How to Harness the Instagram Reels Algorithm to Go Viral

چگونه از الگوریتم حلقه های اینستاگرام برای ویروسی شدن استفاده کنیم

Rate this post

حلقه های اینستاگرام یک فرصت فوق العاده برای سازندگان است. این یکی از داغ ترین ویژگی های این پلتفرم و راهی برای افزایش رشد اینستاگرام شما است.

Reels یک رقیب مستقیم برای TikTok است و همان نوع محتوا را هدف قرار می دهد – ویدیوی کوتاه. آمارهای اخیر نشان می دهد که در حالی که اینفلوئنسرهای نوظهور TikTok حدود 18 درصد بیشتر از اینفلوئنسرها در سایر پلتفرم ها تعامل کسب کردند، Reels از نظر نرخ تعامل 22 درصد از سایر محتوای اینستاگرام پیشی گرفت.

برخی از سازندگان با روی آوردن به استراتژی فقط حلقه‌ها، مخاطبان خود را در شش ماه 60 هزار افزایش دادند.

چرا این کار اینقدر خوب است؟

به این دلیل است قرقره ها 22 درصد بیشتر از پست های معمولی تعامل دارند.

اما برای موفقیت با Reels، باید بر الگوریتم Reels اینستاگرام پیروز شوید. این الگوریتم است که تصمیم می‌گیرد کدام محتوا در پلتفرم ویروسی شود.

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد الگوریتم حلقه های اینستاگرام بدانید آورده شده است.

الگوریتم حلقه های اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام Reels را در آگوست 2020 راه‌اندازی کرد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا محتوای ویدیویی کوتاه مدت ارسال کنند.

هدف اصلی Reels تقابل با TikTok و تسلط آن به ویژه در بین Gen Z بود.

هنگامی که Reel خود را منتشر کردید، مستقیماً به فیدهای دنبال کنندگان فعلی شما منتقل می شود. اما فراتر از آن، این الگوریتم حلقه‌های اینستاگرام است که تصمیم می‌گیرد به کجا برود.

دو مکان اصلی وجود دارد که کاربران اینستاگرام می توانند Reels توسط سازندگان جدید را کشف کنند. هر دوی آنها توسط الگوریتم حلقه های اینستاگرام هدایت می شوند.

اولین مورد است برگه قرقره ها، برداشت اینستاگرام از صفحه “برای شما” TikTok.

دوم این است برگه کاوش، که در کنار استوری ها و پست های معمولی به کاربران کمک می کند.

الگوریتم حلقه های اینستاگرام

الگوریتم حلقه های اینستاگرام تعیین می کند که آیا محتوای شما در این فضاها نمایش داده می شود یا خیر. اگر بله، پس مخاطبان کاملاً جدید می توانند موارد شما را کشف کنند.

هنگامی که یک Reel جدید را آپلود می کنید، این الگوریتم آن را با در نظر گرفتن عوامل زیادی تجزیه و تحلیل می کند.

محتوای شما را دسته بندی می کند و ارزیابی می کند که آیا برای بینندگانی که هنوز شما را دنبال نکرده اند جذاب خواهد بود یا خیر. زیرا در نهایت، هدف اینستاگرام ایجاد تعامل کلی است. وظیفه الگوریتم این است که حلقه شما را بررسی کند تا مطمئن شود که می تواند به این هدف کمک کند.

چرا قرقره ها باید بخشی از استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما باشند؟

دو سال پس از راه اندازی، Reels همچنان یکی از محبوب ترین ویژگی های اینستاگرام است.

این پلتفرم همچنان به طور فعال Reels را برای رقابت با TikTok و سایر رقبا، مانند شورت یوتیوب. این بدان معناست که این فرصت بزرگی برای سازندگان است تا دسترسی خود را افزایش دهند.

در واقع، یک تجزیه و تحلیل اخیر نشان داد که نرخ دسترسی برای Reels بسیار بالاتر از سایر انواع محتوای اینستاگرام است. جالب اینکه، این اثر برای حساب‌های کوچک‌تر و هنوز در حال رشد قوی‌تر است.

مثلا، حلقه های ارسال شده توسط حساب های با کمتر از 5000 فالوور دارای میانگین نرخ دسترسی 39.5٪ هستند.. تمام شد 10 برابر بیشتر از 3.5٪ برای چرخ فلک ها و 2.4٪ برای پست های تصویری معمولی. اگر حساب شما بین 5000 تا 10000 فالوور داشته باشد، این اعداد به ترتیب 30.0٪، 3.8٪ و 2.5٪ هستند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط متا در آوریل 2022، به طور کلی، Reels بیش از 20٪ از زمانی را که کاربران در اینستاگرام صرف می کنند، تشکیل می دهند.

کاربر معمولی اینستاگرام روزانه تعداد انگشت شماری حلقه را تماشا می کند – و الگوریتم حلقه های اینستاگرام تصمیم می گیرد که کدام یک.

الگوریتم حلقه های اینستاگرام چگونه کار می کند؟

چندین لایه برای الگوریتم حلقه های اینستاگرام وجود دارد. وظیفه اصلی آن تعیین میزان مرتبط بودن محتوای شما با مخاطبان هدف مختلف است.

برای انجام این کار، باید بداند کلیپ شما درباره چیست و چه کسی می تواند به آن علاقه مند باشد. بنابراین، آن:

  • برچسب هایی را که استفاده کرده اید تجزیه و تحلیل می کند.
  • فریم های کلیپ و تراک صوتی شما را تجزیه و تحلیل می کند.
  • زمانی را که حلقه شما پست می شود در نظر می گیرد.
  • تعاملات گذشته بین مخاطب و خالق را در نظر می گیرد.

اولین، این به الگوریتم کمک می کند تا محتوای شما را طبقه بندی کند تا ببیند به چه جایگاهی تعلق دارد.

دلیل دیگری برای این تحلیل وجود دارد.

الگوریتم هم هست بررسی اینکه آیا محتوای شما واقعاً اصلی است یا خیر و برای Reels اقتباس شده است. اگر دوباره از TikTok یا YouTube Shorts پست شده باشد، ابعاد اشتباه یا تصاویر با وضوح پایین داشته باشد، یا حتی دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام را نقض کند، دیگر از کار افتاده‌اید.

دلیل اینکه چرا الگوریتم Reels چه زمانی را در نظر می گیرد حلقه ای که پست شده است این است که اینستاگرام از محتوای اخیر حمایت می کند. قرقره ای که چند هفته یا چند ماه از عمرش می گذرد احتمالاً ویروسی نمی شود.

به همین دلیل است که سازندگان باید بهترین زمان را برای انتشار قرقره‌های خود مشخص کنند – تا مطمئن شوند مخاطبان آن‌ها آنلاین هستند و آماده دوست داشتن آن هستند.

تعامل فاکتور بزرگ بعدی در الگوریتم حلقه های اینستاگرام است.

این توصیه بر اساس بازخورد مثبت اجرا می شود: قرقره هایی که قبلاً سهم عادلانه ای از لایک ها و نظرات را دریافت کرده اند، شانس بیشتری برای تقویت توسط الگوریتم دارند. بنابراین اگر از قبل مخاطبی درگیر دارید، شانس شما برای برنده شدن در Reels بیشتر است.

به علاوه، این الگوریتم به احتمال زیاد Reels شما را به کاربرانی که در گذشته با محتوای شما تعامل داشته اند توصیه می کند.

با این حال، ترکیبی از عواملی که الگوریتم برای تصمیم‌گیری اینکه کدام قرقره‌ها را فشار دهد، به‌قدری پیچیده است که حتی سازندگان جدید شانس موفقیت مناسبی داشته باشند.

به شرطی که از چند قانون اساسی پیروی کنید.

بیایید نگاهی بیندازیم.

نحوه بهره مندی از الگوریتم حلقه های اینستاگرام

آیا می خواهید بر الگوریتم حلقه های اینستاگرام پیروز شوید؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که…

1. مطمئن شوید که محتوای شما سرگرم کننده و جذاب است

بینندگان خود را بخندانید. چند هک مفید را به آنها آموزش دهید. الهام بخش آنها! اولین شرط موفقیت در Reels این است که اصالت داشته باشید، خودتان باشید، همه اینها در حالی که نیازهای مخاطبان خود را در نظر داشته باشید.

لوئیس ویتون

به عنوان مثال، لویی ویتون از قدرت جادویی تخیل دوران کودکی در آخرین حلقه خود با تم کریسمس استفاده می کند که بیش از 2.8 میلیون بازدید و بیش از 62 هزار لایک ایجاد کرد.

2. بازی بر اساس قوانین اینستاگرام

اطمینان حاصل کنید که برای هر محتوایی که ایجاد می کنید به قوانین پایبند هستید.

همانطور که پلتفرم در دستورالعمل های توصیه خود بیان می کند: ما تلاش می‌کنیم از توصیه‌هایی که ممکن است بی‌کیفیت، اعتراض‌آمیز یا حساس باشند، اجتناب کنیم، و همچنین از توصیه‌هایی که ممکن است برای بینندگان جوان‌تر نامناسب باشد، اجتناب می‌کنیم.»

جدای از آسیب رساندن به شانس ویروسی شدن Reel شما، پست کردن محتوایی که این دستورالعمل ها را نقض می کند می تواند بر درک عمومی از برند شما تأثیر منفی بگذارد.

3. محتوای خود را مدنی نگه دارید

اطمینان حاصل کنید که قرقره‌های شما غیرعادی و عاری از اطلاعات نادرست، خشونت و سایر مطالب بالقوه توهین‌آمیز هستند.

اطلاعات نادرست

اسکرین شات بالا نشان می دهد که چگونه اینستاگرام با قرار دادن یک اخطار بزرگ در سراسر پست به کاربران در مورد اطلاعات نادرست هشدار می دهد.

هشدار غول پیکر در سراسر

همانطور که این اسکرین شات های The Verge نشان می دهد، محتوایی که دستورالعمل های انجمن را نقض می کند نه تنها توسط الگوریتم Reels نادیده گرفته می شود، بلکه ممکن است حذف شود. علاوه بر این، شما همچنین خطر حذف حساب خود را دارید.

4. به قرقره های خود Visual Panache بدهید

شما می توانید این کار را با استفاده از طیف وسیعی از ویژگی های اینستاگرام انجام دهید.

بیت های صوتی پرطرفدار را مرور کنید. فیلترها را اضافه کنید. با ویژگی های دوربین آزمایش کنید. می توانید آهسته شروع کنید و به تدریج راه خود را از طریق طیف وسیعی از ویژگی های Reels آزمایش کنید.

تام وبستر

این حلقه توسط تام وبستر از زوایای مختلف – زمینی و هوایی، عکس‌های متوالی سریعی را مهار می‌کند، عکس‌ها و عکس‌های اکشن را ایجاد می‌کند، همه با فیلترهای مناسب، زمان‌بندی شده برای پیروی از ضربان یک کلیپ صوتی پرطرفدار.

5. Deep-Dive Into Tags

وقتی از کلیپ خود راضی هستید، ارتباط Reel خود را برجسته کنید و به الگوریتم کمک کنید تا آن را دسته بندی کند.

شما می توانید تا 30 تگ اضافه کنید، اما معمولاً سه تا پنج برچسب با دقت انتخاب شده این کار را انجام می دهند.

مهارهای کانگورو

این قرقره یک کانگورو گاومیش تگ‌های متعددی را مهار می‌کند که به دوستداران حیوانات، معتادان به قرقره‌ها و خبره‌های ویدیوهای خنده‌دار پیام می‌دهد که این محتوا برای آنهاست.

6. حلقه های خود را دنبال کنید

ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند.

به Instagram Insights بروید و مدتی را روی تجزیه و تحلیل کلیپ های خود صرف کنید. این به شما کمک می کند تا مشخص کنید چه نوع محتوایی با مخاطبان شما طنین انداز می شود، کدام برچسب ها بیشترین دسترسی را به شما می دهند و بهترین زمان برای انتشار قرقره ها چه زمانی است.

از ابزارهای پیشرفته برای پیروزی بر الگوریتم قرقره ها استفاده کنید

همچنین باید ابزارهای رسانه های اجتماعی پیشرفته تری را در نظر بگیرید تا محتوای اینستاگرام خود را به سطح بالاتری ببرید و به نقطه شیرین الگوریتم Reels ضربه بزنید.

Instagram Insights پایه خوبی است برای درک بهتر عملکرد محتوای خود اما برای موفقیت واقعی، باید سطح خود را بالا ببرید.

ابزارهای پیچیده تر به شما این امکان را می دهند که بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را، مشابه اتوماسیون ایمیل، خودکار کنید و محتوای خود را برای مخاطبان شخصی سازی کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید تحلیل‌های عمیق‌تری از دسترسی حلقه‌های خود و ترجیحات مخاطبان خود دریافت کنید. عملکرد تگ را تجزیه و تحلیل کنید، بینش مخاطبان را به دست آورید و بزرگترین طرفداران خود را شناسایی کنید.

به عنوان مثال، با SocialPilot، می توانید به راحتی متوجه شوید که حداکثر تعداد بینندگان شما چه زمانی آنلاین هستند و زمان بندی کنید که قرقره های خود را دقیقاً در آن زمان منتشر کنند.

نتیجه

حلقه های اینستاگرام تنها ویژگی با سریع ترین رشد در این پلتفرم است. این یک راه فوق‌العاده برای سازندگان است تا دامنه خود را گسترش دهند و مخاطبان خود را افزایش دهند.

درک و پذیرایی از الگوریتم Reels اینستاگرام بخش مهمی از آن است. دانستن اینکه چه چیزی باعث می‌شود الگوریتم محتوای اصلی و با وضوح بالا متناسب با Reels را توصیه کند، برچسب‌های مناسب را مشخص کند و بهترین زمان را برای پست کردن پیدا کند، ضروری است.

با داشتن این دانش و ابزارهای مناسب، می توانید در Reels غیرقابل توقف باشید. از قدرت الگوریتم Reels استفاده کنید، ویروسی شوید و دامنه دسترسی خود را گسترش دهید. زمان رشد است!

نوشتهٔ پیشین
7 نمونه از مسئولیت اجتماعی شرکت
نوشتهٔ بعدی
نحوه ارسال ویدیوهای افقی در اینستاگرام

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.