Social media memes engagement

میم های رسانه های اجتماعی: بهترین هایی که در سال 2022 دیده ایم

Rate this post

آیا چیزی بهتر از زمانی وجود دارد که یک میم جدید رسانه های اجتماعی وب را در اختیار بگیرد؟

برای چند ساعت کوتاه، مردم دور هم جمع می شوند تا به یک شوخی احمقانه بخندند که همین چند روز پیش منطقی نبود. چه موضوعی باشد، چه مربوط به یک حرفه یا علاقه باشد یا از گوشه های عجیب و غریب دیگری از اینترنت گرفته شده باشد، آنها همیشه راهی برای متحد کردن مردم با شوخ طبعی پیدا می کنند.

اگر در رسانه‌های اجتماعی کار می‌کنید، به‌روز ماندن در مورد قالب‌های میم پرطرفدار کار یک روزه است. شاید به همین دلیل است که مدیران شبکه های اجتماعی چنین میم های خوبی می سازند.

برای تجلیل از تلاش‌های شما، ما پنج الگوی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را که امسال دیده‌ایم، گردآوری کرده‌ایم. به علاوه، ما همچنین چارچوبی برای شناسایی الگوهای رفتاری ایجاد کرده‌ایم که استراتژی اجتماعی شما را ارتقا می‌دهند.

چه هستند میم های رسانه های اجتماعی?

میم رسانه‌های اجتماعی یک قالب تصویر، ویدئو یا متنی است که افکار، احساسات یا تجربیات یک مخاطب خاص – معمولاً طنزآمیز – را به تصویر می‌کشد.

میم ها می توانند از هر جایی شروع شوند: توییتر، ردیت، وب سایت دومینو. تقریباً در همه چیز پتانسیل میم وجود دارد، تا زمانی که مخاطب هدف خود را درک کنید.

به لطف روندهای پلتفرم همیشه در حال تحول، هر سال قالب های میم جالب و مبتکرانه تری ارائه می شود. فرمول های جدید پست متنی ویروسی…

… قالب های تصویر…

..و فرمت های ویدیویی هر هفته ظاهر می شوند.

این خبر خوبی برای بازاریابان رسانه های اجتماعی است. هرچه مم های خنده دار رسانه های اجتماعی ظاهر شوند، فرصت های بیشتری برای ایجاد روند برای برند شما وجود دارد.

5 بهترین میم در مورد رسانه های اجتماعی که در سال 2022 دیده ایم

مدیران رسانه های اجتماعی اجتماعی زندگی می کنند و نفس می کشند. جای تعجب نیست که بازی میم آنها یک برش بالاتر از بقیه است. برای اثبات آن، در اینجا پنج میم برتر در مورد رسانه های اجتماعی که امسال دیده ایم آورده شده است:

1. برداشت Letterboxd در مورد Mads Mikkelsen در حال خوردن یک ساندویچ

2022 سالی بود که مدیران رسانه های اجتماعی شروع به شکستن دیوار چهارم حساب برند کردند. این رویکرد شخصیت محور جدید چیزی بیش از ایجاد محتوای به یاد ماندنی انجام می دهد. همچنین به مردم یادآوری می‌کند که فردی پشت حساب با افکار، احساسات و عقاید وجود دارد.

Letterboxd، یک برنامه شبکه اجتماعی برای دوستداران فیلم، از یک الگوی رفتاری برای بیان دقیق این نکته استفاده کرد. چیزی که آن را حتی بهتر می‌کند این است که مدز میکلسن یکی از محبوب‌ترین سینماگران است. این ضربه زدن ظریف هوشمندانه، خنده دار است و دانش واقعی مخاطب را نشان می دهد.

2. ترکیب صوتی ویروسی @SociallyKels

اگر مغز شما دائماً از یک صدای ویروسی TikTok به دیگری می پرد، دست خود را بلند کنید.

اگر دستت بلند شد، تنها نیستی. کاربر TikTok @SociallyKels در پست خود در مورد توضیح روندهای اجتماعی به مشتری، این پدیده خاص SMM را کاملاً به تصویر کشیده است. این ویدیو ترکیبی شبیه فرانکشتاین از همه بهترین موفقیت‌های TikTok در سال 2022 را نشان می‌دهد: «Running Up That Hill»، «It’s Corn!» و “پول من جیغ جیغ نمی کند”.

3. شوخی عزیزم نگران نباش دیو جورجنسون

دیو جورجنسون (همچنین به عنوان The Washington Post TikTok Guy) رویدادهای پیچیده جاری را در 60 ثانیه یا کمتر تجزیه می کند. این کاری است که نیاز به شوخ طبعی، مهارت های نوشتاری و گاهی اوقات یک یا دو کلاه گیس دارد.

چرخش او در یکی از بسیاری از قالب‌های میم ویروسی که از تور مطبوعاتی «نگران نباش عزیزم» به دست آمد، تجربه‌ای منحصر به فرد در حوزه مدیریت رسانه‌های اجتماعی را روشن کرد: توضیح همه لباس‌ها در گزارش هزینه ماهانه‌تان.

4. کار سیزیفی @WorkInSocialTheySaid

در این میم، @WorkInSocialTheySaid از پرتره یک شخصیت کلاسیک در اساطیر یونان، سیزیف استفاده می کند. بر اساس افسانه، سیزیف محکوم است که پس از یک عمر چرخ زدن، معامله و دزدی، یک تخته سنگ را برای همیشه به بالای تپه بغلتد.

امروزه، یک کار سیزیفی عبارتی است که برای توصیف یک کار پایان ناپذیر استفاده می‌شود، مانند پاک کردن تمام گرافیک‌های اجتماعی از گوشی خود پس از انتشار در نهایت، کاری بی‌پایان است. مهم نیست چقدر زمان صرف پاک کردن رول دوربین خود می کنید، همیشه مقدار بیشتری ظاهر می شود.

5. چرخش @arieljrubin در مورد “آنها نمی دانند”

تا آنجا که میم های خنده دار رسانه های اجتماعی می گویند، «آنها نمی دانند» به یک کلاسیک جدید تبدیل شده است. میم به خوبی آن لحظاتی را خلاصه می کند که تک گویی درونی شما کمی بیش از حد دراماتیک می شود. اگر این قابل ربط نیست، من نمی دانم چیست.

ما دوست داریم @arieljrubinاین فرمت را می‌پذیرد زیرا اگر مجبور نشده‌اید برای کسی توضیح دهید که کارآموز نیستید، آیا حتی یک مدیر رسانه‌های اجتماعی هستید؟

چگونه میم ها می توانند بازاریابی رسانه های اجتماعی را تقویت کنند

موفق ترین میم های رسانه های اجتماعی به نوعی شوخی درونی متکی هستند. منطقی است؛ اگر راننده کامیونی نیستید و نمی‌شناسید، احتمالاً میم‌های کامیون‌داران را خیلی خنده‌دار نمی‌دانید.

به همین دلیل است که میم ها ابزار فوق العاده ای برای بازاریابان رسانه های اجتماعی هستند. با فرمت و خط مناسب، می توانید آگاهی بیشتری از برند را با مخاطبان خاص در مورد محصول یا خدمات خود ایجاد کنید.

علاوه بر این، آنها بدون توجه به شبکه در فیدهای اجتماعی برجسته هستند. از مصرف‌کنندگان خواستیم تا انواع محتوای درون‌فید را بر اساس آنچه که برای The Sprout Social Index 2022 جذاب‌ترین هستند، رتبه‌بندی کنند. ویدیوهای کوتاه، تصاویر و GIF/مم ها سه تا از بهترین ها را به خود اختصاص دادند.

میم ها ممکن است ویروسی بودن فوری را تضمین نکنند، اما می توانند کاری حتی بهتر انجام دهند. آنها می توانند برند شما را در فیدهای اجتماعی شلوغ برای مخاطبان مناسب برجسته کنند. این یک تجارت بسیار جدی برای چیزی بسیار خنده دار است.

چگونه میم ها را در استراتژی رسانه های اجتماعی خود بگنجانید

پشت هر میم برند قاتل، یک مدیر رسانه اجتماعی وجود دارد که برای ایجاد، تایید و انتشار آن تلاش جدی کرده است. اگر به دنبال ارتقاء بازی میم رسانه های اجتماعی خود هستید، در اینجا فرآیند چهار مرحله ای وجود دارد که باید دنبال کنید:

مرحله 1: یک ویرایشگر بصری انتخاب کنید

گاهی اوقات، فرمت‌های میم رسانه‌های اجتماعی پرطرفدار به تلاش‌هایی برای طراحی گرافیکی سبک نیاز دارند. به عنوان مثال، این میم که دارای شخصیت‌های The Office است، بدون چند متن اضافه شده از Sparknotes معنای خاصی ندارد.

اگر می‌خواهید در یک لحظه رسانه‌های اجتماعی به موقع بپرید، داشتن یک ابزار طراحی گرافیکی ترجیحی می‌تواند فرآیند ایجاد شما را ساده‌تر کند. شما به هیچ چیز فانتزی نیاز ندارید، ابزاری که از فونت‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های تصویر رسانه‌های اجتماعی با نام تجاری پشتیبانی می‌کند، به خوبی عمل می‌کند.

اگر قبلاً مورد علاقه ندارید، در اینجا چند گزینه وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • ویرایشگر استوری اینستاگرام: اگر رویکرد سوپر لو-فای با برند شما همسو باشد، این گزینه عالی برای شماست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قالب میم را به ویرایشگر استوری اینستاگرام اضافه کنید و از ابزارهای متنی برای ایجاد محصول نهایی خود استفاده کنید.
  • کانوا: اگر می‌خواهید الگوهای نام تجاری قاتل مانند تیم SEMRush ایجاد کنید، Canva راهی برای رفتن است. از ابزار آنها برای ایجاد مجموعه‌ای از الگوها استفاده کنید که در کانال‌های رسانه اجتماعی دلخواه شما کار می‌کنند.

SEMRush Social Media Meme

  • فتوشاپ: این قطعاً گزینه پیشرفته تری است، اما اگر طراحی برش دارید، آن را دنبال کنید. با این حال، برای ثابت نگه داشتن الگوهای رفتاری خود، ممکن است بخواهید نمونه‌هایی از پست‌های اجتماعی قبلی با میم محور را در تابلوی طراحی خود برای مرجع قرار دهید.

به یاد داشته باشید: الگوهای رفتاری رسانه های اجتماعی لازم نیست کامل و صیقلی باشند. آن را خالی نگه دارید و روی محتوای تصویری تمرکز کنید.

مرحله 2: روند تأیید خود را تکمیل کنید

چه کسی در تیم شما باید قبل از ارسال میم در رسانه های اجتماعی مطلع شود؟

بسته به خط مشی حاکمیت رسانه های اجتماعی شما، ممکن است تعداد کمی باشد.

مشخص کنید که چه کسانی باید در پست‌های به‌موقع مورد بررسی قرار گیرند، نقش آن‌ها در فرآیند تأیید چیست و چقدر سریع انتظار بازخورد آنها را دارید. رسیدگی به این موضوع پیش از موعد می تواند مانع از دست دادن فرصت به موقع میم برزخ تایید شود.

نکته حرفه ای: اگر از Sprout استفاده می‌کنید، ایمیل طولانی را پشت سر بگذارید و به جای آن از گردش کار تأیید پیام استفاده کنید.

تصویری از گردش کار تأیید پیام Sprout که حاوی یک توییت است که نیاز به امضای نهایی دارد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که پست خروجی خود را به تایید کنندگان مربوطه ارسال کنید ساختن. Sprout به طور خودکار یک اعلان ارسال می کند که به تأیید کنندگان پیام اطلاع می دهد که یک پست به توجه آنها نیاز دارد. از آنجا می توانند پیام را تایید یا رد کنند. آنها همچنین می توانند با استفاده از تغییرات درخواست کنند نظرات داخلی.

یک آزمایش رایگان را شروع کنید

مرحله 3: سوال بزرگ را بپرسید

شما در اینستاگرام اسکرول می کنید و ناگهان این اتفاق می افتد. قالب جدید میم در حساب‌های خاص مورد توجه قرار گرفته است. می دانید که تا پایان روز همه جا خواهد بود. آن وقت است که وقت آن است که سؤال بزرگ را بپرسیم:

پست بزارم یا نه؟

در نگاه اول، پاسخ ساده به نظر می رسد. به عنوان یک مدیر رسانه های اجتماعی، شما خواهان تعامل هستید. میم ها باعث ایجاد تعامل می شوند. متأسفانه، چیزی که به نظر می رسد غیرممکن است، می تواند شما را در آب داغ قرار دهد، اگر دقت لازم را انجام ندهید.

بدون انجام تحقیقات مناسب، خطر پریدن روی یک اردک میلک شیک اجتناب ناپذیر را دارید. اردک میلک شیک – اگر آشنا نیستید – یک پدیده فرهنگ اینترنتی است که زمانی را توصیف می کند که علوفه میم ویروسی مشکل ساز است، همانطور که توسط کاربر توییتر ابداع شده است. @pixelatedboat.

راه‌های سریع و کثیفی برای انجام این تحقیق وجود دارد، اما اگر می‌خواهید به سرعت بهترین بینش را دریافت کنید، به گوش دادن اجتماعی روی بیاورید.

تصویری از ویژگی تجزیه و تحلیل احساسات موجود در ابزار Social Listening Sprout.

ایجاد یک موضوع گوش دادن در Sprout با تمرکز بر یک الگوی رفتاری رسانه‌های اجتماعی در حال افزایش، می‌تواند بینش‌های کلیدی را در مورد اینکه چند نفر در مورد آن صحبت می‌کنند و چرایی آن را آشکار می‌کند. به علاوه، داده‌های احساسات ارزشمند را نیز تجزیه می‌کند تا تصمیم نهایی شما را اعلام کند.

مرحله 4: نتایج خود را مرور کنید

اینترنت مکان بزرگی است. یک میم که برای یک مخاطب ویروسی است ممکن است حتی در رادار مخاطب دیگر نباشد. به عنوان مثال، من نمی توانم از Lisa Rinna M&M فرار کنم. از طرف دیگر هم اتاقی من نمی داند این جمله چه معنایی دارد.

درک اینکه کدام الگوهای رفتاری بیشتر در بین مخاطبان شما طنین انداز می شود، نیازمند تست و یادگیری است. همانطور که با قالب‌ها و خطوط جدید آزمایش می‌کنید، توجه داشته باشید که کدام پیام‌ها بیشترین تعامل را دارند. این به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های گرایش‌های خود را به مرور زمان تنظیم کنید. در نهایت، می‌توانید یک قالب میم مورد تایید مخاطبان را قبل از اینکه صفحه می‌شناخت خود را داشته باشد، ببینید.

اگر می‌خواهید تلاش دستی را از تجزیه و تحلیل عملکرد میم حذف کنید، از Sprout Social برای ایجاد یک تصویر استفاده کنید برچسب پیام خروجی برای پست هایی که به روندها و الگوهای به موقع اشاره می کنند. با گذشت زمان، می‌توانید بینش‌هایی در مورد اینکه کدام قالب‌ها، کانال‌ها و تم‌ها با مخاطبانتان بهتر کار می‌کنند به دست آورید.

تصویری از گزارش عملکرد تگ کانال های متقابل Sprout Social.

نگه داشتن خود را میم رسانه های اجتماعی بازی قوی

قرار دادن خود به عنوان منبعی برای میم های رسانه های اجتماعی خاص صنعت چیزی بیشتر از خنده مردم است. این شخصیت را نشان می دهد – یک پیروزی بزرگ برای تلاش های بازاریابی برند شما.

برای راهنمایی های بیشتر در مورد ایجاد یک حضور اجتماعی شایسته طرفداران، پنج نمونه برتر بازاریابی برند ما را بررسی کنید. بدانید که شرکت های دیگر برای متمایز ساختن خود از رقبا چه می کنند و از آن برای الهام بخشیدن به استراتژی خود استفاده کنید.

نوشتهٔ پیشین
نحوه حذف استوری در اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
بازاریابی بین المللی: راهنمای جهانی شدن

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست