Rate this post

هنگامی که در حال ایجاد استراتژی رسانه های اجتماعی خود هستید، چند سوال واضح وجود دارد که باید به آنها پاسخ دهید. سرمایه گذاری در کدام پلتفرم ها منطقی تر است؟ آهنگ پست شما چقدر باید باشد؟ چگونه تیم رسانه های اجتماعی خود را ساختار خواهید داد؟ همه اینها ملاحظات مهمی برای مدیریت رسانه های اجتماعی هستند، اما یک چیز دیگر وجود دارد که باید در مورد آن فکر کنید. به چند اکانت نیاز دارید؟

ممکن است فکر کنید که یک حساب در هر پلت فرم ایده آل است، اما بسته به نیازهای کسب و کار و اهداف رسانه های اجتماعی شما، مدیریت چندین حساب رسانه اجتماعی برای عملکردهای مختلف می تواند به نفع شما باشد. ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید چگونه نیازهای حساب خود را ارزیابی کنید و یک استراتژی متناسب با رویکرد چند حسابی ایجاد کنید.

4 نشانه که کسب و کار شما به چندین حساب رسانه اجتماعی نیاز دارد

تشخیص اینکه چه زمانی نیاز به یک حساب رسانه اجتماعی در هر شبکه را بیشتر کرده اید، می تواند دشوار باشد. در اینجا چهار روش وجود دارد که می توانید ارزیابی کنید که آیا زمان سرمایه گذاری در چندین حساب رسانه های اجتماعی فرا رسیده است یا خیر.

پشتیبانی مشتری بر فید شما غالب است

مشتریان به طور فزاینده ای برای پشتیبانی از مشتری به رسانه های اجتماعی روی می آورند. آن‌ها نمی‌خواهند منتظر بمانند تا کسی به آنها ایمیل بزند یا در پیچ و خم درخواست‌های تلفنی برای رسیدن به یک نماینده حرکت کنند. آنها می خواهند یک پست سریع ایجاد کنند و از کسی بخواهند که به سرعت به آنها پاسخ دهد. با توجه به ™ Sprout Social Index 2022، بیش از نیمی (57٪) از مصرف کنندگان انتظار دارند که برندها ظرف 12 ساعت پاسخ دهند.

وقتی کسب و کار شما به حدی رشد می کند که بیشتر پست های شما به مشکلات یا شکایات پشتیبانی پاسخ می دهند، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک حساب کاربری را به آن مسائل اختصاص دهید. حساب توییتر پشتیبانی ایکس باکس یک نمونه عالی از حساب پشتیبانی است. پست‌های آن‌ها برای اطلاع‌رسانی به کاربران در مورد مشکلاتی که برای رفع آن‌ها تلاش می‌کنند تنظیم شده است و آنها به مشکلات کاربر با راه‌حل‌ها یا دستورالعمل‌ها به کانال پشتیبانی DM خود پاسخ می‌دهند.

شما چندین مخاطب را مدیریت می کنید

به پروفایل های مشتری ایده آل خود (ICP) – یا شاید ICP ها نگاهی بیندازید. چقدر مشترک هستند؟ اگر مخاطبان شما شروع به تقسیم شدن به بخش‌های مجزا کرده‌اند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که چندین پروفایل اجتماعی داشته باشید تا به هر کدام پاسخ دهید.

به عنوان مثال، دانشگاه A&M تگزاس دارای مخاطبانی از اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان است. فراتر از آن، این دانشگاه شامل 16 کالج دانشگاهی، 19 ورزش NCAA و صدها بخش است. آنچه برای یک دانشجوی علوم زیستی مهم است احتمالاً با آنچه برای یک فارغ التحصیل وسواس فوتبال مهم است همپوشانی زیادی ندارد. با این سطح از تفاوت، باید حساب های اجتماعی خود را بشکنید تا مطمئن شوید مرتبط باقی می مانند.

اگر شرکت بزرگی هستید، ممکن است مخاطبانی داشته باشید که به دنبال اطلاعاتی فراتر از بازاریابی، فروش و مراقبت از مشتری هستند. در Sprout، ما یک روابط سرمایه گذار توییتر برای نمایش نکات برجسته مرتبط برای آن مخاطب. شرکت های سازمانی با حجم بالایی از فرصت های شغلی ممکن است یک حساب شغلی اختصاص داده شده به جویندگان کار داشته باشند. اگر پیام‌های مهم به بخش بزرگی از مخاطبان اصلی شما مربوط نمی‌شود، ممکن است زمان ایجاد چندین حساب باشد.

به عنوان مثال، نیوجرسی ترانزیت 14 حساب توییتر جداگانه برای هر خط حمل و نقلی که کار می کند، اجرا می کند. اگر کاربر به دنبال اطلاعاتی در مورد خدمات اتوبوس بود اما فید NJ Transit مملو از اطلاعات مربوط به استخدام، وقفه در خدمات قطار و فعالیت پلیس بود، بسیار ناامید می شد. NJ Transit این پیچیدگی را از طریق چندین حساب مدیریت می کند.

شما با اختلافات منطقه ای برخورد می کنید

اگر کسب و کار شما دارای چندین مکان است یا به مناطق مختلفی خدمات می دهد، مدیریت چندین حساب اجتماعی ممکن است به نفع شما باشد. یک طوفان برفی در نیویورک ممکن است مکان های شما را در آنجا ببندد، اما این برای مشتریان شما در فلوریدا آفتابی اصلا مهم نیست. داشتن چندین حساب اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا در پیچیدگی های منطقه ای پیمایش کنید.

یک مثال عالی از این استراتژی، حساب های توییتر Aldi است. به‌عنوان یک شرکت چندملیتی، تفاوت‌هایی در محصولات و مخاطبان در سراسر مرزها وجود خواهد داشت. Aldi حضور اجتماعی خود را به Aldi US و Aldi UK تقسیم می‌کند که محتوای بسیار متفاوتی در هر کدام ارائه می‌شود. در حساب UK، آنها محصولاتی را ارائه می دهند که فقط در آن مکان ها در دسترس هستند و لحن و املای آنها را برای مطابقت با استاندارد منطقه ای تغییر می دهند. در حساب ایالات متحده، آنها از املا و لحن آمریکایی استفاده می کنند، در حالی که به رویدادهای فرهنگی منحصر به فرد آمریکایی، مانند پلی آف NFL اشاره می کنند.

شما تنوع زیادی در مجموعه محصولات خود دارید

اگر یک کسب و کار در سطح سازمانی هستید، به احتمال زیاد محصولات زیادی دارید. در حالی که همه این محصولات ممکن است به یک تجارت بزرگ مرتبط باشند، احتمالاً با هر کاربر منفرد طنین انداز نخواهند شد.

همانطور که مجموعه محصولات شما رشد می کند، ممکن است ایجاد حساب برای محصولات خاص یا مخاطبان کاربر سودمند باشد. به عنوان مثال، Salesforce حساب‌های محصولات مختلف را مدیریت می‌کند تا بتوانند با محتوای مرتبط به مخاطبان گسترده‌تری دست یابند.

نحوه مدیریت چندین حساب رسانه اجتماعی در 5 مرحله

مدیریت چندین اکانت رسانه های اجتماعی می تواند دلهره آور به نظر برسد، اما لزومی ندارد. برای شروع این پنج مرحله را دنبال کنید.

مرحله 1: یک استراتژی داشته باشید

داشتن یک استراتژی رسانه‌های اجتماعی قوی برای هر برندی ضروری است، اما زمانی که پیچیدگی حساب‌های مختلف را مدیریت می‌کنید، اهمیت ویژه‌ای دارد. برای شروع، چند چیز وجود دارد که باید ارزیابی کنید.

ابتدا تعیین کنید که چه حساب هایی باید ایجاد کنید. الزامات خود را مستند کنید آیا می‌خواهید حساب‌ها را بر اساس هدف تقسیم کنید، مانند پشتیبانی در مقابل بازاریابی؟ یا اینکه تقسیم بندی بر اساس ویژگی هایی مانند مخاطب، مکان یا محصول منطقی تر است؟ پس از دریافت این پاسخ ها، تصمیم بگیرید که به چه تعداد حساب نیاز دارید و تیم شما چگونه باید آنها را مدیریت کند. همچنین باید به نحوه تعامل تیم های شما فکر کنید.

کریستا برنارد

مدیر رسانه های اجتماعی در تگزاس A&M

بعد از اینکه تصمیم گرفتید چه حساب هایی ایجاد کنید، برای هر کدام اهداف ملموس تعیین کنید. برای اطمینان از اینکه پیچیدگی اضافی نتایجی را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد، به KPI نیاز دارید. عملکرد خود را به طور مداوم با آن شاخص‌های کلیدی عملکرد اندازه‌گیری کنید و از انطباق یا تغییر دادن در زمانی که عملکرد ضعیفی دارید نترسید.

اگر به دنبال مکانی برای شروع هستید، این الگوی طرح رسانه اجتماعی 30 روزه یک نقطه پرش عالی است.

مرحله 2: دستورالعمل های برند خود را مستند کنید

وقتی یک مدیر رسانه اجتماعی و یک حساب در هر پلتفرم دارید، ماندن در دستورالعمل های برند بسیار آسان است. اما وقتی پیچیدگی مدیریت چندین حساب را اضافه می کنید، به حکومت رسمی بیشتری نیاز دارید. مطمئن شوید که یک راهنمای برند با دستورالعمل‌های مربوط به صدا، لحن و تصاویر بصری برای هر حساب دارید.

وقتی با مخاطبان مختلف سروکار دارید، ممکن است تغییرات جزئی در حساب‌ها ایجاد کنید. حفظ صدایی که با مخاطبان شما طنین انداز شود، اولویت است – این به معنای ایجاد فضایی برای کمی جزئیات است. این تفاوت‌ها را در دستورالعمل‌های خود نیز مستند کنید تا هرگز در مورد نحوه اعمال صدای کلی برند خود در زمینه‌های خاص سردرگمی وجود نداشته باشد.

مرحله 3: استفاده مجدد از محتوا

داشتن چندین اکانت در رسانه های اجتماعی به معنای نیاز به ایجاد محتوای بیشتر است. این فقط ریاضی است. داشتن یک استراتژی قوی برای استفاده مجدد از محتوا بسیار مهمتر است.

ارسال crosspost در سراسر پلتفرم ها یک راه عالی برای شروع است. چیزی که به عنوان یک قرقره به خوبی کار می کند می تواند به عنوان یک TikTok به خوبی کار کند. بازتوییت کردن محتوای مرتبط در چندین حساب باعث می شود نگاه های بیشتری به یک پست معطوف شود، اما این مزیت نیز جلب توجه بیشتر به حساب های دیگر شما است. می توانید محتوای ویدیویی را به GIF تبدیل کنید تا در پلتفرم های دیگر به اشتراک بگذارید. اگر خلاق باشید دنیای استفاده مجدد از محتوا بی پایان است.

راه دیگر برای استفاده مجدد از محتوای خود، ایجاد کتابخانه ای از دارایی های قابل استفاده مجدد است. Sprout Social’s Asset Library به شما امکان می‌دهد دارایی‌های خلاقانه پرکاربرد را سازماندهی و دسته‌بندی کنید، و به همه اعضای تیم شما کمک می‌کند مطمئن شوند که از رسانه‌های تایید شده استفاده می‌کنند.

تصویری از کتابخانه دارایی در Sprout Social.  در اسکرین شات، چندین تصویر قابل مشاهده است.

مرحله 4: در یک ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید

مدیریت یک حساب رسانه اجتماعی به صورت بومی به اندازه کافی سخت است. تقریباً غیرممکن است که چندین حساب رسانه های اجتماعی را بدون دست یاری مدیریت کنید.

ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی DM ها، تقویم محتوا، پاسخ ها، اشاره ها و معیارهای شما را زیر یک سقف نگه می دارند. حتی اگر چندین حساب داشته باشید، همه آنها در یک مکان قرار می گیرند تا بتوانید همه چیز را در یک صفحه و در زمان واقعی مشاهده کنید. همچنین منبعی از حقیقت را برای تیم های اجتماعی پیچیده ایجاد می کند تا بتوانید در همان صفحه بمانید و به نوشتن همان داستان ادامه دهید. Sprout Social یک پلت فرم مدیریت رسانه اجتماعی یکپارچه است که به تیم ها کمک می کند تا با تمام جنبه های روزمره اجتماعی – از انتشار و تعامل گرفته تا گزارش و برنامه ریزی برای فردا مقابله کنند.

آزمایشی رایگان Sprout خود را شروع کنید

مرحله 5: وظایف خود را خودکار کنید

هنگامی که چندین حساب را مدیریت می کنید، مقیاس بندی می تواند دشوار باشد. اینجاست که اتوماسیون وارد عمل می شود. ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی کارهای کوچک را انجام می دهند تا بتوانید روی استراتژی تمرکز کنید.

مدیریت چندین حساب رسانه های اجتماعی به معنای منابع متعدد DM است. صندوق ورودی هوشمند Sprout Social همه پیام‌های شما را در حساب‌ها و پلتفرم‌ها در یک نمای جمع می‌کند. می‌توانید مستقیماً از پلتفرم پاسخ دهید تا هرگز پیامی را از دست ندهید. اعمال قوانین صندوق ورودی مبتنی بر برچسب همچنین می تواند به هدایت خودکار درخواست به پاسخ دهنده مناسب کمک کند.

به زودی، کاربران Sprout در طرح پیشرفته به متغیرهای پست سفارشی نیز دسترسی خواهند داشت، که به تیم ها این امکان را می دهد تا به صورت پویا بخش های خاصی از یک پست اجتماعی را بسته به متغیرهای سفارشی از پیش تعریف شده تغییر دهند. یک پست می‌تواند به سرعت برای هر یک از حساب‌های موقعیت مکانی یا محصول خاص شما تنظیم شود و یک چیز دیگر را از فهرست کارهای رسانه‌های اجتماعی شما حذف کند.

چندین حساب رسانه های اجتماعی را با حداقل استرس مدیریت کنید

ایجاد و مدیریت چندین اکانت رسانه های اجتماعی نباید استرس زا باشد. با مجموعه ای مناسب از ابزارها و یک هدف مشخص، داشتن حساب های متعدد باعث بهبود روابط مخاطبان و ساده سازی فرآیندهای شما می شود.

علاقه مند به آزمایش ابزاری هستید که مدیریت چندین حساب را آسان کند؟ Sprout Social را به مدت 30 روز امتحان کنید.