Carousels featured image

چگونه با چرخ فلک های اینستاگرام توجه را جلب کنیم (و حفظ کنیم).

Rate this post

اگر مدیر رسانه های اجتماعی یا صاحب کسب و کاری هستید که دائماً به دنبال راه هایی برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام خود هستید، چرخ فلک ها قطعا ارزش وقت شما را دارند.

در اینجا نحوه ایجاد و زمان بندی یک چرخ فلک اینستاگرام گام به گام. به‌علاوه، مجموعه‌ای از ایده‌ها که به شما کمک می‌کنند مردم را وادار کنید که کل آن را در ثانیه‌ای که در فید آن‌ها ظاهر می‌شود، تماشا کنند.فهرست مطالب

چرخ فلک های اینستاگرام را برنامه ریزی کنید

به طور یکپارچه چرخ فلک های اینستاگرام خود را برای چندین حساب به طور همزمان برنامه ریزی کنید. NapoleonCat را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

چرخ فلک اینستاگرام چیست

چرخ و فلک در اینستاگرام کمی شبیه چیزی است که ما در گذشته به آن اسلایدشو می‌گفتیم. آنها مجموعه ای (حداکثر 10) از تصاویر یا ویدیوها (یا ترکیبی از هر دو) هستند که فالوورهای شما می توانند در فید خود به آن ها بپردازند.

به غیر از این، آنها تقریباً مانند پست های معمولی در فید شما هستند، با عنوان و سایر ویژگی های یک پست فید.

در اینجا یک چرخ فلک به نظر می رسد:

چرا باید از پست های چرخ فلک اینستاگرام استفاده کنید؟

موضوع در مورد چرخ و فلک های اینستاگرام این است که آنها این پتانسیل را دارند که توجه فالوورهای شما را برای مدت طولانی‌تری نسبت به یک تصویر یا ویدیو همراه با یک شرح، حفظ کنند. اگر فقط به این دلیل که مردم باید چندین عکس (یا ویدیو) را مرور کنند، زمان بیشتری را صرف پست واقعی می کنند. و همچنین به الگوریتم اینستاگرام این سیگنال را می دهد که محتوای شما برای مردم جذاب است.

هر چند در اینجا یک “اما” وجود دارد. وجود بیش از یک تصویر ممکن است برای انجام این کار کافی نباشد. این یک «ترفند جادویی» نیست که فوراً افراد را درگیر می کند. محتوای شما باید جالب و جذاب باشد و فقط در چندین “اسلاید” پخش نشود. اما نگران نباشید، من چند نکته مرتبط با آن را کمی بعد در این پست به اشتراک خواهم گذاشت.

اجازه دهید ابتدا روی چند نکته فنی تمرکز کنیم – مانند نحوه برنامه ریزی چرخ فلک های اینستاگرام.

چگونه یک چرخ فلک در اینستاگرام پست کنیم

می توانید پست کنید چرخ فلک ها به دو صورت – مستقیماً در برنامه اینستاگرام یا روی تلفن خود یا از طریق یک برنامه شخص ثالث مانند NapoleonCat که به شما امکان می دهد آن را برای بعداً برنامه ریزی کنید.

من به شما نشان خواهم داد که چگونه این کار را به هر دو صورت انجام دهید.

ارسال چرخ فلک اینستاگرام به طور مستقیم در اینستاگرام

ارسال یک چرخ فلک درست مانند ارسال یک پست فید معمولی عمل می کند – فقط شما تصاویر بیشتری از حد معمول اضافه می کنید. و انجام این کار بسیار آسان است، اگرچه کاملاً صادقانه بگویم، این بصری ترین تجربه کاربری نیست که من دیده ام.

پس از شروع یک پست جدید و انتخاب اولین عکس یا ویدیو، این نماد را در زیر آن خواهید دید:

چرخ فلک - ایجاد یک پست چرخ فلک در ig
ایجاد یک پست چرخ فلک در اینستاگرام

وقتی روی آن ضربه می‌زنید، می‌توانید تا 9 تصویر/ویدیو دیگر را از رول دوربین خود انتخاب کنید. ترتیبی که آنها را انتخاب می کنید به ترتیبی است که در چرخ فلک اینستاگرام شما ظاهر می شوند.

چرخ فلک - انتخاب عکس
انتخاب عکس ها برای خود چرخ فلک

(و بله، من یک بازاریاب هستم، رول دوربین من بیشتر از اسکرین شات تشکیل شده است.)

وقتی انتخاب عکس‌هایتان تمام شد، روی Next کلیک کنید و به ویرایش پست خود ادامه دهید. شما می توانید یکی یکی از فیلترهای استاندارد را به هر یک از عکس های خود اضافه کنید.

چرخ فلک ها - نمای ویرایشگر ig

سپس کپشن خود را بنویسید و هشتگ خود را اضافه کنید. همچنین می‌توانید مکان اضافه کنید یا افرادی را که معمولاً در یک پست انجام می‌دهید تگ کنید. یا یک دکمه پیام و یک یادآور اضافه کنید.

و سپس پست خود را منتشر کنید. انجام شده!

برنامه ریزی یک چرخ فلک اینستاگرام در NapoleonCat

اگر دوست دارید محتوای رسانه‌های اجتماعی خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید و پس از انتشار خودکار به کارهای دیگر ادامه دهید، می‌توانید پست‌های چرخ فلک اینستاگرام را با استفاده از ابزارهای مدیریت اینستاگرام برای تجارت، مانند NapoleonCat، برنامه‌ریزی کنید.

و روند تقریباً یکسان است، با این تفاوت که از برنامه بومی اینستاگرام استفاده نمی کنید.

در NapoleonCat، به Publisher بروید و روی تاریخ در تقویم محتوا کلیک کنید. سپس اکانت اینستاگرام خود را انتخاب کنید (یا حساب‌ها، زیرا می‌توانید همزمان به بسیاری از حساب‌ها پست کنید) و طبق معمول ادامه دهید:

 • تصاویر و ویدیوهای خود را اضافه کنید
 • کپشن و هشتگ را اضافه کنید (در صورت تمایل می توانید هشتگ های خود را در اولین نظر ارسال شده به طور خودکار اضافه کنید)
 • مکان را اضافه کنید
 • سایر اکانت های اینستاگرام را تگ کنید
 • فرمت تصویر خود را انتخاب کنید (مربع یا افقی/عمودی). به طور خودکار روی همه تصاویر اعمال می شود، درست مانند زمانی که از برنامه اینستاگرام برای پست کردن خود استفاده می کنید چرخ فلک ها.

سپس زمان ارسال خودکار چرخ فلک خود را انتخاب کنید.

در NapoleonCat، همچنین می‌توانید پست را به هم تیمی‌های خود یا مدیر خود اختصاص دهید تا تأیید شود و قبل از پخش بازخورد، به تبادل نظر بپردازید.

و به این ترتیب، می توانید به همان تعداد برنامه ریزی کنید چرخ فلک ها همانطور که می خواهید (و دارایی بصری برای آن را داشته باشید.)

چرخ فلک های اینستاگرام را برنامه ریزی کنید

چرخ فلک های اینستاگرام را برنامه ریزی کنید

زمان‌بندی و انتشار خودکار چرخ فلک‌های اینستاگرام در چندین حساب به طور همزمان. NapoleonCat را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

اندازه و مشخصات چرخ فلک اینستاگرام

شما می توانید تا 10 عکس یا ویدیو اضافه کنید، و می توانید این دو را در یک چرخ فلک ترکیب کنید، که یک راه عالی برای ایجاد تنوع بیشتر به پست های شما است.

در اینجا چند عدد وجود دارد که باید به خاطر بسپارید – بسته به قالبی که انتخاب می کنید، آنها کمی متفاوت خواهند بود.

اندازه های چرخ فلک تصویر اینستاگرام توصیه شده:

 • مربع: 180 × 180 پیکسل
 • چشم انداز (افقی): 1080 × 566 پیکسل
 • پرتره (عمودی): 1080 × 1350 پیکسل

اندازه های پیشنهادی چرخ فلک ویدیویی اینستاگرام:

 • طول: 3 تا 60 ثانیه
 • فرمت های فایل: mp4 یا .mov
 • حداکثر اندازه ویدیو: 4 گیگابایت

نسبت تصویر و ویدئو

 • مربع: 1:1
 • چشم انداز: 1.91:1
 • پرتره: 4:5

9 روش برای استفاده از پست های چرخ فلک اینستاگرام برای افزایش تعامل

(چون ما خیلی بیشتر از اعداد گردی مانند 10 هستیم.)

همانطور که قبلاً گفتم، افزودن چند تصویر به یک پست برای تضمین تعامل بالا (و جلوگیری از اسکرول شدن در فید اینستاگرام) کافی نیست. کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا شانس خود را برای جلب (و حفظ!) توجه مخاطبان خود افزایش دهید.

اینجا چندتایی هستند.

با یک قلاب شروع کنید

در نوشتن، یک قلاب جلب توجه شماست – چیزی که در فید زمانی که کسی آن را پیمایش می کند برجسته می شود و باعث می شود که پیمایش را متوقف کنند. این روزها، این کار آسانی نیست، اما کاملاً شدنی است. 🙂

به جمله یا تصویری (یا ترکیبی) فکر کنید که مردم را علاقه مند کند. ممکن است چیزی خنده دار، شاید حتی عجیب باشد (اما می دانید، نسبتاً عجیب است)، یا غیرمنتظره.

در اینجا یک مثال از آنچه منظور من است:

روشن کنید که موارد بیشتری وجود دارد

هنگامی که توجه آنها را جلب کردید، مطمئن شوید که کاملاً واضح است که مردم برای دریافت کل داستان باید همه تصاویر را مرور کنند. افزودن دستورالعمل های واضح برای ضربه زدن معمولاً این کار را انجام می دهد.

(و تصور نکنید که آنها می دانند که چیزهای بیشتری برای دیدن وجود دارد. ممکن است، اما ممکن است حواسشان پرت شود یا متوجه نشوند که این یک چرخ فلک است و یک پست تک تصویری نیست. بهتر است در امان باشید تا متاسف باشید.)

در اینجا یک مثال عالی است (اگرچه نمونه بالا نیز این کار را به خوبی انجام می دهد.)

یک داستان بگویید

آنچه فراتر از قلاب است باید بتواند توجهی را که به تازگی به خود جلب کرده اید حفظ کند (و از دست دادن آن بسیار آسان است!) بنابراین اسلایدهای فردی شما در چرخ فلک شما باید کنار هم جمع شوند و باعث شوند دنبال کنندگان شما بخواهند برای رسیدن به انتها به چپ بکشند.

و این فقط برای زمانی نیست که چرخ فلک اینستاگرام شما فقط حاوی متنی است که در مورد چیزی صحبت می کند. وقتی فقط از تصاویر استفاده می کنید، آنها را به گونه ای ترتیب دهید که منطقی باشد، و این یک کل منسجم و جالب ایجاد می کند.

یه سوال بپرس

اگر می خواهید نامزدی بگیرید، پرسیدن سوال همیشه ایده خوبی است. منظورم این است که اگر در محتوای رسانه های اجتماعی خود از مخاطبان خود سوال نپرسید، چگونه می توانید انتظار داشته باشید که پاسخ دهند؟

ممکن است به همین سادگی از آنها بپرسید که محصولات یا خدمات جدید شما را دوست دارند یا در مورد آنچه اخیراً پست کرده اید چه فکر می کنند. شما همچنین می توانید سوال پرسیدن را به یک مسابقه یا بازی تبدیل کنید – چه کسی آزمون ها را دوست ندارد؟!

در اینجا یک مثال واقعا جالب است:

محتوای خود را برای هضم آسان کنید

(ما به دلیلی آن را محتوای کوچک می نامیدیم.)

خوانندگان خود را با دیوارهای متن غرق نکنید – اینستاگرام احتمالاً بهترین مکان برای محتوای بسیار طولانی نیست.

در عوض، از هر تصویر برای ارائه یک نکته کوتاه و آسان برای خواندن یا فکری که خواننده شما را خسته نمی کند استفاده کنید. و آن را از نظر بصری نیز جذاب کنید – بالاخره شما در اینستاگرام هستید و این یک رسانه بصری شدید است، به یاد دارید؟

همچنین می توانید استفاده کنید چرخ فلک ها برای استخراج اطلاعات مهم از محتوای دیگر مانند کتاب های الکترونیکی یا راهنماهای طولانی. آنها می توانند به عنوان تیزرهایی با قابلیت اشتراک گذاری آسان عمل کنند تا اینکه واقعاً به شما کمک کنند با محتوای خود به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

جذابیت بصری و سازگاری را هدف قرار دهید

در مورد تصاویر بصری، لازم نیست شما یک طراح باشید (یا یک طراح در تیم خود داشته باشید.) امروزه، تعداد زیادی برنامه وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا تصاویری زیبا برای شبکه های اجتماعی خود ایجاد کنید (مانند Canva، برای نمونه). و حتی اگر شما چرخ و فلک های اینستاگرام فقط متن هستند، همانطور که در برخی از مثال‌های بالا، همچنان می‌توانند جذاب و با نام تجاری به نظر برسند.

بعلاوه، هر چه آنها برای چشم خواننده شما جذاب تر باشند، راحت تر آن را جلب می کنند. 👁️

افرادی را که پشت برند شما هستند نشان دهید

مردم دوست دارند برندها و محصولاتی را که دوست دارند ببینند که توسط مردم ایجاد می شوند. و این اتفاق می افتد که چرخ و فلک های اینستاگرام فرمت عالی برای معرفی تیم شما به دنبال کنندگان شما هستند.

از آنها برای ایجاد یک سری نمایه از کارمندان خود استفاده کنید یا مانند مثال زیر یک چرخ فلک با همه اعضای تیم اضافه کنید.

روی جزئیات تمرکز کنید

چرخ فلک ها همچنین یک راه عالی برای برجسته کردن جنبه های مختلف محصول یا خدمات شما هستند:
 • محصولات مختلف را در مجموعه خود نشان دهید
 • محصولات خود را از زوایای مختلف یا در تنظیمات مختلف نشان دهید
 • ویژگی های مختلف یا موارد استفاده محصول خود را کاوش کنید
 • نظرات مشتریان و سایر محتوای تولید شده توسط کاربر را اضافه کنید
 • و غیره.

یک چرخ و فلک ساده مانند تصویر زیر محصول را جذاب‌تر می‌کند (البته صادقانه بگویم، درست بعد از دیدن اولین عکس آن را می‌خورم.)

همچنین می‌توانید محصول خود را در یک زمینه وسیع‌تر قرار دهید، به افرادی که پشت آن هستند و از کجا آمده است نشان دهید، مانند مورد این قهوه:

خرید محصولات خود را آسان کنید

چرخ و فلک های اینستاگرام همچنین یک راه عالی برای ارائه و برچسب گذاری محصولات شما هستند که خرید آنها را فقط از یک پست آسان می کند. آنها همچنین برای چیزهایی مانند راهنمای خرید و راهنمای خرید هدیه مناسب هستند، مانند این مثال از Sephora:

برای چرخ و فلک سواری خود آماده اید؟

کافی است فقط به اینستاگرام بروید و تمام محتوا را مرور کنید تا نمونه های جالب بیشتری از نحوه استفاده پیدا کنید چرخ و فلک های اینستاگرام به طرق مختلف هنگامی که به آن دست پیدا کردید، مطمئن هستم که خودتان به دنبال ایده های جدید هیجان انگیز خواهید بود. امیدواریم این نکات باعث شروع شما شود – و مخاطبان اینستاگرام شما فوق العاده درگیر شوند. 🙂

بازاریابی اینستاگرام آسانتر شد

بازاریابی اینستاگرام آسانتر شد

اتوماسیون، تجزیه و تحلیل، گزارش، برنامه ریزی و موارد دیگر. NapoleonCat را امتحان کنید و 90 درصد از وقت خود را صرف کارهای بازاریابی خود کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

نوشتهٔ پیشین
نحوه انجام جستجوی پیشرفته توییتر در سال 2023
نوشتهٔ بعدی
بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک چه زمانی است؟

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.