Holiday marketing

چگونه از بازاریابی تعطیلات در شبکه اجتماعی بیشترین استفاده را ببریم

Rate this post

زمان مناسب برای چیدمان دکوراسیون تعطیلات چه زمانی است؟ در ماه دسامبر؟ بعد از شکرگزاری؟ قبل از هالووین؟

در حالی که بحث دکوراسیون عالی به صورت آنلاین ادامه دارد، شکی نیست که بازاریابی تعطیلات زودتر از همیشه آغاز می شود. حدود 63 درصد از بازاریاب‌هایی که ما نظرسنجی کردیم، نشان دادند که محتوای تعطیلات برندشان در دو سال گذشته زودتر در تقویم تغییر کرده است.

در این مقاله، ما بررسی می‌کنیم که چگونه برند شما می‌تواند به بازاریابی تعطیلات در رسانه‌های اجتماعی متمایل شود تا از فصل طولانی جشن – از اوایل کمپین‌های جمعه سیاه تا آغاز سال جدید، بهترین استفاده را ببرد.

این فصل کمپین های بازاریابی تعطیلات است

از دلپذیری پاییز تا جادوی سرزمین عجایب زمستانی، کمپین های بازاریابی فصلی به پیوند عاطفی قوی ما نسبت به سنت های تعطیلات پایان سال نیاز دارند. مردم با نوستالژی خاطرات شاد تعطیلات گذشته، در اوایل سال‌های 2020 و 2021 روحیه‌شان را پیدا کردند، روندی که انتظار داریم ادامه پیدا کند.

به طور سنتی، مصرف کنندگان این زمان خاص از سال را با اهدای هدایایی برای عزیزان (و خودشان) جشن می گیرند. امسال هم تفاوتی نخواهد داشت. کارشناسان پیش بینی می کنند که کل فروش خرده فروشی در سال 2022 به بالاترین حد خود برسد.

برای استفاده حداکثری از شلوغی فصل تعطیلات، برندها باید در یک بازار رقابتی با یک استراتژی قدرتمند همه‌کانالی برجسته باشند. اولین قدم این است که بدانید مخاطبان شما کجا، چگونه و چه زمانی خرید می کنند.

امسال خریدهای تعطیلات زودتر از شبکه اجتماعی آغاز خواهد شد

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از مصرف‌کنندگان امسال برای انجام خریدهای تعطیلات خود به راحتی و آسایش کانال‌های آنلاین باز خواهند گشت. با انتظار افزایش 25 درصدی تجارت اجتماعی، رسانه های اجتماعی بهترین مکان برای زنده کردن استراتژی های بازاریابی تعطیلات شما هستند. از بازاریاب هایی که از ما پرسیدیم، 90 درصد کمپین های تعطیلات رسانه های اجتماعی را در سال 2022 اجرا خواهند کرد.

هیاهوی خرید در تعطیلات در حال حاضر در شبکه های اجتماعی شتاب بیشتری می گیرد. طبق ابزار Advanced Listening Sprout، بازاریابان تعطیلات کمپین های اجتماعی خود را در اوایل سال 2022 آغاز کرده اند. از 20 سپتامبر تا 28 اکتبر 2022، 77000 توییت در مورد معاملات تعطیلات، خرید تعطیلات و فصل تعطیلات وجود داشته است.

برای ایجاد و اجرای یک استراتژی اجتماعی فصلی برجسته، این نکات بازاریابی تعطیلات را دنبال کنید.

پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای بازاریابی تعطیلات عالی هستند

هنگام انتخاب پلتفرم‌هایی که برای کمپین‌های بازاریابی تعطیلات خود استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که در نظر داشته باشید که مخاطبان شما وقت خود را در چه قسمت‌هایی از شبکه اجتماعی صرف می‌کنند. ارسال پست در کانال هایی که اغلب استفاده می کنند بهترین راه برای اطمینان از دیدن تبلیغات تعطیلات شما است.

برخی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی بازاریابی تعطیلات اینستاگرام، پینترست، توییتر و تیک تاک هستند. بیایید به مزایای هر یک و اینکه چگونه می‌توانید محتوای خود را طوری تنظیم کنید که در هر پلتفرم عملکرد خوبی داشته باشد، بپردازیم.

راهنمای بازاریابی اینستاگرام در این فصل تعطیلات

تجسم داده ها با گام هایی برای مهار بازاریابی موفق اینستاگرام در این فصل تعطیلات

اینستاگرام به دلیل ماهیت بصری آن به عنوان یک پلتفرم محبوب برای بازاریابی تعطیلات شناخته می شود. برای تبلیغ پیشنهادات تعطیلات خود، تصاویر و حلقه های محصولات خود را در برنامه به اشتراک بگذارید. بهترین معاملات، تبلیغات و رویدادهای خود را با نشان دادن آنها در پیوند بیو و پست های قابل خرید خود ارتقا دهید. با ایجاد راهنماهای هدیه تعطیلات، الهام خرید برای دنبال کنندگان خود فراهم کنید.

با ارسال مجدد محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) افرادی که از محصولات شما استفاده می کنند (و دوست دارند) قدمی فراتر بردارید. همچنین می‌توانید برای یافتن محتوای مرتبط با موضوع تعطیلات که جامعه شما را خوشحال می‌کند، به UGC ضربه بزنید. نکته حرفه ای: حتی اگر تمرکز روی برند شما نباشد، UGC یکی از بهترین راه ها برای افزایش آگاهی شما است.

فراموش نکنید که کانون توجه سازمان‌های غیرانتفاعی را که برند شما با آنها در این فصل تعطیلات همکاری می‌کند، بتابانید. عکس‌ها/فیلم‌های داوطلبانه تیم خود و اینفوگرافیک‌ها را درباره تأثیر سازمان به اشتراک بگذارید.

استراتژی های بازاریابی تعطیلات در پینترست

تجسم داده ها با گام هایی برای مهار بازاریابی Pinterest در این فصل تعطیلات

وقتی به الهام تعطیلات فکر می کنید، به Pinterest فکر می کنید. پینترست شادی تعطیلات را به وجود می آورد و مقصد همه چیزهایی است که در جشن DIY انجام می دهند.

تصویری از جستجوی Pinterest برای فصل تعطیلات.

در طول فصل تعطیلات، Pinners به ​​دنبال دستور العمل های رایج، ایده های لباس تعطیلات، الهام بخش دکوراسیون و موارد دیگر خواهد بود. از محصولات برند خود برای ایجاد عکس های بصری جذاب و ویدیوهای کوتاه با در نظر گرفتن این موضوعات استفاده کنید. دستورالعمل هایی را در مورد نحوه ساخت یا پوشیدن آن در خانه (از جمله پیوندهایی به وب سایت خود) درج کنید. می توانید پست های خود را به عنوان پیشنهاد هدیه برای مخاطبان هدف خود نیز قرار دهید (مثال: بهترین دوست خود برای کریسمس چه چیزی بخرید).

با پین های محصول قابل خرید آن را به سطح بعدی ببرید. این پست‌ها رفتن از جستجوی الهام‌بخش به خرید چیزی را آسان می‌کنند—همه در برنامه.

از ویژگی های خرید جدید توییتر در طول تعطیلات نهایت استفاده را ببرید

تجسم داده ای که مراحلی را که می توانید برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی تعطیلات موفق در توییتر بردارید را نشان می دهد

توییتر اولین جایی است که کاربران رسانه های اجتماعی برای دریافت آخرین اخبار از جمله معاملات تعطیلات در زمان واقعی به آن مراجعه می کنند. کدهای تخفیف و تبلیغات را تا زمانی که فعال هستند به اشتراک بگذارید تا به دنبال کنندگان خود انگیزه دهید تا اقدام کنند. اگرچه توییتر یک برنامه متنی است، تصاویر، گیف ها و ویدیوهای کوتاه مرتبط با محصولات شرکت شما به برجسته شدن برند شما کمک می کند.

با ویژگی‌های جدید خرید اجتماعی توییتر، انتظار داریم این پلتفرم به عنوان مقصدی برای تجارت در این فصل تعطیلات رشد کند. از فروشگاه های توییتر برای برجسته کردن 50 محصول از فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید. با استفاده از ابزار Shop Spotlight، پنج مورد از آن محصولات را در نمایه خود به نمایش بگذارید.

یک اسکرین شات از صفحه توییتر گی پراید، جایی که آنها محصولات برتر خود را با استفاده از ابزار Shop Feature نشان می دهند.

برای ایجاد هیجان در جامعه خود، میزبان یک رویداد خرید زنده باشید. اگر محصولات جدیدی را در این فصل تعطیلات عرضه می‌کنید، از توییت‌های ارسال محصول برای افزایش تبلیغات و تشویق مخاطبان خود برای ثبت نام برای به‌روزرسانی‌ها استفاده کنید.

روند تعطیلات را در TikTok به حداکثر برسانید

تجسم داده ای که مراحلی را که می توانید برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی تعطیلات موفق در TikTok بردارید را نشان می دهد

Gen Z از TikTok به عنوان موتور جستجوی ترجیحی خود استفاده می کند. برای دستیابی به آنها در سال جاری، در نظر بگیرید که چگونه بازاریابی تعطیلات شما می تواند هدف جستجوی آنها را برآورده کند. به آنها در مورد مشکلاتی که محصولات شما می توانند به آنها کمک کنند آموزش دهید (مثال: چگونه درخت کریسمس خود را مانند یک حرفه ای تزئین کنید). توجه: فصل تعطیلات زمان خوبی برای همکاری با سازندگان TikTok است که در حال ایجاد این محتوا هستند.

حتی اگر مخاطبان شما Gen Z را شامل نشود، همچنان می‌توانید از این برنامه برای تلاش‌های بازاریابی تعطیلات خود استفاده کنید. با استفاده از صداهای پرطرفدار و همه‌چیز در زیبایی‌شناسی تعطیلات، به مخاطبان گسترده‌ای برسید.

برای به حداکثر رساندن پتانسیل درآمد خود در برنامه، محصولاتی را از وب سایت خود به فروشگاه TikTok خود اضافه کنید. با ایجاد یک فروشگاه TikTok، می‌توانید محصولات را از طریق ویدیوهای درون فید، زندگی‌ها و برگه‌های نمایشگاه محصولات به نمایش بگذارید.

تصویری از فروشگاه تیک تاک کایلی لوازم آرایشی و بهداشتی

ایده هایی برای تقویت بازاریابی تعطیلات شما (و نمونه های برند)

از بازاریابی تعطیلات در شبکه های اجتماعی با محتوایی که با مخاطبان شما طنین انداز می شود و ماهیت برند شما را منتقل می کند، بهترین استفاده را ببرید.

از این کمپین های بازاریابی تعطیلات رسانه های اجتماعی به عنوان منبع الهام استفاده کنید.

شادی تعطیلات را پخش کنید

در رویداد رایگان سالانه اتاق بازرگانی Uptown، Winter Walk on Wilson، کسب‌وکارها در محله شمالی شیکاگو خوراکی‌های شیرین، نوشیدنی‌های گرم و نمونه‌های منو را برای به اشتراک گذاشتن با جامعه آماده می‌کنند. موسیقی تعطیلات پخش می شود و Panda Claus Uptown برای عملیات عکس در دسترس است. اتاق بازرگانی، حامیان مالی و مشاغل شرکت کننده این رویداد را در شبکه های اجتماعی تبلیغ می کنند و نقشه ها و عکس های سال های گذشته را به اشتراک می گذارند.

تصویری از کپشن اینستاگرام Uptown Chi درباره پیاده روی زمستانی آنها در Wilson

چه یک کسب و کار کوچک یا جهانی باشید، به یاد داشته باشید که شادی سالم تعطیلات جوامع را متحد می کند. از شبکه اجتماعی برای تبلیغ رویدادهای حضوری و مجازی خود استفاده کنید. در محتوای خود، به سنت ها و آداب تعطیلات مورد علاقه مخاطبان خود متمایل شوید.

محتوای خود را به داستان های خیلی دور قبل گره بزنید

سال گذشته، AirBnB یک تجربه تعطیلات ویژه را با سازندگان فرنچایز Home Alone میزبانی کرد. مردم می‌توانستند یک شب اقامت در خانه‌ای که برای فیلمبرداری فیلم اصلی استفاده می‌کردند رزرو کنند – که با بازآفرینی صحنه‌های نمادین کامل می‌شد. AirBnB عکس های صحنه ای از اتاق های مختلف خانه را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. بخش نظرات با هیجان روشن شد.

اسکرین شات کپشن اینستاگرام AirBnB درباره تجربه تعطیلات تنها در خانه

با گنجاندن داستان های تعطیلات کلاسیک – از سرود کریسمس تا داستان کریسمس – در بازاریابی تعطیلات خود، قدرت نوستالژی را فعال می کنید. با روش های سرگرم کننده برای بافندگی داستان ها در نسخه های اجتماعی و تصاویر خود آزمایش کنید.

رویاهای آلو قند را در سرشان به رقص درآور

در فصل تعطیلات گذشته، Cinnabon دهان همه کاربران توییتر را آب کرد. به عنوان بخشی از تبلیغات تعطیلات خود در برنامه، آنها رول های دارچینی معروف خود را به عنوان MVP در وعده های غذایی تعطیلات، شب های فیلم و مهمانی های شما تصور کردند. تصاویر و ویدیوهای کوتاه آنها هم انحطاط محصولاتشان و هم شادی دنج تعطیلات را به تصویر می کشد.

در کمپین خود، با ایجاد صحنه ای پر از نشانه های تعطیلات، از Cinnabon سرنخ بگیرید. به مردم تجربیاتی را که می توانند به خاطر محصولات شما داشته باشند نشان دهید.

روح فصل را جشن بگیرید

دختر آمریکایی به تمام تعطیلاتی که کودکان عاشق برندشان در طول فصل جشن جشن می گیرند، ادای احترام می کند. در این پست، آنها برای پیروان خود کوانزای شادی را آرزو کردند و اهمیت فرهنگی این تعطیلات را توضیح دادند.

اسکرین شات پست جشن دختر آمریکایی کوانزا

با به اشتراک گذاشتن تبریک تعطیلات برای همه تعطیلات مهم – از جمله کوانزا، کریسمس و هانوکا – در پایان سال، کل جامعه خود را شامل کنید. اگر پستی می‌نویسید، خود را در مورد تعطیلات آموزش دهید تا مطمئن شوید محتوای شما محترمانه است. در حالی که معاملات تعطیلات و تبلیغات جایگاه خود را دارند، ایجاد یک ارتباط واقعی با جامعه شما باعث ایجاد ارتباطات پایدار می شود.

برای مراقبت از مشتری holly jolly آماده باشید

هنگامی که استارباکس جام تعطیلات 2022 خود را اعلام کرد، بلافاصله مملو از نظرات در سراسر سیستم عامل ها شد. تیم رسانه های اجتماعی آنها شروع به پاسخ دادن به سؤالات متداول و تعامل با طرفداران طراحی جدید کردند.

تصویری از تیم رسانه اجتماعی استارباکس که به درخواست مشتری در نظرات ویدیویی TikTok پاسخ می‌دهد.

پروژه‌های تیم علم داده Sprout نشان می‌دهد که خرده‌فروشان می‌توانند به طور متوسط ​​18 درصد پیام‌های اجتماعی بیشتری در ماه در این فصل تعطیلات در مقایسه با ماه‌های غیرتعطیلات سال 2022 انتظار داشته باشند. با شروع کمپین‌های تعطیلات زودتر از همیشه، باید هرچه زودتر برای افزایش خدمات مشتریان تعطیلات آماده شوید. تا حد ممکن. برای پاسخ دادن به سؤالات رایج، تعامل با مخاطبان و کنار گذاشتن مسائل پیچیده تر، برنامه ای داشته باشید.

از این نکات بازاریابی تعطیلات برای یک فصل تعطیلات شاد و روشن استفاده کنید

افراد بیشتری به تجارت الکترونیک و خرید اجتماعی روی می آورند و شگفت انگیزترین زمان سال طولانی تر می شود. این به معنای فشار بیشتر بر تیم های اجتماعی برای طراحی کمپین های جلب توجه و پاسخگویی به هجوم سوالات مراقبت از مشتری است.

همانطور که برای فصل آماده می شوید، استراتژی بازاریابی تعطیلات خود را با انتخاب پلتفرم های مناسب برای دستیابی به مخاطبان خود و تولید بهترین محتوای در کلاس خود بهینه کنید.

آیا می خواهید در مورد اینکه چگونه برند شما می تواند بازی اجتماعی “A” شما را در این فصل تعطیلات به ارمغان بیاورد بیشتر بدانید؟ راهنمای کامل ما برای بازاریابی رسانه های اجتماعی را بخوانید.

نوشتهٔ پیشین
چگونه سرمایه گذاری روی سازندگان موفقیت برند را در توییتر باز می کند
نوشتهٔ بعدی
نحوه برنامه ریزی و انتشار حلقه های اینستاگرام با NapoleonCat

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست