How to Post Landscape and Portrait Photos on Instagram

عکس های منظره و پرتره را در اینستاگرام ارسال کنید

Rate this post

عکس های اینستاگرام با فرمت مربع همیشه بهترین رویکرد برای به اشتراک گذاری روایت تصویری ما بوده است. با این حال، عکس‌های مربع سنتی اینستاگرام دیگر عادی نیستند. عکس های پرتره و منظره اینستاگرام در حال حاضر بیشترین توجه کاربران را به خود جلب کرده است. به اشتراک گذاری عکس ها در اندازه افقی و پرتره به دلیل نسبت تصویر اینستاگرام همیشه ساده نبوده است، اما اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. با این حال، یک مسئله وجود دارد که همچنان کاربران را به دردسر می‌اندازد: چگونه می‌توانیم عکس‌های پرتره و منظره را بدون حذف جزئیات مهم اینستاگرام آپلود کنیم؟

قبل از پاسخ به سوالات دیگر شما، باید اندازه پرتره و منظره مناسب اینستاگرام را در نظر بگیریم. بنابراین، ما امروز در این مقاله سعی خواهیم کرد به این موضوع بپردازیم و راه حل های روشنگرانه ای برای سوالات شما ارائه دهیم. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه عکس هایی را که هم عمودی و هم افقی هستند در اینستاگرام پست کنید.

اندازه عکس اینستاگرام

اینستاگرام دیگر پست ها را به تصاویر مربع محدود نمی کند. با توجه به به‌روزرسانی‌های جدید و فناوری‌های در حال تغییر، این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا علاوه بر فرمت مربع سنتی، عکس‌ها را در قالب افقی یا پرتره منتشر کنند. اگر می خواهید عکس های غیر مربعی را در فید اینستاگرام خود آپلود کنید، این یک ویژگی عالی است. بنابراین، شما می توانید یاد بگیرید که چگونه یک عکس را در اینستاگرام مناسب کنید و نیازی به برش دادن آنها ندارید. برای جلوگیری از سردرگمی، به خاطر داشته باشید که اگر در حال ارسال یک نمایش اسلاید هستید، همه تصاویر باید در قالب یکسان باشند.

علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که عکس‌های منظره و پرتره باید در اندازه واقعی و بدون قاب در اینستاگرام پست شوند. اینستاگرام تصاویر شما را به این روش برش نمی‌دهد یا حاشیه سیاهی برای پر کردن شکاف‌ها اضافه نمی‌کند. حتی اگر عکس های منظره و پرتره را در اینستاگرام ارسال می کنید، باید مراقب نسبت های پیشنهادی در پشتیبانی اینستاگرام باشید، زیرا تنها از این طریق می توانید بهترین تصویر را با کیفیت دریافت کنید.

حال بیایید نگاه کنیم که یک عکس پرتره یا منظره در اینستاگرام چگونه به نظر می رسد و بررسی کنیم که اندازه عکس پروفایل چگونه به تصویر می آید.

اندازه چشم انداز اینستاگرام

عکس‌های منظره اینستاگرام که معمولاً به عنوان عکس‌های افقی شناخته می‌شوند، پست‌های قابل توجهی هستند که به صورت افقی قرار می‌گیرند. این عکس ها دارای نسبت تصویر ایده آل اینستاگرام 1.91:1 با وضوح 1080 در 566 پیکسل هستند. همچنین ممکن است نسبت تصویر اینستاگرام 1.91:1 با وضوح 1200 در 608 پیکسل باشد.

عکس های منظره عریض تر از عکس های معمولی هستند که در اینستاگرام به اشتراک می گذاریم. اگر بخواهید عکس های منظره ای را بدون برش یا از دست دادن جزئیات روی تصویر خود آپلود کنید، فوق العاده هستند. به همین دلیل است که بسیاری از عکاسان از آنها استفاده می کنند.

اندازه عکس اینستاگرام

اندازه پرتره اینستاگرام

عکس‌های پرتره اینستاگرام که به آن تصاویر عمودی نیز گفته می‌شود، پست‌هایی با اندازه کامل هستند که به صورت عمودی قرار می‌گیرند. اندازه ایده آل پرتره اینستاگرام 1080 x 1350 پیکسل با نسبت تصویر 4:5 است.

به نوعی، عکس های پرتره شبیه تصاویر مناظر لاغر هستند. آنها توجه زیادی را به خود جلب می کنند و بزرگ و عمودی هستند. به همین دلیل مردم عاشق دیدن عکس های پرتره در رول دوربین خود هستند. جای تعجب نیست که امروزه عکس های پرتره در اینستاگرام به طور فزاینده ای متداول می شوند زیرا مردم می خواهند مطالبی معادل واقعیت پشت صفحه دوربین را تماشا کرده و مصرف کنند.

اندازه عکس پروفایل اینستاگرام

اولین چیزی که مردم در مورد شما و اکانت اینستاگرام شما می بینند، عکس پروفایل شما است. آنها به‌عنوان وسیله‌ای برای جلوه دادن به حساب و کار شما عمل می‌کنند. اندازه عکس پروفایل اینستاگرامی که انتخاب می کنید از نظر کیفیت و جذابیت زیبایی بسیار مهم است، صرف نظر از اینکه عکس پرتره یا منظره را انتخاب کنید.

اندازه توصیه شده عکس پروفایل اینستاگرام 180 × 180 پیکسل است، حتی اگر اینستاگرام فقط تصاویر پروفایل را با حداقل اندازه 110 در 110 پیکسل می پذیرد. دانستن اندازه عکس پروفایل اینستاگرام ضروری است. همچنین هنگام انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام باید مطمئن شوید که عکس شما دارای نسبت تصویر 1:1، رنگ روشن، کنتراست و نور مناسب است.

مراحل ارسال عکس های منظره و پرتره در اینستاگرام

ممکن است گاهی اوقات عکس های خود را در قالب افقی یا عمودی در اینستاگرام آپلود کنید. ممکن است بدون استفاده از فرمت مربعی استاندارد 1080 × 1080 اینستاگرام، تصاویری از محیط اطراف یا افرادی که می‌خواهید پست کنید، گرفته باشید. خوشبختانه برای ما کاربران اینستاگرام، اشتراک گذاری تصاویر در فرمت افقی یا عمودی اکنون به سادگی ارسال تصاویر در قالب مربع است.

اگرچه عکس‌های اینستاگرام معمولاً در قالب مربع پست می‌شوند، اما ممکن است آن‌ها را دوست نداشته باشید یا فاقد آن‌ها باشید. ممکن است بخواهید تصویر خود را به طور کامل و بدون برش آن نمایش دهید. همچنین، ممکن است بخش قابل توجهی از تصویر را از دست بدهید. اینجاست که اندازه عکس های افقی و عمودی وارد می شود. پس چگونه عکس های پرتره یا منظره را در اینستاگرام آپلود کنیم؟

دو بخش زیر دستورالعمل‌هایی را ارائه می‌کند که به شما کمک می‌کند عکس‌های منظره و پرتره را برای پاسخ به این پرسش ارسال کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، دستورالعمل های زیر را بررسی کنید.

نحوه ارسال عکس های منظره در اینستاگرام

پستهای اخیر

چگونه یک تصویر مناسب در اینستاگرام ایجاد کنیم

چگونه یک تصویر مناسب در اینستاگرام ایجاد کنیم

شما ممکن است یک عکس را در اینستاگرام آپلود کنید تا متوجه شوید که اینستاگرام آن را برش داده است. ممکن است متوجه شوید که اینستاگرام بخش های مهمی از …

وقتی چند عکس را از گالری گوشی خود انتخاب می کنید، در ابتدا متوجه خواهید شد که بزرگنمایی شده و برش داده شده اند. قبل از انتشار یک عکس منظره در برنامه، مطمئن شوید که تصویر شما دارای نسبت تصویر اینستاگرام 1.91:1 است. اگر نه، اندازه عکس خود را قبل از ارسال آن در اینستاگرام تغییر دهید.

نحوه ارسال عکس های منظره در اینستاگرام

برای افزودن و ویرایش عکس خود در فرمت افقی، حتما از مراحل زیر استفاده کنید:

  1. روی دکمه ای به شکل نماد دایره ای با دو فلش در پایین سمت چپ ضربه بزنید.
  2. با کلیک بر روی دکمه، می بینید که عکس شما به جای فرمت مربع، در اندازه اصلی خود نشان داده می شود.
  3. هنگامی که از فرمت خود مطمئن شدید، روی دکمه “بعدی” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
  4. پس از اتمام ویرایش عکس خود، روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کنید.

شما بروید! اکنون می دانید که چگونه عکس های منظره را در اینستاگرام پست کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه عکس های پرتره را در اینستاگرام پست کنید، بخش بعدی را بررسی کنید.

نحوه ارسال عکس های پرتره در اینستاگرام

اطمینان حاصل کنید که اندازه پرتره اینستاگرام شما 1080 x 1350 پیکسل با نسبت تصویر اینستاگرام 4:5 قبل از ارسال یک پرتره در برنامه است. همچنین اگر اندازه عکس خود را متفاوت است قبل از آپلود در اینستاگرام، باید اندازه آن را تغییر دهید. هنگامی که یک عکس پرتره را از گالری تلفن خود انتخاب می کنید، مانند عکس های منظره، برش یا بزرگنمایی شده ظاهر می شود. فقط مطمئن شوید که این مراحل را برای ارسال آن در حالت عمودی دنبال می کنید:

نحوه ارسال عکس های پرتره در اینستاگرام
  1. روی دکمه ای به شکل نماد دایره ای با دو فلش در سمت چپ پایین ضربه بزنید تا از قالبی که انتخاب کرده اید راضی شوید.
  2. هنگامی که مطمئن شدید که عکس شما در فرمت پرتره به نظر می رسد، روی دکمه “بعدی” کلیک کنید.
  3. با استفاده از فیلترهای اینستاگرام عکس خود را مطابق میل خود ویرایش کنید و پس از اتمام کار بر روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کنید.

اکنون آن را دارید! اکنون از فرآیند ارسال عکس پرتره در اینستاگرام آگاه هستید. می‌توانید ببینید که ارسال عکس‌های پرتره و منظره با مراحلی که در بالا ارائه کرده‌ایم فرآیندهای مشابهی را شامل می‌شود و برای اشتراک‌گذاری عکس‌های خود با استفاده از نسبت تصویر ایده‌آل اینستاگرام مشکلی نخواهید داشت. در نتیجه، هیچ حاشیه سیاه یا کراپی وجود نخواهد داشت که تجربه اینستاگرام شما را خراب کند.

نتیجه

در پایان، در این مقاله به اندازه تصویر پروفایل اینستاگرام، اندازه پرتره اینستاگرام و اندازه افقی اینستاگرام پرداختیم. ما مراحل اشتراک گذاری عکس های افقی و پرتره در اینستاگرام و اطلاعات مربوط به اندازه پست اینستاگرام توصیه شده را شرح دادیم. ما صمیمانه امیدواریم که این پست به شما کمک کند تا تصاویر منظره و پرتره خود را بدون ترس از برش دادن آنها در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.


نوشتهٔ پیشین
6 نکته شگفت انگیز برای افزایش ترافیک وبلاگ خود
نوشتهٔ بعدی
Shadowban TikTok چیست و چگونه از شر آن خلاص شویم؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست