How to analyze competitors on social media featured image

چگونه رقبا را در رسانه های اجتماعی در سال 2022 تجزیه و تحلیل کنیم

Rate this post

برای افزایش تلاش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، باید به تحلیل رقبای خود فکر کنید. چرا؟ شما متوجه خواهید شد که چه چیزی را پست کنید، چه زمانی پست کنید، کدام نوع محتوا در بین مخاطبان هدف شما بهترین عملکرد را دارد و موارد دیگر.

ابزارهای تحلیل رقبای رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند تا استراتژی بازاریابی خود را اصلاح کنید و جلوتر از منحنی باشید. و به من اعتماد کنید، ارزش این همه تلاش را دارد.

با NapoleonCat می توانید محتوای رسانه های اجتماعی رقبای خود را از فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب تجزیه و تحلیل کنید.


این جمعه سیاه: 50٪ تخفیف برای NapoleonCat دریافت کنید!

تخفیف ویژه جمعه سیاه ما را بگیرید و به تمام ویژگی های مدیریت رسانه های اجتماعی با کمتر از حد انتظارتان دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بگو!

پرداخت بین 25 و 28 نوامبر. دو هفته آزمایش رایگان شامل. بدون نیاز به کارت اعتباری

ما در مورد نزدیک به 6 میلیارد حساب صحبت می کنیم – این میزان مخاطب بالقوه در هر 4 پلت فرم رسانه اجتماعی است که با NapoleonCat کار می کنند.

اما اجازه دهید ابتدا با اصول اولیه شروع کنیم.

ابزار تحلیل رقبای رسانه های اجتماعی

ابزار تحلیل رقبای رسانه های اجتماعی

فعالیت رسانه های اجتماعی رقبای خود را در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب پیگیری کنید. چندین حساب رسانه های اجتماعی را در کنار یکدیگر مقایسه کنید و استراتژی بازاریابی خود را اصلاح کنید. NapoleonCat را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

قبل از اینکه به راه حل صرفه جویی در زمان خود بپردازیم، بیایید برخی از دلایل اصلی را فهرست کنیم که چرا تحلیل رقابتی رسانه های اجتماعی برای هر کسب و کار پر رونقی بسیار مهم است (یا حداقل باید باشد).

تجزیه و تحلیل رقبای رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند KPI های خود را سازماندهی کنید

با تجزیه و تحلیل رقبای خود در رسانه های اجتماعی، به تصویر بزرگ نزدیکتر خواهید شد. خوب، اما این به چه معناست؟

خواهید دید که محتوای شما در مقایسه با برندهای مشابه، که اغلب مخاطبان هدف یکسان (یا بسیار مشابه) با آنها به اشتراک می گذارید، چگونه عمل می کند. این به نوبه خود به شما کمک می کند تا اهداف تجاری خود را در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید.

زمانی که نوبت به شاخص های کلیدی عملکردی می شود که می خواهید دنبال کنید، معیارسازی کسب و کارتان در مقابل رقبایتان ضروری است. شما متوجه خواهید شد که چه نوع محتوایی بهترین عملکرد را دارد، در چه روزها، در چه ساعاتی و غیره.

باز هم، شما و رقبایتان مخاطبان هدف را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید.

تجزیه و تحلیل رقبای رسانه های اجتماعی منبع الهام از محتوا است

امروزه، ارائه محتوای جدید و با طراوت واقعاً سخت است. تقریباً انگار همه قبلاً همه کارها را انجام داده اند و تک تک پلتفرم های رسانه های اجتماعی خشک شده اند.

ممکن است حقیقتی در آن وجود داشته باشد، اما این ذهنیتی نیست که یک بازاریاب رسانه های اجتماعی را می سازد.

در حالی که شبکه‌های اجتماعی واقعاً از محتوا اشباع شده‌اند، نکته کلیدی این است که بفهمید مخاطب شما چه نوع محتوایی را با ارزش‌تر دارد. همه چیز به مخاطبان شما مربوط می شود.

می توانید انواع مختلف محتوا را آزمایش کنید و احتمالاً با یک کابوس آزمون و خطا روبرو شوید. یا می توانید به سرعت جذاب ترین پست های رقبای خود را بررسی کنید. در ادامه مقاله به شما خواهیم گفت که دقیقا چگونه این کار را انجام دهید.

فقط به یاد داشته باشید، وقتی محتوای جالبی می بینید، آن را کپی نکنید! الهام بگیرید، آن را تغییر دهید، شخصی سازی کنید و غیره.

سبک اصلی خود را پیدا کنید، اما همیشه چشم و سر خود را برای الهام باز نگه دارید.

تجزیه و تحلیل رقبا در رسانه های اجتماعی باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود (اگر این کار را درست انجام دهید)

بسیاری از شرکت‌ها تجزیه و تحلیل‌های رقابتی را به آژانس‌های خارجی که قیمت‌های بالایی دارند برون‌سپاری می‌کنند.

منظورم این است که شما می توانید تلاش کنید و خودتان این کار را انجام دهید. با این حال، انجام همه این کارها با دست می تواند هفته ها یا ماه ها طول بکشد، بنابراین بهینه ترین راه حل در اینجا چیست؟

خوب، ما یک ابزار تحلیل رقابتی رسانه های اجتماعی را می شناسیم که می تواند تمام محاسبات سنگین را فوراً برای شما انجام دهد – به نام NapoleonCat.

برندهای رقبا را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید

برندهای رقبا را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید

دریابید که چه محتوایی برای رقبای شما بهترین کار را دارد و دقیقاً چه زمانی بیشترین تعامل را ایجاد می کند. تجزیه و تحلیل رقابتی برای فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب دریافت کنید. آن را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

با ابزارهای تجزیه و تحلیل رقبای رسانه‌های اجتماعی مانند NapoleonCat، می‌توانید در عرض چند ثانیه معیارهای بی‌درنگ انجام دهید.

می توانید حساب های رقبای خود را در فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب ردیابی و تجزیه و تحلیل کنید.

می‌توانید به راحتی مجموعه‌های رقیب ایجاد کنید، چندین حساب رسانه‌های اجتماعی را در کنار یکدیگر مقایسه کنید، و تمام اطلاعات مورد نیاز خود را استخراج کنید – چه در قالب گزارش‌های PDF، png یا فایل‌های اکسل.

علاوه بر این، انواع مختلفی از فیلترها در مورد اینکه دقیقاً چه داده هایی را می خواهید ببینید وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید آمار رسانه‌های اجتماعی خود را برای دوره‌های زمانی مختلف – روز، هفته، ماه یا بازه‌های زمانی کاملاً سفارشی مشاهده کنید.

در زیر می توانید خلاصه ای از صفحات فیس بوک 5 برند بزرگ خودرو را مشاهده کنید. داده ها همیشه با دوره قبل مقایسه می شوند و مشخص است که کدام برند از نظر میزان تعامل یا تعداد طرفداران بیشترین پیشرفت را داشته است.

فیس بوک مجموعه موتورهای تجزیه و تحلیل را مقایسه می کند
مقایسه چندین صفحه فیس بوک در کنار هم – عملکرد رسانه های اجتماعی رقبا.

می توانید این مجموعه داده های خاص را در یک فایل png یا اکسل دانلود کنید یا می توانید گزارش های کامل ایجاد کنید. به عنوان مثال، برای فیس بوک، می توانید حداکثر 8 حساب را در یک گزارش تحلیلی قرار دهید:

نحوه تجزیه و تحلیل رقبا در رسانه های اجتماعی - مقایسه چندین حساب رسانه اجتماعی در کنار یکدیگر
یک صفحه نمونه از گزارش رقابتی ماهانه رسانه های اجتماعی.

به یاد داشته باشید که پس از اتصال حساب های رسانه های اجتماعی به NapoleonCat باید تا 24 ساعت صبر کنید – این ابزار باید داده ها را برای تجزیه و تحلیل و گزارش به طور کامل همگام سازی کند. بعد از آن دوره، همه چیز آماده است.

برای کسب و کار چه چیزی در شبکه های اجتماعی پست کنیم؟

می‌توانید مسیر آزمایشی را انتخاب کنید تا بفهمید مخاطبانتان چه چیزی را دوست دارند، اما این روش آزمون و خطا همیشه می‌تواند به هر دو صورت پیش برود.

بنابراین، برای کاهش خطرات و همچنان دریابید که چه نوع محتوایی بیشتر مخاطبان هدف شما را درگیر می‌کند، می‌توانید به سادگی بررسی کنید که رقبای شما در کانال‌های اجتماعی خود چه می‌کنند – یا به عبارت دیگر، کدام یک از پست‌های آنها بالاترین نرخ تعامل را ایجاد می‌کند.

با استفاده از NapoleonCat، می توانید تجزیه و تحلیل هر پست را بررسی کنید. می‌توانید پست‌ها را بر اساس معیارهای مختلف، به عنوان مثال، نظرات، لایک‌ها یا نرخ تعامل (ER) مرتب کنید.

تجزیه و تحلیل رقبا در رسانه های اجتماعی - آمار پست های فردی
تجزیه و تحلیل رقبای رسانه های اجتماعی – آمار پست های فردی برای اینستاگرام.

چنین نمای کلی باید به شما کمک کند تا در مورد ایجاد یک موضوع کلی برای محتوای خود تصمیم بگیرید. این امر تا حد زیادی هرگونه عدم اطمینان در حوزه ایده های محتوایی برای حساب های اجتماعی شما را کاهش می دهد.

بهترین زمان برای ارسال پست در شبکه های اجتماعی چه زمانی است؟

به منظور به حداکثر رساندن دسترسی ارگانیک خود در رسانه های اجتماعی، باید بهترین زمان برای ارسال پست را پیدا کنید، به عنوان مثال، چه زمانی مخاطبان به احتمال زیاد با محتوای شما درگیر می شوند.

همانطور که قبلاً گفتم، شما و رقبایتان مخاطبین هدف یکسانی (یا بسیار مشابه) دارید. بنابراین، حتی لازم نیست قبل از یافتن بهترین زمان برای پست کردن، به طور مرتب محتوا را پست کنید. باز هم کافی است عملکرد رقبای خود را در شبکه های اجتماعی پیگیری کنید تا این نوع اطلاعات را به دست آورید.

اما مراقب باشید که هر پلتفرم رسانه اجتماعی قوانین متفاوتی دارد. هنگامی که به دنبال زمان های بهینه برای ارسال در رسانه های اجتماعی هستید، همیشه بین شبکه های اجتماعی تفاوت قائل شوید.

در NapoleonCat چگونه به نظر می رسد؟

می توانید بررسی کنید که کدام روزهای هفته بیشترین تعامل را برای رقبای شما برای هر پلتفرم اجتماعی ایجاد می کند.

پیدا کردن بهترین زمان برای ارسال در رسانه های اجتماعی با NapoleonCat
با ردیابی رقابت، بهترین زمان برای ارسال در رسانه های اجتماعی را پیدا کنید.

از این نمودار می بینیم که چهارشنبه ها روز خوبی برای ارسال پست هستند. با این حال، با توجه به اینکه باید محتوا را به طور منظم پست کنید، همیشه می‌توانید چهارشنبه‌ها را برای پست‌های با ارزش‌تر ذخیره کنید – مثلاً آن‌هایی که زمان زیادی را صرف آماده‌سازی آنها کرده‌اید.

علاوه بر این، می‌توانید ساعات دقیقی را که در آن رقبای شما بالاترین نرخ تعامل را تجربه می‌کنند، مشاهده کنید:

پیدا کردن بهترین ساعات برای ارسال در رسانه های اجتماعی
پیدا کردن بهترین ساعات برای ارسال در رسانه های اجتماعی با پیگیری رقابت.

هر چند وقت یکبار باید در شبکه های اجتماعی پست بگذارید؟

این یک سوال بزرگ دیگر است که به راحتی می توان با چند مرحله ساده در NapoleonCat به آن پاسخ داد.

ابتدا نگاهی به خلاصه کلی پروفایل رقبای خود بیندازید و دریابید که کدام برند بالاترین نرخ تعامل را دارد. روی آن برند تمرکز کنید.

سپس، می توانید متوجه شوید که برند چند پست در روز منتشر می کند، و تمام:

نحوه ردیابی رقبا در توییتر
پیگیری تعداد دفعات ارسال رقبا در توییتر.

اگر نمی توانید اعداد دقیق را ببینید، به یاد داشته باشید که روی یک نمودار کلیک کنید – این اطلاعات بیشتری را نشان می دهد.

به عنوان یک امتیاز، شما همچنین می توانید گزارش های رسانه های اجتماعی را برای پروفایل های رقبای خود ایجاد کنید. این ویژگی در حال حاضر برای فیس بوک، اینستاگرام و توییتر کار می کند. حدود یک دقیقه طول می کشد تا یک گزارش رسانه اجتماعی عمیق ایجاد شود، و همچنین می توانید کل فرآیند را با برنامه ریزی گزارش ها نیز خودکار کنید.

برخی از ویژگی های کلیدی:
  • گزارش ها کاملاً قابل تنظیم هستند – شما تصمیم می گیرید که چه داده هایی را می خواهید ارائه دهند،
  • همچنین می توانید گزارش های خود را (هفتگی، ماهانه، سه ماهه) برنامه ریزی کنید تا به طور خودکار ایجاد و برای هرکسی که به آن نیاز دارد ارسال شود.
  • برای فیس بوک، می توانید حداکثر 8 صفحه فیس بوک را در یک گزارش قرار دهید.

من یک آموزش ویدیویی ایجاد کرده ام که نحوه ایجاد یک گزارش اینستاگرام برای پروفایل رقبا را نشان می دهد (نمونه گزارش در انتهای ویدیو نشان داده شده است).

PS. اگر می‌خواهید ویدیوی کلی در مورد ویژگی Analytics NapoleonCat را ببینید، می‌توانید آن را در اینجا نیز مشاهده کنید.

چند کلمه برای جمع بندی آن

تجزیه و تحلیل رقابتی رسانه های اجتماعی بخش اساسی هر استراتژی بازاریابی است. با ابزارهای مناسب، می توانید در مدت زمان کمی چیزهای زیادی از رقبای خود یاد بگیرید.

آزمایش رایگان را شروع کنید و خودتان ببینید. نیازی به کارت اعتباری نیست 🙂

ابزار تحلیل رقبای رسانه های اجتماعی

ابزار تحلیل رقبای رسانه های اجتماعی

رقبای خود را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. چندین حساب را در کنار یکدیگر مقایسه کنید و در عرض چند ثانیه گزارش های عمیق ایجاد کنید. NapoleonCat را به صورت رایگان امتحان کنید:

NapoleonCat را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

نوشتهٔ پیشین
چگونه از هشتگ ها برای افزایش 20 برابری دسترسی ارگانیک اینستاگرام خود استفاده کردم
نوشتهٔ بعدی
نحوه ارسال اشتراک در اینستاگرام (مراحل و ایده ها گنجانده شده است)

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.