجب و لذت چیست؟

شگفتی و لذت یک تکنیک بازاریابی است که با ارائه تجربیات مثبت مشتری و/یا پاداش های غیرمنتظره مانند هدایا یا رویدادهای منحصر به فرد، مشتریان بالقوه و فعلی را جذب و پرورش می دهد.

این رویکرد می تواند آگاهی و علاقه به برند را تقویت کند زیرا لحظات به یاد ماندنی را با مشتریان ایجاد می کند، به خصوص اگر برند هدیه یا تجربه را شخصی کند. برخی از شرکت ها از آن به عنوان یک استراتژی حفظ نیز استفاده می کنند.

همه رفتارهای محبت آمیز تصادفی را دوست دارند، اما اگر یک برند بتواند نشان دهد که خواسته ها و نیازهای پایگاه مشتری خود را درک می کند، می تواند وفاداری مشتری را به دست آورد. اگر یک ایده غافلگیرکننده و لذت بخش به خوبی اجرا شود، مشتریان به احتمال زیاد از برند حمایت می کنند، به خصوص در رسانه های اجتماعی.

چگونه مشتریان را شگفت زده و خوشحال کنیم

بازاریابی غافلگیر کننده و لذت بخش در عمل می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. هدایایی مانند کوپن، تخفیف و گواهی استفاده می شود، اما برندها می توانند در هنگام غافلگیری مشتریان خود خلاقیت به خرج دهند.

از گوش دادن اجتماعی برای ارتباطات قدرتمند با مشتریان خود استفاده کنید و به ایده های بازاریابی شگفت زده و لذت ببرید. پس از همه، هدف غافلگیری و لذت، تقویت یا حفظ رابطه با مشتریان شما است.

بررسی مکالمات مشتری و موضوعات پرطرفدار می تواند به شما کمک کند فرصت های برند خود را مشخص کنید. با توجه به روندهای شنیداری اجتماعی، می توانید بفهمید که چه چیزی توجه مخاطبان خود را به خود جلب می کند. به عنوان مثال، اگر روندی وجود دارد که مخاطبان شما آن را دوست دارند، احتمالاً نشانه خوبی برای جهش روی موج است.

در کنار گوش دادن اجتماعی، از تحلیل احساسات رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا ببینید مشتریان شما چه احساسی در مورد برند شما دارند. این به الهام بخشیدن به تلاش‌های شگفت‌انگیز و لذت‌بخش بر اساس ادراک و انتظارات مشتریان شما کمک می‌کند.

ایده های شگفت انگیز و لذت بخش

در اینجا چند ایده گلوله‌ای سریع وجود دارد که به شما کمک می‌کند درک کنید که شگفتی و لذت در عمل چگونه به نظر می‌رسد:

  • بر احساسات تکیه کنید. قلب رسانه‌های اجتماعی ارتباط انسانی است، بنابراین ارسال یک حرکت احساسی مانند یک کارت تشکر می‌تواند راه درازی داشته باشد.
  • میزبانی یک رویداد اتصالات آنلاین خود را به یک تجربه واقعی تبدیل کنید.
  • سورپرایز دیجیتال. یک پس‌زمینه صفحه نمایش تلفن یا تصویر نمایه سفارشی‌شده ارسال کنید. با تکنولوژی امروز خلاق باشید.
  • یک نمونه رایگان ارائه دهید. این یکی کاملاً قابل توضیح است – همه ما چیزهای رایگان را دوست داریم.
  • به آنها کمک کنید یک نقطه عطف را جشن بگیرند. یک دسته گل، جام یا هدیه جشن دیگری بفرستید.
  • یک بسته مراقبت از لوازم شخصی ارسال کنید. نشان دهید که برای فکر کردن به آنچه مشتری شما از آن لذت خواهد برد، وقت صرف کرده اید.
  • راه حل ارائه دهید. با ارائه کمک های شخصی به مشتریان خود نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید.

نمونه‌های شگفت‌انگیز و لذت‌بخش: برندهایی که قلب‌ها را به دست آورده‌اند

بیایید چند نمونه از برندهایی را مرور کنیم که واقعاً غافلگیری را درک می کنند و از بازاریابی لذت می برند – آنها قطعاً برای یک مهمانی غافلگیرکننده به سراغ هماهنگ کنندگان خواهند رفت:

Qualtrics

Qualtrics رویاهای مهمانان را در Brandweek 2019 محقق کرد. شرکت مدیریت تجربه از شرکت کنندگان در کنفرانس خواست تا آرزویی را برای آنها توییت کنند و آنها قول دادند که در زمان واقعی ارائه کنند.

تیم Qualtrics DreamTeam همه چیز را از یک جفت نایک گرفته تا یک توله سگ جدید شایان ستایش اعطا کرد:

Telfar x Rainbow

Telfeezy. تلفی. بوشویک بیرکین. هر چه دنیای مد آن را بنامد، کیف خرید تلفر در چند سال گذشته به یکی از محبوب‌ترین کیف‌های «it» تبدیل شده است. این کیف نمادین فقط برای فروش آنلاین در دسترس است و به دلیل فروش در عرض چند ثانیه شناخته شده است، اما تلفر با این فرصت که در هفته مد نیویورک 2022 یک کیف را تضمین کند، طرفداران را شگفت زده کرد.

تنها دو روز قبل از این رویداد، این برند لوکس یونیسکس Telfar x Rainbow را در اینستاگرام اعلام کرد، یک فروشگاه پاپ آپ آجری که به طرفداران این فرصت را می دهد تا حداکثر پنج کیسه خرید در هر اندازه و رنگی خریداری کنند – فرصتی که علاقه مندان به مد رویای آن را دارند. از آنجایی که بدست آوردن آنها سخت است.

Telfar یک نام تجاری سیاه‌پوست و غیرعادی است که بر مشارکت تمرکز دارد، که در طول پاپ آپ مورد تجلیل قرار گرفت. در حالی که مشتریان در حال اجرای کت واک های تزئین شده با کیف، رقصنده های نقابدار و آواز خواندن بودند، این مراسم مانند ادای احترام به فرهنگ سالن رقص و گردهمایی های خانوادگی بود. مشتریان همچنین توسط چندین مهمان ویژه از جمله رپر بیبی تیت، اینفلوئنسر سلینا بریلار و خالق محتوا، نیت وایت، شگفت زده شدند. در پایان این رویداد، طراح Telfar Clemens در سخنان پایانی خود یک شگفتی دیگر را اعلام کرد: این برند تنها در هفته‌های بعد به مدت یک روز میزبان فروش آنلاین مشابهی خواهد بود.

با غافلگیر کردن مشتریان با فرصتی بیشتر برای گرفتن کیف مورد علاقه خود، آنها نه تنها آنها را خوشحال کردند بلکه درک تخصصی از مخاطبان خود را نیز نشان دادند.

تلفار همراه با درک مخاطبان خود، درسی در سطح متخصص در حفظ اصالت برند و گوش دادن به نیازهای مشتری برای انجام بازاریابی غافلگیرکننده و لذت بخش ارائه می دهد.

جویدنی

خرده فروش آنلاین حیوانات خانگی Chewy از شگفتی و لذت برای کمک به والدین حیوان خانگی غمگین استفاده می کند.

هنگامی که همراهان مشتریان فوت می کنند، شرکت پول غذای استفاده نشده را بازپرداخت می کند و گل همراه با یک یادداشت تسلیت از نماینده Chewy که با آنها صحبت کرده است ارسال می کند. Chewy همچنین به مشتریان پیشنهاد می کند که غذا را به یک پناهگاه محلی اهدا کنند.

همچنین، توجه داشته باشید که Chewy در هنگام تعامل با مشتریان در توییتر چگونه به حیوان خانگی اشاره می کند:

برای صاحبان حیوانات خانگی، حیوانات آنها بسیار بیشتر از همدم هستند، آنها یک خانواده هستند. شفقت Chewy نشان می دهد که چقدر این شرکت به حیوانات خانگی و خانواده آنها اهمیت می دهد.

تاباسکو

تاباسکو بعد از اینکه هنرمند پاپ نورمانی پست کرد که سس تند او در فرودگاه مصادره شده است، گرما را به وجود آورد. برند سس تند با ارسال صدها مینی TABASCO® به او پاسخ داد:

این مبادله قلب غافلگیری و لذت تلاش های بازاریابی را نشان می دهد: مشتری یک خواسته یا نیاز دارد و برند راه حلی ارائه می دهد.

پس از اینکه بریجت مک فادن، خالق این اپلیکیشن در فضای مجازی منتشر شد، تاباسکو نیز از رسانه های اجتماعی استفاده کرد. عاشق سس تند به خاطر سفر #HotSauce خود، جایی که سعی می کند یک TABASCO® Mini را دوباره پر کند، مورد توجه قرار گرفت:

تاباسکو این ویدیوی ویروسی را فرصتی برای جلب توجه به راه‌اندازی صفحه TikTok خود دید. آن‌ها پس از آن او را با چند لذت غافلگیر کردند و گیلاس یا فلفل بالای آن یک مهمانی غافلگیرکننده برای بریجت بود:

تنها در یک هفته، این برند بیش از 54000 دنبال کننده TikTok را به همراه داشت و بیش از 1.5 میلیون بازدید ارگانیک از اولین ویدیوی خود داشت. این برند همچنین بیش از 11 میلیون بازدید به دست آورد.

اسپری اقیانوس

در سال 2020، ناتان آپوداکا قلب TikTok را با انتشار ویدیویی از خود در حال اسکیت‌برد و نوشیدن یک بطری آب Ocean Spray در حالی که در Fleetwood Mac’s Dreams می‌نوشید، تسخیر کرد.

آپوداکا بعد از اینکه باتری ماشینش از بین رفت، در حال رفتن به محل کار بود. یک هفته پس از انتشار ویدیوی ویروسی، OceanSpray به عنوان یک جشن “ممنونم” برای عشق آنلاین به آپوداکا یک کامیون جدید پر از آب زغال اخته هدیه داد.

چگونه گوش دادن اجتماعی باعث افزایش شگفتی و لذت بازاریابی می شود

گوش دادن اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا ایده های بازاریابی را شگفت زده و لذت ببرید. از داده های شنیداری اجتماعی برای پیدا کردن و تعامل با مکالمات مهم در حساب های خود استفاده کنید. در جوامع و نمایه‌های خاصی که در مورد برند شما صحبت می‌کنند و/یا با آن درگیر می‌شوند، عمیق بگردید.

به عنوان مثال، در برگه جمعیت‌شناسی ابزار شنیداری اجتماعی Sprout، می‌توانید پروفایل‌ها و حجم گفتگوهایی که شامل نام برند شما و سایر کلمات کلیدی مرتبط است را بررسی کنید.

اگر فهرستی در نمای افراد ایجاد کنید، می‌توانید نمایه‌های خاصی را که با نام تجاری شما درگیر هستند، کشف و سازماندهی کنید. همچنین می‌توانید سفیران برند و پروفایل‌های جدیدی را برای تعامل با آنها شناسایی کنید تا به شما در رشد ارتباطات کمک کنند. و Themes به شما در فیلتر کردن، مقایسه، تجزیه و تحلیل و نظارت بر داده ها در طول زمان کمک می کند.

برای مخاطبان خود شگفتی و لذت ایجاد کنید

با این ایده‌های شگفت‌انگیز و لذت‌بخش، الهام‌بخش اعمال مهربانانه برای برند خود باشید. متفکر بودن نشان می دهد که چقدر به مخاطبان خود اهمیت می دهید.

به یاد داشته باشید که توجه به مکالمات رسانه های اجتماعی در مورد برند شما می تواند به شناسایی فرصت های بازاریابی شگفت انگیز و لذت بخش کمک کند. از راهنمای گوش دادن اجتماعی ما برای کمک به کشف کارهای خوب بیشتر برای مخاطبان خود استفاده کنید.

نوشتهٔ پیشین
چگونه در فیس بوک تایید شود
نوشتهٔ بعدی
راهنمای کامل استراتژی محتوای حمایت از کارکنان

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست