5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام به دلیل تمرکز بر تصاویر، خود را از دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی متمایز می کند. روزهایی که فقط به تغییر اندازه عکس پروفایل اینستاگرام خود اهمیت می دادید یا عکس های مربعی اینستاگرام خود را پست می کردید به دلیل ارتقاء اخیر به پایان رسیده است. امروزه کاربران اینستاگرام می توانند چندین تصویر را در یک پست، حلقه یا استوری آپلود کنند. با کمک این ویژگی می توانید مخاطبان خود را گسترش دهید، پیام خود را به اشتراک بگذارید و کسب و کار و محتوای خود را تبلیغ کنید. بنابراین، چگونه یک پست چرخ فلکی در اینستاگرام ایجاد کنیم تا روایت خود را با جهان به اشتراک بگذاریم؟ آیا ارسال چندباره در اینستاگرام به ما و کسب و کارمان کمک می کند؟

در این مقاله پست چرخ فلک اینستاگرام را تعریف می کنیم تا به شما در پرس و جو کمک کند. علاوه بر این، ما شما را از طریق نحوه ساخت اسلاید در پست‌ها و حلقه‌های اینستاگرام و در حین تشریح فرآیندهای ایجاد پست چرخ فلک راهنمایی می‌کنیم. ما همچنین به شما توصیه می کنیم که چه زمانی پست های چرخ فلک اینستاگرام خود را پست کنید، در حالی که نشان می دهیم چگونه بیش از یک عکس در اینستاگرام پست کنید.

معرفی چرخ فلک اینستاگرام: پست چرخ فلک اینستاگرام چیست؟

قبل از بررسی نحوه عملکرد یک پست چرخ فلک اینستاگرام، باید آن را درک کنید. یک پست چرخ فلک اینستاگرام، که گاهی اوقات به عنوان چند تصویر یا پست نمایش اسلاید اینستاگرام از آن یاد می شود، از حداکثر 10 تصویر یا ویدیو تشکیل شده است.

امروزه بیشتر کاربران اینستاگرام به پست های چرخ و فلک بیشتر از سایر پست های اینستاگرام توجه می کنند. ممکن است با استفاده از تصاویر چرخ و فلک، پست های ارزشمند و جذابی ایجاد کنید و خوانندگان را تشویق کنید تا با مطالب شما درگیر شوند. جای تعجب نیست که پست های چرخ و فلک 1.4 برابر بیشتر دسترسی و 3.1 برابر بیشتر تعامل ایجاد می کنند.

با توجه به اینکه تصاویر چرخ و فلک نرخ تعامل بالاتری در اینستاگرام دارند، جای تعجب نیست که اکثر برندها و اینفلوئنسرها بیشتر از نمایش اسلاید استفاده می کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که قبل از ایجاد پست اینستاگرام، باید چند فاکتور را در مورد طراحی و زمینه پست های چرخ فلک در نظر بگیرید.

الزامات ساخت پست چرخ فلک

اگر از الزامات ساخت پست چرخ فلک مطمئن نیستید، چک لیست زیر را بررسی کنید:

 1. یک پست چرخ فلک دارای حداقل 2 تصویر و حداکثر 10 تصویر است.
 2. فرمت تصویر پست های چرخ فلک باید JPG یا PNG باشد تا کیفیت حفظ شود.
 3. اگر در حال پست کردن یک ویدیوی چرخ فلک هستید، مطمئن شوید که طول ویدیو بیشتر از یک دقیقه نباشد.
 4. اجزایی را در پست های چرخ فلک خود بگنجانید، مانند کپشن های مرتبط، هشتگ ها و توضیحات جالب.

زمان ایجاد پست چرخ فلک اینستاگرام

قبل از بررسی نحوه آپلود بیش از یک عکس در اینستاگرام، باید از زمان ایجاد یک چرخ فلک اینستاگرام آگاه باشید. ممکن است از خود بپرسید که چه شرایطی برای پست های چرخ و فلک ایجاب می کند.

اگر یک پست در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، ممکن است پست تجاری یا فردی شما به افراد بیشتری برسد و نتیجه مثبت تری داشته باشد. پست های چرخ فلک تعامل را افزایش می دهند، اما ممکن است بهترین گزینه شما نباشند. اگر می‌خواهید مطمئن باشید که پست چرخ فلک همان چیزی است که نیاز دارید، تصمیم بگیرید که از کدام یک از موارد زیر در محتوای خود استفاده می‌کنید:

 1. محتوای آموزشی
 2. آموزش یا مراحل برای رسیدن به یک هدف
 3. محصول یک ویژگی محصول جدید را آشکار می کند یا به روز می کند
 4. به روز رسانی در مورد نام تجاری
 5. داستان سرایی برند از طریق تصاویر متعدد
 6. نگاهی به پشت صحنه
 7. قبل و بعد از تحولات
 8. داده ها و اینفوگرافیک ها
 9. خلاصه یک رویداد
 10. افرادی که پشت داستان یا برند کار می کنند
 11. نظرات مشتریان یا مشتریان شما

شما آن را در حال حاضر! اکنون متوجه شده اید که چه زمانی از یک پست چرخ فلک استفاده کنید و چه زمانی نمایش اسلاید اینستاگرام مناسب تر است. حال بیایید نحوه ایجاد پست چرخ فلک اینستاگرام را بررسی کنیم.

چگونه یک پست چرخ فلک در اینستاگرام ایجاد کنیم

چه نماینده برند، چه اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی یا مربی باشید، از ارسال محتوای چرخ فلک اینستاگرام سود خواهید برد. شما باید یاد بگیرید که چگونه یک پست چرخ و فلک را در پست ها یا حلقه های اینستاگرام ارسال کنید، به خصوص اگر تنها هدف شما افزایش تعامل و دستیابی به مخاطبان بیشتر باشد.

اکنون وقت آن است که مراحل ارسال پست چرخ فلک اینستاگرام را بررسی کنید و متوجه شدید که پست چرخ و فلک چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کنید. بیایید ابتدا درباره نحوه ارسال بیش از یک عکس در پست های اینستاگرام بحث کنیم.

نحوه ساخت اسلاید در پست اینستاگرام

اگر قصد دارید یک پست چرخ فلکی از تصاویر یا ویدیوهای خود ایجاد کنید، ممکن است در مورد نحوه آپلود بیش از یک عکس در اینستاگرام نامشخص باشید. با دنبال کردن دستورالعمل‌های زیر می‌توانید نحوه ارسال پست‌های چرخ فلک را بیاموزید:

نحوه ارسال چرخ فلک اینستاگرام
 1. برنامه اینستاگرام خود را باز کنید و روی نماد “+” در نوار ناوبری خود کلیک کنید.
 2. تمام تصاویر یا ویدیوهای مربوطه را از گالری تلفن خود انتخاب کنید (می توانید حداکثر 10 تصویر را انتخاب کنید).
 3. تصاویری را که انتخاب کرده اید به ترتیب مناسب با بررسی شماره آنها بررسی کنید.
 4. روی دکمه “next” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
 5. تصاویر خود را ویرایش کنید و فیلترهای اینستاگرام را به صورت جداگانه روی تصاویر خود اعمال کنید.
 6. پس از اتمام ویرایش، روی دکمه «بعدی» ضربه بزنید.
 7. زیرنویس های لازم را اضافه کنید، متن خود را بنویسید و هشتگ های مربوطه را اضافه کنید.
 8. بر روی دکمه “اشتراک گذاری” کلیک کنید.

شما آماده اید! اکنون می دانید که چگونه یک پست چرخ فلک اینستاگرام ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که دستورالعمل های قبلی برای پست های اینستاگرام با عکس و فیلم اعمال می شود. اگر می خواهید چرخ فلک اینستاگرام را در استوری ها به اشتراک بگذارید، ممکن است لازم باشد مسیر دیگری را انتخاب کنید. برای یادگیری نحوه استفاده از ویژگی چرخ فلک اینستاگرام در استوری ها، بخش های زیر را مطالعه کنید.

نحوه ساخت اسلاید در استوری اینستاگرام

اگر می‌خواهید افراد به لینکی که در استوری اینستاگرام خود ارائه کرده‌اید یا به پروفایل اینستاگرام شما مراجعه کنند، استوری‌های اینستاگرام ممکن است مفید باشد. اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه چندین عکس به استوری اینستاگرام اضافه کنید، به سادگی مراحل زیر را بررسی کنید.

چگونه یک پست چرخ فلک برای استوری های اینستاگرام بسازیم
 1. برنامه اینستاگرام را باز کنید و روی نماد پروفایل خود در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.
 2. حداکثر 10 عکس را به ترتیب از گالری تلفن خود انتخاب کنید.
 3. فیلترها، متن یا استیکرها و GIF را به صورت جداگانه به تصاویر خود اضافه کنید.
 4. بر روی دکمه “بعدی” کلیک کنید.
 5. “داستان” خود را انتخاب کنید و روی دکمه “اشتراک گذاری” کلیک کنید.

به یاد داشته باشید که افراد قبل از رفتن به نمایه بعدی فقط چند ثانیه در استوری می مانند، بنابراین باید آنها را درگیر کنید و آنها را متقاعد کنید که نمایه شما را بررسی کنند. برای انجام این کار علاوه بر این باید یک عکس پروفایل اینستاگرام خوب داشته باشید. افرادی که تمایل دارند کار شما را با عکس نمایه شما شناسایی کنند، اندازه تصویر پروفایل اینستاگرام 180 در 180 پیکسل با نسبت ابعاد 1:1، لوگوی برند شما یا چهره شما از نزدیک و در مرکز را هدف قرار می دهند.

نتیجه

در خاتمه، این مقاله الزامات اشتراک گذاری چند پست را مورد بررسی قرار داد و توضیح داد که چرخ فلک اینستاگرام به چه معناست. علاوه بر این، به شما توصیه کردیم که پست‌ها، حلقه‌ها و استوری‌های چرخ فلک اینستاگرام را ارسال کنید تا شاید یاد بگیرید که چگونه بیش از یک عکس در اینستاگرام پست کنید.

تصاویر چرخ فلک بسیار محبوب و موثر هستند. بنابراین مطمئناً برندها و افراد در آینده از آنها سود خواهند برد. بنابراین، ما صمیمانه امیدواریم که این مقاله به روشن کردن اهمیت و کاربرد پست‌های چرخ فلک اینستاگرام کمک کرده باشد.