Instagram Reels vs. TikTok

چگونه انتخاب درستی داشته باشیم

Rate this post

چه یک بازاریاب، تولید کننده محتوا یا تأثیرگذار باشید، باید در مورد اهمیت محتوای ویدیویی بدانید.

ویدئوهای پویا و جذاب با بازه توجه هشت ثانیه ای به کاربران شبکه های اجتماعی اجازه می دهد تا توجه مخاطبان خود را جلب کنند و به سازندگان اجازه می دهد با طرفداران ارتباط برقرار کنند، خدمات یا محصولات خود را تبلیغ کنند و به اهداف دیگری دست یابند.

طبق گزارش Hubspot’s Marketing Industry Trend، حلقه‌های اینستاگرام در مقابل TikTok، که دائماً در برابر یکدیگر قرار می‌گیرند، سریع‌ترین رشد را دارند و ویدیوهای کوتاه دارای بهترین بازگشت سرمایه در مقایسه با سایر فرمت‌های رسانه هستند.

به علاوه، 85 درصد از مردم ادعا می‌کنند که Reels اینستاگرام و TikTok جذاب‌ترین فرمت‌ها هستند و 51 درصد از بازاریابان قصد دارند زمان و تلاش بیشتری را برای ویدیوهای کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاری کنند.

با این حال، ایجاد ویدیوهای شگفت‌انگیز برای هر پلتفرم ویدیویی کوتاه کار سختی است، مگر اینکه یک برند بزرگ با تیمی قوی از سازندگان ویدیوی داخلی باشید. هنگام انتخاب بهترین پلتفرم رسانه اجتماعی برای استراتژی بازاریابی ویدیویی کوتاه خود، به احتمال زیاد در مورد بحث حلقه های اینستاگرام و تیک تاک نیز شنیده اید.

امروز، با درک شباهت ها و تفاوت های هر یک از آنها و نحوه انتخاب درست برای شما، نگاهی عمیق تر به آنها می اندازیم.

بیایید در آن شیرجه بزنیم!

چرا بازاریاب‌ها و سازندگان قرقره‌های اینستاگرام در مقابل Tiktok بحث می‌کنند؟

محتوای ویدیویی در بین کاربران اینترنت ویروسی است، بنابراین شرکت‌ها با هر اندازه و جایگاهی سعی می‌کنند ویدیوهایی ایجاد کنند که پیام برندشان را ارائه کند، مشتریان بالقوه را آموزش دهد و بینندگان را متقاعد به خرید کند.

هنگام انتخاب بهترین پلتفرم ویدیوی کوتاه، اینستاگرام و Tiktok همچنان محبوب‌ترین شبکه‌های رسانه اجتماعی با بیشترین پایگاه کاربر هستند.

برندهای بزرگ با تیم های بازاریابی رسانه های اجتماعی قوی، مانند نایک، از هر دو شبکه برای برقراری ارتباط با جوامع خود استفاده می کنند. علاوه بر این، نایک یکی از محبوب ترین حساب های تجاری در اینستاگرام است که 234 میلیون دنبال کننده دارد.

اما این برند پوشاک ورزشی نمی‌خواهد خود را به یک پلتفرم ویدیویی کوتاه محدود کند، بنابراین نایک حساب خود را در TikTok نیز دارد.

حساب نایک

ابزارهای متنوع بازاریابی ویدیویی به بازاریابان کمک می کند تا به راحتی ویدیو ایجاد کنند، اما هنوز برای اکثر برندها حضور در اینستاگرام و TikTok سخت است. به همین دلیل است که بحث Reels اینستاگرام در مقابل TikTok ظاهر می شود.

برای پیدا کردن بهترین پلتفرم برای ویدیوهای کوتاه، مهم است که بدانید چه چیزی اینستاگرام و TikTok را شبیه و متفاوت می کند.

قرقره های اینستاگرام در مقابل Tiktok چه شباهت ها و تفاوت هایی دارند؟

در سال 2018، زمانی که سرویس ویدئویی کامل TikTok در سراسر جهان در دسترس قرار گرفت، هیچ کس نمی توانست افزایش محبوبیت آن را پیش بینی کند. این پلتفرم در زمان بی سابقه ای با غول های رسانه های اجتماعی آشنا شده است.

تقاضا برای ویدیوهای کوتاه افزایش یافته است، بنابراین جای تعجب نیست که اینستاگرام به سرعت ویدیوهای کوتاه ویژگی اصلی TikTok را با مجموعه‌ای از ابزارهای خلاقانه مانند موسیقی، افکت‌ها و استیکرها کپی کرده است.

در ابتدا، Reels اینستاگرام و TikTok اشتراکات زیادی دارند. وقتی صحبت از ویدیوهای کوتاه می شود، هر دو پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهند ویدیوهای عمودی ایجاد کنند، آنها را روی موسیقی تنظیم کنند، محتوای دیگران را برای تعامل با دیگران در پلتفرم‌ها مرور کنند یا حتی ترافیک وب‌سایت را افزایش دهند.

با این حال، چندین تفاوت قابل توجه بین Reels اینستاگرام و TikTok وجود دارد.

برای درک بهتر Reels اینستاگرام در مقابل TikTok، به اینفوگرافیک مفید نگاهی بیندازید:

قرقره های اینستاگرام در مقابل  TikTok

اکنون که شباهت‌ها و تفاوت‌های اصلی بین Reels اینستاگرام و TikTok را می‌دانید، زمان آن رسیده است که بهترین پلتفرم ویدیویی کوتاه‌مدت را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

5 مرحله در مورد نحوه انتخاب بهترین بستر ویدیویی فرم کوتاه

اگر شرکت یا برند شخصی شما بودجه یا تمایل کافی برای استفاده از هر دو شبکه برای اشتراک‌گذاری ویدیوهای کوتاه ندارد، به ایده‌های زیر برای انتخاب درستی که نیازها و خواسته‌های شما را برآورده می‌کند نگاه کنید.

1. دریابید که مخاطب هدف شما از کدام پلتفرم استفاده می کند

هنگام کار بر روی یک استراتژی بازاریابی موثر، هدف همه کسب و کارها دستیابی به مخاطبان هدف است، زیرا این یک راه اثبات شده برای دستیابی به اهداف است، از جمله افزایش آگاهی از برند، بهبود اعتماد به برند، به دست آوردن سرنخ بیشتر، افزایش فروش و حفظ مشتریان.

برای ویدیوهای کوتاه، باید روی یک پلتفرم رسانه اجتماعی تمرکز کنید که در آن مخاطب هدف شما فعال تر است.

اگرچه اینستاگرام و تیک تاک هر دو مخاطبان جوانی دارند، اما این شبکه‌ها گروه‌های هدف اولیه متفاوتی دارند. برای مثال، اکثر کاربران اینستاگرام (حدود 73٪) گروه هدف افراد بین 18 تا 29 سال را نشان می دهد.

کاربر اینستاگرام

در عین حال، مخاطبان جوان تری از کودکان و نوجوانان بین 10 تا 19 سال به طور مداوم از TikTok استفاده می کنند.

tiktok

مهم نیست که مخاطب هدف شما از چه پلتفرم ویدیویی کوتاهی استفاده می کند، دانستن بهترین زمان برای ارسال حلقه ها یا پست در TikTok، می توانید به مخاطبان بیشتری از مردم دسترسی پیدا کنید و بنابراین ویدیوهای خود را در مقابل بینندگان بالقوه ای قرار دهید که به محتوای شما علاقه مند هستند.

2. درباره قرقره های اینستاگرام در مقابل ویژگی های TikTok بیشتر بدانید

هنگام ایجاد حلقه‌های اینستاگرام یا TikTok، می‌توانید ویدیوها را در رایانه خود ویرایش کنید تا ساختن ویدیوهای خیره‌کننده را برای شما آسان‌تر کند.

با این حال، ایده خوبی است که درباره ویژگی‌های داخلی اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بفهمید چگونه این ابزارها می‌توانند به شما در دستیابی به اهدافتان در طول تولید کمک کنند.

در اینجا یک تصویر آموزنده در مورد ویژگی های Reels اینستاگرام در مقابل TikTok آورده شده است:

قرقره های اینستاگرام در مقابل ویژگی های TikTok

اگر می خواهید ویدیوهای کوتاه و ساده بسازید، با استفاده از حلقه‌های اینستاگرام می‌تواند گزینه خوبی باشد زیرا این پلتفرم محتوای ویدیویی کوتاه همه ویژگی‌های مهم را دارد، به جز مدت ویدیوی ۱۰ دقیقه‌ای.

در عین حال، TikTok به کاربران خود اجازه می دهد تا آموزش های آموزنده ای را تهیه کنند که پیام شما را به مخاطبان هدف برساند. چه بیشتر، TikTok دارای ویژگی stitch برای کلیپ ویدیوهای شما در بخشی از آپلودهای دیگران است.

3. اهداف تجاری خود را شناسایی کنید

اینستاگرام و تیک تاک با داشتن اشتراکات فراوان، همچنان پلتفرم های متفاوتی با مخاطبان هدف متفاوت هستند. برای رساندن برند خود به سطح بعدی، مهم است که ابتدا اهداف کسب و کار خود را بشناسید.

اهداف تجاری

مثلا، اگر می‌خواهید آگاهی از برند را در بین مخاطبان جوان‌تر افزایش دهید، بهتر است تلاش‌های خود را روی TikTok متمرکز کنید. اما اگر می‌خواهید محصولات یا خدماتی را با ویدیوهای کوتاه بفروشید، اینستاگرام ویژگی‌های بیشتری را برای خرید درون برنامه‌ای ارائه می‌کند، بنابراین این پلتفرم برای شما بهتر است.

با این وجود، سعی در انتخاب پلتفرم ویدئویی کوتاه فرم مناسب دارید؟

همچنین می‌توانید یک تحلیل رقابتی انجام دهید و شرکت‌ها یا تأثیرگذاران دیگری را در جایگاه خود بیابید که بر روی همان اهداف تمرکز می‌کنند تا عملکرد رسانه‌های اجتماعی خود را تجزیه و تحلیل کنند.

در نظر بگیرید که سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • آنها از چه پلتفرم های ویدئویی کوتاه فرم استفاده می کنند؟
  • چه چیزی برای آنها بهتر عمل می کند؟
  • مخاطبان در هر پلتفرم چقدر درگیر هستند؟

این سوالات می تواند به شما در انتخاب درست کمک کند، به خصوص با توجه به اهداف تجاری خود.

4. در مورد گزینه های همکاری فکر کنید

با محبوبیت بازاریابی دهان به دهان، عملاً هر کسب‌وکاری به دنبال فرصت‌های همکاری با برند برای کار با تأثیرگذارانی است که می‌توانند ویدیوهای کوتاهی را با شما ایجاد کنند تا آگاهی برند و اعتماد را افزایش دهند..

بنابراین، باید ایده‌هایی را برای همکاری با اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی که ارزش‌ها و دیدگاه‌هایشان با برند شما همسو هستند، در نظر بگیرید.

به طور خلاصه، اینستاگرام همچنان بهترین پلتفرم برای اینفلوئنسر مارکتینگ است، زیرا 84.1 درصد از بازاریابان قصد دارند در سال 2025 از آن استفاده کنند، در حالی که تنها 54.9 درصد از آنها می خواهند تا سال 2025 از TikTok برای تأیید اینفلوئنسرها استفاده کنند.

گزینه های همکاری

بله، اینستاگرام بهترین بستر برای همکاری با اینفلوئنسرها است، اما تصمیم نهایی باید به اهداف فردی شما بستگی داشته باشد.

به عنوان مثال، فرض کنید مخاطبان هدف شما اینفلوئنسرهایی را دنبال می کنند که فقط از TikTok استفاده می کنند. در این صورت، حضور برند در این پلتفرم و همکاری با تأثیرگذاران TikTok هنگام ایجاد ویدیوهای کوتاه ضروری است.

5. محتوای ویدیویی خود را آزمایش کنید

اگر بتوانید یک ویدیو بسازید و از آن در هر دو شبکه استفاده کنید عالی نیست؟

استفاده مجدد از محتوای ویدیویی می تواند در زمان و انرژی صرفه جویی کند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که مخاطبان شما دوست دارند ویدیوهای مشابهی را در پلتفرم های مختلف تماشا کنند.

راه حل؟

محتوای ویدیوی خود را آزمایش کنید تا بفهمید چه چیزی برای مخاطبان شما بهتر است و آن را در پلتفرم مناسب ارائه دهید.

مثلاً سفورا را در نظر بگیریم.

سفورا به عنوان یکی از خرده‌فروشان چندملیتی جهانی محصولات مراقبت شخصی و زیبایی، از هر دو پلتفرم ویدئویی کوتاه به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده می‌کند.

در همان زمان، این برند محتوای ویدیویی مختلفی را برای Reels اینستاگرام و TikTok ایجاد می کند.

وقتی صحبت از بازاریابی TikTok به میان می‌آید، Sephora روی محتوای سرگرم‌کننده و جذاب شرط می‌بندد و به بینندگان خود اجازه می‌دهد ایده‌های محصول را مطابق شکل زیر حدس بزنند:

فروشگاه

اما وقتی نوبت به حلقه‌های اینستاگرام می‌رسد، Sephora می‌داند که ویدیوها می‌توانند در صفحه کاوش ظاهر شوند. از این رو، این شرکت با افراد مشهوری مانند لیدی گاگا برای ایجاد ویدیوهای آموزنده و جلب توجه مشتریان بالقوه همکاری می کند.

یکی از این ویدیوها را ببینید:

صفورا می داند

بیشترین استفاده را از قرقره های اینستاگرام در مقابل TikTok با SocialPilot ببرید

مهم نیست که چه پلتفرم ویدیویی کوتاهی را انتخاب می کنید، چه Instagram Reels یا TikTok، ایده خوبی است که از ابزارهای مفید مدیریت رسانه های اجتماعی مانند SocialPilot نهایت استفاده را ببرید.

برای رساندن استراتژی محتوای ویدیویی کوتاه خود به سطح بعدی:

  • مخاطبان خود را بهتر تجزیه و تحلیل کنید: با تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید رفتارهای زیر را زیر نظر داشته باشید و بفهمید چه چیزی برای مخاطبان شما بهتر است. همچنین به شما کمک می کند عملکرد محتوا را تجزیه و تحلیل کنید تا ویدیوهایی را که بینندگان شما می خواهند ببینند تولید کنید.
  • محتوای ویدئویی کوتاه خود را از قبل برنامه ریزی کنید: هر کاربر شبکه های اجتماعی اهمیت انتشار محتوا در زمان مناسب را می داند. SocialPilot یک ویژگی با ارزش زمان‌بندی رسانه‌های اجتماعی دارد که به کاربران کمک می‌کند محتوای خود را برنامه‌ریزی کرده و از قبل برنامه‌ریزی کنند تا اطمینان حاصل شود که مخاطبان آن را در زمان مناسب می‌بینند.
  • وظایف را به اعضای مناسب تیم واگذار کنید: ایجاد ویدیوهای جذاب و کوتاه فقط مربوط به محتوای بصری نیست. همچنین شامل درک بینندگان شما و ارتباط با مخاطب است. ابزار همکاری رسانه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که با اعضای تیم خود کار کنید و وظایف را به نمایندگان مناسب تیم محول کنید.

انتخاب بهترین بستر ویدئویی فرم کوتاه

هنگامی که شروع به ایجاد ویدیوهای کوتاه در استراتژی بازاریابی خود می کنید، با روندهای فعلی همراه می شوید، به این معنی که می توانید نیازهای مشتریان خود را برآورده کنید و آنچه را که می خواهند به آنها ارائه دهید. بدیهی است که هر برند یا اینفلوئنسر نمی تواند از اینستاگرام و تیک تاک برای ایجاد ویدیوهای کوتاه استفاده کند و بحث Reels اینستاگرام در مقابل TikTok از همین جا شروع می شود.

اگر هنوز به انتخاب پلتفرم ویدئویی کوتاه فرم مناسب فکر می کنید، تمام نکات ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید و همیشه حضور خود را در رسانه های اجتماعی آزمایش کنید.

فعال بودن بر روی پلتفرم مناسب راهی اثبات شده برای رساندن پیام برند خود به مخاطبان هدف و دستیابی به اهداف خود با ویدئوهای کوتاه و جذاب است.

نوشتهٔ پیشین
6 نکته عالی برای تبدیل شدن به یک مشاور موفق رسانه های اجتماعی
نوشتهٔ بعدی
74+ آمار Pinterest برای افزایش فروش اجتماعی در سال 2023

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.