Social media and mental health

چگونه رسانه های اجتماعی و سلامت روان را متعادل کنیم

Rate this post

ارتباط بین رسانه های اجتماعی و سلامت روان به خوبی مستند شده است.

ما می دانیم که مزایا و معایب استفاده از رسانه های اجتماعی وجود دارد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که انسانی وجود دارد که سخت روی حساب های اجتماعی مارک های مورد علاقه شما کار می کند. برای هر محتوای اجتماعی مفیدی که می‌بینیم، اخبار درام و ناراحت‌کننده‌ای برای جبران آن وجود دارد.

خوراکی برای تفکر: استفاده روزانه از رسانه های اجتماعی به طور متوسط ​​147 دقیقه در روز به اوج خود رسیده است. بیشتر و بیشتر از تعاملات بین فردی روزانه ما از طریق صفحه نمایش گوشی های هوشمند اتفاق می افتد.

با این حال، توجه جامعه در رسانه های اجتماعی باعث ایجاد گفتگوهای سازنده در مورد سلامت روان می شود. ناگفته نماند که به ننگ مربوط به کسانی که مبارزه می کنند پرداخته شود.

در زیر نحوه مدیریت سلامت روان و رسانه های اجتماعی را شرح می دهیم. این شامل عادات سالم و نکاتی برای پیمایش شخصی و حرفه ای است.

در نظر بگیرید که از هر پنج آمریکایی یک نفر گزارش می دهد که برای سلامت روان خود تحت درمان قرار می گیرد. با توجه به اینکه رسانه‌های اجتماعی چقدر در زندگی روزمره ما یکپارچه هستند، نمی‌توانیم تأثیر آن را بر رفاه خود نادیده بگیریم.

که شامل خوبی ها می شود و بد

بیایید کارها را با کندوکاو در هر دو طرف بحث آغاز کنیم.

فهرست مطالب

چرا رسانه های اجتماعی برای سلامت روان مضر هستند؟

وقتی صحبت از سلامت روان به میان می‌آید، رسانه‌های اجتماعی از مخاطبان بدی برخوردار هستند. وقتی موارد زیر را در نظر می گیرید کاملاً بی اساس نیست.

فشار FOMO و فرهنگ “همیشه فعال”.

ارتباط 24 ساعته با دوستان، همکاران و سایر نقاط جهان هم موهبت و هم یک نفرین است.

ماهیت “همیشه فعال” رسانه های اجتماعی را وارد کنید. یعنی یک فشار ناگفته (و گاهی صریح!) برای فعال بودن.

همیشه در حال گوش دادن همیشه حاضر. همیشه در حال پست کردن

این امر منجر به پدیده FOMO (ترس از دست دادن) و فشارهای ناشی از آن شده است. این شامل فشار به…

 • در جریان باشید. از یک چرخه خبری بی پایان گرفته تا تبلیغات و به روز رسانی ها، سیل دائمی محتوا برای مصرف وجود دارد. همگام بودن با همه چیز کاملاً طاقت فرسا است. این شامل محتوای ما می شود خواستن دیدن.
 • پاسخ دادن. این برای استفاده شخصی و حرفه ای از رسانه های اجتماعی صدق می کند. زمانی که نوبت به زمان پاسخگویی برای مصرف کنندگان می رسد، انتظارات بالاست. ترک هر کسی در خواندن به نظر می رسد ممنوع است.
 • پست. بسیاری از مردم احساس می کنند مجبورند که پست بگذارند حتی زمانی که نمی خواهند. تحقیقات می گوید که 45 درصد از Gen Z ادعا می کنند که فشار زیادی برای کامل بودن در رسانه های اجتماعی وجود دارد.

اخبار منفی و درگیری در فیدهای اجتماعی رشد می کنند

عملکرد درونی الگوریتم های رسانه های اجتماعی پیچیده است.

همانطور که گفته شد، عقل متعارف می گوید که الگوریتم ها تمایل دارند هر چیزی را که بیشترین کلیک، نظر و اشتراک گذاری را به دست آورده باشد، ترجیح می دهند.

و در بسیاری از موارد، این به محتوای بحث برانگیز یا مناقشه برانگیز ختم می شود.

این یک اثر گلوله برفی منفی در فیدهای اجتماعی ما ایجاد می کند. هر چه یک پست بحث برانگیز یا طعمه بحث برانگیز تعامل بیشتری داشته باشد، سوخت بیشتری برای الگوریتم خواهد داشت. همراه با فشار برای “همیشه” بودن، عادات منفی مانند پیمایش عذاب اکنون رایج شده است.

اثرات سوء زمان بیش از حد صفحه نمایش

همانطور که قبلا ذکر شد، میزان زمان صرف شده در رسانه های اجتماعی در حال افزایش است.

این یک نگرانی بزرگ در میان والدین به نمایندگی از جمعیت جوان است. تحقیقات زیادی در مورد نگاتیوهای مرتبط با زمان زیاد صفحه نمایش منتشر شده است. این شامل:

مطمئنا هیچکس نیست مجبور کردن ما تمام روز به صفحه نمایش خیره شویم (مگر اینکه این بخشی از کار شما باشد). تلفن های هوشمند برای اکثر آمریکایی ها بخشی غیرقابل مذاکره از زندگی مدرن است. هرچند که این مشکلات سلامتی بالقوه را نفی نمی کند.

چگونه رسانه های اجتماعی به مردم کمک می کنند تا سلامت روان خود را بهبود بخشند؟

اثرات بالقوه منفی رسانه های اجتماعی واضح است.

با این حال، ما نباید مستقیماً تأثیر مثبت رسانه های اجتماعی را نادیده بگیریم. در زیر نشان می‌دهیم که چگونه اجتماعی به عنوان یک مثبت خالص برای بهزیستی ذهنی ما عمل می‌کند.

افزایش آگاهی برای حمایت از مسائل و مردم

پلتفرم هایی مانند توییتر و اینستاگرام مکالمات بی شماری را در مورد مسائل اجتماعی ایجاد کرده اند. به طور خاص، مسائلی که افراد در غیر این صورت ممکن است رودررو در جوامع خود با آن مواجه نشوند. این شامل:

 • منابع برای سلامت روان و درمان
 • آگاهی از علل اجتماعی و سیاسی (#FightFor15 یا #InsulinForAll)
 • حمایت از گروه های حاشیه نشین

جامعه سازی و روابط

علیرغم ایراداتش، رسانه های اجتماعی به طور عینی مکانی را برای دور هم جمع شدن افراد ارائه می دهند.

این شامل ایجاد جامعه برای افراد مختلف از هر طبقه‌ای است. از هنرمندانی که با طرفداران ارتباط برقرار می کنند تا دوستانی که در تماس هستند، ایجاد ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی امکان پذیر است. نه به ذکر آسان تر از همیشه.

امکان اتصال و یادگیری بدون توجه به جغرافیا

اگر هیچ چیز دیگری نباشد، رسانه های اجتماعی اطلاعات و ارتباطات را دموکراتیک می کنند.

در نظر بگیرید که چند نفر از رسانه های اجتماعی منحصرا برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. با بیش از شش میلیارد گوشی هوشمند در جهان، پلتفرم های اجتماعی مکانی را برای اتصال، اشتراک گذاری و یادگیری فراهم می کنند.

چگونه به عنوان یک متخصص رسانه های اجتماعی سلامت روان را در اولویت قرار دهیم

مقابله با فرسودگی رسانه های اجتماعی دشوار است.

زیرا وقتی کار شما با تعاملات رسانه های اجتماعی گره خورده است، گفتن خروج از سیستم آسان تر از انجام آن است.

برخورد با منفی گرایی و حتی سوء استفاده از غریبه های اجتماعی به اندازه کافی بد است. فریب دادن آن مکالمات سخت با مشکلات ذکر شده در بالا، همه چیز را بدتر می کند.

اگر به نظر می رسد که همه چیز برای مقابله با آن خیلی زیاد است، یک قدم به عقب بردارید. در زیر نکاتی برای حفظ سلامت روان شما به عنوان یک متخصص رسانه های اجتماعی آورده شده است.

محدودیت ها و مرزها را تعیین کنید

این بزرگ است. دفاع از خود در یک نقش حرفه ای بسیار مهم است. این به معنای تعیین حد و مرزهای قابل قبول در وظایف روزانه شماست. توصیه می کنیم در موارد زیر محدودیت هایی را تعیین کنید:

 • نظرات و انتقادات مشتریان. زمانی که مشتری غیرمنطقی یا خصمانه رفتار می کند، اذعان کنید. مرزی بین رویارویی و آزار و اذیت وجود دارد که مشتریان نباید از آن عبور کنند. این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که وقتی این کار را انجام می‌دهند، کنار بروند.
 • کمک و پشتیبانی. نقش و محدوده کاری خود را بشناسید. فقط به این دلیل که در رسانه های اجتماعی کار می کنید به این معنی نیست که باید یک درمانگر یا میانجی درگیری باشید.
 • خارج شدن. وقتی ساعت را خاموش می کنید، ساعت را خاموش می کنید. جداسازی شبکه های اجتماعی شخصی و حرفه ای باید در اولویت باشد. اگر از راه دور کار می کنید ممکن است نیاز به عادت کردن باشد. گفته می شود، “روشن” بودن 24/7 از نظر ذهنی خسته کننده است.

به تیم خود تکیه کنید

از قضا، کار در رسانه های اجتماعی می تواند بسیار تنها باشد.

گپ زدن با مشتریان و انتشار محتوا نیاز شما به تعاملات شخصی را برآورده نمی کند.

این نشان دهنده ارزش همکاری با تیم شما و برقراری ارتباط مداوم با آنها است. شما باید احساس حمایت کنید و به همین ترتیب از کسانی که ممکن است خودشان با فرسودگی شغلی مواجه شوند حمایت کنید.

بسیاری از شرکت ها از Slack به همین دلیل استفاده می کنند. به عنوان مثال، برخی از تیم ها کانال های اختصاصی برای جشن گرفتن یکدیگر یا اشتراک گذاری میم ها دارند. کانال تیم خود را جایی برای افزایش سروتونین در طول روز در نظر بگیرید.

کمی شخصیت به حضور حرفه ای خود تزریق کنید

ایجاد ارتباط با دیگران است از طریق محتوا امکان پذیر است. به عنوان مثال، بسیاری از برندها برای نشان دادن جنبه انسانی خود از طریق اجتماعی تلاش می کنند. با توجه به اینکه انجام این کار با برند شما هماهنگ است، برخی از ایده ها عبارتند از:

 • محتوای مفید یا بازیگوش «فقط به این دلیل»
 • مطالب یا محتوای پشت صحنه به عنوان شما (در مقایسه با کسب و کار شما)
 • محتوای الهام بخش یا انگیزشی

برندها اغلب زمانی سود می برند که حضورشان در شبکه های اجتماعی 100% کت و شلوار و کراوات نباشد. حتی ممکن است بتوانید مکالمات مربوط به سلامت روان را در تقویم محتوای خود ادغام کنید (به این فکر کنید: روز سلامت روان).

وظایف خود را تقسیم کنید تا از نظر ذهنی قابل کنترل تر باشند

نکته حرفه ای: استرس بی مورد برای خود ایجاد نکنید.

ماهیت «همیشه فعال» اجتماعی را کنار بگذارید مگر اینکه شما در یک نقش خدمات محور هستید. حتی در این صورت، نیازی نیست که کارهای خسته کننده را بدون وقفه انجام دهید. روش های مدیریت زمان مانند تکنیک پومودورو را در نظر بگیرید. سخت ترین کارهای ذهنی خود را به تکه تکه کنید و در مقابل همه آنها را به یکباره انجام دهید.

مگر اینکه با یک وضعیت اضطراری واقعی سر و کار داشته باشید، به احتمال زیاد پاسخ های اجتماعی مشتریان و همکاران می توانند یک یا دو دقیقه صبر کنند. کمی به خودتان اتاق تنفس بدهید.

حرکت به اطراف (مانند، به معنای واقعی کلمه)

ارزش ساده بلند شدن و نفس کشیدن را نمی توان نادیده گرفت.

بسته به موقعیت شما، ممکن است یک استراحت یوگا یا ۱۰ دقیقه پیاده روی باشد. همچنین ایستادن و کشش ممکن است چند ثانیه طول بکشد. ارتباط بین میزهای نشستن و بهره وری قابل توجه است.

اگر هیچ چیز دیگری نیست، تلاش آگاهانه ای برای فاصله گرفتن از صفحه نمایش خود داشته باشید. این شامل گوشی هوشمند شما نیز می شود. شاید این به معنای یادداشت برداری با دست یا تماس گرفتن بدون وب کم شما باشد. پیدا کردن آنچه برای شما کار می کند.

4 نکته برای استفاده سالم تر از رسانه های اجتماعی در زندگی شخصی شما

زمانی که استفاده اجتماعی شخصی شما بدون استرس باشد، ایجاد عادات سالم تر به صورت حرفه ای آسان تر است.

برای جمع بندی همه چیز، اجازه دهید به نکاتی برای اطمینان از یک رژیم غذایی سالم تر در شبکه های اجتماعی در زندگی شخصی خود نگاه کنیم.

1. رسانه های اجتماعی شخصی خود را واقعاً حفظ کنید شخصی

اکثر متخصصان رسانه های اجتماعی حساب های خصوصی و شخصی خود را دوبار فرو نمی کنند.

با این اوصاف، می‌توانید برای محافظت از سلامت روان خود قدمی فراتر بردارید. این شامل:

 • تعیین مرزها و قاطعیت در مورد خروج از سیستم. باز هم، اعلان‌های کاری می‌توانند منتظر بمانند.
 • لغو دنبال کردن (یا کاهش) حساب های مرتبط با صنعت در فید شخصی شما.
 • اجتناب از شبکه‌های «حرفه‌ای» (LinkedIn، گاهی اوقات توییتر) برای شبکه‌های «معتبر» (BeReal، TikTok)

2. یک خوراک اجتماعی مثبت ایجاد کنید

علی رغم باور عمومی، مبارزه با منفی بودن الگوریتم های اجتماعی است ممکن است. چند راه برای این کار عبارتند از:

 • به طور منظم با حساب های مربوط به علایق و سرگرمی های شخصی خود تعامل داشته باشید
 • بی‌صدا کردن حساب‌ها و کلماتی که ممکن است شما را تحت فشار قرار دهند (به زیر در توییتر مراجعه کنید)
 • در مورد افرادی که دنبال می کنید انتخابی باشید تا از منفی بودن در فید خود بکاهید

3. وقفه های گاه به گاه رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید

واقعیت: تعداد بیشتری از نوجوانان گزارش می دهند که به طور داوطلبانه از رسانه های اجتماعی فاصله می گیرند. استراحت های یک هفته ای به طور شگفت انگیزی رایج است.

مفهوم “سم زدایی دیجیتال” در حال حاضر رایج است. البته این بدان معنا نیست که باید گوشی خود را از بین ببرید و در یک کابین زندگی کنید تا از برق بکشید.

اینکه چقدر برای رفتن استراحت می کنید به خودتان بستگی دارد. توصیه می کنیم به استراحت به عنوان یک چالش سالم فکر کنید. با یک یا دو روز شروع کنید و سپس از آنجا ارزیابی کنید. ممکن است از اتفاقی که می افتد وقتی زمان خود را آزاد می کنید شگفت زده شوید.

4. اولویت بندی فعالیت هایی که زمان نمایش را محدود می کند

داشتن سرگرمی‌هایی که شامل رسانه‌های اجتماعی یا تماشای صفحه نمایش نیست، همیشه یک مزیت است.

و علیرغم باور عمومی، نتفلیکس چنین است نه یک سرگرمی.

سعی کنید دست و مغز خود را مشغول نگه دارید. این که آیا این به معنای آشپزی، کاردستی یا ورزش کردن باشد به شما بستگی دارد. رفتن به خارج از منطقه راحتی هرگز ضرری ندارد.

چگونه رسانه های اجتماعی و سلامت روان را مدیریت می کنید؟

یافتن تعادل سالم بین حضور اجتماعی و رفاه شما همیشه آسان نیست. نکات بالا می تواند نقطه شروع محکمی باشد.

ما همه چیزهای اجتماعی را دوست داریم، مطمئنا. البته سلامت روان شما باید همیشه اول بیا این امر به ویژه در مورد متخصصان این حوزه صادق است.

و اگر می‌خواهید حضور مثبتی داشته باشید، در نظر بگیرید که چگونه ویژگی‌های انتشار رسانه اجتماعی Sprout Social می‌تواند به خودکارسازی وظایف شما و آزاد کردن وقت شما کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید لغو پاسخ

خروج از نسخه موبایل