instagram theme reels feature.webp

نحوه ساخت قرقره در اینستاگرام و استفاده از آنها در سال 2023

Rate this post

ظهور ویدیوهای کوتاه دنیای رسانه های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال را تغییر داده است. مردم بیش از هر زمان دیگری در حال ایجاد و مصرف ویدیو هستند و پلتفرم های رسانه های اجتماعی ویژگی های جدیدی را برای پاسخگویی به این روند در نظر گرفته اند.

ویدیوها آنقدر محبوب هستند که TikTok بر گوگل غلبه کرد و در سال 2021 به محبوب ترین وب سایت تبدیل شد.

برای همگام شدن با این روند، اینستاگرام همچنین از پلتفرم رسانه اجتماعی اصلی خود که بر عکس متمرکز بود، به ویدیوها با ویژگی جدیدی به نام حلقه‌های اینستاگرام اضافه و اولویت‌بندی کرد.

بنابراین اگر می‌خواهید استراتژی بازاریابی ویدیویی خود را تقویت کنید، دانستن نحوه ساخت Reels در اینستاگرام چیزی است که نمی‌توان آن را کنار گذاشت.

بیایید ببینیم چگونه می توانید حلقه های اینستاگرام بسازید.

چگونه در اینستاگرام حلقه بسازیم؟

در اینجا مراحل دقیق نحوه ساخت قرقره در اینستاگرام آورده شده است

مرحله 1: استوری بورد محتوای شما

قبل از ضبط حلقه های اینستاگرام خود، یک استوری بورد برای ترسیم محتوای خود ایجاد کنید و موضوع و لحن ویدیوی خود را مشخص کنید. یک اسکریپت در وقت شما صرفه جویی می کند و به شما کمک می کند لحن محتوای خود را طوری تنظیم کنید که ترجیحات مخاطبان خود را برآورده کند.

موضوع را تعریف کنید

اولین چیز این است که موضوعی را که بیشتر برای برند شما منطقی است تعریف کنید.

به عنوان مثال، آیا در مورد سلامتی، غذا، تجارت یا مد ویدیویی می سازید؟ آیا این یک داستان آموزشی، سرگرم کننده یا الهام بخش است؟

هویت برند خود را به نمایش بگذارید

همچنین، به یاد داشته باشید که شما حلقه های اینستاگرام باید با هویت برند شما و پست های شما در پلتفرم های رسانه های اجتماعی منسجم باشد.

می توانید از تصاویر برای نشان دادن نام تجاری خود به گونه ای استفاده کنید که در بین مردم طنین انداز شود. همیشه اطمینان حاصل کنید که رنگ‌ها و فونت‌های مورد استفاده در تمام عناصر هویت برند شما همخوانی دارند. این به ایجاد یک سبک فوراً قابل تشخیص کمک می کند که مردم بدانند متعلق به شماست.

یک مثال عالی از نمایش هویت برند، Dunkin است. آنها با مضامین رنگارنگ خود تسلط یافته اند، که هر کسی آن را تشخیص می دهد.

بنابراین قبل از عکاسی به رنگ‌ها، فونت‌ها و جلوه‌های بصری مانند اینفوگرافیک‌های کوچک فکر کنید تا ویدیوی شما پیام مناسبی را به مخاطبان هدف شما منتقل کند.

از هشتگ های مناسب استفاده کنید

انتخاب شما هشتگ ها گام مهم دیگری برای افزایش تعامل و داشتن یک دید کلی از محتوای خود قبل از ایجاد آن است.

اگر برندسازی رسانه‌های اجتماعی را توسعه داده‌اید، احتمالاً هشتگ‌های برند مرتبط با محصولات خود دارید، بنابراین سعی کنید تا جایی که می‌توانید در حلقه‌های اینستاگرام خود قرار دهید تا به مخاطبان مناسب برای محتوای خود برسید.

در زیر یک مثال قابل توجه آورده شده است: سویگی با یک تأثیرگذار برای تبلیغ مسابقه جدید خود در مورد “Swiggy’d India in 2022” همکاری کرد.

به هشتگ هایی که استفاده کرده اند نگاهی بیندازید.

هشتگ استفاده شده

مخاطب هدف و شخصیت خریدار را در ذهن داشته باشید

هنگام استوری‌برد کردن حلقه‌های اینستاگرام خود، به مخاطبان هدف و شخصیت خریدار خود فکر کنید. این به شما کمک می کند تا محتوایی را ایجاد کنید که با مشتریان خود صحبت کند و با آنها ارتباط برقرار کنید.

این اینفوگرافیک زیر را به عنوان نمونه ای از پرسونا ببینید تا به شما کمک کند تا مشخص کنید که چه ویژگی های شخصیتی را هنگام برنامه ریزی حلقه های اینستاگرام خود در نظر بگیرید.

حلقه های اینستاگرام

هنگامی که شخصیت، موضوع، نوع ویدیو و زیبایی‌شناسی خود را مشخص کردید، مدتی را صرف مرور برنامه کنید تا روندها، موسیقی، فیلترها و تصاویری را که می‌توانید پس از ضبط حلقه‌های اینستاگرام خود استفاده کنید، پیدا کنید.

سپس شروع به استوری بورد و تجزیه فیلمنامه خود کنید تا متوجه شوید که قرقره های شما قبل از فیلمبرداری چگونه به نظر می رسند.

مرحله 2: تیراندازی کنید

اینستاگرام می دهد دو گزینه برای ایجاد حلقه‌ها: ضبط ویدیو یا آپلود عکس، تصاویر و ویدیو از رول دوربین.

قبل از عکسبرداری، بررسی کنید که آیا به‌روزرسانی‌هایی وجود دارد، زیرا می‌توانند بر ویژگی‌های موجود تأثیر بگذارند.

می توانید حلقه ها را در صفحه اصلی اینستاگرام خود، مستقیماً از تب Reels خود یا با استفاده از دوربین استوری اینستاگرام ایجاد کنید.

هندزفری

اینستاگرام قابلیت شمارش معکوس و تایمر را ارائه می‌کند که هندزفری نیز نامیده می‌شود، بنابراین می‌توانید حلقه‌ها را حتی اگر تیم یا دوستی برای ضبط ویدیو برای شما ندارید، ایجاد کنید.

شما می توانید از این ویژگی در چهار مرحله استفاده کنید:

 • روی نماد ساعت ضربه بزنید
 • تعیین کنید که می خواهید حلقه شما چقدر طول بکشد
  قرقره های زمانی ایجاد کنید
 • شمارش معکوس را از 3 تا 10 ثانیه تنظیم کنید
 • روی «تنظیم تایمر» ضربه بزنید و آماده ضبط باشید
  قرقره های زمانی ایجاد کنید

مرحله 3: ویرایش

اکنون زمان آن است که ضبط خود را پیش نمایش کنید و صدا، موسیقی، جلوه های بصری و متن را به حلقه خود اضافه کنید تا محتوای خود را بدرخشید.
می‌توانید از ویژگی‌های زیر برای جذاب کردن ویدیوهای خود و تحت تأثیر قرار دادن مخاطبان خود استفاده کنید:

با ابزار Align انتقال بدون درز انجام دهید

ویژگی align تراز کردن کلیپ های ویدیویی و ایجاد انتقال های صاف را آسان تر می کند.

پس از ضبط اولین کلیپ خود، روی ابزار align ضربه بزنید تا تصویری از ویدیوی شما ظاهر شود تا بتوانید قبل از ضبط عکس بعدی خود را با عکس قبلی تراز کنید.

مرحله 4: قرقره های خود را برنامه ریزی کنید

شما نیازی به اشتراک گذاری محتوای خود بلافاصله پس از ایجاد آن ندارید.
در واقع، بهترین راه برای دستیابی به یک پست ثابت، که برای افزایش تعامل بسیار مهم است، ایجاد یک تقویم محتوا است.

ایجاد حلقه‌های متعدد و زمان‌بندی پست‌های خود به شما این امکان را می‌دهد که استراتژی ثابتی داشته باشید و محتوا را در راحت‌ترین زمان به اشتراک بگذارید.

برای مثال، اگر دنبال کنندگان شما در خارج از ساعات کاری بیشتر با محتوای شما درگیر می شوند، می توانید پست های خود را برای افزایش دسترسی به محتوای خود برنامه ریزی کنید.

برای بهبود بهره‌وری و افزایش تعامل با حلقه‌های اینستاگرام با پست کردن مداوم، می‌توانید چندین ویدیو ایجاد کنید و از ابزار زمان‌بندی SocialPilot استفاده کنید.

ابزار برنامه ریزی

این به شما امکان می دهد پست های خود را برنامه ریزی کنید و محتوای بهینه شده را به راحتی ویرایش و به اشتراک بگذارید. با دو برابر شدن به عنوان یک ابزار بازاریابی، به تجزیه و تحلیل های دقیق دسترسی خواهید داشت که به شما درک جامع تری از مخاطبان و عملکرد برند شما می دهد.

مرحله 5: اشتراک گذاری

زمان ساده ترین مرحله است: به اشتراک گذاشتن خلقت خود.
روی «بعدی» ضربه بزنید، یک تصویر روی جلد انتخاب کنید و یک توضیح جذاب اضافه کنید.

6 راه برای استفاده از حلقه های اینستاگرام

راه های زیادی برای استفاده از حلقه های اینستاگرام وجود دارد.
استفاده از حلقه های اینستاگرام برای دید بیشتر خوب است. با آن می توانید:

 • از طریق همکاری با برندها و اینفلوئنسرهای معروف تعامل و دستیابی به دست آورید
 • روندها را شروع کنید یا به آنها بپیوندید
 • از Slo-mo به قرقره های خود استفاده کنید تا آن را خنک تر کنید
 • مخاطبان خود را از طریق داستان سرایی یا پاسخ به سؤالات آنها آموزش دهید
 • چیزهای هیجان انگیزی در مورد کسب و کار خود و چیزهای سرگرم کننده BTS به اشتراک بگذارید

در زیر شش راه مفید برای استفاده از حلقه های اینستاگرام آورده شده است.

1. به مخاطبان خود الهام دهید

الهام بخشیدن به مخاطبان خود همیشه یک راه عالی برای ایجاد یک ارتباط معنادار است که طولانی مدت خواهد بود. شما می توانید از طریق سفر خود برای غلبه بر چیزی، روال زندگی خود برای حفظ یک زندگی سالم، یا هر سفر شخصی که تجربه کرده اید، به مخاطبان خود الهام بخشید.

بدین ترتیب، مخاطب از نظر عاطفی با شما ارتباط برقرار می کند که وفاداری آنها را به سازنده افزایش می دهد. بسیاری از سازندگان حلقه‌ها را بر اساس انگیزه، توصیه‌های زندگی و تناسب اندام می‌سازند تا الهام بخش مخاطبان خود برای بهبود زندگی خود باشند.

دیوید گوگینز یک نمونه عالی از آن است. او یک دونده اولتراماراتن آمریکایی و بازنشسته نیروی دریایی است. او از طریق سفر خود به مردم الهام می بخشد تا فیزیک و سلامت روانی خود را برای زندگی بهتر بهبود بخشند.

رنج کشیدن

2. خدماتی را که ارائه می کنید به نمایش بگذارید

نمایش خدمات خود از طریق Reels برای مخاطبان شما آموزنده تر است. تأثیر زیادی بر آنها می گذارد و شانس مشتریان بالقوه جدید را افزایش می دهد. همچنین اعتبار شما را برای مخاطب افزایش می دهد که به ایجاد اعتماد کمک می کند.

Mainstreet Market Place در حال افزایش است. آنها یک پلت فرم فروش مجدد برای کفش های کتانی را فراهم می کنند. با ساخت Reels و به نمایش گذاشتن خدمات آنها، نام تجاری آنها اکنون بیش از هر زمان دیگری مشهور شده است و آنها مورد اعتمادترین و ترجیح داده شده ترین پلتفرم توسط مردم هستند.

خدماتی را که ارائه می کنید به نمایش بگذارید

3. آنها را طنز کنید

شوخ طبعی بهترین و شوخ ترین اهرم است. چه چیزی جذاب تر از اینکه آنها را با صدای بلند بخندانید؟

شوخ طبعی مخاطبان خود از طریق حلقه های خنده دار، دسترسی ارگانیک بیشتری را به خود جلب می کند زیرا آنها آن را بیشتر در سایر شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند. دیده شده است که قرقره های خنده دار تمایل دارند به سرعت ویروسی شوند.

خبی لم از طنز به بهترین شکل ممکن استفاده کرده است. او از طریق ویدیوهای خنده دار خود در فضای مجازی منتشر شد و به یک برند تبدیل شد. می‌توانید تعداد بازدید و نظر روی حلقه او را در زیر مشاهده کنید.

طنز آنها را

4. ایجاد روند برای جامعه

ایجاد ترندها یا دنبال کردن روندها همیشه ایده خوبی برای جلب مشارکت بیشتر است، و چه راهی بهتر از حلقه های اینستاگرام برای این کار؟

برای مثال Cadbury را در نظر بگیرید.

در سال 2021، آنها روندی را برای انداختن قلب های بنفش در بخش نظرات شروع کردند تا اینترنت را برای همه ایمن تر کنند. این روند فوراً به یک موفقیت تبدیل شد و مردم نیز شروع به مشارکت در آن کردند.

گرایش‌هایی را برای جامعه ایجاد کنید

5. به روز رسانی ها را از طریق حلقه ها به اشتراک بگذارید

قرقره ها می توانند راهی عالی و سرگرم کننده برای به اشتراک گذاشتن به روز رسانی ها در مورد محصولات یا پیشرفت های جدید، راه اندازی برند یا مشارکت جدید، جایزه و موارد دیگر باشند.

نایک در زمانی که متاورس راه اندازی شد، از آن بهتر استفاده کرد. به همکاری نایک و RTFKT برای ‘Cryptokicks IRL’ نگاهی بیندازید که آنها از طریق Reel اینستاگرام اعلام کردند.

به روز رسانی ها را از طریق قرقره ها به اشتراک بگذارید

6. به مخاطبان خود آموزش دهید

حلقه‌های اینستاگرام می‌تواند راهی عالی برای آموزش مخاطبان شما از طریق داستان‌گویی، پاسخ دادن به سؤالات آن‌ها یا اطلاع دادن پاسخ به موضوعات مختلف باشد. این رابطه شما با مخاطبان را بهبود می بخشد و باعث تعامل بیشتر می شود.

هم سازندگان و هم برندها می‌توانند از حلقه‌های اینستاگرام با پاسخ دادن به سؤالات برای آموزش مخاطبان در مورد حوزه تخصص یا خدمات خود استفاده کنند.

نویسنده سیما آناند بهترین نمونه آن است. او از طریق داستان‌گویی، پاسخ به سؤالات مخاطبان و شکستن افسانه‌های انگ جنسی، به مخاطبان خود درباره استقلال زنان، سلامت جنسی و اسطوره‌شناسی آموزش می‌دهد.

داستان متفاوت

افکار نهایی

اگر به دنبال پیشرفت در دنیای همیشه در حال تحول رسانه های اجتماعی هستید، مهم است که بدانید چگونه در اینستاگرام Reels بسازید. روی استوری‌برد ایده‌های محتوای خود برای Reels به خوبی کار کنید، زیرا محتوای خوب فکر شده و آماده همیشه نتایج درجه یک را ارائه می‌دهد.

حلقه‌ها بر روی ویدیوهای کوتاه و جذاب تمرکز می‌کنند و به تقویت دید برند و تقویت ارتباط شخصی‌تر با پایگاه مشتری کمک می‌کنند.

با استفاده از روش‌های مختلف برای استفاده از حلقه‌های اینستاگرام، برندها می‌توانند تجربه‌ای همهجانبه ایجاد کنند که در ایجاد تعامل و افزایش وفاداری در بین فالوورهایشان بسیار مؤثر بوده است.

نوشتهٔ پیشین
نحوه ایجاد گزارش تحلیلی اینستاگرام در سال 2023
نوشتهٔ بعدی
مالیات های بازاریابی وابسته: چه چیزی در سال 2023 تغییر می کند؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.