find creators for your next campaign

چگونه تولیدکنندگان محتوا را برای کمپین بعدی خود پیدا کنید

Rate this post

اگر یک چیز درست باقی بماند، این است که همیشه نیاز به محتوا وجود خواهد داشت. محتوا را به عنوان نقطه اتصال بین برندها و مصرف کنندگان در نظر بگیرید. خواه یک خبرنامه ایمیلی، یک ویدیو در TikTok، کلمات روی بیلبورد یا عکس در رسانه های اجتماعی باشد، این چیزی است که مشتریان را به تصمیم گیری در مورد برند شما سوق می دهد یا حداقل برند شما را به یاد ماندنی می کند. همانطور که شرکت ها برندهای خود را رشد می دهند، نیاز به برقراری ارتباط با مصرف کنندگان و جذب مشتریان جدید، تقاضا برای محتوا را در بالاترین حد خود قرار می دهد.

اغلب، تیم‌های بازاریابی بر روی ساخت محتوای داخلی با تیم‌هایی تمرکز می‌کنند که معمولاً شامل استراتژیست‌ها و چندین خلاق مانند نویسندگان، طراحان یا ویراستاران ویدیو می‌شوند. این افراد هر صفحه از کتاب برند را می شناسند. بنابراین، آنها می دانند که چه نوع محتوایی از داستان یک برند پشتیبانی می کند و برای مخاطبان آن جذاب است. با این حال، تنها محتوای بسیار زیادی وجود دارد که یک تیم می‌تواند ایجاد کند، صرف نظر از اینکه چقدر زیرک یا پرکارکن باشد، که باعث می‌شود برندها برخی از محتوای مورد نیاز خود را به سازندگان برون سپاری کنند.

چرا برندها باید با سازندگان شریک شوند؟

سازندگان محتوا قطعاً در حال حاضر لحظاتی را سپری می کنند. آنها همه جا هستند. در واقع، بیش از 50 میلیون نفر به عنوان خالق محتوا معرفی می شوند، که به این معنی است که اقتصاد سازنده در حال رونق است. چیزی که آنها را به چنین کالایی تبدیل می کند نه تنها توانایی آنها در ارائه محتوای ساده که با مخاطبان برندها طنین انداز می شود، بلکه توانایی آنها برای فروش و تقویت روایت آن مارک ها است.

مسئله این است که مصرف کنندگان به محتوای سازندگان اعتماد دارند زیرا به نظر معتبر می رسد. سازندگان محتوا را بر اساس تجربیات خود تولید می‌کنند و داستان‌ها یا دیدگاه‌های شخصی خود را به آنچه ایجاد می‌کنند القا می‌کنند. این چیزی است که محتوای سازنده را از محتوای ساخته شده در داخل جدا می کند.

وقتی برندها آماده استخدام سازندگان هستند، ابتدا باید نحوه پیدا کردن آنها را بیابند و سپس آنها را بررسی کنند تا از همسویی اطمینان حاصل کنند. این نقاط تماس اولیه تضمین می‌کند که محتوایی که ایجاد می‌کنند به طور یکپارچه در استراتژی برند شما ادغام می‌شود و ماندگاری بالایی دارد.

چگونه تولیدکنندگان محتوا را پیدا کنیم

پیدا کردن سازندگان محتوا کار سختی نیست، اما قبل از شروع جستجو، به اهداف خود و آنچه می خواهید برسید فکر کنید.

گاهی اوقات برندها برای کمپین ها یا راه اندازی های خاص با سازندگان شریک می شوند. در مواقع دیگر، برندها سازندگانی را بر روی یک نگهدارنده استخدام می‌کنند تا روی دارایی‌های محتوای موقت برای کانال‌های مختلف مانند رسانه‌های اجتماعی یا ایمیل کار کنند.

به عنوان مثال، در کار قبلی خود به عنوان یک استراتژیست اجتماعی، فهرستی از سازندگان و تأثیرگذاران را تهیه کردم تا برای راه اندازی محصول به آنها دسترسی پیدا کنم. در حالی که ما فیلمبرداری محصول خود را در داخل انجام می‌دادیم، همچنین می‌خواستیم عکس‌ها و کلیپ‌های ویدیویی به سبک UGC بیشتری را پس از راه‌اندازی در فید رسانه‌های اجتماعی و محتوای ایمیل خود بگنجانیم. این به ما این امکان را می‌دهد که پیام‌رسانی را به روش‌های جدید و خلاقانه در اطراف محصول خود بدون اعمال فشار بیش از حد بر منابع داخلی خود انجام دهیم. وقتی برای یافتن سازندگان آماده شدیم، متوجه شدم که جستجوی انجمن و پلتفرم‌های شخص ثالث مفیدترین کار است.

به درون جامعه خود نگاه کنید

جامعه شما متشکل از مشتریان، طرفداران و شرکای شماست. اغلب، از آنجایی که آنها بزرگترین حامیان برند شما هستند، از قبل در حال تولید محتوا پیرامون محصولات و خدمات شما هستند. در تماس با افراد جامعه خود و از آنها بپرسید که آیا می توانید محتوای آنها را به اشتراک بگذارید. اغلب، چون طرفداران شما هستند، تمایل بیشتری به انجام این کار به صورت رایگان یا در ازای محصولات دارند. با این حال، اگر به آن ها پول بدهید و به آن ها اجازه دهید بخشی از راه اندازی ها یا کمپین های آینده باشند، می توانید وفاداری به برند را حتی بیشتر کنید.

از فالوورهای خود بپرسید

هیچ کس بیشتر از فالوورهای شما از آنچه در اقتصاد سازندگان می گذرد مطلع نیست. آنها کسانی هستند که سازندگان و تأثیرگذاران مورد علاقه خود را نیز دنبال می کنند. سعی کنید استیکر سوال را در استوری اینستاگرام خود قرار دهید تا فالوورهای شما بتوانند توصیه کنند. از طرف دیگر، می توانید یک پست فید ایجاد کنید و از آنها بخواهید که سازندگان و تأثیرگذاران مورد علاقه خود را در نظرات تگ کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که درخواست را منتشر کنید و سازندگان خواهند آمد.

از پلتفرم های سازنده استفاده کنید

پلتفرم‌هایی مانند Minisocial و #Paid برندها را مستقیماً به سازندگان و تأثیرگذاران متصل می‌کنند و به شما امکان می‌دهند زمان کمتری را برای جستجوی آنها صرف کنید و زمان بیشتری را روی استراتژی محتوای خود متمرکز کنید. شما فقط باید یک خلاصه خلاقانه ارائه دهید و جمعیت شناسی خالق خود را مشخص کنید، و پلتفرم ها به شما کمک خواهند کرد. البته این مسیر با هزینه همراه است، اما بسته به بودجه شما و مدت زمانی که برای ایجاد ارتباط با سازندگان دارید، این ممکن است گزینه بهتری باشد.

چگونه سازندگان محتوا را بررسی کنیم

بسیاری از برندها در یافتن سازندگان مناسب برای شراکت با چالش هایی روبرو هستند. بله، اگر می‌خواهید استخدام کنید یا با سازندگان همکاری کنید، ممکن است لازم باشد در نسخه آزمایشی هدف شما قرار بگیرند. شاید بخواهید آن‌ها در شهرهایی زندگی کنند که مکان‌های خرده‌فروشی شما در آنجا هستند، یا شاید بخواهید که آنها در رسانه‌های اجتماعی فالوور زیادی داشته باشند. در حالی که آن چیزها مهم هستند، شما باید یک قدم جلوتر بروید. سازندگانی که با آنها شریک می‌شوید باید ارزش‌هایی داشته باشند که با برند شما همسو باشد.

به مشارکت های قبلی آنها نگاه کنید

سازندگان کارهایی که با برندهای دیگر انجام داده اند و شرکای آن ها علایق، سبک و باورهای کلی آنها را منعکس می کند. مسلماً، در حالی که علایق سازندگان در طول زمان تغییر می‌کند، می‌توانید از این محتوا به عنوان مرجعی برای تعریف نحوه مشارکت خود با آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، فرض کنید شما یک برند الکل هستید و می بینید که سازنده ای که قصد شراکت با او را دارید، قبلا با یک برند جایگزین الکل کار کرده است. در این صورت، ممکن است بخواهید اول از همه تماس بگیرید و ببینید که آیا آنها برای کمپین یا استراتژی شما مناسب هستند یا خیر.

زمانی را برای چت تعیین کنید

نگاهی به حضور در رسانه‌های اجتماعی یا یک نمونه کار آنلاین، راهی عالی برای درک این موضوع است که سازندگان روی آن چه کار کرده‌اند. با این حال، همیشه نمی توان گفت که آنها به عنوان مردم چه کسانی هستند. راه اندازی یک چت ویدیویی برای معرفی خود به سازنده و/یا صحبت از طریق یک خلاصه خلاقانه به ایجاد ارتباط انسانی با برند شما و درک بهتر نقاط قوت، علایق و علایق آنها در توسعه محتوا کمک می کند.

«چه چیزی به شما الهام می‌دهد؟»، «دوست دارید چه نوع محتوایی ایجاد کنید؟» یا «محتوای مورد علاقه‌تان که ایجاد کرده‌اید چیست؟»—این نوع سؤالات به شما بینشی می‌دهد که سازندگان چه کسانی هستند و چه چیزی آنها را به حرکت در می‌آورد.

به جامعه آنها نگاه کنید

اگر سازندگانی که می‌خواهید با آن‌ها شریک شوید، جامعه‌ای درگیر دارند، می‌توانید متوجه شوید که چه کسانی هستند. نظرات پست‌های سازنده را بررسی کنید تا ببینید که آنها چگونه با جامعه خود تعامل دارند و جامعه آنها در مورد آنها چه احساسی دارد. جعل حال و هوای خوب سخت است، و این همان نوع انرژی است که می خواهید در مشارکت با سازندگان وارد کنید.

استراتژی محتوای خود را بسازید

هنگامی که سازندگانی را که می خواهید با آنها شریک شوید را پیدا کردید و بررسی کردید، می خواهید بفهمید که چگونه فرآیند توسعه محتوا را آغاز کنید. خوشبختانه، من مقاله دیگری در مورد نحوه ترکیب سازندگان در استراتژی محتوای خود نوشته ام. در این بخش، من اهمیت مشارکت با خلاقان خرد و اینفلوئنسرها را به اشتراک می‌گذارم و چهار نکته در مورد قراردادن سازندگان در استراتژی محتوای کلی برند شما ارائه می‌دهم.

همانطور که به ساخت و اصلاح استراتژی محتوای خود ادامه می دهید، به یاد داشته باشید که آن را انعطاف پذیر نگه دارید. همه چیز تغییر می کند – به ویژه اهداف بازاریابی – بنابراین شما همیشه باید در نظر داشته باشید که استراتژی شما چگونه می تواند با نیازهای برند شما سازگار شود، مهم نیست در کجای برنامه بازاریابی خود هستید. نکته مهم در مورد تولیدکنندگان محتوا این است که تعداد زیادی از آنها برای انتخاب وجود دارد و آنها نیز مانند برندها و مصرف کنندگان در حال تکامل هستند. این به شما بستگی دارد که وارد شوید و به ایجاد بپردازید!

نوشتهٔ پیشین
توییتر برای خدمات مشتری: 7 نکته و مثال
نوشتهٔ بعدی
تعامل در رسانه های اجتماعی: چیست و چگونه می توان آن را بهبود بخشید

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست