How to make a YouTube playlist Artboard 1 copy

نحوه ایجاد یک لیست پخش YouTube: راهنمای گام به گام

Rate this post

لیست های پخش یک ویژگی قدرتمند (اما دست کم گرفته شده) هستند که می توانید از آن برای رشد کانال YouTube خود استفاده کنید. بله، درست است—این چیزی فراتر از کنار هم انداختن ویدیوها است. این بخش عمده ای از استراتژی YouTube شما است.

هنگامی که فهرست‌های پخش به صورت استراتژیک ساخته می‌شوند، می‌توانند به شما کمک کنند تا از الگوریتم YouTube به نفع خود استفاده کنید، بر انتخاب‌های بینندگانتان تأثیر بگذارد و آنها را بازگرداند.

در این مقاله، نحوه ایجاد و مدیریت لیست های پخش جدید در کانال YouTube خود را به شما آموزش خواهیم داد. ما همچنین چند روش برتر را گردآوری کرده‌ایم تا بهترین استفاده را از این ابزار ببریم.

لیست پخش YouTube چیست؟

فهرست پخش در YouTube مجموعه‌ای از ویدیوها است که معمولاً بر اساس مضامین تنظیم می‌شوند. می‌توانید از فهرست‌های پخش برای دسته‌بندی محتوا و کمک به بینندگان برای کشف ویدیوهای خاص استفاده کنید. بازدیدکنندگان می توانند آنها را در بخش لیست های پخش صفحه کانال شما بیابند.

همچنین می‌توانید از فهرست‌های پخش برای سازماندهی صفحه اصلی کانال خود استفاده کنید – مانند آنچه در کانال YouTube Sprout انجام دادیم:

فهرست‌های پخش یک عنصر پرطرفدار به کانال شما اضافه می‌کنند. آنها طبق قوانین سیستم عامل های استریم (مانند نتفلیکس) عمل می کنند: به محض اینکه یک ویدیو تمام می شود، ویدیوی بعدی شروع به پخش می کند.

هم بینندگان و هم صاحبان کانال می توانند لیست پخش YouTube را ایجاد کنند. بیایید بررسی کنیم که چرا ایجاد لیست پخش بخش مهمی از استراتژی برند شما در YouTube است.

چرا لیست پخش در YouTube ایجاد کنید

سئوی یوتیوب را بهبود می بخشد

لیست های پخش اغلب در نتایج جستجوی YouTube رتبه بندی می شوند. در واقع، بسیاری از نتایج جستجو یک بخش جداگانه برای «لیست‌های پخش مرتبط» دارند.

لیست های پخش YouTube در نتایج جستجو در یوتیوب ظاهر می شوند

اگر توضیحات و عنوان لیست پخش شما بر اساس آنچه افراد جستجو می کنند بهینه شود، رتبه بالاتری خواهد داشت و شانس شما را برای به دست آوردن بازدیدهای بیشتر افزایش می دهد. با محدودیت 5000 کاراکتر برای توضیحات، می توانید به طور طبیعی کلمات کلیدی را که مخاطبان شما در جستجوی آن هستند، ادغام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قرار دادن ویدیوهای خود در بالای نتایج جستجو، راهنمای ما در مورد SEO YouTube است.

قابلیت کشف را بهبود می بخشد

ویدیوهای موجود در فهرست پخش شانس بیشتری برای نمایش به عنوان ویدیوهای پیشنهادی به بینندگان دارند. YouTube ترجیح می دهد ویدیوهای «مرتبط با موضوع» را در ستون ویدیوهای پیشنهادی نشان دهد. و حتی زمانی که شخصی یکی از ویدیوهای شما را خارج از آن لیست پخش تماشا می کند، می توانند به عنوان پیشنهاد ارائه شوند.

نحوه نمایش لیست پخش و ویدیوی همان کانال را در بخش پیشنهادی ببینید:

پنجره پخش کننده ویدیوی YouTube با لیستی از ویدیوهای پیشنهادی در سمت راست و یک کادر قرمز در اطراف دو ویدیو از یک لیست پخش که پیشنهاد می شود.

به طور خلاصه، با ایجاد لیست های پخش، شانس خود را برای کشف شدن در YouTube افزایش می دهید.

تعامل را افزایش می دهد

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از فهرست‌های پخش برای افزایش نرخ تعامل YouTube استفاده کنید.

برای مثال، می‌توانید بازدیدکنندگان را به ویدیوهایی که می‌خواهید به‌طور خاص تبلیغ کنید، راهنمایی کنید. قرار دادن محبوب ترین ویدیوهای خود در زیر یک لیست پخش به طوری که بینندگان جدید ابتدا بهترین محتوای شما را ببینند، تمرین خوبی است که باید دنبال کنید.

می توانید ویدیوها را بر اساس موضوع، نوع مخاطب یا محتوا سازماندهی کنید. اگر طیف وسیعی از ویدیوها را در کانال YouTube خود داشته باشید، به ویژه برای بینندگان مفید است. پیمایش و کشف محتوایی که بیشتر مورد علاقه آنهاست، آسان خواهد بود. در اینجا یک مثال عالی از کانال Andey Crowley است که در آن او لیست های پخش جداگانه ای را برای درس های گیتار بر اساس سطوح یادگیری تنظیم می کند:

فهرست‌های پخش YouTube در صفحه اصلی کانال YouTube برای درس‌های گیتار که بر اساس سطوح یادگیری مرتب شده‌اند

زمان تماشای طولانی تر

لیست های پخش شانس اینکه بیننده پس از مصرف یکی از ویدیوهای شما به کانال دیگری برود را به حداقل می رساند. ویدیوی بعدی در لیست پخش به طور خودکار پخش می شود، بنابراین زمان تماشا افزایش می یابد. و زمان تماشای بیشتر به معنای رتبه بندی جستجوی بالاتر است.

چگونه یک لیست پخش YouTube جدید ایجاد کنیم

می‌توانید از YouTube Studio فهرست‌های پخش را برای کانال خود ایجاد، ویرایش و مدیریت کنید.

مرحله 1: از منوی سمت چپ، را انتخاب کنید لیست های پخش. انتخاب کنید لیست پخش جدید در سمت راست بالا

منو در YouTube برای ایجاد یک لیست پخش جدید یوتیوب

گام 2: عنوان و توضیحات (اختیاری) را وارد کنید. انتخاب کنید دید تنظیمات (پیشنهاد می کنیم Public را انتخاب کنید تا مخاطبان شما بتوانند آن را مشاهده کنند) در کادر کشویی کلیک کنید ایجاد کردن. اکنون می توانید لیست پخش را مشاهده کنید.

منو برای نام‌گذاری فهرست پخش و تنظیم قابلیت مشاهده در YouTube

مرحله 3: برای افزودن ویدیوها، روی مداد ویرایش در کنار لیست پخشی که ایجاد کرده‌اید کلیک کنید.

منوی YouTube برای ویرایش لیست پخش یوتیوب

مرحله 4: روی منوی سه نقطه کلیک کرده و انتخاب کنید ویدیوها را اضافه کنید.

منوی YouTube برای افزودن ویدیوها به لیست پخش موجود

مرحله 5: زیر ویدیوهای یوتیوب شما، ویدیوهایی را که می خواهید به لیست پخش اضافه کنید انتخاب کنید. کلیک ویدیوها را اضافه کنید.

منوی YouTube برای انتخاب ویدیوها برای افزودن به لیست پخش

مرحله 6: برای مرتب کردن مجدد ویدیوها در فهرست پخش، ویدیو را به بالا یا پایین بکشید و رها کنید.

لیست پخش YouTube انتخاب شده شما آماده است! اکنون می‌تواند توسط مخاطبان شما در بخش لیست پخش کانال شما مشاهده شود.

همچنین می‌توانید هنگام پست کردن در YouTube، یک ویدیو را به یک یا چند لیست پخش اضافه کنید. پس از افزودن عناصر ویدیویی، می‌توانید یک لیست پخش موجود را انتخاب کنید یا یک لیست جدید ایجاد کنید.

منوی YouTube برای افزودن یک ویدیو به لیست پخش هنگام ارسال آن

بهترین روش ها برای لیست های پخش YouTube

از عنوان و توضیحات قانع کننده استفاده کنید

هنگام نام‌گذاری فهرست‌های پخش، عنوان و توضیحات قانع‌کننده‌ای را اضافه کنید که برای جستجو نیز بهینه شده‌اند.

همانطور که قبلا ذکر شد، افزودن توضیحات اختیاری است. اما، توصیه می‌کنیم برای هر فهرست پخشی که ایجاد می‌کنید، آن را یک مرحله اجباری کنید تا برای جستجوهای خاص نشان داده شود. ترفند این است که بر روی کلمات کلیدی تمرکز کنید که بینندگان شما ممکن است در جستجوی آنها باشند و مرتبط با ویدیوهای موجود در لیست پخش شما هستند.

عنوان و توضیحات همچنین باید دقیقاً نمایانگر محتوایی باشد که تماشاگران در لیست پخش شما خواهند دید. در مورد آن فکر کنید: اگر مطمئن نبودید که چه چیزی در آن وجود دارد، آیا یک لیست پخش را تماشا می کنید؟ در حالی که YouTube به شما امکان می دهد تا 5000 کاراکتر به توضیحات اضافه کنید، در نتایج جستجو کوتاه می شود. توضیحات خود را با جزئیاتی بارگیری کنید که در عین خلاصه کردن مختصر آنچه در لیست پخش است، توجه را جلب کند.

در ابتدا بهترین ویدیوهای خود را قرار دهید

با قرار دادن بهترین ویدیوی خود در ابتدا لیست های پخش را سازماندهی کنید. ایده این است که محتوای برتر خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید و زمان تماشا را افزایش دهید. افزایش زمان تماشا، نرخ تعامل کانال را بیشتر بهبود می‌بخشد.

از طریق YouTube Creator Studio پیدا کنید کدام ویدیوها جدیدترین مشترکین را به همراه دارند یا بیشترین زمان تماشا را دارند. برای بینش قوی‌تر، از ابزاری مانند Sprout Social استفاده کنید تا بفهمید چه چیزی با مخاطبان شما طنین‌انداز می‌شود و ویژگی‌هایی را تعیین کنید که باعث تعامل بیشتر می‌شوند.

البته، این برای هر لیست پخشی که در YouTube ایجاد می کنید، قابل اجرا نیست. می‌خواهید بر اساس متن تصمیم بگیرید که آیا ویدیو در لیست پخش قرار می‌گیرد یا خیر. گاهی اوقات، باید روایتی را که می‌خواهید ایجاد کنید در نظر بگیرید – که ما را به نکته بعدی می‌رساند.

روایت داشته باشید

ویدئوهای موجود در لیست پخش باید جریانی برای آنها داشته باشد. بر اساس آنچه کانال شما در مورد آن است، در مورد موضوعات و دسته بندی های مناسب تصمیم بگیرید. مانند قسمت‌های یک برنامه تلویزیونی، بینندگان باید مشتاق باشند که بدانند ویدیوی بعدی در لیست پخش درباره چیست.

اگر vlog ایجاد می کنید، هر ویدیو را با یک حلقه به پایان برسانید و به بینندگان خود بگویید چه چیزی در راه است. لیست پخش خود را بر اساس این ترتیب مرتب کنید و شاهد افزایش بازدیدهای خود باشید!

آیا برند شما فیلم یا ویدیوهای آموزشی در مورد نحوه ساخت محصول شما دارد؟ اطمینان حاصل کنید که آنها به ترتیب درستی چیده شده اند تا بینندگان متوجه شوند که چه چیزی در آینده رخ می دهد. بررسی کنید که Wix.com چگونه لیست‌های پخش را با درس‌هایی در مورد ایجاد یک تجارت الکترونیکی تنظیم می‌کند. هر لیست پخش یک ترتیب خاص برای ویدیوها دارد تا یادگیری آن برای مبتدیان آسان شود:

لیست پخش wix youtube برای ساخت سایت های تجارت الکترونیک

یک لیست پخش ویژه برای بازدیدکنندگان جدید ایجاد کنید

درست مانند یک صفحه درباره ما در یک وب سایت، یک لیست پخش YouTube حاوی ویدیوهایی ایجاد کنید که به بازدیدکنندگان جدید اجازه می دهد بدانند کانال شما در مورد چیست. برای مارک‌ها، می‌توانید ویدیوهای مختلفی را جمع‌آوری کنید که داستان برند شما را بازگو می‌کنند – مانند اینکه Duolingo چگونه یک لیست پخش «همه چیز درباره Duolingo» با ویدیوهایی درباره داستان پشت شرکت و مأموریت برند آنها دارد:

لیست پخش duolingo یوتیوب برای بینندگان جدید

همچنین می‌توانید با فهرست پخش «اینجا جدید» نام تجاری خود را معرفی کنید تا بهترین ویدیوهایتان را برجسته کنید که به بینندگان جدید اجازه می‌دهد بدانند کانال شما معمولاً چه نوع محتوایی را پوشش می‌دهد. بسیاری از یوتیوب‌برها این کار را انتخاب می‌کنند، به خصوص اگر ویدیوهای زیادی را در طول زمان آپلود کرده باشند. سازنده علی ابدال یک لیست پخش ویژه با 14 ویدیو برای بینندگان جدید دارد تا بتوانند به سرعت با محتوای او آشنا شوند.

لیست های پخش سازنده برای بازدیدکنندگان جدید

بهترین تصویر کوچک را تنظیم کنید

گزینه ای برای آپلود یک تصویر کوچک جداگانه برای لیست های پخش وجود ندارد. تصویر کوچک از اولین ویدیو به طور پیش فرض به عنوان تصویر کوچک لیست پخش تنظیم می شود. اما YouTube به شما امکان می‌دهد یک تصویر کوچک از هر ویدیوی موجود در آن لیست پخش انتخاب کنید.

شما به راحتی می توانید این را از استودیوی YouTube تغییر دهید. به لیست پخشی که می خواهید ویرایش کنید بروید. منوی سه نقطه را از ویدیویی که تصمیم گرفته اید به عنوان تصویر کوچک لیست پخش استفاده کنید، انتخاب کنید. از منوی کشویی انتخاب کنید به عنوان تصویر کوچک لیست پخش تنظیم کنید.

منو در YouTube برای تنظیم تصویر کوچک لیست پخش برای تعامل بهتر

بهتر است تصویر کوچکی را انتخاب کنید که با عنوان لیست پخش شما مطابقت داشته باشد. درست مانند ویدیوها، آنها می توانند مخاطبان شما را ترغیب کنند که وقتی در نتایج جستجو ظاهر می شوند، روی آن کلیک کنند.

ویدیوهای زیادی اضافه نکنید

هدف از ایجاد لیست های پخش در یوتیوب این است که ناوبری را برای مخاطبان خود آسان تر کنید. بنابراین، آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که آنها را با تعداد زیادی ویدیو در لیست‌های پخش غرق کنید. توصیه می کنیم در هر لیست پخش از 3 تا 10 ویدیو استفاده کنید. اگر موضوع یا موضوعی که انتخاب می‌کنید دارای ویدیوهای زیادی است، سعی کنید آن را به فهرست پخش دیگری تقسیم کنید.

از لیست های پخش YouTube نهایت استفاده را ببرید

ایجاد لیست پخش در یوتیوب چیزی فراتر از گروه بندی ویدیوهای مرتبط با یکدیگر است. آنها ابزارهایی در استراتژی ویدیوی شما برای سازماندهی محتوا هستند و به مخاطبان شما در مسیریابی در کانال سهولت بیشتری می دهند.

این شما هستید که تصمیم می گیرید چگونه لیست های پخش را برای کانال خود به بهترین شکل مدیریت کنید. اطلاعاتی در مورد مخاطبان خود دریافت کنید تا ترجیحات آنها را بدانید و بر اساس آن لیست پخش ایجاد کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد رشد حضور برند خود در YouTube، راهنمای ما در مورد بازاریابی YouTube را بررسی کنید.

نوشتهٔ پیشین
آنچه بازاریابان می توانند از Spotify Wrapped یاد بگیرند
نوشتهٔ بعدی
پیش بینی های تخصصی برای آینده رسانه های اجتماعی

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.