Sprout PredictionsFor2023 Final

پیش بینی های تخصصی برای آینده رسانه های اجتماعی

Rate this post

“زندگی راهی پیدا می کند.”

این نقل قول که توسط دکتر ایان مالکوم در اقتباس سال 1993 استیون اسپیلبرگ از پارک ژوراسیک ارائه شد، اشاره به اراده دایناسور رشد یافته در آزمایشگاه برای زنده ماندن دارد. در حالی که زمینه فوق العاده خاص است، احساسات کلی اینطور نیست. با وجود موانع، زندگی – چه دایناسورها و چه مردم – همیشه راهی پیدا می کند.

و زندگی اگر اجتماعی نباشد چیست؟

در مورد آن فکر کنید: انسان ها ماشین تحریر، تلفن، وب و در نهایت رسانه های اجتماعی را برای برقراری ارتباط در مقیاس ایجاد کردند. ما موجودات اجتماعی هستیم و تغییر پلتفرم یا روندهای اجتماعی گذرا نمی تواند آن را تغییر دهد. تا زمانی که اینترنت وجود دارد، افرادی وجود خواهند داشت که برای جستجوی اتصال وارد سیستم می شوند.

بنابراین زمانی که آینده بازاریابی رسانه های اجتماعی آشفته است، به یاد داشته باشید که ابهام نیز می تواند یک فرصت باشد. میدونی داری چیکار میکنی اکنون زمان آن است که کنترل را به دست بگیرید و با اطمینان رهبری کنید.

برای کمک به شما در دوران پرتلاطم، از تیم خود و چند متخصص خارجی پرسیدیم که فکر می‌کنند برای آینده رسانه‌های اجتماعی چه چیزی در انتظار شماست. از این بینش ها برای اطلاع رسانی استراتژی 2023 خود استفاده کنید و در سال جدید کارهای بزرگی انجام خواهید داد.

1. درباره پیوستن به شبکه‌های جدید سؤالاتی دریافت خواهید کرد…

اگر شما یک بازاریاب رسانه های اجتماعی هستید که ایمیلی در اواخر شب درباره Mastodon دریافت کرده اید، تنها نیستید و ممکن است حق دریافت غرامت مالی را داشته باشید.

شوخی کردم به هر حال، چه کسی پس از طرح صدها سوال در مورد آنچه در چشم انداز رسانه های اجتماعی امروز می گذرد، نیازی به ساده لوحی ندارد؟

مایک بلایت، مدیر ارشد تحقیقات بازار در Sprout Social می‌گوید: «برندها در تلاش هستند تا بفهمند که آینده رسانه‌های اجتماعی در نتیجه تغییرات اخیر شبکه چگونه است. این پلتفرم‌های جدید شاهد رشد باورنکردنی هستند. گفته می شود، آنها در مراحل ابتدایی خود هستند.

در سال 2023، احتمالاً به همان تعداد سؤالات شبکه دریافت خواهید کرد، اما اجازه ندهید که شما را بترساند. به یاد داشته باشید، شما متخصص هستید. مدیران رسانه های اجتماعی اجتماعی زندگی می کنند و نفس می کشند. اگر آنها نمی توانند با ده ها بازیکن جدید بازی همراه شوند، وقت آن رسیده است که دکمه مکث را بزنید.

چگونه به این سؤالات در سال 2023 پاسخ دهیم

بیشتر این سؤالات ناشی از قطع ارتباط بین افرادی است که ابتدا اجتماعی فکر می کنند و افرادی که فکر نمی کنند. اگر با آنچه که برای ایجاد یک حساب رسانه اجتماعی انجام می شود آشنا نیستید، ممکن است فکر کنید تنها چیزی که لازم است یک ثبت نام سریع است. مدیران رسانه های اجتماعی می دانند که این دور از واقعیت است.

دفعه بعد که از شما در مورد یک شبکه جدید درخشان (یا در مورد Tumblr، یک شبکه احیا شده) پرسیده شد، با چند سوال از خودتان پاسخ دهید. این شبکه از چه اهدافی حمایت خواهد کرد؟ آیا منابع کافی برای این کار دارید؟ آیا مخاطبان شما در این پلتفرم هستند؟

اگر پاسخ روشنی وجود نداشته باشد، احتمالاً ارزش سرمایه گذاری را ندارد.

2. … اما اولویت اصلی شما بهینه سازی موارد موجود شما خواهد بود.

وقتی در رسانه های اجتماعی کار می کنید، هیچ روزی مثل قبل نیست. شبکه ها همیشه شما را در حدس زدن نگه می دارند.

در حالی که رسانه ها و رهبران فکری در مورد پلتفرم های نوظهور حدس و گمان می زنند، مدیران رسانه های اجتماعی باید مراقب بازیگران اصلی باشند.

توصیه بلایت؟ «ترمز را پمپ کنید. شما پلتفرم های قدیمی دارید که احتمالاً سطح بهینه سازی آنها را خراش نداده اید. زمان ارسال، انواع محتوا، و غیره را می‌توان برای یافتن ترکیبی عالی برای آنچه مشتریان از شما به‌عنوان یک برند می‌خواهند، دستکاری کرد.»

از این نظر، آینده رسانه های اجتماعی ممکن است شبیه گذشته به نظر برسد، اما در واقعیت، این یک بازی کاملاً جدید با توپ است. زمان آن فرا رسیده است که مشخص کنید مخاطبان شما زمان خود را کجا می‌گذرانند و آیا این موضوع با باورهای موجود مطابقت دارد یا خیر.

Uber Bautista، سردبیر رسانه های اجتماعی Morning Brew، چشمانش به چهره ای آشنا است. “من فکر می کنم لینکدین به طور کامل جنبه رسانه های اجتماعی پلتفرم خود را پذیرفته و به سه شبکه برتر تبدیل خواهد شد. ما قبلاً شاهد مهاجرت توییترهای حرفه ای و تبدیل شدن به LinkedInfluencers بوده ایم، و من فکر می کنم برندهایی که این کار را انجام نداده اند از این روش پیروی خواهند کرد.

چگونه استراتژی شبکه خود را در سال 2023 اصلاح کنید

داده های اجتماعی شما برای ارتقای رویکرد شبکه شما در سال آینده حیاتی خواهد بود.

نگاهی به روندهای بلند مدت عملکرد شبکه فردی بیندازید. اگر از Sprout استفاده می کنید، از آن استفاده کنید گزارش عملکرد نمایه متقابل کانال برای مقایسه روند رشد و مشارکت این گزارش به شما کمک می‌کند که هم عملکرد بالا و هم با عملکرد پایین را بررسی کنید.

اگر می‌خواهید تصویر وسیع‌تری از جایگاه برندتان در چشم‌انداز رقابتی داشته باشید، به گوش دادن اجتماعی روی بیاورید. آ موضوع گوش دادن به تحلیل رقابتی یک نمای کلی از افرادی که باید به آنها توجه کنید و منابع خود را در کجا سرمایه گذاری می کنند ارائه می دهد.

تصویری از موضوع گوش دادن به تحلیل رقابتی در Sprout Social.  این گزارش سهم رسانه‌های اجتماعی از گزارش صوتی را ارائه می‌کند که کل مشارکت‌ها، برداشت‌های احتمالی، میانگین نویسندگان منحصر به فرد و میانگین احساسات مثبت را اندازه‌گیری و مقایسه می‌کند.

Sprout را به صورت رایگان امتحان کنید

3. آینده رسانه های اجتماعی همه چیز در مورد “اصالت” خواهد بود.

در سال 2022، BeReal مشتریان را مجذوب خود کرد و بازاریابان را مبهوت کرد. اینکه آیا شبکه اینجا برای ماندن است یا نه، حدس هر کسی است، اما اصالت – یا جستجو برای آن، حداقل – راه به جایی نمی برد.

ساماتا مککوویتز، مدیر رسانه‌های اجتماعی در Flywire می‌گوید: «BeReal به دلیل «واقعی بودن» برنامه در Gen Z بسیار محبوب شد. جالب است که می‌بینیم رسانه‌هایی که قبل از عصر دیجیتال محبوب بودند – مانند عکاسی فیلم و صفحه‌های وینیل – امسال دوباره احیا می‌شوند.»

در سالی که “چمن لمسی” به عنوان پاسخی به آنلاین مزمن وارد فرهنگ لغت فرهنگی شد، منطقی است که برخی از مردم واقعاً از توصیه ها استفاده می کنند. همانطور که مصرف کنندگان تلاش می کنند پس از افزایش استفاده از اینترنت ناشی از بیماری همه گیر تعادل پیدا کنند، ترجیحات محتوا تغییر خواهد کرد.

ماکوویتز پیش‌بینی می‌کند: «من فکر می‌کنم در سال 2023 شاهد گسترش این موضوعات در رسانه‌های اجتماعی خواهیم بود. برای مثال، سازندگان TikTok که محتوای سبک زندگی طولانی‌مدت ایجاد می‌کنند، محبوب هستند زیرا زندگی روزمره خود را بدون «ویرایش» قسمت‌های بد به ما نشان می‌دهند. معتبرتر است.»

چگونه برندها می توانند در سال 2023 بر اصالت مسلط شوند؟

اولین چیز اول: چیزی که برای انسان معتبر است از یک برند معتبر به نظر نمی رسد. تاکتیک‌هایی مانند بازاریابی اجتماعی شوک شوک ممکن است برای تاثیرگذاری سریع کارساز باشد، اما اگر می‌خواهید تاثیری پایدار داشته باشید، باید متفاوت فکر کنید.

برایانا رابیولا، مدیر رسانه‌های اجتماعی در انجمن بیهوشی پرستاران آمریکا، قصد دارد با اتخاذ رویکرد اول مردم این مشکل را حل کند. «من فکر می‌کنم مخاطبان می‌خواهند پشت پرده نگاه کنند. آنها می خواهند نگاهی به افراد و فرآیندهای پشت یک برند بیاندازند.”

اولویت دادن به حمایت از کارمندان، مشارکت فعالانه و نورپردازی های تیم می تواند سس مخفی شما برای واقعی نگه داشتن آن در شبکه های اجتماعی در سال آینده و بعد از آن باشد.

4. تاکتیک های بازاریابی برند شما باید به درستی انجام شود

امسال، مصرف کنندگان در مورد ناامیدی خود از تغییرات شبکه با صدای بلند صحبت کردند. در ماه ژوئیه، حتی برخی از سلبریتی‌ها هم زنگ زدند.

این احساسات متأسفانه منجر به انتظارات بالاتر برای محتوا از برندها می شود. به هر حال، این محتوا است که باعث می‌شود افراد روزانه به این برنامه‌ها برگردند. اگر طنین انداز نشد، پس چه فایده ای دارد؟

تیفانی ماس، مدیر رسانه‌های اجتماعی در Air Liquide می‌گوید: «در آستانه آنچه که مردم مایل به پذیرش هستند – از محتوایی که می‌بینند تا تبلیغاتی که به آنها ارائه می‌شود- قبل از اینکه از یک پلتفرم اجتماعی بپرند، جزر و مد تغییر می‌کند. “من فکر می کنم ما اهمیت بیشتری در شخصی سازی و محتوای هدفمندی که علایق کاربر را برآورده می کند، خواهیم دید. این تنها راه برای حفظ نرخ تبدیل و متمایز شدن در دریای آژانس و محتوای مبتنی بر سازندگان است.

چگونه داستانی را تعریف کنیم که در سال 2023 طنین انداز شود

طبق تحقیقات جدید GWI، مصرف‌کنندگان بیشتر از شبکه اجتماعی برای یافتن ایده‌ها یا الهام‌های جدید و کمتر برای تحقیق در مورد محصولات یا برندها استفاده می‌کنند. این بدان معناست که اگر پست‌های شما مستقیماً برای فروش قرار می‌گیرد، می‌توانید فالوورهای احتمالی را خاموش کنید.

در عوض، با نشان دادن اینکه چگونه برند شما زندگی روزمره آنها را تکمیل یا بهبود می بخشد، به این علایق جدید کمک کنید. Graza، یک برند روغن زیتون DTC، در این کار استاد است.

اگر در #FoodTok هستید، احتمالاً این غذای اصلی شلوغ جدید را دیده اید. استراتژی بازاریابی تأثیرگذار آنها به آنها کمک کرد تا ظرف یک هفته پس از عرضه محصول در ژانویه 2022، محصول را به فروش برسانند. با تکیه بر سازندگان بزرگ و کوچک برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در جعبه گشایی و پخت و پز با روغن بسته بندی زیبا، آنها توانستند مشتریان بالقوه را بدون بسته بندی جذب کنند. همیشه فروش سختی داشته است به بیان ساده، آنها یک جو ایجاد کردند.

می‌توانید آنچه را که در اینجا مؤثر است، تقلید کنید، خواه با سازندگان مشارکت داشته باشید یا محتوای داخلی ایجاد کنید. فقط محصول یا خدمات خود را در عمل نشان دهید و به مصرف کنندگان اجازه دهید از آنجا دو و دو را با هم قرار دهند.

5. به دست های بیشتری نیاز دارید

در سال 2022، ویدئوهای کوتاه، تصاویر و ویدئوهای زنده سه جایگاه برتر را در رتبه بندی جذاب ترین انواع محتوای اجتماعی درون فید کسب کردند. اکنون، مدیریت یک حساب تجاری بیش از هر زمان دیگری به منابع خلاقانه نیاز دارد. جای تعجب نیست که امروزه پهنای باند و زمان چالش شماره یک برای بازاریابان رسانه های اجتماعی است.

نموداری که بزرگترین چالش های تیم های رسانه های اجتماعی را نشان می دهد.  در سال 2022، پهنای باند و استعداد به چالش های اصلی تبدیل شدند.

مهارت هایی که برای موفقیت در امور اجتماعی لازم است در حال تغییر است. Gabby Grahek، رئیس رسانه های اجتماعی در Prime Therapeutics، معتقد است که این تغییرات شیوه های استخدام را متزلزل خواهد کرد. “من فکر می کنم ما شاهد خواهیم بود که شرکت ها تاکید بیشتری بر استخدام “سازندگان” دارند. منظور من افرادی است که مهارت های حرفه ای در ایده پردازی و اجرای محتوا دارند.”

بیایید واضح بگوییم: این افراد، که اغلب به عنوان تولیدکنندگان محتوای رسانه‌های اجتماعی استخدام می‌شوند، جایگزین نیستند، بلکه افزوده‌های بسیار مورد نیاز هستند.

گراهک می‌گوید: «رفتن به آژانس‌های داخلی راه دیگری برای بیان آن خواهد بود. به جای استخدام برای هزینه ساعات کاری، دسترسی به استودیوها و تجهیزات، سرمایه‌گذاری در آن دارایی‌ها از طریق استخدام متفکرانه و تغییر دیدگاه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک مرکز هزینه ضروری به یک پول‌ساز خوب برای کسب‌وکار.»

چگونه تیم خود را در سال 2023 جمع کنید

همانطور که اکنون می‌دانید، آینده رسانه‌های اجتماعی به نفع ارتباط از طریق محتوای صیقل‌نشده و تعاملات انسانی بیشتر خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که تیم شما برای این تغییرات با گسترش ایده خود در مورد اینکه چه کسی ممکن است به طور سنتی در نقش مرتبط با رسانه های اجتماعی کار کند، آماده است.

بلایت می‌گوید: «تیم‌های در حال رشد درها را برای انواع افراد با استعدادی که می‌توانند به تیم اجتماعی شما بپیوندند باز می‌کند. «هنرمندان، تولیدکنندگان و اعضای تیم اجتماعی «بعید» می‌توانند در روز اول با مهارت‌های مورد نیازی که برای موفقیت در شبکه اجتماعی نیاز دارید، ظاهر شوند.»

و البته، هر گونه احساس درونی را با داده ها پشتیبان کنید. رشد شما در پلتفرم های اولویت دار چگونه است؟ آیا میانگین زمان پاسخگویی رسانه های اجتماعی شما برای صنعت شما قابل قبول است؟ فرصت‌های بهبود نیز می‌تواند به یک مورد تجاری برای گسترش تیم شما تبدیل شود.

آینده بازاریابی رسانه های اجتماعی را با داده ها شکل دهید

صرف نظر از آنچه در سال 2023 برای بازاریابان رسانه های اجتماعی در نظر گرفته است، یک چیز مسلم است: زمان آن رسیده که به قدرت خود قدم بگذارید و از لحظه استفاده کنید. از این پیش‌بینی‌ها به‌عنوان آغازگر فکری برای استراتژی خود استفاده کنید و اجازه دهید داده‌های عملکردتان بقیه را مطلع کند.

اگر به ابزاری نیاز دارید که به شما در ایجاد معنای بیشتر در مورد معیارها کمک کند، به Sprout مراجعه کنید. ابزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی ما، حدس و گمان را از استراتژی اجتماعی شما حذف می کند تا بتوانید روی تصویر بزرگتر تمرکز کنید.

برای یک دوره آزمایشی رایگان ثبت نام کنید

نوشتهٔ پیشین
نحوه ایجاد یک لیست پخش YouTube: راهنمای گام به گام
نوشتهٔ بعدی
راهنمای سریع پست های تاریک فیس بوک در سال 2023

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.