Facebook Analytics Reports

نحوه ایجاد یک گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک (در کمتر از 1 دقیقه)

Rate this post

آیا ایجاد گزارش های رسانه های اجتماعی بخشی از شغل شماست، اما شما واقعاً طرفدار آن نیستید؟ یا آیا باید از فعالیت‌های فیسبوک خود گزارش دهید و به دنبال ابزارهایی برای جایگزینی آنالیتیکس‌های بومی فیس‌بوک باشید؟ به من گوش دهید – چند نکته برای شما دارم.

اول از همه، اگر به طور روزانه با گزارش سروکار دارید، آفرین به شما. گزارش‌ها می‌توانند منبعی از داده‌های ارزشمند در بازاریابی دیجیتال باشند – برای شما، رئیس یا مشتری شما و کل تجارت.

آنها به ردیابی پیشرفت و اهداف تجاری، شناسایی فرصت های بهبود، تصمیم گیری در مورد جابه جایی و نحوه تغییر بودجه و غیره کمک می کنند.

گزارش‌ها به سادگی به اجرای کمپین‌های بازاریابی دیجیتال مؤثرتر کمک می‌کنند (و شاید گاهی اوقات نیز جلوی مشتری خود را به رخ بکشند – بیایید کاملاً منصف باشیم؛))

اما آنها می توانند دردناک و یک کار هفتگی یا ماهانه وحشتناک باشند. به خصوص زمانی که در تلاش برای ایجاد یک گزارش تحلیلی فیسبوک که در واقع مفید و روشنگر است. یا اگر شما یک تحلیلگر داده خبره نیستید که برای صبحانه برگه های اکسل می خورید.

یا فقط وقت ندارید زیرا تولید گزارش های هفتگی، ماهانه یا فصلی تنها یکی از انبوهی از کارهایی است که باید به صورت روزانه انجام دهید – و هیچ تحلیلگر داده در تیم شما وجود ندارد (یا نمی خواهید انجام دهید). آنها را اذیت کنید زیرا آنها هم وقت ندارند.)

یا به گزارش عملکرد فیس بوک نیاز دارید و متوجه شده اید که ابزار تجزیه و تحلیل مستقل فیس بوک برای این پلتفرم دیگر در دسترس نیست (از جولای 2021).

آیا این خوش شانسی نیست که هنوز می توانید به تجزیه و تحلیل فیس بوک دسترسی داشته باشید (و به راحتی گزارش های تحلیلی فیس بوک را تولید کنید) در گربه ناپلئون؟ 😉

در اینجا، اجازه دهید همه چیز را تجزیه کنم.


در عرض چند ثانیه گزارش های تحلیلی فیس بوک ایجاد کنید

گزارش های سفارشی صفحه فیس بوک را در عرض چند ثانیه ایجاد کنید. گزارش های خودکار را برنامه ریزی کنید، رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید، حداکثر 8 صفحه FB را در یک گزارش قرار دهید و موارد دیگر. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

چگونه یک گزارش تحلیلی سفارشی فیس بوک بدون کار زیاد بسازیم

چند مرحله ساده را برای ایجاد یک گزارش تجزیه و تحلیل FB برای کسب و کار یا مشتری خود دنبال کنید – واقعاً آسان است.

به یاد داشته باشید – پس از اتصال صفحه(های) فیس بوک خود به NapoleonCat، لطفا تا 24 ساعت صبر کنید تا این ابزار داده ها را برای تجزیه و تحلیل و گزارش جمع آوری کند.

1. به گزارش‌های موجود در داشبورد NapoleonCat خود بروید. روی «ایجاد گزارش جدید» کلیک کنید و بازه زمانی را انتخاب کنید. شما می توانید یک دوره زمانی کاملا سفارشی را برای خود انتخاب کنید گزارش تحلیلی فیسبوک.

به هر حال – شما همچنین می توانید گزارش های تحلیلی برای اینستاگرام و توییتر نیز ایجاد کنید 😉

نحوه ایجاد گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک در NapoleonCat
چارچوب زمانی سفارشی را برای گزارش تحلیلی فیس بوک خود انتخاب کنید.

2. اگر می خواهید گزارش خود را برند کنید، لوگوی شرکت یا مشتری خود را اضافه کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید نام تجاری NapoleonCat را حذف کنید.

3. صفحه فیس بوکی را که می خواهید در آن گزارش دهید انتخاب کنید. می توانید تا 8 صفحه فیس بوک را همزمان اضافه کنید و یک گزارش مقایسه ای تهیه کنید.

4. معیارهایی را که می خواهید در گزارش تحلیلی فیس بوک خود لحاظ کنید، انتخاب کنید. این شامل:

 • معیارهای کلیدی
 • رشد فن
 • جمعیت شناسی طرفداران
 • کاربران فعال
 • فعل و انفعالات
 • واکنش ها
 • افرادی که در مورد این صحبت می کنند (PTAT)
 • شاخص تعامل
 • فعالیت مدیر صفحه
 • عملکرد پست صفحه
 • نقشه حرارتی تعاملات پست صفحه
 • رسیدن
 • برداشت ها
 • بر خلاف
 • 20 پست با عملکرد برتر
 • 10 پست با عملکرد برتر
 • 20 طرفدار درگیر
گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک - معیارهای کلیدی
لیست معیارهایی که می توانید در گزارش تحلیلی فیس بوک خود بگنجانید.

بسته به معیارهایی که برای کسب و کار شما یا کسب و کار مشتری شما کلیدی هستند، می توانید همه آنها را بگنجانید یا فقط موارد مربوطه را انتخاب کنید.

بگویید که فقط از مخاطبان فیس بوک خود گزارش می دهید و می خواهید به طور خاص شاهد رشد طرفداران باشید. شما فقط می توانید با مواردی که مربوط به تعداد و جمعیت آنها و شاید بر خلاف صفحه فیس بوک شما هستند، استفاده کنید. شما اصل مطلب را متوجه شدید.

5. روی «تولید» کلیک کنید و منتظر بمانید تا گزارش در حساب شما ظاهر شود (بسته به حجم داده‌هایی که سیستم نیاز به خرد کردن دارد، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد).

6. سپس می توانید چند کار را انجام دهید:

 • یک PDF را دانلود کنید و آن را در هارد دیسک خود ذخیره کنید یا آن را در بین افرادی که نیاز به دسترسی دارند پخش کنید. (همچنین یک ایمیل با لینک دریافت خواهید کرد.)
 • گزارش خود را طوری برنامه ریزی کنید که مستقیماً از طریق ایمیل برای گیرندگان تعیین شده ارسال شود (بنابراین لازم نیست آن را به صورت دستی انجام دهید.)
 • یک گزارش مشابه با گزارشی که ایجاد کردید ایجاد کنید.
 • آن را ویرایش یا حذف کنید.

در اینجا یک صفحه نمونه از چنین گزارش تحلیلی فیس بوک به نظر می رسد (گزارش معمولاً حدود 30 صفحه داده دارد):

گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک - صفحه نمونه از یک گزارش
نمونه گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک – عملکرد پست های صفحه

همچنین می توانید این ویدیو را برای آموزش گام به گام تماشا کنید:

یا می توانید یک گزارش تحلیلی تکراری فیس بوک (برای کار حتی کمتر) برنامه ریزی کنید.

در اینجا نحوه انجام این کار برای جلوگیری از ایجاد گزارش در هر زمان که نیاز به ارسال دارید آورده شده است:

1. روی «زمان‌بندی گزارش» کلیک کنید

2. ایمیل‌هایی را که می‌خواهید گزارش به آن‌ها ارسال شود (مانند مدیر تیم، مدیر ارشد اجرایی، مدیرعامل یا مشتری‌تان) وارد کنید.

3. فواصل زمانی را که می خواهید گزارش خود را در آن ارسال کنید مشخص کنید. می توانید گزارش های خود را هر هفته، هر ماه یا هر سه ماهه ارسال کنید.

گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک - برنامه ریزی گزارش جدید
برنامه ریزی یک گزارش هفتگی تجزیه و تحلیل داده های فیس بوک.

4. بقیه مراحل به همان صورت باقی می ماند.

5. می‌توانید همه گزارش‌های برنامه‌ریزی‌شده خود را در برگه «گزارش‌های برنامه‌ریزی شده» – حدس زدید – مشاهده کنید.

به این ترتیب، یک بار گزارش تجزیه و تحلیل FB خود را برنامه ریزی می کنید و سپس منتظر می شوید تا ایمیل وارد شود – مانند یک رئیس!

تولید کننده گزارش صفحه فیس بوک

تولید کننده گزارش صفحه فیس بوک

گزارش های تحلیلی فیس بوک را در چند ثانیه ایجاد کنید. زمان‌بندی و تحویل خودکار گزارش. حساب های خود و رقبای خود را نیز تجزیه و تحلیل کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

گزارش های تحلیلی فیس بوک را برای رسانه های اجتماعی رقبای خود دریافت کنید

با NapoleonCat، می توانید گزارش های فیس بوک را برای سایر صفحات FB ایجاد کنید – و آنها را در یک گزارش قرار دهید.

چنین گزارش های رقابتی فیس بوک به شما این امکان را می دهد که به راحتی عملکرد بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را با رقبای خود مقایسه کنید.

می‌توانید برای هر صفحه عمومی فیس‌بوک گزارشی ایجاد کنید تا ببینید بازدید از صفحه، دسترسی به پست، عملکرد پست، نرخ تعامل یا رشد طرفداران در مقایسه با صفحه شما چگونه است – و به دنبال راه‌هایی برای پیشرفت باشید.

گزارش تحلیلی فیس بوک - گزارش رقابتی
صفحه نمونه از گزارش تحلیلی رقابتی فیس بوک.

و اگر تعجب کردید…

نحوه گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک برای شرکت شما

اول از همه، آیا KPI های ضروری خود را می شناسید؟ واقعا چه چیزی سوزن را حرکت می دهد؟ معیارهای کلیدی برای دستیابی به اهداف تجاری شما چیست؟

سپس آنها را با معیارهای گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک خود مطابقت دهید.

البته، برخی از معیارهای بیهودگی مانند دسترسی به پست ممکن است هنوز برای دیدن جالب باشد (و برای رئیس شما تاثیرگذار باشد)، اما به آنچه واقعا برای کسب و کار اهمیت دارد توجه ویژه ای داشته باشید:

 • چه محتوایی باعث جذب مشتری می شود؟
 • چه محتوایی ترافیک را به وب سایت شما می آورد؟
 • چه محتوایی مردم را جذب می کند؟ (و در نتیجه، مشتریان جدیدی به ارمغان می آورد؟)

به عبارت دیگر، گزارش عملکرد فیس بوک خود را با استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی و اهداف کلی بازاریابی دیجیتال هماهنگ کنید تا به تصمیم گیرندگان نشان دهید که بازاریابی فیس بوک واقعا چه چیزی برای کسب و کار به ارمغان می آورد. (و این که فقط در فید فیس بوک شما پیمایش نمی کنید ؛))

چگونه یک گزارش تحلیلی فیس بوک برای مشتری ایجاد کنیم

تقریباً مشابه است – اما خیلی به رابطه شما با مشتری و اهداف آنها بستگی دارد. و مهارت آنها در خواندن و تفسیر آمار فیس بوک.

مجدداً، روی معیارهایی تمرکز کنید که با وضعیت مشتری شما مرتبط است – و آنها را در گزارش بگنجانید. اگر می‌خواهید آنها را تحت تأثیر قرار دهید – که البته می‌خواهید – اعدادی را در نظر بگیرید که عالی به نظر می‌رسند (به عنوان مثال، اگر رشد چشم‌گیری را در مخاطبان فیس‌بوک یا مشارکت آنها مشاهده کرده‌اید).

اما به یاد داشته باشید، مشتری ممکن است اعداد را دوست داشته باشد، اما آنها می خواهند بدانند که چگونه بر تجارت خود تأثیر می گذارد. بنابراین اگر می خواهید اعتماد ایجاد کنید، فقط از معیارهای غرور استفاده نکنید – به دنبال چیزی باشید که واقعاً سوزن را حرکت می دهد.

همیشه می‌توانید تمام معیارهای موجود را که می‌توانید در NapoleonCat پیدا کنید، درج کنید و سپس مشتری خود را در تماس هفتگی وضعیت، با تمرکز بر مهمترین آنها، از طریق آنها راهنمایی کنید.

همچنین، فراموش نکنید که گزارش خود را علامت گذاری کنید، به طوری که به نظر برسد که از آژانس شما می آید و به ایجاد تصویری حرفه ای برای برند خود کمک می کند.

گزارشات تحلیل فیس بوک را خودکار کنید

گزارشات تحلیل فیس بوک را خودکار کنید

گزارش های هفتگی، ماهانه یا فصلی را برنامه ریزی کنید. تحویل خودکار گزارش به مشتریان خود را انجام دهید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

نتیجه

همانطور که می بینید، ایجاد یک گزارش تجزیه و تحلیل فیس بوک با NapoleonCat بسیار آسان است – و این ابزار می تواند جایگزین ابزار تجزیه و تحلیل بومی فیس بوک دیگر در دسترس نباشد – آزمایشی 14 روزه رایگان خود را شروع کنید و خودتون ببینید😉

این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و فرآیند گزارش دهی فیس بوک را خودکار می کند، بنابراین بر اساس آنچه که اعداد و ارقام به شما می گویند، زمان بیشتری برای رسیدگی به مشتری یا کشف مراحل بعدی کسب و کار خود خواهید داشت.

نوشتهٔ پیشین
نحوه ارسال ویدیوهای افقی در اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام در سال 2022 چه زمانی است؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.