Holiday Retail Flip Holiday Retail Trends 1

منتظر پیام های خرید تعطیلات بیشتری در سال 2022 باشید

Rate this post

برای خرده فروشان بسیار شبیه شلوغ ترین زمان سال است. با نزدیک شدن به فصل خرید تعطیلات 2022، بازاریابان باید برنامه ای برای مدیریت مراقبت اجتماعی از مشتری و تکمیل استراتژی تجارت اجتماعی خود داشته باشند.

Sprout Social بیش از 457 میلیون پیام را در سراسر توییتر، فیس بوک و اینستاگرام تجزیه و تحلیل کرد تا بفهمد که خرده فروشان در فصل خرید تعطیلات قبلی چه عملکردی داشته اند و برندها برای سال 2022 چه انتظاراتی را می توانند داشته باشند. ما متوجه شدیم که فرکانس پیام های اجتماعی در همه سیستم عامل ها افزایش می یابد، مارک ها باید وضعیت خود را بهبود بخشند. نرخ پاسخ و مصرف کنندگان همچنان برای خرید تعطیلات به تجارت اجتماعی روی می آورند. بیایید به داده ها بپردازیم.

نگاهی به روندهای اجتماعی از فصل تعطیلات 2021

با خرید آنلاین، فروش خرده‌فروشی تعطیلات در سال 2021 بسیار خوب بود و در مقایسه با سال 2020 بیش از 14 درصد رشد داشت.

افزایش فروش با افزایش پیام های اجتماعی مرتبط است. در مقایسه با میانگین 2477 پیام دریافت شده در ماه توسط خرده فروشان از ژانویه تا اکتبر 2021، خرده فروشان به طور متوسط ​​2804 پیام در ماه از نوامبر تا دسامبر 2021 دریافت کردند. این نشان دهنده 13 درصد افزایش میانگین پیام ها هر ماه در طول فصل تعطیلات 2021 نسبت به بقیه سال دریافت می شود.

حجم انبوه پیام‌های اجتماعی دریافتی در ماه‌های نوامبر و دسامبر یادآور خوبی برای خرده‌فروشان در هر اندازه است تا در پلتفرم‌های اجتماعی خود حضور داشته باشند و فعال باشند.

همانطور که کسب‌وکارها تیم‌های خود را برای افزایش پیام‌ها آماده می‌کنند، باید برنامه‌ای برای حفظ پاسخ‌های اجتماعی سریع و سرعت انتشار مداوم داشته باشند.

در ماه های نوامبر و دسامبر، خرده فروشان در مقایسه با ماه های غیر تعطیل، 32 درصد بیشتر در ماه پیام های توییتر ارسال کردند. با این حال، پیام‌های ارگانیک خروجی خرده‌فروشان در فیس‌بوک و اینستاگرام در طول ماه‌های تعطیل اندکی کاهش یافت که به نرخ‌های پاسخ ضعیف اشاره می‌کند که می‌تواند بر رضایت مراقبت از مشتری و در نهایت نتیجه نهایی تأثیر بگذارد.

آماده شدن برای فصل تعطیلات پیش بینی شده 2022

در طول فصل تعطیلات آینده 2022، کارشناسان پیش بینی می کنند کل فروش خرده فروشی به 1.47 تریلیون دلار برسد.

خرده‌فروشان می‌توانند انتظار افزایش 7.5 درصدی فروش در فروشگاه‌های آجر و ملات و کانال‌های تجارت الکترونیک را داشته باشند، اما برخی چالش‌ها همچنان باقی هستند. نرخ تورم بالا مصرف کنندگان را مجبور می کند که بودجه خود را سخت تر کنند. برای برنامه‌ریزی برای فصل تعطیلات رقابتی‌تر، خرده‌فروشان به یک استراتژی رسانه‌های اجتماعی بدون خطا نیاز دارند تا بهترین تجربه مشتری را ارائه دهند.

با نگاهی دقیق‌تر به تجارت الکترونیک، پیش‌بینی می‌شود که فروش آنلاین تعطیلات 11 تا 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد، که بر اهمیت ارائه یک تجربه برتر همه‌کاناله به خریداران تأکید می‌کند.

با توجه به اینکه مصرف‌کنندگان به تجربه سفارشی و راحتی خرید دیجیتال وابسته شده‌اند، پیش‌بینی می‌کنیم که امسال دوباره به سمت شبکه‌های اجتماعی بروند.

گرافیکی با پس‌زمینه آبی روشن و فلش آبی رو به بالا که می‌خواند "18٪ پیام های اجتماعی بیشتر در ماه در فصل تعطیلات 2022 در مقایسه با ماه های غیر تعطیل"

تعجب آور نیست، خرده فروشان می توانند انتظار هجوم پیام ها را در طول فصل تعطیلات 2022 داشته باشند—بنابراین تیم های اجتماعی (و مراقبت از مشتری اجتماعی) خود را هم اکنون آماده کنید. پروژه های تیم علم داده Sprout Social که خرده فروشان می توانند به طور متوسط ​​انتظار داشته باشند 18٪ پیام های اجتماعی بیشتر در ماه در این فصل تعطیلات در مقایسه با ماه های غیر تعطیل در سال 2022.

رشد مورد انتظار در تمام کانال های اجتماعی

خرده فروشان باید انتظار داشته باشند که در طول تعطیلات شاهد افزایشی در پیام های دریافتی در تمام سیستم عامل ها باشند.

تصویرسازی داده‌ای که افزایش پیش‌بینی‌شده پیام‌ها را در اینستاگرام (27 درصد)، توییتر (19 درصد) و فیس‌بوک (7 درصد) در فصل تعطیلات 2022 مقایسه می‌کند.

برای به حداکثر رساندن دسترسی خود و ایجاد تعامل، ترکیبی از استراتژی های اجتماعی پولی و ارگانیک را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، تبلیغات پولی در فیس بوک، به خرده فروشان این امکان را می دهد که مخاطبان سفارشی بسازند و مشتریانی را که قبلاً در گذشته با تجارت شما تعامل داشته اند، هدف قرار دهند. کسب‌وکارها همچنین می‌توانند یک کمپین استوری اینستاگرام را برای تبلیغ پیشنهادات خاص یا اعلان‌های خاص راه‌اندازی کنند – دو روش خلاقانه برای چسباندن مشتریان به فید اجتماعی برند شما.

همانطور که برای فصل تعطیلات 2022 آماده می‌شوید، مهم است که با مصرف‌کننده رهبری کنید و کمپین‌هایی را در جایی که مخاطبان شما بیشتر وقت خود را آنلاین می‌گذرانند، تنظیم کنید. به عنوان مثال، کلیک‌های لینک اینستاگرام برای خرده‌فروشان هنر و صنایع دستی در نوامبر و دسامبر 2021 44 درصد افزایش یافته است – بیشترین میزان از همه دسته‌های خرده‌فروشی.

نرخ پاسخ باید افزایش یابد

نرخ پاسخ برند در حال کاهش است. بر اساس ™ Sprout Social Index 2022، بیش از دو سوم مصرف کنندگان انتظار دارند که برندها در عرض 24 ساعت به پیام های اجتماعی خود پاسخ دهند. علیرغم اینکه بیش از نیمی از بازاریابان گزارش داده اند که سازمان آنها زمان پاسخگویی دو ساعت یا کمتر دارد، ما شاهد کاهش قابل توجه نرخ پاسخ از سال 2020 تا 2022 بوده ایم.

نمودار خطی نشان دهنده کاهش شدید نرخ پاسخ برند در ژانویه تا اکتبر 2020 (تقریباً 45٪) در مقایسه با ژانویه تا اکتبر 2022 (حدود 25٪).

ضروری است مطمئن شوید که تیم اجتماعی شما برای رسیدگی به حجم افزایش یافته پیام ها با پیروی از بهترین شیوه های مراقبت از مشتری اجتماعی آماده است.

برخی از کسب‌وکارها حتی ممکن است به فکر اختصاص مجدد چند نماینده خدمات مشتری برای کمک به مدیریت پرسش‌های رسانه‌های اجتماعی باشند – یا حداقل سیستمی برای بازاریابان رسانه‌های اجتماعی برای هدایت پیام‌ها به متخصصان داشته باشند.

هنگامی که هدایای همه باز شد و تزئینات تعطیلات کنار گذاشته شد، خرده فروشان می توانند از گوش دادن اجتماعی استفاده کنند تا از تجربه تعطیلات خود بیاموزند و این بینش را در استراتژی اجتماعی 2023 خود به کار گیرند. با گوش دادن، خرده فروشان می توانند اطلاعاتی را جمع آوری کنند که می تواند به توسعه محصول کمک کند و حتی تجربه مشتری را در طول سال بهبود بخشد.

تجارت اجتماعی همچنان جلب توجه می کند

انتظار می رود فروش تجارت اجتماعی در سال 2022 25 درصد افزایش یابد. خرده فروشانی که می خواهند رقابتی و سودآور باقی بمانند، نمی توانند اجتماعی و ارزش باورنکردنی آن را در طول فصل تعطیلات نادیده بگیرند.

از سال 2021، ابزارهای تجارت اجتماعی جدیدی معرفی شده اند که چشم انداز تجارت الکترونیک را تغییر داده اند. فروشگاه‌های Twitter، Spotlights، Live Shopping و Product Drops راه‌های جدیدی برای تبدیل علاقه‌مندان به برند به خریداران در برنامه ارائه می‌دهند. توییتر همچنین شاهد افزایش 36 درصدی در دریافت پیام‌های تعطیلات در سال گذشته بود که نشان می‌دهد می‌تواند بستری برای تماشای تجارت اجتماعی در سال 2022 باشد.

سایر ابزارهای پیشرو تجارت اجتماعی عبارتند از Drops اینستاگرام، محتوای قابل خرید، دکمه‌های پیوند قابل کلیک و گزینه‌های تجارت الکترونیک در حال گسترش TikTok. هر دوی این پلتفرم‌ها فرصتی برای مشارکت اینفلوئنسرها و خالقان دارند.

همانطور که به فصل تعطیلات 2022 می رویم، به یاد داشته باشید که تجارت اجتماعی بخش مهمی از استراتژی بازاریابی همه کاناله شماست. به گفته Salesforce، برندهای موفق تجربیات خرید را در فضاهای فیزیکی و دیجیتال ادغام خواهند کرد. یک استراتژی قدرتمند همه‌کانالی – جایی که تجارت اجتماعی، پیام‌های مستقیم، استراتژی ایمیل و تجربه مشتری با هم برخورد می‌کنند – مشتریان را به خرید آنلاین و آفلاین راهنمایی می‌کند.

این فصلی است که بازی اجتماعی “A” خود را ارائه می دهید

اجتماعی نه تنها مکانی برای برندها برای ورود به روح تعطیلات، بلکه برای افزایش فروش تعطیلات است. اطمینان حاصل کنید که UTM ها و برچسب های ردیابی را به تمام محتوای اجتماعی تعطیلات اضافه کنید تا بتوانید تأثیر مستقیم بر کسب و کار خود را نشان دهید.

فراتر از فروش، نحوه برخورد بازاریابان با تعامل اجتماعی و مراقبت از مشتری در پلتفرم های مختلف بسیار مهم است. تعطیلات استرس زا هستند و ارائه بهترین تجربه ممکن به خریداران کمک زیادی به ایجاد وفاداری و علاقه به مشتریان می کند که فراتر از فصل تعطیلات ادامه می یابد.

برندها به یک برنامه مراقبت از مشتری نیاز دارند که به تیم های اجتماعی حمایت لازم را بدهد تا از فرسودگی در فصل شلوغ جلوگیری کنند.

بازاریاب‌های اجتماعی به احتمال زیاد عمده پیام‌های اجتماعی ورودی را مدیریت می‌کنند – بنابراین آنها را با ابزارها، منابع، اعضای تیم اضافی و جریان‌های کاری روشن تجهیز کنید تا به راحتی مقیاس‌پذیر شوند. این کار نه تنها تیم اجتماعی شما را در روحیه خوب نگه می دارد، بلکه مشتریان از مراقبت شخصی تر و زمان پاسخگویی سریع تر قدردانی خواهند کرد.

از ارائه خدمات اجتماعی به مشتریان پس از فصل تعطیلات غافل نشوید. برای ارائه خدمات استثنایی به مشتریان در اینستاگرام در تمام طول سال، این چک لیست را دانلود کنید.

در مورد داده ها

تمام داده های ارجاع شده در مورد پیام های اجتماعی دریافتی و پیش بینی شده بر اساس 26197 پروفایل اجتماعی عمومی (14380 فیس بوک، 5079 توییتر، 6738 اینستاگرام) از حساب های فعال بین 1 ژانویه 2022 تا 29 سپتامبر 2022 است. بیش از 457 میلیون پیام ارسال و دریافت شده در این مدت زمان برای اهداف این گزارش مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

پیام‌های تحلیل‌شده شامل پست‌های فیس‌بوک و توییت‌هایی بود که از طریق برچسب‌گذاری یا پیام @، پست‌ها و بررسی‌های تجاری در صفحات عمومی فیس‌بوک، نظرات در مورد محتوای فیس‌بوک و اینستاگرام ایجاد شده توسط برند، و بازتوییت‌هایی با نظرات ارسال می‌شدند.

برای سؤال در مورد داده ها، لطفاً با [email protected] تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
وبلاگ فیس بوک: چگونه یک را شروع کنیم
نوشتهٔ بعدی
چگونه در فیس بوک تایید شود

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست