Instagram Analytics Report featured image

نحوه ایجاد گزارش تحلیلی اینستاگرام در سال 2023

Rate this post

بیایید با آن روبرو شویم: گزارش ها به ندرت کارهای مورد علاقه کسی است (اگر مال شما باشد، واقعاً شما را تحسین می کنم.) اما کسی باید آنها را انجام دهد. در اینجا نحوه ایجاد یک گزارش اینستاگرام بنابراین در واقع برای هر کسی که آن را می خواند مفید است – و زمان کمی می برد.


چرا در وهله اول عملکرد اینستاگرام خود را تحلیل کنید؟

(غیر از این که رئیس یا مشتری شما مدام آن گزارش را درخواست می کند.)

خوب، تجزیه و تحلیل و گزارش در مورد بازاریابی اینستاگرام خود (و به طور کلی، هر فعالیت رسانه های اجتماعی، یا در واقع، هر فعالیت بازاریابی) برای شماست:

 • بدانید چه چیزی موثر است و چه چیزی موثر نیست
 • از انجام کارهایی که جواب نمی دهد دست بردارید و کارهایی را که جواب می دهد بیشتر انجام دهید.

در نهایت بازاریابی اینستاگرام شما بسیار موثرتر، جذاب تر و سودآورتر می شود. و گزارش در مورد آن تجزیه و تحلیل در فواصل زمانی منظم به شما کمک می کند تا چیزها را پیگیری کنید و پیشرفتی را که (امیدوارم) انجام می دهید مشاهده کنید.

به علاوه، البته، زمانی که برای یک آژانس کار می کنید ضروری است که به مشتریان خود نشان دهید که چقدر پول خود را با شما خرج می کنند. و همچنین به توجیه هزینه کردن برای تبلیغات، مشارکت تأثیرگذاران، ضبط آن حلقه‌ها و غیره کمک می‌کند.

اما نکته ای که در مورد گزارش ها وجود دارد این است که آنها زمان می برند و فعالیت چندان هیجان انگیزی نیستند (مانند هر چیزی که شامل صفحات گسترده اکسل می شود).

خوب، خبر خوب این است که ابزارهای تحلیلی با روش‌های آسان‌تر و خودکار برای ایجاد گزارش‌های اینستاگرامی وجود دارد که بر روی تمام داده‌های مهم تمرکز می‌کنند در حالی که عالی به نظر می‌رسند و حداقل تلاش شما را می‌طلبد.

به یکی از آنها نگاهی بیندازیم؟

این واقعاً آسان است و حدود یک دقیقه طول می کشد – در زیر مراحلی وجود دارد که برای ایجاد یک آن باید دنبال کنید گزارش تحلیلی اینستاگرام.

 1. قابل اعتماد و متخصص گزارش ها در داشبورد NapoleonCat شما. روی «ایجاد گزارش جدید» کلیک کنید و بازه زمانی را انتخاب کنید. شما می توانید یک دوره زمانی کاملا سفارشی را برای گزارش تحلیلی اینستاگرام خود انتخاب کنید.

(به هر حال، شما همچنین می توانید گزارش های مشابهی برای فیس بوک و توییتر ایجاد کنید.)

گزارش تحلیلی اینستاگرام - انتخاب بازه زمانی
انتخاب بازه زمانی برای خود گزارش تحلیلی اینستاگرام
 1. NapoleonCat به شما امکان می دهد گزارش خود را علامت گذاری کنید، بنابراین حتی زیباتر و حرفه ای تر به نظر می رسد. برای انجام این کار، لوگوی شرکت یا مشتری خود را اضافه کنید. همچنین اگر نمی‌خواهید نام تجاری NapoleonCat را درج کنید، می‌توانید آن را حذف کنید.
 1. پروفایل اینستاگرامی را که می خواهید در آن گزارش تهیه کنید انتخاب کنید. می توانید تا 8 اکانت اینستاگرام را همزمان اضافه کنید و یک گزارش مقایسه ای ایجاد کنید.
 1. معیارهایی را برای پیگیری در گزارش خود بررسی و انتخاب کنید. این موارد شامل جمعیت شناسی مخاطبان و معیارهای عملکرد پست شما می شود:
 • معیارهای کلیدی
 • فالوورها تغییر می کنند
 • فالوورها بر اساس سن و جنسیت
 • دنبال کنندگان بر اساس کشور
 • دنبال کنندگان بر اساس شهر
 • نرخ مشارکت روزانه
 • تعاملات روزانه
 • رسیدن
 • برداشت ها
 • بازدید روزانه پروفایل
 • CTA کلیک می کند
 • فعالیت مدیر صفحه
 • پست تعامل بر اساس نوع پست
 • نرخ مشارکت در روز
 • نرخ مشارکت بر حسب ساعت
 • نرخ تعامل بر اساس تعداد هشتگ ها
 • هشتگ های پر استفاده
 • جذاب ترین پست ها
 • بیشترین پست های پسندیده
 • بیشترین پست های نظر داده شده
 • پربازدیدترین استوری های اینستاگرام
گزارش تجزیه و تحلیل اینستاگرام - معیارهایی که می توانید در گزارش تجزیه و تحلیل ig قرار دهید
تمام معیارهایی که می توانید در خود بگنجانید گزارش تحلیلی اینستاگرام

بسته به نیاز شما یا مشتری‌تان، می‌توانید تمام معیارها یا فقط مواردی که در پرونده شما کلیدی هستند را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر فقط در مورد رشد مخاطب گزارش می‌دهید، می‌توانید تنها معیارهای مربوط به مخاطبان خود را بگذارید.

5. روی “Generate” کلیک کنید و منتظر بمانید تا گزارش در حساب شما ظاهر شود. گزارش به صورت خودکار ایجاد می‌شود، اما ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد – همه اینها بسته به حجم داده‌هایی است که سیستم باید از آن عبور کند (بنابراین، هرچه تعداد حساب‌ها و معیارهای کمتری باشد، تولید گزارش سریع‌تر خواهد بود.)

6. سپس می توانید چند کار دیگر انجام دهید:

 • گزارش را به صورت فایل PDF دانلود کرده و در رایانه خود ذخیره کنید. سپس آن را برای هر کسی که نیاز به دیدن آن دارد ارسال کنید. همچنین ایمیلی حاوی پیوند دریافت خواهید کرد تا بتوانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.
 • گزارش خود را برنامه ریزی کنید تا مستقیماً برای گیرندگان انتخاب شده ایمیل شود – به این ترتیب لازم نیست آن را به صورت دستی انجام دهید.
 • یک گزارش مشابه دیگر ایجاد کنید.
 • گزارش را ویرایش یا حذف کنید.

در اینجا یک صفحه نمونه از یک گزارش تحلیلی اینستاگرام ایجاد شده در NapoleonCat به نظر می رسد:

گزارش تجزیه و تحلیل اینستاگرام - نرخ تعامل در روز
صفحه نمونه از یک گزارش تحلیلی اینستاگرام

و در اینجا یک راهنمای ویدیویی گام به گام آورده شده است که شما را در کل این فرآیند راهنمایی می کند:

یک گزارش تحلیلی تکراری اینستاگرام را برنامه ریزی کنید (حتی سریعتر است)

اگر مجبور هستید به طور منظم از تجزیه و تحلیل اینستاگرام خود گزارش دهید، می توانید با برنامه ریزی خودکار از ایجاد گزارش هر بار که نیاز به ارسال آن دارید اجتناب کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 1. روی “زمان بندی گزارش” کلیک کنید.
 2. ایمیل افرادی که باید گزارش را دریافت کنند جایگذاری کنید. این می تواند مدیر، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل، مشتری شما و غیره باشد.
 3. فواصل زمانی ارسال گزارش را تعیین کنید. می توانید انتخاب کنید که گزارش های خود را به صورت هفتگی، ماهانه یا هر سه ماهه ارسال کنید.
گزارش تحلیلی اینستاگرام - برنامه ریزی یک گزارش هفتگی
برنامه ریزی هفتگی گزارش تحلیل داده های اینستاگرام.
 1. سپس مراحل فرآیند اولیه را دنبال کنید – حساب ها و معیارهای گزارش خود را انتخاب کنید.
 2. همه گزارش‌های برنامه‌ریزی‌شده شما در برگه «گزارش‌های زمان‌بندی شده» در دسترس خواهند بود.

به این ترتیب می توانید برنامه ریزی خود را انجام دهید گزارش تحلیلی اینستاگرام یک بار و بدون نیاز به انجام هیچ کاری، هر هفته، ماه یا سه ماه صبر کنید تا ایمیل برسد. (هر چند می توانید گزارش را قبل از ارسال بررسی کنید، به عنوان مثال، برای اضافه کردن یک معیار جدید و مرتبط اینستاگرام).

گزارشات آنالیتیکس اینستاگرام را خودکار کنید

گزارشات آنالیتیکس اینستاگرام را خودکار کنید

گزارش های هفتگی، ماهانه یا فصلی را برنامه ریزی کنید. تحویل خودکار گزارش به مشتریان خود را انجام دهید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

گزارش های تحلیلی اینستاگرام را برای حساب های رقبای خود ایجاد کنید

آیا می خواهید عملکرد خود را با معیارهای صنعت خود مقایسه کنید؟

با NapoleonCat، می توانید گزارش های اینستاگرام را برای سایر حساب های اینستاگرام (و همچنین صفحات فیس بوک و پروفایل های توییتر) ایجاد کنید.

این به شما در مقایسه و معیار کمک می کند و می تواند ورودی مفیدی برای استراتژی بازاریابی شما ارائه دهد.

می‌توانید برای هر حساب تجاری اینستاگرام گزارشی ایجاد کنید و مواردی مانند بازدید از پروفایل، دسترسی به پست، عملکرد پست، نرخ تعامل یا رشد فالوور را مقایسه کنید. در اینجا چیزی است که ممکن است به نظر برسد:

و اگر تعجب کردید…

چگونه یک رپورتاژ اینستاگرام برای شرکت خود تهیه کنیم

اول از همه، KPIهای ضروری خود را تعریف کنید (شاخص های کلیدی عملکرد) – به ویژه آنهایی که واقعا برای کسب و کار شما مهم هستند و به شما در دستیابی به اهداف کمک می کنند، به عنوان مثال ایجاد آگاهی از نام تجاری، یا فروش محصولات و خدمات شما.

سپس آنها را با خود مطابقت دهید گزارش تحلیلی اینستاگرام معیارهای.

البته، مدیر عامل شما احتمالاً از دیدن برخی معیارهای بیهودگی مانند دسترسی به پست یا لایک ها نیز لذت خواهد برد، اما سعی کنید روی مواردی تمرکز کنید که برای نتیجه نهایی اهمیت دارند:

 • چه نوع محتوای اینستاگرام مشتریان جدید و تکراری را به ارمغان می آورد؟
 • چه نوع محتوایی به ایجاد ترافیک برای وب سایت شما کمک می کند؟
 • فالوورهای شما با چه محتوایی درگیر می شوند؟

به عبارت دیگر، گزارش عملکرد اینستاگرام خود را با استراتژی محتوای اینستاگرام، کل استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی و اهداف کلی بازاریابی دیجیتال سازگار نگه دارید. به این ترتیب می توانید به تصمیم گیرندگان خود نشان دهید که اینستاگرام چگونه برای تجارت کار می کند و همچنین دلارهای بازاریابی اینستاگرام به کجا خرج می شود (یا چرا باید بیشتر خرج کنید).

نحوه دریافت گزارش تحلیلی اینستاگرام به مشتری

اساساً به همین ترتیب کار می کند. مواردی که در اینجا باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • در بازاریابی اینستاگرام چه اهدافی برای مشتری شما وجود دارد؟
 • در چه زمینه ای به آنها کمک می کنید و چه نتایجی از شما انتظار دارند؟
 • آنها چقدر در خواندن و تفسیر تحلیل های اینستاگرام یا گزارش رسانه های اجتماعی مهارت دارند؟ (فرستادن چیزی برای آنها که واقعاً به دست نمی آورند احتمالاً آنها را تحت تأثیر قرار نمی دهد. اگرچه شما هرگز نمی دانید، درست است؟)

مجدداً معیارهای مربوط به تجارت مشتری خود را برجسته کنید. همچنین می‌توانید مواردی را که در یک بازه زمانی خاص به‌ویژه چشمگیر به نظر می‌رسند (به‌عنوان مثال، رشد چشمگیر مخاطب پس از یک کمپین بازاریابی.) درج کنید. اعتماد کنید (که باید.)

همچنین می‌توانید تمام معیارهای موجود در NapoleonCat را بگنجانید و مشتری خود را در یک تماس هفتگی وضعیت از طریق آن‌ها راهنمایی کنید یا یک ویدیوی Loom را برای زمینه و توضیحاتی پیوست کنید.

برای بهبود تصویر برند آژانس خود، فراموش نکنید که گزارش خود را با لوگوی آژانس یا مشتری خود علامت گذاری کنید.

به راحتی گزارش های تحلیلی اینستاگرام ایجاد کنید

به راحتی گزارش های تحلیلی اینستاگرام ایجاد کنید

چندین گزارش اینستاگرام را در عرض چند دقیقه ایجاد کنید (یا برنامه ریزی کنید). گزارش هایی را برای پروفایل های خود و رقبای خود ایجاد کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

نوبت شماست

همانطور که می بینید، ایجاد یک گزارش تحلیلی اینستاگرام با NapoleonCat واقعاً آسان است و شما واقعاً نیازی به انجام کارهای زیادی ندارید (به جز شاید چند تصمیم استراتژیک دیگر از قبل).

این یک راه عالی برای صرفه جویی در زمانی است که در غیر این صورت برای گرفتن آمار صرف می کنید، آنها را در یک صفحه گسترده اکسل قرار می دهید، فرمول ها را اضافه می کنید و سپس همه آن را هر بار برای مشتری یا رئیس خود ارسال می کنید. آن را با NapoleonCat خودکار کنید و آن زمان را صرف انجام کاری کنید که به بهبود عملکرد شما (یا عملکرد مشتری) بر اساس آنچه تجزیه و تحلیل ها به شما می گوید کمک می کند.

نوشتهٔ پیشین
بهترین ابزار تعدیل رسانه های اجتماعی در سال 2023 (دست پایین)
نوشتهٔ بعدی
نحوه ساخت قرقره در اینستاگرام و استفاده از آنها در سال 2023

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.