Rate this post

آیا نمی دانید چگونه تقویم محتوای خود را مرتب نگه دارید؟ و همکاری تیمی را در هر مرحله از فرآیند بهبود بخشید؟

وارد کنید: یک الگوی تقویم رسانه های اجتماعی. الگوهای تقویم به شما این امکان را می دهند که کل مجموعه محتوای اجتماعی خود را در یک مکان تجسم کنید. با وجود یک تقویم اجتماعی اصلی، می توانید زمان کمتری را صرف رفع پیچیدگی های همکاری خود کنید و زمان بیشتری را برای ایجاد محتوای با کیفیت صرف کنید.

اما بسیاری از الگوهای تقویم بیش از حد عمومی هستند. جایگزین بهتر؟ الگوی سفارشی خود را که برای برند و نیازهای انتشارات شما ساخته شده است ایجاد کنید.

این مقاله تمام اجزای ضروری را که برای ایجاد یک تقویم رسانه اجتماعی کارآمد نیاز دارید، توضیح می‌دهد. و چگونه ارتقاء به ابزاری مانند Sprout Social می تواند برنامه ریزی محتوا را به آسانی یک کلیک یک دکمه آسان کند.

چرا به یک الگوی تقویم رسانه های اجتماعی برای تیم خود نیاز دارید؟

با وجود یک الگو، تیم شما می تواند گردش کار شما را ساده کند – از پیش نویس اولیه تا پست تایید شده تا اندازه گیری موفقیت. می‌توانید ایده‌های پست جدید را به اشتراک بگذارید، بازخورد تبادل کنید و همه تصاویر، ویدیوها و سایر دارایی‌های رسانه را در یک مکان قرار دهید.

ایجاد یک الگوی تقویم پست رسانه های اجتماعی همچنین باعث می شود فرآیند توسعه و تایید محتوای شما تکرار شود. یک قالب به خوبی ساخته شده قابل تنظیم و مقیاس پذیر است بنابراین می تواند در طول زمان برای نیازهای مختلف انتشار و کمپین تغییر کند.

به عنوان مثال، فرض کنید یک حساب TikTok جدید راه اندازی کرده اید. حتی زمانی که پست‌ها و رسانه‌های TikTok را به تقویم محتوای موجود خود اضافه می‌کنید، باز هم تجسم کل مجموعه محتوای خود در یک نگاه آسان خواهد بود.

پس از شروع استفاده از الگو، حتی می توانید نحوه اندازه گیری شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) را بهبود ببخشید. الگویی که در این مقاله به شما کمک می کنیم بسازید، معیارهای آگاهی و تعامل را ردیابی می کند.

مواردی که باید در قالب تقویم محتوای رسانه های اجتماعی گنجانده شود

برای اینکه الگوی تقویم محتوای رسانه های اجتماعی خود را موثر کنید، هر یک از اجزای زیر را بگنجانید.

تصویری از یک لیست به نام "چک لیست الگوی تقویم رسانه های اجتماعی." این فهرست شامل کپی و رسانه، تاریخ و زمان، پیوندها، شبکه‌ها و حساب‌ها، کمپین‌ها، یادداشت‌های همکاری/مراحل تأیید، KPI و کلید است.

کپی و رسانه

محتوای شما بخش مهمی از قالب تقویم محتوای رسانه های اجتماعی شما است. شامل تمام نسخه‌های یک پیام پست بهینه شده برای هر شبکه (در محدوده تعداد کاراکترها، از جمله هشتگ‌های مخصوص پلتفرم و استفاده از لحن مناسب پلتفرم).

همچنین تمام دارایی های رسانه مربوطه را اضافه کنید. مستقیماً تصاویر، ویدیوها، اینفوگرافیک ها، میم ها و GIF های موجود در پست خود را کپی و جایگذاری یا پیوند دهید. اندازه رسانه را بر اساس نیازهای هر شبکه تعیین کنید.

تاریخ و زمان

تاریخ، زمان و منطقه زمانی را که هر پست منتشر می شود را درج کنید. این هم زمان انتشار شما را روشن می کند و هم به شما کمک می کند سازماندهی کنید. اگر حجم بالایی از محتوا را منتشر می کنید، ممکن است تصمیم بگیرید که تقویم خود را بر اساس ماه یا هفته مرتب کنید.

پیوندها

برای ساده سازی انتشار، تأیید و ردیابی، پیوندهای کوتاه شده UTM خود را در قالب تقویم رسانه های اجتماعی خود قرار دهید.

شبکه ها و حساب ها

برای هر پست، شبکه ای را که در آن منتشر می شود برچسب بزنید. شامل گزینه هایی مانند: فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین، تیک تاک، پینترست، یوتیوب و هر کانال دیگری که ممکن است مرتبط باشد.

اگر حساب‌های چند برند را مدیریت می‌کنید، نام برند را در کنار هر پست قرار دهید.

نکته حرفه ای: بسته به اندازه حساب و آهنگ ارسال، شاید بهتر باشد برای هر حضور اجتماعی برندی که مدیریت می‌کنید، تقویم‌های جداگانه ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر یک آژانس هستید، ایجاد یک تقویم برای هر مشتری برای برنامه ریزی و دریافت بازخورد بهینه است.

کمپین ها

در قالب خود، مشخص کنید که آیا پست‌ها بخشی از کمپین رسانه‌های اجتماعی هستند یا کمپین بزرگ‌تر در شرکت شما. نمونه های کمپین شامل کمپین های سالانه، تبلیغات ایمیلی یا راه اندازی محصول است.

گروه‌بندی پست‌ها بر اساس کمپین، مرتب‌سازی و گزارش پیشرفت/نتایج کمپین را آسان‌تر می‌کند.

یادداشت های همکاری و مراحل تایید

برای از بین بردن رشته های ایمیل نامرتب و پیام های مستقیم دیوانه وار، فضایی را برای همکاری در قالب خود قرار دهید. ارتباط رفت و برگشتی بین هم تیمی ها، سهامداران و مشتریان را برای به اشتراک گذاشتن بازخورد و پرسیدن سوال فعال کنید.

همچنین بسیار مهم: شفاف سازی مراحل تایید. به عنوان مثال، می‌توانید ستونی را وارد کنید که مرحله توسعه محتوا را به‌عنوان پیش‌نویس، در حال بررسی، تأیید یا منتشر شده نشان می‌دهد، بنابراین افراد مربوطه می‌توانند در مرحله تولید درست حلقه شوند.

KPI ها

برای پیگیری و تجزیه و تحلیل نتایج اجتماعی خود، معیارهای کلیدی عملکرد را به الگوی تقویم خود اضافه کنید. این امر تشخیص روندها و تکرار موفقیت بهترین پست های شما را آسان می کند. معیارهایی را انتخاب کنید که با اهداف منحصر به فرد شما مرتبط باشد، از جمله کلیک ها، لایک ها، اشتراک گذاری ها، نظرات، ذکرها، تبدیل ها و ترافیک وب سایت.

کلید

برای اینکه مطمئن شوید استفاده از الگوی تقویم محتوای رسانه های اجتماعی شما آسان است، یک کلید هماهنگ رنگی برای دسته بندی محتوای خود ایجاد کنید. دسته بندی های موجود در کلید شما ممکن است شامل پست های وبلاگ، وبینارها و راه اندازی محصول باشد.

4 مرحله ای که برای ایجاد الگوی اصلی تقویم رسانه های اجتماعی خود نیاز دارید

در اینجا یک راهنمای گام به گام برای ایجاد الگوی تقویم تحریریه رسانه های اجتماعی خود است که می تواند با برند شما رشد کند.

1. اضافه کردن ستون

با شروع با یک صفحه‌گسترده خالی، ستون‌هایی را اضافه کنید:

 • کپی 🀄
 • رسانه ها
 • تاریخ
 • زمان
 • پیوندها
 • پویش
 • شبکه
 • حساب
 • یادداشت های همکاری
 • مرحله تایید
 • KPI ها
تصویری از یک الگوی تقویم رسانه های اجتماعی که دسته بندی های هر ستون را نشان می دهد.

2. منوهای کشویی را اضافه کنید

برای صرفه جویی در زمان و پر کردن قالب خود، منوهای کشویی با گزینه های از پیش پر شده برای کمپین ها، شبکه ها، حساب ها و مراحل تأیید اضافه کنید.

تصویری از یک الگوی تقویم رسانه‌های اجتماعی که منوهای کشویی را برای دسته‌هایی با طبقه‌بندی‌های تکراری نشان می‌دهد (مثال: شبکه رسانه‌های اجتماعی).

3. یک کلید ایجاد کنید

یک کلید رنگی با برچسب هایی ایجاد کنید که با دسته های محتوای شما مطابقت دارند. می توانید رنگ ها را از کلید در یک ستون جدید پیاده سازی کنید یا رنگ هر ردیف را تغییر دهید.

تصویری از یک کلید الگوی تقویم رسانه های اجتماعی که برچسب های محتوا را نشان می دهد (مثال: پست های وبلاگ).

4. شروع به اضافه کردن محتوا کنید

شروع به اضافه کردن محتوا به الگوی تقویم رسانه های اجتماعی خود کنید تا میزان سازگاری آن با جریان کاری تیم خود را آزمایش کنید. به تغییر قالب برای مطابقت با نیازهای منحصر به فرد خود ادامه دهید.

تصویری از یک الگوی تقویم رسانه‌های اجتماعی که نشان می‌دهد الگو در هنگام پر کردن چگونه به نظر می‌رسد، از جمله افزودن کپی و رسانه.

راهی بهتر برای مدیریت الگوهای تقویم رسانه های اجتماعی شما

حتی اگر قالب‌های تقویم رسانه‌های اجتماعی مفید هستند، اما اغلب بر به‌روزرسانی‌های دستی تکیه می‌کنند که می‌تواند خسته‌کننده و وقت‌گیر باشد.

اگر می خواهید نیاز به صفحات گسترده را از بین ببرید و برنامه ریزی محتوای رسانه های اجتماعی خود را ساده کنید، می توانید به راحتی با استفاده از ابزاری مانند تقویم محتوای اشتراکی Sprout Social این کار را انجام دهید. بازدیدهای متعدد تقویم (از جمله هفتگی و ماهانه) به شما امکان می دهد هم جزئیات پست ریز و هم تصویر بزرگ استراتژی محتوای خود را بررسی کنید. این یک ابزار بصری است که به شما امکان می دهد برنامه ریزی کنید، برنامه ریزی کنید، همکاری کنید و به طور خودکار از یک پلتفرم پست کنید.

تصویری از تقویم انتشار در Sprout Social که نمای یک هفته ای از همه پست های خروجی را نشان می دهد.

آزمایشی رایگان Sprout خود را شروع کنید

در اینجا مروری بر تعدادی از ابزارهای اصلی انتشار و زمان‌بندی Sprout است که برای تسهیل مدیریت محتوا طراحی شده‌اند.

زمان‌بندی پیام و گردش‌های کاری تأیید

می توانید چندین پست اجتماعی را در پروفایل ها و شبکه های مختلف به طور همزمان بنویسید و برنامه ریزی کنید. با قرار دادن پست های مختلف از قبل، یک قدم جلوتر بروید.

تصویری از ویژگی Compose در تقویم انتشارات Sprout Social. این نشان می دهد که چگونه با یک کلیک درخواست تأیید کنید.

به‌عنوان بخشی از فرآیند انتشار، گردش‌های کاری تأیید را برای هدایت ارسال، بررسی و تأیید پیام‌ها برای ساده‌سازی همکاری ایجاد کنید. حتی می‌توانید ذینفعان خارجی را اضافه و حذف کنید تا بتوانند پست‌های اجتماعی را قبل از انتشار بررسی کنند (بدون نیاز به ورود به Sprout). بازاریابان رسانه های اجتماعی می توانند به طور موثر کل فرآیند تهیه، تایید و انتشار را در یک مکان مدیریت کنند.

برچسب گذاری پیام

با ابزار برچسب گذاری داخلی Sprout، گروه بندی و دسته بندی پیام ها بر اساس نوع محتوا، کمپین، گردش کار، اهداف تجاری و استراتژی های بازاریابی در حین نوشتن پیام آسان است. برچسب ها به طور خودکار محتوا را سازماندهی می کنند و تجزیه و تحلیل عملکرد را ساده می کنند.

تصویری از ویژگی Compose Sprout Social که نحوه اضافه کردن برچسب را نشان می دهد.

کتابخانه دارایی و ادغام رسانه

Sprout به جای ذخیره دارایی های رسانه های اجتماعی خود در مکان های مختلف (از جمله الگوی تقویم پست رسانه های اجتماعی شما)، به شما امکان می دهد دارایی ها را از یک مکان مرکزی ایجاد، سازماندهی، ویرایش و منتشر کنید. از کتابخانه دارایی خود می توانید رسانه ها را مدیریت کنید و به سرعت پست های اجتماعی چشمگیر ایجاد کنید.

تصویری از کتابخانه دارایی در Sprout Social. در اسکرین شات، چندین تصویر قابل مشاهده است.

ادغام‌های Sprout شما را قادر می‌سازد تا مستقیماً ویدیوها و تصاویر را از ابزارهایی مانند Google Drive، Dropbox و Canva به کتابخانه دارایی خود اضافه کنید.

ردیابی URL

قابلیت‌های ردیابی URL Sprout داده‌های ردیابی را به پیوندها اضافه می‌کند تا به راحتی ترافیک اجتماعی در Google Analytics را شناسایی کند و کمپین‌ها، ترافیک ارجاع و تبدیل‌های پست‌های اجتماعی را نظارت کند. پیوندها به طور خودکار توسط شبکه اجتماعی، حساب کاربری و پست خاص بدون ایجاد پارامترهای دستی تعریف می شوند.

آزمایشی رایگان Sprout خود را شروع کنید

داشتن یک الگوی تقویم رسانه های اجتماعی برای سازماندهی و کارایی تیم غیرقابل مذاکره است. اما این موثرترین راه برای ارتقای بازی مدیریت رسانه های اجتماعی شما نیست.

با استفاده از ابزاری مانند Sprout، می توانید یک منبع حقیقت واحد برای ایجاد و حفظ استراتژی پست اجتماعی خود داشته باشید. تقویم محتوای مشترک Sprout در زمان شما صرفه جویی می کند و فرآیند شما را ساده می کند و در عین حال عملکرد محتوا و تعامل مخاطبان را بهبود می بخشد.

تقویم انتشار رسانه های اجتماعی Trial Sprout و دیگر ابزارهای تعامل، تجزیه و تحلیل و گوش دادن اجتماعی به صورت رایگان امروز.

آزمایشی رایگان Sprout خود را شروع کنید