Social Media Operations

مانند سال 2007، منابع رسانه های اجتماعی را متوقف کنید

Rate this post

برخی از شرکت ها هنوز با تیم رسانه های اجتماعی مانند هری پاتر در کمد زیر پله ها رفتار می کنند. آنها دچار سوء تفاهم شده اند. آنها متفاوتند. به آنها گفته می شود ساکت باشید و کار خود را انجام دهید. اما این سوء تفاهم – یا به عبارت دقیق‌تر، این عدم درک – آسیب واقعی را هم به متخصصان رسانه‌های اجتماعی در کارکنان و هم به کل شرکت وارد می‌کند.

زمان آن فرا رسیده است که این موضوع تغییر کند.

بیایید خواسته های متخصصان فعلی رسانه های اجتماعی را ارزیابی کنیم

روزانه از آنها خواسته می شود:

مطالب را در کانال های زیادی ارسال کنید

از جمله زمان کار با ذینفعان داخلی، پیش‌نویس محتوا، دریافت تأییدیه‌ها و ایجاد نسخه‌های مختلف با اندازه‌های مختلف از هر پست برای فیس‌بوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام، حلقه‌ها، استوری‌ها و غیره به صورت هماهنگ

مدیریت جامعه را انجام دهید

این مدیریت در زمان واقعی نظرات، پرسش ها و پاسخ های دریافتی به پست ها و پیام های مستقیم است. بسته به شرکت، این می تواند صدها یا هزاران پیام در روز باشد. و اکثر مصرف کنندگان انتظار دارند ظرف 24 ساعت پاسخ دهند.

خط مقدم مدیریت بحران باشید

نه تنها بسیار محتمل است که تیم اجتماعی شما کسی باشد که شما را از یک بحران مطلع می کند، بلکه آنها در خط مقدم مدیریت آن نیز هستند – هم در مورد فعالیتی که مشاهده می کنند گزارش می دهند و هم طرح و پاسخ در ارتباط با بحران را اجرا می کنند.

آموزش و پرورش

بخشی از کار هر حرفه ای در رسانه های اجتماعی این است که به اطرافیان خود درباره رسانه های اجتماعی آموزش دهد. این در جلسات آموزشی رسمی و همچنین در ده‌ها مکالمه هر روز اتفاق می‌افتد.

به عنوان افسر ایمنی و ریسک خدمت کنید

تیم‌های رسانه‌های اجتماعی شرکتی نیز وظیفه دارند تا شبکه‌های اجتماعی شرکت را ایمن نگه دارند، که گفتن آن بسیار ساده‌تر از انجام آن است. این امر مستلزم این است که فردی در بهترین شیوه های امنیت سایبری، بهترین شیوه ها و رویه های مدیریت هویت و ایجاد پروتکل متخصص باشد.

یک CIO اجتماعی شوید

متخصصان رسانه های اجتماعی اکنون باید متخصص فناوری نیز باشند. مجموعه ای از ابزارها برای اجرای عملیات رسانه های اجتماعی شرکتی مورد نیاز است و هر چه مقیاس بزرگتر باشد، پیچیده تر می شود.

تجزیه و تحلیل خود را

شبکه اجتماعی بیهوده است مگر اینکه بتوانید موفقیت خود را اندازه گیری کنید، به این معنی که متخصصان رسانه های اجتماعی نیز باید در تجزیه و تحلیل داده ها، معیارهای رسانه های اجتماعی و تجسم داده ها به خوبی تسلط داشته باشند – بدون در نظر گرفتن مهارت نرم بسیار مهم توانایی توضیح داده ها در اصطلاحات ساده

با تغییرات خارجی همراه باشید

کلاب‌هاوس تنها به این دلیل وارد صحنه شد که از بین برود و عنوان داغ‌ترین تازه‌وارد TikTok را از دست بدهد. همه چیز در این فضا مدام در حال تغییر است. و تیم رسانه‌های اجتماعی شما نه‌تنها باید همگام باشند، بلکه باید آماده صحبت هوشمندانه در مورد پلت‌فرم‌های جدید و تغییرات در پلت‌فرم‌های موجود باشند.

و 24/7/365 در تماس باشید

این یکی بزرگ است. برخلاف اکثر عملکردهای دیگر، اکثر تیم های رسانه های اجتماعی بدون شبکه ایمنی کار می کنند. آنها بر فضایی نظارت می کنند که هرگز خاموش نمی شود، برای تعطیلات تعطیل نمی شود و حتی هرگز نمی خوابد. آنها همیشه فرصتی برای کوک کردن، خاموش کردن تلفن یا قطع کردن برق ندارند.

و با این حال – با وجود همه اینها – متأسفانه برخی از رهبران هنوز فکر می کنند رسانه های اجتماعی در حال «پست کردن مطالب در فیس بوک» هستند. تعداد تکان‌دهنده‌ای از شرکت‌های بسیار بزرگ هنوز رسانه‌های اجتماعی را با تیمی یک نفره اداره می‌کنند، که مضحک است و همچنین برای یک برند یا آن شخص قابل دوام نیست.

برای تغییر، شرکت‌ها باید یک حقیقت اساسی را بشناسند: رسانه‌های اجتماعی یک عملکرد مهم هستند و شایسته منابع واقعی هستند. رهبران مسئول هرگز پیشنهاد نمی کنند که سایر وظایف کلیدی مانند منابع انسانی یا مالی باید تنها با یک نفر در سطح جهانی برای کل سازمان انجام شود. چرا برخی از شرکت ها هنوز فکر می کنند رسانه های اجتماعی می توانند به تنهایی این کار را انجام دهند؟

از تجربه من، پاسخ به این سوال در یک پاسخ دو بخشی نهفته است:

  1. رسانه های اجتماعی هنوز نسبتا جدید هستند. MySpace در سال 2003 راه اندازی شد. فیس بوک یک سال بعد تاسیس شد. اگر شبکه‌های اجتماعی یک انسان بودند، برای رانندگی به اندازه کافی پیر می‌شدند، اما هنوز به اندازه کافی برای نوشیدن مشروب نیستند. و بیایید صادق باشیم – رسانه های اجتماعی واقعاً یک یا دو کوکتل سخت به دست آورده اند.
  2. مدیران فقط به اندازه کافی اهمیت نداده اند. وقتی مشخص شد که شرکت‌ها باید در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشند، بسیاری آن را به کارآموزان یا کارکنان سطح پایین‌تر واگذار کردند، زیرا کار درک نشده بود. و این یک نبرد سخت از آنجا بوده است تا اجتماعی به عنوان یک رشته واقعی شناخته شود. این یک خطا در رهبری است و برای کل شرکت مضر است.

بنابراین شرکت ها باید چه کار کنند؟

در اینجا بهترین پیشنهادات من است:

بدیهی است که منابع بیشتری را به امور اجتماعی اختصاص دهید.

اما ابتدا، دریابید که تیم رسانه اجتماعی شما واقعاً به چه چیزی نیاز دارد. پاسخ آنها ممکن است شما را شگفت زده کند. آنها ممکن است به شما بگویند که از یک کارمند تمام وقت دیگر (FTE) صرف بودجه می کنند تا ابزارهای مهمی را خریداری کنند که به آنها کمک می کند کارآمدتر و ایمن تر کار کنند. آنها می توانند بگویند که واقعاً به FTE نیاز دارند، اما اگر در جغرافیای متفاوتی باشند واقعاً مفید خواهد بود.

اگر یک تیم یک نفره دارید که تمام امور اجتماعی را اجرا می کند، در اسرع وقت از آن شخص کمک بگیرید.

افرادی که در این موقعیت قرار دارند به معنای واقعی کلمه غرق در کار هستند و دائما مجبورند کارهای مهم را انجام ندهند زیرا زمان کافی در روز ندارند. همانطور که چهار ستون من در مدیریت خوب رسانه های اجتماعی توضیح می دهد، همه به یک پشتیبان نیاز دارند. اگر یک نفر شما از بین می رفت، چگونه رسانه های اجتماعی را فعال می کردید؟

بیاموزید که تیم رسانه های اجتماعی شما در واقع چه می کنند.

با تیم بنشینید و در مورد وظایف و چالش های روزمره آنها بیاموزید. گردش کار آنها و اینکه کجا با مشکل مواجه می شوند را درک کنید.

بدانید که امنیت و حاکمیت رسانه های اجتماعی کار واقعی است.

این سکسی نیست، اما ایمن نگه داشتن رسانه های اجتماعی یک شرکت می تواند به یک کار بزرگ تبدیل شود، به ویژه برای شرکت های بزرگ، جهانی و ماتریسی. برای شرکت‌هایی که قبلاً سرمایه‌گذاری زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته‌اند، تصور کنید که باید 300 کانال رسانه اجتماعی را مدیریت کنند، تمام دسترسی صدها نفری که روی آن‌ها کار می‌کنند، گذرواژه‌ها، حذف دسترسی افراد هنگام خروج از شرکت و غیره. این کار بسیار تخصصی شده است. و آنقدر بزرگ است که برخی از شرکت‌ها نقش‌های تمام وقت در مدیریت و عملیات رسانه‌های اجتماعی فقط برای این کار ایجاد می‌کنند. و اگر از من بپرسید، این روند در آینده دور ادامه خواهد داشت.

اینطور نیست که شرکت ها برای ایجاد نقش های بیشتر و پرداخت هزینه برای کارمندان بیشتر جان خود را از دست بدهند. اما شرکت هایی که این جهش را انجام داده اند دو چیز را می دانند. اول، آنها این را به عنوان کار واقعی که به زمان و سرمایه گذاری منابع نیاز دارد، شناسایی کرده اند. و دوم، آنها می‌دانند که محافظت از شرکت در برابر تعداد فزاینده خطرات امنیتی و انطباق می‌تواند برابر با دلار واقعی باشد و ارزش محافظت در برابر فعالانه را دارد.

علاوه بر این، شرکت های هوشمند تشخیص می دهند که این کاری است که می تواند توسط یک کارمند سطح پایین تر انجام شود. اگر تنها کاری که دارید فقط یک کارمند است که در حال انجام امور اجتماعی است، بهترین استفاده از زمان آنها برای تمرکز روی کارهای سطح بالاتر است.

مهمتر از همه، از چسباندن شبکه های اجتماعی در کمد زیر پله ها خودداری کنید.

چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​تیم های رسانه های اجتماعی نامه های جادویی خود را از هاگوارتز دریافت می کنند. شرکت هایی که «آن را دریافت می کنند» به درستی منابع اجتماعی را تامین می کنند. و متخصصان هوشمند رسانه‌های اجتماعی به شرکت‌هایی می‌روند که آن را دریافت می‌کنند و شرکت‌هایی را که دریافت نمی‌کنند ترک می‌کنند.

اگر چیزی هست که کووید به ما یاد داده است، این است که شرکت‌هایی که منابع را در اختیار داشتند و آماده بودند تا با هجوم فشار بر عملیات رسانه‌های اجتماعی مقابله کنند، موفق شدند به صورت دیجیتالی به مشتریان خدمات ارائه دهند. آنهایی که در بحبوحه همه گیری باید زیرساخت ایجاد می کردند، با مشکل مواجه شدند و این نشان داد. از گذشته بیاموزید – مطمئن شوید که شرکت شما برای آینده با منابع درست در حال حاضر آماده است. همچنین، اگر این کار را نکنید، تمام تیم اجتماعی شما در نهایت می سوزد و کار را ترک می کند.

مدیران شبکه های اجتماعی مستعد فرسودگی شغلی هستند. بیاموزید که فرسودگی رسانه های اجتماعی چگونه به نظر می رسد، چرا رهبران بازاریابی باید مراقب باشند و نکاتی را برای به حداقل رساندن فرسودگی شغلی در شرکت شما دریافت کنند.

نوشتهٔ پیشین
5 مرحله برای شروع کار با YouTube Creator Studio (+3 نکته و ترفند)
نوشتهٔ بعدی
نحوه دریافت نظرات بیشتر در اینستاگرام در سال 2022 (سریع و آسان)

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست