Sprout Insights Talk About Burnout

صحبت با رئیس خود در مورد فرسودگی شغلی: چگونه بگوییم که غرق شده اید

Rate this post

امروزه، درهای ورودی برندها نمایه رسانه‌های اجتماعی آن‌ها هستند و شما، مدیران رسانه‌های اجتماعی، دروازه‌بان هستید. این کار آسانی نیست.

ایجاد یک حضور اجتماعی تاثیرگذار و جامع نیازمند زمان، تحقیق، خلاقیت و نوآوری مداوم است. علاوه بر آن، شما با بحران‌های غیرمنتظره، پیام‌های مصرف‌کننده دارای بار احساسی و تغییر مداوم در روند رسانه‌های اجتماعی غرق می‌شوید. و زمانی که کار بسیار زیاد می شود، نمی توانید آن را امضا کنید یا از شبکه های اجتماعی سم زدایی کنید. این عمل متعادل کننده دائمی می تواند منجر به رسیدن مدیران رسانه های اجتماعی به نقطه شکست خود شود.

طبق داده‌های Sprout Social، 40 درصد از طرفداران اجتماعی می‌گویند که اخیراً فرسودگی شغلی را تجربه کرده‌اند.

آنچه من اینجا هستم تا به شما بگویم این است که مبارزه با فرسودگی رسانه های اجتماعی به این معنی نیست که شما قادر به انجام کار خود نیستید. این بدان معنی است که شما باید کمک بخواهید و یاد بگیرید که چگونه به رئیس خود بگویید که غرق شده اید. در این مقاله، راه‌هایی را برای گفتگوی مؤثر در مورد فرسودگی شغلی با رئیس‌تان بررسی می‌کنیم، و اعلان‌های خاصی را برای کمک به شما برای شروع ارائه می‌کنیم.

گیف که مکالمه متنی بین دو نفر را نشان می‌دهد، یکی از آنها نشان می‌دهد که در محل کار مشغول هستند و نمی‌دانند چگونه به رئیس خود بگویند.

چگونه با رئیس خود درباره فرسودگی شغلی صحبت کنید: در سکوت رنج نکشید

رئیس شما احتمالاً چیزهای زیادی دارد که برای جلب توجه او رقابت می کنند، بنابراین آنها ممکن است متوجه نشوند که شما در حال مبارزه هستید، مگر اینکه شما صحبت کنید. و اگرچه ممکن است شروع مکالمه ترسناک باشد، اما از همسطح شدن با سرپرست خود و صادق بودن در مورد چالش هایی که در نقش خود با آن روبرو هستید، می تواند به نفع بسیاری باشد.

اگر در محل کار احساس خستگی می‌کنید، صحبت کردن با رئیس‌تان در مورد فرسودگی شغلی به شما کمک می‌کند تا فرضیات مربوط به نقش و مسئولیت‌های خود را به چالش بکشید و هرگونه انتظار نامرئی را آشکار کنید.

به عنوان مثال، آیا برای خود برنامه ریزی بیش از حد انجام می دهید؟ چرا احساس می‌کنید باید تا حد فرسودگی کار کنید؟ آیا رئیس شما می داند که شما هر شب تا دیروقت کار می کنید؟ آیا آنها واقعاً از شما انتظار دارند که بتوانید فوراً به پیام ها پاسخ دهید یا این انتظاری است که از خودتان دارید؟ آن پاسخ ها را کشف کنید تا در صورت نیاز بتوانید دوباره کالیبره کنید.

اکثر مدیران، اگر نگوییم همه، خود دوره‌ای از فرسودگی را پشت سر گذاشته‌اند. در این صورت، آنها نسبت به موقعیت شما همدلی خواهند داشت و همچنین توصیه هایی برای بازگرداندن شما به مسیر درست خواهند داشت.

تنها 29 درصد از بازاریابان رسانه های اجتماعی می گویند که راحت تر در مورد فرسودگی شغلی با یک مدیر مستقیم صحبت می کنند.

تجسم داده‌های اجتماعی Sprout نشان می‌دهد که تنها ۲۹ درصد از بازاریابان رسانه‌های اجتماعی از صحبت کردن با مدیر مستقیم خود در مورد فرسودگی شغلی احساس راحتی می‌کنند.

داشتن یک مکالمه آسیب پذیر فرصتی برای تنظیم هنجارهای جدید با مدیر خود است، مانند شفاف بودن در مورد وضعیت ذهنی خود، احساس راحتی در بیان مسدود کننده ها یا حتی نه گفتن در زمانی که پهنای باند ندارید.

توپ را بچرخانید

هنگامی که با مدیر خود به فرسودگی شغلی می پردازید، باید مشخص کنید و زمینه ای را فراهم کنید تا به آن ها کمک کنید بفهمند چه چیزی باعث تحریک احساسات شما شده است. در اینجا چند سوال وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا ریشه مشکل را پیدا کنید:

 • در حال حاضر اولویت های اصلی شما چیست؟
 • چه چیزی شما را از تمرکز بر پروژه های بزرگ باز می دارد؟
 • خسته کننده ترین جنبه شغلی شما چیست؟
 • به چه ابزار یا منابعی نیاز دارید تا کار خود را موثرتر انجام دهید؟
 • فرآیندها یا سبک های مدیریت موجود چگونه به فرسودگی شغلی کمک می کنند؟
 • آیا استرس شخصی به کار منتقل می شود؟
گرافیک اجتماعی Sprout دارای شش سوال برای کمک به شناسایی ریشه فرسودگی شغلی.

با درک این که چه چالش(هایی) را می خواهید حل کنید، می توانید گفتگو را با رئیس خود به طور موثرتری آغاز کنید. و اولویت بندی به شما کمک می کند تا در دراز مدت به راحتی وظایف خود را انجام دهید.

متن گیف مکالمه ای که کارمندی را نشان می دهد که می خواهد با رئیس خود درباره فرسودگی شغلی صحبت کند

هنگامی که آماده صحبت هستید، بهتر است هر زمان که ممکن است شخصاً یا از طریق تماس ویدیویی این کار را انجام دهید، اما قرار دادن آن در رادار رئیس خود می تواند به صورت کتبی با یک ایمیل یا Slack شروع شود. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید آن را شروع کنید:

 • من از حجم پیام هایی که اخیراً مدیریت می کنم غرق شده ام. آیا این هفته وقت دارید در مورد آن چت کنید؟
 • بسیاری از پروژه های اخیر ما واقعاً فوری بوده اند. آیا می‌توانیم در جلسه بعدی خود از اولویت‌های اصلی صحبت کنیم؟
 • من اخیراً آتش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی خاموش کرده‌ام و در حال تبدیل شدن به ناپایداری است. آیا در این هفته وقت دارید تا در مورد اینکه چگونه می توانیم جلوی بحران ها را بگیریم صحبت کنید؟
گرافیک Sprout Social با سه دستور برای شروع گفتگو با مدیریت در مورد فرسودگی شغلی.

چگونه به رئیس خود بگویید که غرق شده اید: راه حل هایی پیشنهاد کنید و ارزش خود را نشان دهید

با در نظر گرفتن چند راه حل به مکالمه خود نزدیک شوید. به این فکر کنید که چه چیزی “بهتر” برای شما به نظر می رسد. شاید زمان بیشتری برای تمرکز بر پروژه های تصویر بزرگ، به حداقل رساندن کار پس از ساعت کاری، منابع جدید برای مدیریت حجم کاری یا ارتباطات بازتر بین شما و مدیرتان باشد.

قرار نیست فرسودگی شغلی را در یک مکالمه برطرف کنید، بنابراین با یک هدف واقعی و خاص برای جلسه خود شروع کنید. برای هر فردی متفاوت است اما در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

 • با اولویت ها و انتظارات هماهنگ شوید
 • یک فرآیند جدید یا متفاوت را اجرا کنید
 • تعیین کنید که کجا به حمایت بیشتری نیاز دارید و هم تیمی ها یا منابع خارجی مانند یک موقت یا پیمانکار را شناسایی کنید
 • جدول زمانی را توسعه یا سازماندهی مجدد کنید
 • با موانع ارتباط برقرار کنید
Sprout Social graphic با اهداف نمونه برای ملاقات با مدیریت در مورد فرسودگی شغلی

به یاد داشته باشید، تمرکز مکالمه شما باید روی تأثیری باشد که فرسودگی شغلی شما نه تنها بر شما، بلکه بر تیم و کسب و کارتان می گذارد. شما می خواهید یک مکالمه سازنده داشته باشید، نه یک جلسه هواگیری. زمانی که بتوانید نشان دهید فرسودگی شغلی چگونه مستقیماً بر بهره وری، تمرکز بر کار، بقیه اعضای تیم و اهداف کلی بازاریابی شما تأثیر می گذارد، به احتمال زیاد این اتفاق می افتد.

به عنوان مثال، ممکن است بگویید: «من نتوانستم از منظر استراتژی به تجارت کمک کنم زیرا روی اجرا و پاسخ دادن به پیام‌های ورودی متمرکز شده‌ام. اگر زمان بیشتری برای بررسی داده‌های اجتماعی‌مان داشتم، می‌توانستم بینش‌های واقعاً مفیدی را برای بقیه سازمان بیاورم.» نشان دادن اینکه چقدر می‌توانید تأثیر بیشتری بر اهداف اصلی داشته باشید، به ناچار علاقه رئیس‌تان را برانگیخته و باعث می‌شود آنها در بهبودی شما از فرسودگی شغلی سرمایه‌گذاری کنند.

در حالی که باید ایده ای در مورد اینکه چه چیزی ممکن است مشکلات موجود را برطرف کند داشته باشید، مسئولیت فقط بر عهده شما نیست. سرپرست شما می تواند و باید به تقویت راه حل های پیشنهادی کمک کند. در پایان مکالمه خود، برنامه اقدام خود را برای مدیر خود تکرار کنید و هرگونه سردرگمی یا نگرانی باقی مانده را روشن کنید.

Gif که مکالمه متنی کارمندی را نشان می‌دهد که اولویت‌ها را با رئیس خود تعیین می‌کند.

پیگیری و پیگیری کنید

وقتی یاد گرفتید که چگونه با رئیس خود درباره فرسودگی شغلی صحبت کنید و برنامه مورد توافق خود را اجرا کنید، با خودتان صبور باشید. تسکین فوری تضمین نمی شود. زمانی که احساس می‌کنید زمان کافی برای ارزیابی وضعیت اوضاع دارید، زمانی را برای تأمل در نظر بگیرید. از زمانی که با رئیستان صحبت کردید چه تغییری کرده است؟ چه کار می کند؟ چه چیزی نیست؟

اگر پس از گذشت مدتی همچنان در حال مبارزه هستید و راه حل هایی که به دست آورده اید تسکین نمی دهد، به خودتان فشار نیاورید، دست و پا نزنید یا شکست را نپذیرید. شما قبلاً اولین گام را برداشته‌اید – بهتر است با مدیر خود پیگیری کنید، گفتگو را ادامه دهید و آنچه را که در ابتدا مورد بحث قرار گرفت، بسازید. با هم، می‌توانید تصمیم بگیرید که چگونه برنامه اقدام اصلی خود را در صورتی که مؤثر نبوده، تغییر دهید.

در نهایت، حتی اگر کارها درست است، پیگیری کنید! رئیس شما می خواهد بداند که شما احساس بهره وری، حمایت و تجدید حیات بیشتری دارید.

Gif که مکالمه متنی یک کارمند را پس از ملاقات با رئیس خود در مورد فرسودگی شغلی نشان می دهد.

حمایتی را که شایسته آن هستید دریافت کنید

فرسودگی شغلی در جامعه بازاریابی رسانه های اجتماعی بسیار واقعی و فراگیر است. هنگامی که در حال فرسودگی هستید، بازگرداندن تعادل در زندگی کاری شما ممکن است کار بزرگی به نظر برسد، اما نیازی نیست به تنهایی این کار را انجام دهید. انتقال مبارزات خود به رئیستان شجاعانه، جسورانه و بهترین راه برای بازگشت به مسیر است.

اگر این مکالمات را انجام می دهید و اوضاع بهتر نمی شود، رئیس شما آنطور که انتظار داشتید پذیرا نیست، از نظر روانی در محل کار احساس امنیت نمی کنید یا به حمایت های روانی بیشتری نیاز دارید، اینجا چند منبع است که ممکن است کمک کند:

اگر مدیریت چندین حساب رسانه اجتماعی به فرسودگی شغلی شما کمک می کند، ما فکر می کنیم Sprout می تواند کمک کند. Sprout می تواند با ساده کردن فرآیندهای شما و بهبود کارایی به کاهش استرس کمک کند تا بتوانید تیم های اجتماعی خود را قدرتمند کنید.

نوشتهٔ پیشین
بازاریابی بین المللی: راهنمای جهانی شدن
نوشتهٔ بعدی
آمار خدمات مشتری رسانه های اجتماعی که باید بدانید

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست