succeed in social without losing sanity@2x

چگونه بدون از دست دادن عقل خود در اجتماع موفق شویم؟

Rate this post

در اوایل سپتامبر، مجبور شدم مقاله ای در مورد ذرت بنویسم. The Corn Kid رسانه های اجتماعی را در اختیار گرفت، و به عنوان یک نویسنده سرمقاله برای Sprout، وظیفه من پوشش دادن آن بود. از نظر حجم کار، کار سنگینی نبود. اما این مقاله با چالش جدیدی همراه شد. من مجبور شدم تقریباً 600000 ویدیو را مرور کنم – همه با استفاده از یک صدا – برای دریافت محتوا.

اینکه بگوییم این کار ضرر داشت، دست کم گرفتن است. وقتی با مادرم صحبت می‌کردم، متوجه شدم که دارم زیر لب زمزمه می‌کنم: «آب دارد». نمی‌توانستم به شما بگویم که تاریخ من آن طرف میز پنج دقیقه پیش چه گفت، اما وقتی صحبت از ذرت شد، «من [could] همه چیز را به شما بگویم.» وقتی مجبور شدم ساعت‌ها را صرف مصرف محتوای مرتبط با ذرت کنم، “همه چیز تغییر کرد”. حتی در حال حاضر، فکر کردن به آن باعث می شود که بخواهم در پوسته ذرت بپیچم.

رسانه‌های اجتماعی جالب هستند – رسانه‌های خبری می‌خواهند در مورد آن بنویسند، دوستان شما می‌خواهند در مورد آن صحبت کنند و این راهی است برای اکثر مردم که برای چند ساعت پیمایش خوشبختی بیرون بیایند. دوست داشتن کاری که انجام می‌دهی عالی است، اما وقتی کار به هر کجا که می‌گردی باشد، چندان عالی نیست. اگر یک بازاریاب سئو هستید، دائماً به دنبال کلمات کلیدی جدید هستید. اما وقتی زمان استراحت فرا می رسد، احتمالاً پیامک و اعلان های فشاری در مورد آخرین تغییر الگوریتم گوگل دریافت نمی کنید.

بازاریابان رسانه های اجتماعی باید در دنیایی که به طور فزاینده ای بر کار آنها تمرکز می کند، به تعادل بین کار و زندگی دست یابند.

پس چگونه آن را مدیریت می کنید؟ پس از حادثه ذرت، فهرستی از بایدها و نبایدها برای حفظ سلامت عقلم تهیه کردم. این کامل نیست، اما بهتر از فرسودگی است که 63 درصد از بازاریابان در سه ماه گذشته تجربه کرده اند.

رسانه های اجتماعی و حلقه اجتماعی شما

آیا این تا به حال برای شما اتفاق افتاده است؟ شما برای اولین بار با افراد جدیدی ملاقات می کنید و آنها می پرسند که چه کار می کنید. شما می گویید که در شبکه های اجتماعی کار می کنید و اکنون این موضوع داغ برای بقیه شب است.

همانطور که قبلاً گفتم، رسانه های اجتماعی جالب هستند. برای جلب توجه ما طراحی شده است. به هر حال، به همین دلیل است که ما در وهله اول شغل داریم. اما گاهی اوقات در زمان‌های نامناسب جالب است، مانند زمانی که تنها چیزی که می‌خواهید فرار است، اما مردم برای اینکه با شما ارتباط برقرار کنند، نسخه‌هایی از میم برداشت فصل پاییز را برای شما ارسال می‌کنند. یا زمانی که روز سختی را سپری کرده‌اید و ممکن است تلفنتان را به دریاچه میشیگان بیندازید، اما دوستی که با او نوشیدنی می‌نوشید می‌خواهد در مورد واقعی بودن یا نبودن روند TikTok نظر شما را جلب کند.

ناامید نشو کارهایی وجود دارد که می توانید برای کاهش این مشکل بدون اینکه دوستان خود را از خود دور کنید، انجام دهید.

نکن: فرض کنید همه به طور خودکار متوجه می شوند که چرا رسانه های اجتماعی برای شما پیچیده هستند

کار من در Sprout شامل شناسایی گرایش های رسانه های اجتماعی و نوشتن در مورد آنها است. برای اینکه بدانم آیا چیزی در گوشه ای از اینترنت من یک روند است یا فقط ترند است، باید محتوای اجتماعی زیادی مصرف کنم.

برای بسیاری از دوستان و خانواده من، این یک سناریوی رویایی به نظر می رسد. به هر حال، وقتی وانمود می‌کنند که کار می‌کنند، در توییتر اسکرول می‌کنند. من حتی مجبور نیستم تظاهر کنم! به ظاهر کامل است. باید تلاش می‌کردم تا آگاهانه توضیح دهم که چرا وقتی چیزی برای خواندن در چرخه اخبار سخت است یا زمانی که یک روند تکراری درگیر می‌شود، ممکن است دشوار باشد. تا من به آنها نگفتم نمی دانستند. ارتباط معمولا جواب می دهد.

انجام دهید: در مورد رابطه خود با رسانه های اجتماعی صادق باشید

به عنوان یک بازاریاب رسانه های اجتماعی، شما رابطه ذاتی با رسانه های اجتماعی متفاوت از دوستان و خانواده خود دارید. شما کاملاً حق دارید به آنها بگویید که ترجیح می دهید همین الان از کار جدا شوید. در صورت نیاز موضوع را تغییر دهید.

رسانه های اجتماعی و رسانه های سنتی

روزی روزگاری روزنامه ها تنها راه دریافت اخبار شما بودند. بعد، تلویزیون گرفتیم. تلویزیون نشریات چاپی را منسوخ نکرد، اما نشریات چاپی شروع به نوشتن درباره تلویزیون کردند. ما راهنماهای تلویزیونی، خلاصه اپیزودها و نقدهای فصل را دریافت کردیم. نکته این است که وقتی رسانه های جدید وارد صحنه می شوند، رسانه های قدیمی تر می خواهند درباره آن اظهار نظر کنند.

فکر نمی کنم لازم باشد به شما بگویم که این موضوع چگونه با رسانه های اجتماعی مرتبط است. چه این قطعه در مورد میزان استفاده باشد، چه روندهای “خطرناک” نوجوانان (که معمولا جعلی هستند) یا تغییرات پلت فرم، رسانه های سنتی نمی توانند صحبت در مورد رسانه های اجتماعی را متوقف کنند.

به‌عنوان یک بازاریاب رسانه‌های اجتماعی، غیرممکن به نظر می‌رسد که فردی با اطلاعات منطقی باشید و در عین حال به چیزی شبیه تعادل بین کار و زندگی دست یابید.

انجام دهید: اعلان‌های فشاری را خاموش کنید

میدانم. اگر شما هم مثل من هستید، به خودتان افتخار می کنید که همیشه می دانید چه خبر است. اما گاهی اوقات، بهتر است ندانید – حداقل در زمان واقعی. اگر به اندازه کافی مهم باشد، زمانی که وارد توییتر شوید متوجه خواهید شد. هر چیزی که واقعاً باید در 20 دقیقه آینده از آن مطلع شوید، احتمالاً به هر حال از یک اعلان سیستم عامل می آید. به خودتان لطفی کنید و کمی استراحت کنید.

نباید: با به روز رسانی های دقیقه به دقیقه زندگی کنید

گاهی اوقات یک داستان در حال توسعه آبدار است. جذب یک مقاله زنده آسان است و دائماً تازه می شود تا ببینید آیا در 45 ثانیه گذشته اتفاق جدیدی افتاده است یا خیر. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از تلفن خود فاصله بگیرید. داستان‌های در حال توسعه جذاب هستند، اما سلامت روان قوی موهبتی است که به دادن ادامه می‌دهد. عقل خود را با یک به روز رسانی مشکوک از یک منبع ناشناس معاوضه نکنید. وقتی داستان کامل شود، اطلاعات بهتر خواهد شد.

رسانه های اجتماعی برای حواس پرتی اجتماعی

سریع، شما در حال برقراری تماس چشمی با یک غریبه هستید! چه کار میکنی؟ پاسخ صحیح این است که گوشی خود را بیرون بیاورید و در رسانه های اجتماعی وانمود کنید که پیامی دریافت کرده اید، حرکت کنید.

اما آیا این پاسخ صحیح است؟ این قطعا رایج ترین پاسخ است. چه تنها در اتوبوس نشسته باشید و نخواهید مزاحم شوید، چه در انتظار دوستی تنها در رستوران باشید و نخواهید اذیت شوید یا تنها روی مبل خود بنشینید (و نمی خواهید مزاحم شوید) ، غریزه این است که گوشی خود را بیرون بکشید. همه این کار را می کنند.

اما بازاریابان شبکه های اجتماعی مثل همه نیستند. همانطور که قبلاً گفتم، ما رابطه ذاتی متفاوتی با رسانه های اجتماعی داریم. بنابراین در حالی که دوستان شما می‌توانند تلفن‌های خود را بیرون بکشند و منطقه را بیرون بکشند، وقتی تلفن خود را بیرون می‌آورید، به حالت کار برمی‌گردید. احتمالاً پاسخ من به این یکی را دوست نخواهید داشت، اما این مهم است.

انجام دهید: تلفن خود را کنار بگذارید (بله، واقعاً)

این یک نظر نامطلوب است. وقتی مدیرم به من پیشنهاد کرد که خارج از ساعات کاری در رسانه های اجتماعی وقت نگذرانم، می خواستم او را از صفحه بزرگنمایی بگیرم و او را تکان دهم. با این همه زمان چه کنم؟ مفهومی غیرقابل درک بود.

اما، متأسفانه، متوجه شدم که حق با او بود. چند بار فردی که می‌شناسید به‌طور خودداری اعلام کرده است که در حال انجام سم‌زدایی در شبکه‌های اجتماعی است؟ و چند بار مخفیانه حسادت کرده اید زیرا نتوانسته اید این کار را انجام دهید و به کار خود ادامه دهید؟ ممکن است برای ما نتوان به طور کامل رسانه های اجتماعی یا سایر رفتارهای آنلاین را به مدت یک ماه قطع کرد، اما می توانیم تا جایی که ممکن است کاهش دهیم.

من یک محدودیت زمانی روزانه برای TikTok تعیین کرده‌ام و برای سطوح استرس من معجزه می‌کند – بدون اینکه چیز زیادی از دست بدهم. یکی از همکاران من فقط از نسخه‌های دسکتاپ برنامه‌های خاصی استفاده می‌کند تا به هم ریخته‌تر شوند و دوپامین کمتری ترشح کنند. شما فقط باید خلاق باشید.

نکن: عقل خود را با دانش دایره المعارفی از روندها معاوضه کنید

بازاریابان رسانه های اجتماعی به دانش گسترده ای از روندها نیاز دارند تا کار خود را به خوبی انجام دهند. اما خطی وجود دارد که چقدر باید گسترده باشد. مسلماً، وقتی در مورد ذرت می نوشتم، احتمالاً می توانستم 700 ویدیو کمتر نگاه کنم و همان محصول با کیفیت را داشته باشم. اما، به‌عنوان فردی که در رسانه‌های اجتماعی کار می‌کنم، به‌موقع بودن و ترس از اینکه نمونه‌ای عالی به محض فشار دادن انتشار منتشر شود، درگیر شدم. بنابراین، من خودم را تحت فشار قرار دادم تا ویدیوهای بیشتری را با بازدهی کاهش قابل توجهی تماشا کنم.

این موضوع کمی کمتر مشخص نیست، اما درک زمانی که دانش کافی را جمع آوری کرده اید مهم است. برای درک اجتماعی، لازم نیست تمام وقت خود را صرف امور اجتماعی کنید.

حالا که چی؟

امیدواریم این نکات برای شما مفید بوده باشد. رابطه شما با رسانه های اجتماعی مهم است اما باید سالم باشد.

لیست نکات مدیر رسانه های اجتماعی

با روحیه خارج شدن از الگوریتم، در اینجا چند مکان وجود دارد که می توانید شروع به ارزیابی مجدد رابطه خود با رسانه های اجتماعی کنید.

در مورد چگونگی راه اندازی یک مرکز منابع سلامت روان و تقویت برند خود مگان تی استالیون بخوانید.

اگر احساس خستگی می کنید و نمی دانید چگونه با رئیس خود در مورد آن صحبت کنید، این را بخوانید.

این مطلب را برای نکات بیشتر در مورد فرسودگی رسانه های اجتماعی بخوانید.

نوشتهٔ پیشین
LinkedIn Analytics: راهنمای نهایی برای برند شما
نوشتهٔ بعدی
در اینجا بهترین زمان برای ارسال حلقه ها در اینستاگرام است

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست