How To Use Hashtags Effectively In Social Media Marketing

چگونه از هشتگ ها به طور موثر در بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنیم؟

Rate this post

به این وبلاگ گوش کنید

آنها نه تنها در فضای دیجیتال نفوذ می کنند، بلکه بر نحوه صحبت کردن ما نیز تأثیر گذاشته اند. این کلمات کوچک فروتن نقش مهمی در جامعه دیجیتال مدرن ما دارند.

اما آیا تا به حال به سادگی از خود پرسیده اید که “چرا در پایان هر پست رسانه های اجتماعی از هشتگ استفاده کنید؟”

هر بازاریاب به ارزش خود می‌داند که هشتگ‌ها چقدر می‌توانند برای استراتژی بازاریابی دیجیتالی آنها مهم باشند. اگر ارزش این افزودنی‌های کوچک را فراموش کرده‌اید، در اینجا به چگونگی نقش مهم هشتگ‌ها در رسانه‌های اجتماعی اشاره می‌کنیم.

 • هشتگ ها یک راه عالی برای برچسب زدن و یافتن محتوای رسانه های اجتماعی خاص هستند.
 • هشتگ ها همه محتوای شما را به راحتی قابل کشف می کنند.
 • هشتگ‌ها به کاربران شبکه‌های اجتماعی اجازه می‌دهند محتوای مرتبط با موضوعات یا علایق مشترک را پیدا کنند و با آن درگیر شوند.
 • هشتگ ها همچنین محتوا را به سمت دسترسی افراد بیشتری سوق می دهد و توسط کاربران در سراسر جهان کشف می شود.

از آنجایی که هشتگ ها دسترسی و تعامل محتوا را افزایش می دهند، راه بسیار خوبی برای افزایش ترافیک در توییتر، اینستاگرام و سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی هستند. برای تجلیل از اهمیت این کلمات کوچک فروتنانه، ما راهنمایی را گردآوری کرده‌ایم که به شما در ایجاد حضور موفق در رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند.

این دستورالعمل‌های ساده برای استفاده از هشتگ به شما کمک می‌کند اطمینان حاصل کنید که از هشتگ‌ها به بهترین شکل استفاده می‌کنید و بیشترین نتیجه را از تلاش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود دریافت می‌کنید.

اما، قبل از اینکه به آن بپردازیم، چیز هیجان انگیزی داریم که استفاده از هشتگ ها را آسان تر و موثرتر می کند.

کیت تقویم هشتگ پرطرفدار رایگان ما مقصدی تک نقطه ای برای تقویم هشتگ 2023 شما است. این شامل راهنمای نهایی برای هشتگ های بازاریابی رسانه های اجتماعی، یک تقویم 2023 با تعطیلات، هشتگ ها و ایده های محتوا و قالب های طراحی برای کل سال است. هرگز تعطیلات هیجان انگیز آینده یا تعطیلات ملی را از دست ندهید.

در بازگشت به موضوع اصلی، در اینجا نحوه استفاده از هشتگ برای پست های رسانه های اجتماعی خود آورده شده است.

1. آن را ساده و مرتبط نگه دارید

هنگام انتخاب هشتگ برای تقویم تعطیلات 2023 خود، ضروری است مطمئن شوید که چیزی را انتخاب می کنید که مردم به دنبال آن هستند و به راحتی می توانند آن را به خاطر بسپارند.

هشتگ های زیادی در دنیای رسانه های اجتماعی پراکنده شده اند. احتمالاً استفاده از هشتگ طولانی و سخت برای املا یا تلفظ، نتیجه خوبی برای شما نخواهد داشت. با این حال، یک هشتگ نامشخص، هرگز استفاده نشده یا عمومی نیز به نتایج مورد نظر شما نخواهد رسید.

هشتگ شما باید کوتاه، دقیق و املای ساده باشد. این باید به مخاطب شما ایده روشنی در مورد موضوع گفتگو بدهد.

نکته کلیدی یافتن موضوعات مرتبط با مخاطبان شماست. شما باید هشتگ هایی را پیدا کنید که در حال حاضر مورد بحث قرار گرفته اند و مربوط به محتوا و شرکت شما هستند. هشتگ‌های رسانه‌های اجتماعی به دسته‌بندی محتوای شما کمک می‌کنند، به مردم اجازه می‌دهند روندی را دنبال کنند و حتی به شما کمک می‌کنند تا با یک انجمن ارتباط برقرار کنید.

این ناز رو ببین می گذارد پست در روز مادر آنها از یک هشتگ مربوطه استفاده کرده اند تا یک فریاد شایسته به مادران بدهند.

هشتگ ترند، هشتگی است که بسیار محبوب شده است. حتماً شنیده اید که مردم در مورد آنچه “در حال حاضر پرطرفدار است” صحبت می کنند.

گاهی اوقات، به هشتگ هایی اشاره می کند که در حال حاضر محبوب هستند یا در یک زمان خاص بیشترین صحبت را در مورد آنها وجود دارد. اغلب، هشتگ های محبوب بر روی موضوعات اصلی اخبار جهان متمرکز می شوند. هنگامی که روندی را مشاهده می کنید که به تجارت شما مربوط می شود، با استفاده از آن برچسب با آن درگیر شوید.

استفاده از یک هشتگ پرطرفدار در به روز رسانی محتوای خود می تواند پیام شما را به مخاطبان بسیار بیشتری برساند. افراد بیشتری می‌توانند به‌روزرسانی‌های شما را ببینند تا فقط طرفداران و دنبال‌کنندگان شما.

همچنین، یک هشتگ پرطرفدار یک راه عالی برای افزایش دیده شدن یک برند است. قبل از اینکه از یک هشتگ در پست رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید، مطمئن شوید که به مکالمه فعلی شما ارزش اضافه می کند. اگر پست شما ارزش افزوده ای نداشته باشد، احتمالا نادیده گرفته می شود و در اقیانوسی از پست ها گم می شود.

اگر یک پست واقعاً آموزنده داشته باشید، افراد بیشتری آن را مجدداً به اشتراک خواهند گذاشت و آگاهی کلی از برند شما را افزایش می دهند. از بهترین ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی برای خودکارسازی پست های خود با هشتگ در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. به تقویم روز ملی یا هر تقویم تعطیلات 2023 مراجعه کنید تا کمپین های برندسازی را برای جذب بیشتر برنامه ریزی کنید. پس از همه، ثبات کلید است!

گیلدفورد گروو

در اینجا آمده است که چگونه چندین کسب و کار از یک هشتگ یکسان، #Burgerday، برای نمایش پیشنهادات خود استفاده می کنند.

چگونه از هشتگ های پرطرفدار استفاده کنیم؟

 1. اولین نفری باشید که از برچسب های پرطرفدار استفاده می کند تا در معرض دید بیشتر محتوا و برند خود قرار گیرد.
 2. هشتگ های پرطرفدار توییتر و اینستاگرام را پیدا کنید.
 3. از سایت های تجزیه و تحلیل و مانیتورینگ هشتگ مانند Hashtags.org، Trendsmap، Hashtagify و غیره استفاده کنید.
 4. از هشتگ های پرطرفدار برای ارتباط و ایجاد روابط با بازار هدف خود استفاده کنید.

3. در استفاده از هشتگ ها زیاده روی نکنید

هشتگ ها بخش مهمی از استراتژی رسانه های اجتماعی هستند. آن‌ها به برند شما در معرض دید بیشتری قرار می‌دهند تا بتوانید اطلاعات محصول خود را به مخاطبان زیادی منتقل کنید. علاوه بر این، وقتی چندین بار از آن در کانال های مختلف استفاده می کنید، مردم به راحتی هشتگ شما را به خاطر می آورند.

با این حال، هر پلتفرم رسانه اجتماعی فراوانی هشتگ های مناسب خود را دارد و عبور از آن ممکن است منجر به تعامل کمتر شود. در واقع با استفاده از بیش از 10 هشتگ می تواند تعامل را تا 68.2٪ کاهش دهد.، همانطور که از مطالعه Social Baker استنباط می شود.

 • توییتر: به دلیل محدودیت‌های تعداد کاراکتر، از استفاده از بیش از ۲ هشتگ در هر توییت برای بهترین تعامل خودداری کنید.
 • فیس بوک: از 2 هشتگ در فیسبوک استفاده کنید. یک هشتگ محبوب و یک هشتگ سفارشی برای برند شما.
 • اینستاگرام: این اجازه می دهد تا 30; با این حال، برای تعامل بهتر، آن را بیش از 9 در هر پست نگه دارید.
 • لینکدین: هیچ محدودیتی برای استفاده از هشتگ وجود ندارد. اما توصیه شده است که آن را به حداکثر 5 محدود کنید. در غیر این صورت، الگوریتم لینکدین می تواند پست های شما را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کند.
 • پینترست: از 2 هشتگ در Pinterest برای کمک به پینرها برای یافتن محتوای مرتبط استفاده کنید.
 • TikTok: از 4 تا 5 هشتگ در TikTok استفاده کنید تا دسترسی خود را در پلتفرم افزایش دهید.

پلت فرم رسانه های اجتماعی مربوطه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هشتگ شما به دلیل اشتباهی استفاده نشده است. همچنین اطمینان حاصل کنید که هشتگی را انتخاب نکنید که بتوان آن را منفی تفسیر کرد یا برند دیگری از هشتگ به طور خاص برای تبلیغ خود استفاده نمی کند.

هنگامی که از هشتگ ها به درستی استفاده می کنید، آنها به ایجاد مکالمه آنلاین، افزایش آگاهی از برند و در نهایت منجر به افزایش فروش می شوند. بنابراین هنگام کشف بهترین هشتگ ها، مخاطبان خود را در نظر داشته باشید.

ببینید آیا افراد دیگر از آن استفاده می کنند و چه می گویند. بگویید که می‌خواهید توییت شما برجسته باشد، پس توییت کردن روی یک هشتگ منفی ممکن است بهترین راه برای انجام آن نباشد. پس بهتر است تحقیق کنید و خود را از هر گونه تقلبی بی سابقه نجات دهید.

پژوهش

شما همچنین می توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل توییتر برای تعیین اینکه کدام هشتگ برای شما بهترین کار را دارد و کدام یک نه استفاده کنید.

5. خاص و منحصر به فرد باشید

به عنوان یک بازاریاب، شما می خواهید با استفاده از هشتگ به جامعه خود برسید، به خصوص در هنگام رویدادهای خاص و چت های توییتر.

با این حال، اگر می‌خواهید دیگران در گفتگو شرکت کنند، شما باید با استفاده از هشتگ های منحصر به فرد مخاطب را جذب کنید. شما نمی توانید از هشتگ های عمومی مانند #بازاریابی یا #سئو استفاده کنید و از مردم انتظار داشته باشید که پست شما را بازتوییت کنند.

امروزه، مردم هشتگ های منحصر به فرد، پرطرفدار و مارک دار را با نکات بازاریابی رسانه های اجتماعی بهتر ترکیب می کنند تا تعامل بیشتری در به روز رسانی های اجتماعی خود داشته باشند.

مارک-هشتگ

در این مثال، شکلات کیت کت از برچسب نمادین خود #HaveABreak برای شروع یک گفتگوی جذاب استفاده کرده است.

بی شک، هشتگ ها ابزار قدرتمندی برای بازاریابی برند در شبکه های اجتماعی هستند. برای به دست آوردن نتایج عالی، باید از هشتگی استفاده کنید که با دقت انتخاب شده و از نظر تاکتیکی استفاده شود.

اگرچه استفاده از هشتگ ها بسته به کانال متفاوت است، اما می توانید با پیروی از بهترین روش ها عملکرد آنها را افزایش دهید. به عنوان یک بازاریاب، شما همچنین باید از ویژگی های همیشه در حال تحول رسانه های اجتماعی و ترجیحات کاربران در حال تغییر دائمی به روز باشید. هر سال جدید نوآوری ها و ویژگی های جدیدی را به ارمغان می آورد. سعی کنید فعال باشید و خود را به خوبی آگاه کنید.

6. ایجاد تعامل با برند

هشتگ ها توانایی فوق العاده ای دارند که برند شما را با بسیاری از موضوعات معروف و فوق العاده قابل مشاهده مرتبط می کند.

استفاده از هشتگ های مناسب بینندگان جدید را به رسانه های اجتماعی شما سوق می دهد و به شما امکان می دهد با آنها درگیر شوید. هنگامی که از هشتگ ها با دقت استفاده می کنید، به شما کمک می کند تا دسترسی خود را به کاربران هدف گسترش دهید و روابط با مشتری را بهبود بخشید. هر چه فالوورهای شما با برند شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند، احتمال بیشتری برای تعامل با شما در رسانه های اجتماعی دارند.

شما نمی خواهید آنها را نادیده بگیرید، اما استفاده از هشتگ ها در حین مکالمه با فالوورهای خود غیرضروری است. همچنین لازم نیست در هر پستی از هشتگ استفاده کنید.

با این حال، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که هنگام پاسخ دادن به کسی نباید از هشتگ استفاده کنید. خواه یک توییت مجدد باشد یا یک پاسخ، از استفاده از این کاراکترها در مواقعی که لازم نیست خودداری کنید. آن را در گفتگو با مشتری خود وارد نکنید.

افزودن کلمات کلیدی در هشتگ ها برای افزایش حضور آنلاین شما کافی نیست. باید اطمینان حاصل کنید که هشتگ های شما محاوره ای و منحصر به فرد هستند. این استفاده موثر از هشتگ ها نقش اساسی در استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی موثر برای برند شما دارند.

همچنین، رشد مشارکت مستلزم ثبات است. با استفاده از هشتگ های پرطرفدار مردم را جذب کردید. اکنون، شما این رابطه را با پست های مرتبط تر در زمان های مناسب تر پیش می برید.

اما برای یک بازاریاب پرمشغله، ارسال مداوم در رسانه های اجتماعی می تواند بدون پشتیبانی از ابزار برنامه ریزی رسانه های اجتماعی مانند SocialPilot، بسیار دشوار باشد.

SocialPilot شما را قادر می سازد کل برنامه تقویم رسانه های اجتماعی خود را در نمای تقویمی آن تجسم کنید و به شما امکان می دهد بدون زحمت پست ها را برای هر هشتگ پرطرفدار از قبل برنامه ریزی کنید. استفاده از SocialPilot زمان زیادی را برای برنامه ریزی سایر فعالیت های بازاریابی در اختیار شما قرار می دهد.

خودتان آن را تجربه کنید! دوره آزمایشی رایگان خود را امروز شروع کنید.

نوشتهٔ پیشین
9 نمونه جالب از نظرسنجی توییتر برای افزایش تعامل
نوشتهٔ بعدی
با همکاری رسانه های اجتماعی تأثیر اجتماعی را تقویت کنید

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.