Unbundling of Social

فراتر از بازاریابی: چرا مسائل اجتماعی در کل کسب و کار شما اهمیت دارد؟

Rate this post

.اجتماعی چیزی فراتر از پست، لایک و کامنت است. این گسترش دنیای ما با فرصت هایی برای ارتباط، کشف، همکاری و ارتباط است. همانطور که افراد و پلتفرم‌ها به تکامل خود ادامه می‌دهند، رویکرد کسب‌وکار شما به امور اجتماعی نیز باید انجام شود.

رسانه های اجتماعی می توانند هر جنبه ای از کسب و کار شما را بهینه کنند. شرکت های با عملکرد برتر در حال حاضر استراتژی اجتماعی خود را فراتر از بازاریابی گسترش می دهند، با بخش هایی مانند خدمات مشتری، ارتباطات شرکتی، روابط با سرمایه گذار، محصول، تحقیق و توسعه و منابع انسانی که در تصمیم گیری های اجتماعی شرکت می کنند. رسانه های اجتماعی پاسخ برخی از فوری ترین سوالات تجاری شما را در خود جای داده است.

تعریف امکانات اجتماعی

موارد استفاده برای رسانه‌های اجتماعی نامحدود است، اما برای اولویت‌بندی بر اساس نیازهای کسب‌وکارتان، باید درک دقیقی از سه مورد اصلی استفاده اجتماعی داشته باشید:

مارک دار

این مورد استفاده اجتماعی است که احتمالاً بیشتر با آن آشنا هستید. اجتماعی مارک دار مستقیماً از حساب یک برند می آید. این معمولاً به صورت پست‌ها، نظرات یا DM پشتیبانی مشتری ظاهر می‌شود.

شخصی

استفاده انفرادی از رسانه های اجتماعی مستقیماً از کارمندان شما می آید. کارمندان شما ممکن است محتوای برند را مجدداً ارسال کنند یا از طرف شرکت شما به ذینفعان خارجی از حساب های شخصی خود پیام مستقیم دهند.

بصیرتی

این مورد استفاده همه چیز در مورد داده است. مردم برای بیان نظرات خود به رسانه های اجتماعی مراجعه می کنند و این اطلاعات برای کسب و کار شما بسیار ارزشمند است. دپارتمان‌ها در سراسر کسب‌وکار شما می‌توانند از بینش‌های رسانه‌های اجتماعی برای اطلاع از تصمیم‌گیری خود استفاده کنند.

مستقیماً از دهان برند

محتوای مارک دار رسانه های اجتماعی باید اولین رکن در استراتژی رسانه های اجتماعی شما باشد. این فرصت شماست تا صدای برند خود را به نمایش بگذارید و محتوای خود را به بیرون برسانید. این را به عنوان کانال ارتباطی رسمی خود در نظر بگیرید – راهی که مخاطبان خود را از جدیدترین و بهترین‌های سازمان خود مطلع می‌کنید، رویدادهای جاری یا ارتباطات بحران را مدیریت می‌کنید و به طور مؤثر به سؤالات مربوط به خدمات پاسخ می‌دهید یا نگرانی‌ها را برطرف می‌کنید.

اکثر شرکت ها روی حساب های برند خود کنترل خوبی دارند. آنها برای مراقبت از مشتری و بازاریابی بسیار مفید هستند، اما ما شاهد هستیم که بخش‌های دیگر نیز در مقام رسمی شروع به ارسال پست می‌کنند. تیم‌های روابط سرمایه‌گذار ممکن است نیاز به اشتراک‌گذاری ارتباطات شرکتی داشته باشند و تیم‌های منابع انسانی ممکن است بخواهند درباره فرصت‌های شغلی مرتبط پست بگذارند. تیم روابط عمومی شما ممکن است از کانال های رسمی شما برای تبلیغ متقابل مکان های رسانه ای استفاده کند. هر چیزی که به بهترین وجه مستقیماً از برند می آید باید به این روش پست شود.

مهمترین چیزی که باید در مورد محتوای مارک دار در نظر داشت، محدود کردن دسترسی به حساب های برند است. رسانه های اجتماعی و تیم های مراقبت از مشتری شما باید تنها کسانی باشند که از این حساب ها استفاده می کنند.

گسترش فردی

احتمال اینکه کارمندان شما حساب های رسانه های اجتماعی خود را داشته باشند بسیار زیاد است. استفاده از قدرت شبکه های رسانه های اجتماعی کارکنان شما می تواند تأثیرات نمایی بر کسب و کار شما داشته باشد. دو راه عمده وجود دارد که کارکنان شما می توانند استراتژی اجتماعی شخصی خود را در استراتژی کسب و کار شما ادغام کنند.

راه اول با پیام مستقیم است. تیم‌های فروش می‌توانند مستقیماً در پلتفرم‌هایی مانند لینکدین با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند – و اگر این ارتباط را با لایک‌ها، ریتوییت‌ها یا نظرات استراتژیک جفت کنند، می‌تواند بسیار مؤثر باشد. اگر موقعیت‌های باز در تیم خود دارید، کارمندان می‌توانند مستقیماً با افرادی که ممکن است مناسب‌تر باشند تماس بگیرند و قبل از فرآیند مصاحبه با آنها ارتباط برقرار کنند. این رویکرد یک به یک کار می کند زیرا احساس شخصی تر می کند. مشتریان و استخدام‌کنندگان بالقوه به احتمال زیاد به پیام‌های شخصی‌سازی‌شده یک انسان پاسخ می‌دهند تا پیامی که از یک حساب تجاری برند.

راه دوم از طریق حمایت از کارمندان یا تشویق کارمندان خود به ارسال محتوای شرکت در صفحات شخصی خود در رسانه های اجتماعی است. تیم رسانه های اجتماعی شما محتوای از پیش نوشته شده ای را برای کارمندان فراهم می کند تا در حساب های شخصی خود به اشتراک بگذارند. دادن ابزارهایی به تیم خود برای صحبت در مورد کسب و کار شما در حساب های رسانه های اجتماعی خود می تواند تأثیر فوق العاده ای بر اهداف شما داشته باشد. کارمندان شما همچنین می‌دانند که حمایت از کارمندان می‌تواند کار آنها را آسان‌تر کند.

طبق تحقیقات ما، کارمندان از قبل بر این باورند که رسانه های اجتماعی می توانند در آگاهی از برند، فروش اجتماعی، تقویت بازار و ارتباطات داخلی به آنها کمک کنند. ارائه روش هایی برای به اشتراک گذاشتن آنها به نفع همه است.

یک نمودار میله ای نشان دهنده درصدهای مختلف افرادی است که معتقدند فروش اجتماعی به آنها در آگاهی از برند، فروش اجتماعی، تقویت بازار و ارتباطات داخلی کمک می کند.

بینش یافتن

همه ما می دانیم که گوگل برای هر سوالی که ممکن است داشته باشیم پاسخ دارد. اما رسانه های اجتماعی می توانند به همان اندازه مفید باشند – اگر نه بیشتر. مشتریان شما در حال حاضر در رسانه‌های اجتماعی ایده‌هایی را که برای تصمیم‌گیری استراتژیک نیاز دارید، در حال طوفان فکری هستند. شما فقط باید شروع به گوش دادن کنید.

ابزارهای شنیداری اجتماعی شما را قادر می‌سازد تا مفاهیم و کلمات کلیدی را تقویت کنید تا ببینید مردم قبلاً چه می‌گویند. امکانات برای این داده ها بی پایان است.

اگر در زمینه تحقیق و توسعه کار می کنید، می توانید در عرض چند دقیقه احساسات خود را نسبت به محصولات موجود خود – یا محصولاتی که مشتریان شما آرزو دارند وجود داشته باشند – بسنجید. در امور مالی، پاسخ به سوالات مربوط به تقاضا و قیمت گذاری بر اساس منطقه یا جمعیت در انتظار شماست تا آنها را بیابید. اگر در زمینه بازاریابی کار می‌کنید، می‌توانید در زمان واقعی درباره آخرین کمپین‌های خود بازخورد دریافت کنید. اگر روابط سرمایه گذار را مدیریت می کنید، می توانید از رسانه های اجتماعی برای انتقال اطلاعات کلیدی کسب و کار به سرمایه گذاران خود استفاده کنید.

هوش رسانه‌های اجتماعی بسیار ارزشمند است و با پیچیده‌تر شدن کسب‌وکارها غیرقابل مذاکره خواهد بود.

آماده شدن برای مرحله بعدی اجتماعی

با رواج بیشتر رسانه های اجتماعی، رهبران باید چند نکته را در نظر داشته باشند. اول و مهمتر از همه، رسانه های اجتماعی یک مهارت است. این تغییر نکرده است. اما همانطور که این رشته بالغ می شود، به سرعت به مهارتی تبدیل می شود که همه به آن نیاز دارند. همانطور که شروع به ترکیب رسانه های اجتماعی در کل تجارت خود می کنید، نمی توانید تصور کنید که همه فوراً آن را دریافت خواهند کرد. آموزش رسانه های اجتماعی و ارتقاء مهارت باید به طور گسترده در دسترس و تشویق شود.

رهبران همچنین باید نقش تیم های رسانه های اجتماعی خود را مشخص کنند. همانطور که بخش‌های بیشتری شروع به ترکیب رسانه‌های اجتماعی در نقش‌های خود می‌کنند، به کسی نیاز خواهید داشت که همه آن‌ها را جمع کند. مدیران رسانه های اجتماعی اعضای کلیدی تیم شما هستند، اما نمی توان از آنها انتظار داشت که تلاش های اجتماعی را در سراسر شرکت انجام دهند. در نهایت، شما به نقشی نیاز خواهید داشت که همه آن را به هم پیوند دهد، مانند یک مدیر ارشد اجتماعی که رسانه های اجتماعی و اهداف تجاری شما را درک می کند. آن شخص می تواند به عنوان پلی بین بخش ها عمل کند و استراتژی اجتماعی کامل شما را مدیریت کند.

رسانه های اجتماعی بهترین ابزار برای بهینه سازی کسب و کار شما هستند. شما فقط باید آن را مهار کنید.

آیا می خواهید در مورد آینده رسانه های اجتماعی بیشتر بدانید؟ ™ Sprout Social Index 2022 را بررسی کنید، جایی که ما به داده های پشت روندها می پردازیم.

نوشتهٔ پیشین
BeReal چیست؟ راهنمای جدیدترین برنامه رسانه های اجتماعی
نوشتهٔ بعدی
خرید لایک اینستاگرام: چرا هرگز نباید این کار را انجام دهید

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست