Rate this post

Twitch به یکی از محبوب‌ترین پلت‌فرم‌ها برای سرویس‌های پخش زنده ویدیو تبدیل شده است، چه پخش ورزش‌های الکترونیکی، پخش زنده ویدیویی یا جریان‌های «در زندگی واقعی». از ابتدای عصر اینترنت، صنعت بازی یا پخش شخصی به بخشی جدایی ناپذیر از خدمات پخش زنده تلویزیونی تبدیل شده است. مانند همه فرآیندها، این پلتفرم خاص به مقررات کلیدی خاصی برای ارائه خدمات و ایمنی نیاز دارد. برای استفاده از خدمات، کاربران باید کلید پخش جریانی Twitch را برای تکمیل راه اندازی نرم افزار پخش جریانی دریافت کنند. در این مقاله مراحل دریافت کلید استریم در مرورگر Twitch در رایانه شخصی را توضیح خواهیم داد.

کلید جریان Twitch چیست؟

کلید جریان Twitch یک کد Twitch ویژه است که به OBS اجازه می دهد با یک پلتفرم خاص ارتباط برقرار کرده و پیوند دهد. این امکان پخش محتوای ویدیویی را فراهم می کند. سپس نرم افزار می داند که فیلم را کجا ارسال کند. هر کلید جریان منحصر به فرد است و کاربران نمی توانند کدهای خود را به اشتراک بگذارند. می‌توانید کلید استریم خود را در تنظیمات پروفایل Twitch خود پیدا کنید. نمایه Twitch شما یک پنل اطلاعات حساب خصوصی است که می توانید کدها و اطلاعات خود را مشاهده، تغییر و پیدا کنید. برای پیدا کردن یک بازی، ویدیو یا کانال زنده خاص، می‌توانید از جستجوی توییچ استفاده کنید. وقتی کلید جریان Twitch خود را دریافت کردید، می توانید پخش زنده را شروع کنید. برای ایجاد یک مخاطب با کیفیت، باید یاد بگیرید که چگونه شخصی را در توییچ مسدود کنید.

مراحل دریافت کلید جریان Twitch

در اینجا راهنمای مراحل دریافت این کلید است.

 1. یک مرورگر باز کنید و وب سایت Twitch را با استفاده از www.twitch.tv جستجو کنید. وارد حساب کاربری خود شوید. روی صفحه اصلی Twitch خود فرود خواهید آمد.
 2. در بالای صفحه، روی نماد Twitch Profile کلیک کنید تا منو باز شود. سپس روی «ایجاد داشبورد» کلیک کنید.
 3. پس از باز کردن صفحه، روی “تنظیمات” کلیک کنید تا گزینه خاص گسترش یابد و روی “صفحه نمایش” کلیک کنید.
 4. بخش کلید جریان و تنظیمات برگزیده را پیدا کنید. سپس فیلد Primary Stream Key را در آن قسمت پیدا کنید.
 5. برای کپی کردن کلید استریم توییچ روی «کپی» کلیک کنید. اگر شخص دیگری بدون اجازه شما از آن استفاده می‌کند، می‌توانید آن را در جای دیگری جای‌گذاری کنید یا روی «تنظیم مجدد» کلیک کنید تا آن را تغییر دهید.
 6. برای مشاهده کلید جریان Twitch خود، روی «نمایش» کلیک کنید
 7. برای حرکت به جلو با نمایش روی “من متوجه شدم” کلیک کنید. می‌توانید کلید Twitch خود را در فیلد کلید جریان اصلی پیدا کنید. پس از انجام این مراحل، شما آماده پخش زنده هستید. این طبیعی است که در ابتدا بیننده کافی نداشته باشید. در این شرایط، می توانید بینندگان زنده twitch را خریداری کنید.
مراحل دریافت کلید جریان twitch

آیا باید کلید جریان خود را به اشتراک بگذارید؟

شما نمی توانید کلید جریان خود را با کسی به اشتراک بگذارید زیرا کانال شما بخشی از برند شما است و به شما تعلق دارد. اما اگر می خواهید حساب توییچ خود را به اشتراک بگذارید، ممکن است چند دلیل وجود داشته باشد.

چگونه به کسی اجازه دهیم تا در کانال شما پخش جریانی کند

اگر می‌خواهید به کسی دسترسی بدهید، می‌توانید با دنبال کردن این مراحل، آن را تنظیم کنید.

چگونه به کسی اجازه دهید تا در کانال شما پخش جریانی کند
 1. وارد اکانت توییچ خود شوید.
 2. روی نمایه خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و «داشبورد سازنده» را انتخاب کنید.
 3. روی “تنظیمات” در پایین منو کلیک کنید تا گزینه “Stream” نشان داده شود و روی “Stream” کلیک کنید.
 4. به پایین بروید تا «افرادی که می‌توانند در کانال شما پخش جریانی کنند» را بیابید. روی آن کلیک کنید تا صفحه ای باز شود که می توانید ایمیل آنها را وارد کنید.
 5. پس از این فرآیند، Twitch یک کلید جریان منحصر به فرد را برای آنها ارسال می کند. اگر تصمیم به پایان دسترسی دارید، می‌توانید آن را از داشبورد خود حذف کنید.

اگر شخصی از کلید استریم Twitch شما استفاده می کند چه باید کرد؟

اگر شخصی بدون اجازه شما از کلید پخش جریانی Twitch شما استفاده کند، ممکن است نشان دهد که مجوز شما در حساب شما کار نمی کند. در این صورت ممکن است متوجه برخی علائم مانند تغییر در اطلاعات شخصی شوید. این خطرناک است زیرا ممکن است شما را از ورود به حساب خود مسدود کند. بنابراین، در این مورد، باید رمز عبور را تغییر دهید و احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید. این مرحله در صورتی است که مشکوک به استفاده از حساب کاربری شما باشد، اما اگر قبلاً از اختیار شما خارج است، باید آن را بازنشانی کنید.

نحوه تنظیم مجدد کلید جریان

هرزمان خواستید می‌توانید کلید پخش خود را بازنشانی کنید. در اینجا راهنمای تنظیم مجدد است.

نحوه تنظیم مجدد کلید جریان
 1. صفحه اصلی Twitch را باز کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.
 2. روی نماد «نمایه» کلیک کنید و «داشبورد سازنده» را انتخاب کنید.
 3. روی Settings در سمت چپ کلیک کنید و “Stream” را انتخاب کنید.
 4. وقتی «کلید جریان و تنظیمات برگزیده» را مشاهده کردید، گزینه Primary Stream key را قرار دهید و روی «بازنشانی» کلیک کنید.

نتیجه

در این مقاله توضیح دادیم که چگونه می توانید کلید استریم Twitch را به صورت گام به گام در دستگاه خود دریافت کنید. برای پخش جریانی پخش خود به این کلید نیاز دارید. اما قوانین زیادی وجود دارد. اول، شما هرگز نباید کلید جریان خود را با کسی به اشتراک بگذارید. اگر متوجه شدید که شخصی بدون اجازه شما از آن استفاده می کند، باید سریعا کد خود را بازنشانی کنید. همچنین، اگر تصمیم دارید آن را به اشتراک بگذارید، مطمئن شوید که آن را با فردی که می‌توانید به آن اعتماد کنید به اشتراک گذاشته‌اید و زمانی که تصمیم به پایان دسترسی او دارید، مراحل را اعمال کنید.

پستهای اخیر

بهترین برنامه های ویرایش حلقه های اینستاگرام

بهترین برنامه های ویرایش حلقه های اینستاگرام

قبل از اینکه لیست کاملی از بهترین برنامه ویرایش حلقه اینستاگرام را فاش کنیم، اجازه دهید برخی از پیشینه را به شما ارائه دهیم. در اواخر سال 2019، اینستاگرام تصمیم گرفت تا …

کلید پخش شما به مکان‌ها بستگی ندارد زیرا بین جریان‌ها سفر می‌کنید. پس از دریافت کلید جریان Twitch، می توانید شروع به ایجاد محتوای با کیفیت برای بینندگان خود کنید. برای پیدا کردن مخاطب و پخش جریانی بازی رایانه شخصی یا محتوای دیگر، به جلو فشار دهید. شما می توانید محتوای خود را در برنامه تلفن همراه خود پخش کنید، اما در حال حاضر، یافتن کلید جریان خود در این دستگاه ممکن نیست.