compassionate leadership

نزدیک شدن به رهبری با شفقت | جوانه اجتماعی

Rate this post

کسب و کارها و رهبران مسئولیت مراقبت از کارکنان خود را دارند. این نباید یک بیانیه بحث برانگیز باشد. بسیاری از کسب و کارها از کارکنان انتظار دارند که کسب و کار خود را غنی کنند، اما آنها معتقد نیستند که در ازای آن به کارمندان ثروتمند می شوند.

از منظر تجاری، این نوع درمان یک بلیط یک طرفه برای نرخ‌های نگهداری نامطلوب است. اما از منظر انسانی، به عنوان یک رهبر، باید بهترین ها را برای مردم خود بخواهید. اگر نقش رهبری به شما سپرده شده باشد، به افراد سپرده شده است – ارزشمندترین منبعی که یک کسب و کار دارد. وقتی به رهبری تبدیل شدم، باید این درس را به سرعت یاد می گرفتم و به اندازه کافی خوش شانس هستم که می توانم آن را به شما منتقل کنم.

رهبری با در نظر گرفتن دیگران

زمانی که من برای اولین بار مدیر مردم شدم، تصور می‌کردم به این دلیل است که عملکرد بالایی داشتم و شرکت نسخه‌های بیشتری از من می‌خواست. دیدگاه من درباره نقش جدیدم این بود که گزارش‌هایم را به صورت جراردهای کوچک درآورم، و مطمئن شوم که ارزش‌ها، اخلاق و اخلاق کاری من را به اشتراک می‌گذارند.

من نمی توانستم بیشتر از این اشتباه کنم. مهمترین چیزی که به عنوان یک رهبر می توانید بدانید این است که به شما مربوط نیست. شما ممکن است بالاترین عملکرد فردی بوده باشید که شرکت تا به حال دیده است، اما این دیگر اهمیتی ندارد. آنچه مهم است این است که به افراد خود ابزارهایی را بدهید که برای موفقیت نیاز دارند.

برای انجام این کار، باید نفس خود را در درب خانه بررسی کنید. وقتی مدیر شدم، باید به درون نگاه می‌کردم و می‌دانستم که چرا می‌خواهم یک مدیر باشم. و یک پاسخ درست وجود دارد. اگر می خواهید برای کسب افتخارات، افزایش دستمزد یا عنوان به سمت رهبری حرکت کنید، بهتر است زمان خود را صرف تبدیل شدن به بهترین مشارکت کننده فردی کنید. هیچ اشکالی در آن تصمیم یا آن ارزش ها وجود ندارد، اما آنها خود را به رهبری مؤثر نمی رسانند.

برای اینکه یک رهبر موثر باشید، محرک اصلی شما باید تمایل به ارتباط با تیمتان باشد. به محض اینکه کلاه رهبری خود را بپوشید، دیگر شخصیت اصلی نیستید. هر یک از اعضای تیم شما رهبر هستند و شما باید آماده باشید تا جایزه بهترین مدیر پشتیبانی را به خانه ببرید.

اصول رهبری با شفقت

در دورانی که به عنوان یک مدیر مردمی بودم، چند اصل اساسی را برای رهبری مردمی انتخاب کردم.

آگاه باشید

کسب و کارها و اقتصادها چرخه های فراز و نشیب را پشت سر می گذارند. مردم شما فرقی با هم ندارند. برخی موقعیت‌ها ممکن است شخصی باشند، مانند شرایط اضطراری خانوادگی. دیگران ممکن است بر کل تیم شما تأثیر بگذارند، مانند چرخه های خبری افسرده یا رویدادهای اقتصادی. برخی موقعیت ها قابل پیش بینی هستند، مانند رکود پس از تعطیلات. دلیل تغییرات در روحیه یا بهره وری هر چه باشد، باید از آنها آگاه باشید.

اگر متوجه شدید که یکی از اعضای تیم دوران سختی را سپری می‌کند، با او یک 1:1 برنامه‌ریزی کنید تا ببینید چه خبر است. اکنون زمان آن نیست که به آنها بگویید شکل بگیرند، بلکه فرصتی است تا آنها را بهتر بشناسید. ممکن است برخی از کارمندان با اشتراک گذاری راحت نباشند، و این اشکالی ندارد. اما به احتمال زیاد، تیم شما از توجه و تمایل شما برای گپ زدن با آنها قدردانی خواهد کرد.

شرایط را برای فرهنگ مثبت ایجاد کنید

بدترین کاری که می توانید به عنوان یک رهبر انجام دهید این است که یک فرهنگ را مجبور کنید. هیچ چیز بیشتر از فعالیت‌های پیوند اجباری روحیه کارکنان را خراب نمی‌کند – به‌ویژه اگر با وجود وقفه همچنان مسئول خروجی منظم خود باشند. وظیفه شما به عنوان یک رهبر ایجاد فرهنگ نیست، بلکه مدیریت آن است.

شما می خواهید به نقطه ای از مسئولیت پذیری رادیکال برسید، جایی که همه بدانند چه مسئولیتی دارند و برای رسیدن به آن تلاش کنند. اگر فرهنگ خود را خرد مدیریت کنید، هرگز به آن نخواهید رسید. کارمندان خود را تشویق کنید تا لذت کار را بیابند و اجازه دهید آن را از آنجا بگیرند. آنها می دانند که به چه چیزی نیاز دارند، و اگر خود را به عنوان فردی قابل دسترس معرفی کرده باشید، زمانی که به شما نیاز داشته باشند به سراغ شما خواهند آمد.

با مثال رهبری کنید

کارمندان جدید ممکن است برای انتقال به محیط کاری که بر اساس شفقت ساخته شده است، مشکل داشته باشند. آن‌ها ممکن است از استراحت‌هایی که برای شارژ مجدد نیاز دارند غافل شوند و حتی زمانی که یکی را انجام می‌دهند، به برق متصل بمانند. اگر آن‌ها از محل کار آمده‌اند که بدون هیچ‌گونه پیگیری از کارمندان مراقبت می‌کند، ممکن است اعتماد نداشته باشند که استراحت کردن یا درخواست کمک در واقع اشکالی ندارد – حتی اگر به آنها یادآوری کنید.

این زمانی است که شما باید الگو بگیرید. وقتی به تعطیلات می روم، واتس اپ را برای مواقع اضطراری در دسترس قرار می دهم، اما تمام. بدون ایمیل، بدون تماس، بدون پیام Slack. سعی می کنم بعد از ساعت کاری به کارمندانم پیام ندهم. ما یک تیم توزیع شده هستیم و من فقط زمانی وارد دفتر می شوم که بگویم این کار را خواهم کرد. اقدامات من به تیمم می‌داند که استراحت کردن اشکالی ندارد. اشکالی ندارد که انعطاف پذیر باشید. اگر من یک تعطیلات کاملاً بدون برق داشته باشم، اعضای تیم من این سیگنال را دریافت می کنند که آنها نیز تشویق می شوند.

همه مشاغل زمان خود را دارند

همه مشاغل یک شروع، میانه و پایان دارند. مهم است که به خود و تیم تان یادآوری کنید که پایان کار فرا خواهد رسید و شما این را مدیون خود هستید تا مطمئن شوید که در پایان از آنچه به دست آورده اید احساس خوبی دارید.

در ابتدای کار من، معنی دار به معنای تمجیدها بود. اما همانطور که به عنوان یک حرفه ای رشد کرده ام، متوجه شده ام که آنچه برای من مهم است تأثیرگذاری بر حرفه دیگران است. یکی از کارهای مورد علاقه من این است که به مشاغل و دستاوردهای افرادی که در اوایل کارم با آنها کار کردم نگاه کنم و بدانم که در کمک به آنها – حتی اگر کوچک باشد – کمک کرده ام تا به آنجا برسند. اما اگر با شفقت رهبری نکنید، نمی توانید آن رضایت را داشته باشید.

به عنوان یک رهبر، هدف من این است که تا حد امکان در مشاغل مختلف تأثیر بگذارم. امیدوارم رهبران بیشتری در این سفر به من بپیوندند.

به دنبال راه های بیشتری برای غنی سازی تیم خود هستید؟ این مقاله را در مورد کمک به تیم خود در یافتن لذت کار بررسی کنید.

نوشتهٔ پیشین
50 بهترین هشتگ کریسمس – و نحوه استفاده از آنها
نوشتهٔ بعدی
نحوه بلاک کردن شخصی در لینکدین در سال 2022

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.