affiliate marketing taxes featured image

مالیات های بازاریابی وابسته: چه چیزی در سال 2023 تغییر می کند؟

Rate this post

بازاریابی وابسته بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است. و فهمیدن دلیل آن آسان است. این یک راه مناسب برای بازاریابان مستقل و کسب و کارهایی است که آنها برای تقویت مالی خود تبلیغ می کنند. بسیاری از شرکت‌های وابسته این کار را به‌عنوان یک شلوغی جانبی در کنار یک شغل معمولی انجام می‌دهند – بنابراین از نظر مالیات چگونه کار می‌کند؟

در این پست به دنیای مالیات های بازاریابی وابسته و ببینید که چگونه آنها در کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده و بریتانیا اعمال می شوند.

آیا بازاریابی وابسته مشمول مالیات است؟

اول کار های مهم: اگر این کار را می کنید باید مالیات بپردازید بازاریابی وابسته. اما اینکه چقدر مالیات می پردازید و نحوه جمع آوری آن بستگی به محل زندگی و کار شما دارد.

هنگامی که از یک شرکت فروشنده یا صاحب برنامه وابسته پرداخت می کنید، هنوز مالیاتی کسر نشده است، بنابراین باید اظهارنامه مالیاتی ارسال کنید و بعداً بدهی خود را بپردازید.

در حالی که بسیاری از شرکت های وابسته خوداشتغال هستند، شما می توانید یک شرکت راه اندازی کنید.

در ایالات متحده، این می تواند یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC)، یک شرکت C یا یک شرکت S باشد. در انگلستان، می توانید انتخاب کنید که به عنوان خوداشتغال در HMRC (HM Revenue & Customs) یا به عنوان یک شرکت محدود در خانه شرکت ها ثبت نام کنید.

اگر شما یک بازاریاب وابسته هستید در ایالات متحده، شما مسئول مالیات فروش نیستید زیرا شما در واقع چیزی نمی فروشید—شما فقط مشتریان را به فروشنده ارجاع می دهید. که گفت، شما هنوز باید مالیات بر درآمد ایالتی و مالیات خوداشتغالی بپردازند.

مبلغی که پرداخت می کنید به میزان درآمد شما بستگی دارد. در انگلستان، شما می توانید تا 1000 پوند در یک سال مالیاتی بدون نیاز به اظهار آن به HMRC درآمد کسب کنید. در ایالات متحده، اگر درآمد شما بیش از 600 دلار در ماه باشد، IRS (سرویس درآمد داخلی) شما را ملزم می‌کند که پرداخت‌های مالیاتی سه ماهه برآورد شده را انجام دهید.

و btw، اگر به دنبال برخی از برنامه های وابسته جدید برای پیوستن هستید، برخی از برنامه های توصیه شده را در اینجا بررسی کنید.

نحوه پیگیری مالیات های بازاریابی وابسته

شما باید درآمدهای وابسته خود را برای هر سال مالیاتی پیگیری کنید تا بتوانید میزان مالیاتی را که باید پرداخت کنید – منهای هر گونه هزینه های مجاز، محاسبه کنید.

اگر ایده خرد کردن آن اعداد ترسناک به نظر می رسد، نگران نباشید. نرم افزاری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. شما ممکن است از یک ابزار ردیابی برای فروش شرکت های وابسته خود استفاده کنید، اما نرم افزار خاص برای ارزیابی خود زندگی را آسان تر می کند.

بیایید یک دقیقه در مورد درآمد ناخالص صحبت کنیم. درآمد ناخالص شما کل مبلغی است که از بازاریابی وابسته به دست می آورید، در حالی که درآمد خالص درآمد ناخالص منهای هزینه ها است.

هنگام ثبت مالیات های مربوط به درآمد بازاریابی وابسته، باید تمام هزینه ها را از درآمد ناخالص خود کسر کنید تا درآمد مشمول مالیات تعیین شود.

به یاد داشته باشید که هزینه ها هستند فقط آن هزینه هایی که مستقیماً به فعالیت های بازاریابی وابسته مانند میزبانی وب، اشتراک نرم افزار و قبوض آب و برق مربوط می شود. نمی‌توانید هزینه‌های شخصی، مانند یک روز اسپا یا اشتراک Netflix خود را کسر کنید.


بیایید شریک باشیم!

پرداخت های منظم 20٪ برای هر فروش در سال اول مشتری دریافت کنید. به برنامه وابسته ما بپیوندید و از هر کجا که هستید درآمد کسب کنید!

شریک شدن

7 نکته مالیاتی بازاریابی وابسته برای سال 2023

وقتی صحبت از آن به میان می آید چیزهای زیادی باید در نظر گرفته شود مالیات های بازاریابی وابسته– در اینجا چند نکته برای درست کردن آن وجود دارد:

1. در مورد قانون رابطه وابسته اطلاعات کسب کنید

شما ممکن است از قانون پیوند فروش در ایالات متحده آگاه باشید، که تصریح می کند که اگر با یک ایالت ارتباط دارید، زمانی که به آستانه خاصی رسیدید ملزم به پرداخت مالیات بر فروش هستید. این در همه ایالت ها بجز 4 ایالت صدق می کند.

از سال 2008، یک قانون پیوند وابسته در حال اجرا است – زمانی که یک تجارت خارج از ایالت از طریق یک بازاریاب وابسته واقع در ایالت ارتباط برقرار می کند، اعمال می شود. این امر امکان جمع آوری مالیات را فراهم می کند، حتی اگر فروشنده کالا به صورت فیزیکی در ایالتی که کالا در آن فروخته می شود حضور نداشته باشد.

2. تعهدات مالیاتی خود را درک کنید و به روز باشید

مالیات می تواند مشکل باشد، اما مهم است که برای آشنایی با آخرین قوانین پیرامون زمان بگذارید مالیات های بازاریابی وابسته.

اگر از تعهدات خود مطمئن نیستید، ممکن است در نهایت مالیات کمتر یا بیش از حد پرداخت کنید – ایده آل نیست.

همانطور که قبلا ذکر کردیم، تعهدات مالیاتی بازاریابی وابسته بین تاجران انحصاری و شرکت های محدود، بین کشورها و بین ایالت ها متفاوت است. به یاد داشته باشید که قوانین ممکن است از آخرین بررسی شما تغییر کرده باشد، بنابراین مطمئن شوید که انگشتان خود را روی نبض خود نگه دارید.

3. با ساخت مالیات دیجیتال شروع کنید

اگه تو هستی مستقر در بریتانیا و تشکیل پرونده در HMRC، دولت ابتکار جدیدی به نام دیجیتال کردن مالیات (MTD) ارائه کرده است که هدف آن ساده کردن روشی است که تاجران انفرادی و مشاغل کوچک گزارش درآمد خود را گزارش می دهند.

از آوریل 2026، هر فردی که برای ارزیابی خود ثبت نام می کند باید سوابق دیجیتالی را حفظ کند و همچنین دارای نرم افزار سازگار با MTD باشد. ایده این است که فرآیند مالیات را سرعت بخشد و به کاربران کمک کند تا سوابق دقیق خود را حفظ کنند.

4. نرم افزار و برنامه های مورد استفاده برای ردیابی درآمدهای وابسته را مدرن کنید

مهم نیست که به تنهایی کار می کنید یا به عنوان بخشی از یک برنامه وابسته، باید در مدیریت درآمد و مالیات خود بسیار سازماندهی شده باشید.

نگه داشتن سوابق اولیه از درآمدهای وابسته شما با پیوستن به برنامه های وابسته جدید باعث کاهش آن نمی شود. و اگر در حال حاضر از نرم‌افزار برای پیگیری کمیسیون‌های خود استفاده می‌کنید، ممکن است در حین رشد نیاز به ارتقا داشته باشید.

سرمایه‌گذاری روی نرم‌افزاری که می‌تواند فاکتور ایجاد و ارسال کند، به شما کمک می‌کند سازماندهی کنید و آنچه را که بدهکار هستید پیگیری کنید. نرم افزار حسابداری مانند آنچه که توسط Sage ارائه شده است می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. همچنین می تواند مالیات را محاسبه و ارسال کند تا مطمئن شود که همیشه با مقررات منطقه خود مطابقت دارید.

عوامل دیگری که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از بانکداری چند ارزی و صورتحساب اگر می‌خواهید در بازارهای بین‌المللی شاخه شوید، گزارش‌های پیشرفته و پیش‌بینی‌های جریان نقدی اگر فعالانه به دنبال رشد کسب‌وکار خود هستید، یا ارتقاهایی که به کاربران نامحدود اجازه می‌دهد اگر قصد دارید تیم خود را گسترش دهید.

5. اهرم کسر مالیات

کسر مالیات، که به آن نیز معروف است هزینه های مجاز، به شما کمک کند میزان درآمد مشمول مالیات خود را کاهش دهید. درآمد خود را محاسبه کنید و سپس هزینه های زیر را کسر کنید:

اشتراک های نرم افزاری

خبر عالی هزینه نرم افزاری که برای بازاریابی وابسته استفاده می کنید – تولید محتوا، مدیریت رسانه های اجتماعی و کمیسیون ردیابی – یک هزینه مجاز است.

اگر لپ‌تاپ یا تبلت را صرفاً برای این کار خریداری کرده‌اید، می‌توانید هزینه آن را به همراه هزینه میزبانی وب‌سایت یا وبلاگ خود کسر کنید.

ابزارهای کمکی برای بازاریابان وابسته از راه دور

اگر از راه دور کار می کنید، واجد شرایط یک کسر دفتر خانه این شامل مواردی مانند گرمایش و برق، اما شما فقط می توانید برای درصد استفاده شده در ساعات کاری خود مطالبه کنید.

هزینه های نیروی کار

اگر افرادی دارید که برای شما کار می کنند و به آنها دستمزد می پردازید، می توانید آن را نیز به عنوان هزینه کسب و کار در نظر بگیرید.

قبض تلفن

شما از تلفن و اینترنت برای حفظ ارتباط با مشتریان و شرکا و تبلیغ محصولات آنها استفاده خواهید کرد، بنابراین می توانید درصدی از آن صورت حساب ها را مطالبه کنید. این شامل تلفن همراه شما نیز می شود، اگر از آن برای کار استفاده می کنید.

6. سوابق دقیق هزینه ها، درآمدها و دریافتی های خود را نگه دارید

حفظ سوابق دقیق برای اجرای روان کسب و کار بازاریابی وابسته شما ضروری است، اما همچنین در هنگام طبقه بندی مالیات زندگی را بسیار آسان تر می کند.

رکوردها را حداقل برای سه سال نگه دارید، در صورتی که به مدرکی مبنی بر درآمد خود نیاز دارید یا حسابرسی می شوید. نگه داشتن یک حساب بانکی جداگانه برای درآمد و هزینه های وابسته، تمرین خوبی است.

بیایید شریک باشیم!

بیایید شریک باشیم!

پرداخت های منظم 20٪ برای هر فروش در سال اول مشتری دریافت کنید. به برنامه وابسته ما بپیوندید و از هر کجا که هستید درآمد کسب کنید!

شریک شدن

قوانین مالیاتی بازاریابی وابسته در سراسر جهان

مالیات های بازاریابی وابسته بین کشورها بسیار متفاوت استو مهم است که بدانید کدام قوانین برای شما اعمال می شود. بخش زیر به برخی از آنها اشاره می کند.

مالیات های وابسته در ایالات متحده

همانطور که قبلا ذکر کردیم، شرکت های وابسته مستقر در ایالات متحده این گزینه را دارند که یک LLC تشکیل دهند. اگر این یک شرکت تک عضوی است، به همان روشی که مالکیت انفرادی دارد مشمول مالیات می شوید و باید برای هر مشتری فرم W-9 را پر کنید.

برای LLC های چند عضوه، باید یک اظهارنامه اطلاعاتی (فرم 1065) با IRS ارسال کنید، در حالی که برای C Corps، فرم 1120 است.

مالیات های وابسته در بریتانیا

در بریتانیا، کسانی که برای ارزیابی خود ثبت نام کرده اند باید تا 31 ژانویه هر سال اظهارنامه مالیاتی (فرم SA100) را به صورت آنلاین ارائه کنند.

به عنوان یک بازاریاب وابسته، باید مالیات خوداشتغالی (مالیات بر درآمد، به علاوه بیمه ملی کلاس 2 و کلاس 4) را بر روی سود کسب و کار مشمول مالیات خود بپردازید.

شما خوشحال خواهید شد که بدانید کمک هزینه شخصی بدون مالیات به معنای آن است شما از 12570 پوند اول مالیات نمی گیرید از درآمد شما

هنگامی که کسب و کار شما مشمول مالیات است گردش مالی بیش از 85000 پوند است، از نظر قانونی موظف هستید ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده. این به معنای سرپرست بیشتر است، اما می‌تواند مزایای مالیات و جریان نقدی را به همراه داشته باشد – و ارائه اظهارنامه مالیاتی با برنامه‌های HMRC برای دیجیتالی کردن مالیات ساده‌تر می‌شود.

مالیات های وابسته در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا قوانین خاصی برای فروش هر نوع محصول دیجیتالی، تحت قانون MOSS (مینی یک توقفگاه) برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دارد.

شما مجبور نیستید ادعا کنید مالیات های بازاریابی وابسته در کشور خود – فقط یک گزارش سه ماهه MOSS برای مالیات بر ارزش افزوده ارسال کنید و تمام فروش هایی را که در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا انجام می دهید را با جزئیات توضیح دهید.

مالیات های وابسته در هند

در هند، درآمد وابسته از طریق PGBP (سود و سود کسب و کار و حرفه) ارزیابی می‌شود، که به شما امکان می‌دهد هزینه‌های مربوطه را به عنوان هزینه کسب‌وکار ادعا کنید. اگر بدهی مالیاتی تخمینی شما برای سال 10000 روپیه یا بیشتر باشد، از سودهای مورد انتظار سال آینده پیشاپیش مشمول مالیات می شوید. اگر درآمد کمیسیون شما بیش از Rs باشد. 1 کرور در سال، باید توسط یک حسابدار رسمی حسابرسی شود.

بیایید شریک باشیم!

بیایید شریک باشیم!

پرداخت های منظم 20٪ برای هر فروش در سال اول مشتری دریافت کنید. به برنامه وابسته ما بپیوندید و از هر کجا که هستید درآمد کسب کنید!

شریک شدن

افکار نهایی

بازاریابی وابسته می تواند یک عمل بسیار پرسود باشد، خواه یک شغل جانبی باشد یا یک حرفه تمام وقت. اما همانطور که شروع به کسب درآمد می کنید، توجه داشته باشید که باید بر درآمد خود مالیات بپردازید – درست مانند هر تجارت دیگری.

اگر با قوانین قابل اجرا در کشور یا ایالت خود آشنا باشید و سوابق دقیقی داشته باشید، از هر گونه اشتباه یا جریمه جلوگیری خواهید کرد.

نوشتهٔ پیشین
نحوه ساخت قرقره در اینستاگرام و استفاده از آنها در سال 2023
نوشتهٔ بعدی
ایده های منحصر به فرد بیو اینستاگرام برای مشاغل در سال 2023

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.