sprout social linkedin social listening

چگونه گوش دادن اجتماعی لینکدین می تواند برند شما را رشد دهد؟

Rate this post

اغلب اوقات، لینکدین به عنوان مکانی برای ارسال فرصت های شغلی در نظر گرفته می شود و نه بیشتر. با این حال، این پلت فرم یک معدن طلای بینش با بیش از 850 میلیون عضو. و گوش دادن اجتماعی لینکدین استخراج این بینش ها را آسان می کند.

اگر هنوز لینکدین را در اولویت قرار می دهید، اکنون زمان آن است که به حرف های خود گوش دهید و استراتژی خود را تقویت کنید. بزرگترین شبکه حرفه ای جهان تبدیل به یک مرکز شلوغ برای رهبری فکری، استعدادیابی و تحقیق در مورد محصولات B2B برای سرمایه گذاری شده است.

وجود دارد 65 میلیون تصمیم گیرنده در لینکدین ثبت شده است. گوش دادن در پلتفرم این قدرت را دارد که به شما کمک کند این تصمیم گیرندگان را پیدا کنید یا راه های جدیدی برای دسترسی به آنها بیابید. این بهترین راه برای نشان دادن بینش بیشتر با مزایای کل سازمان، با کار کمتر است.

بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا استفاده از شنود اجتماعی در لینکدین می تواند استراتژی B2B شما را افزایش دهد نحوه استفاده از ابزارهای گوش دادن اجتماعی به نفع شما

گوش دادن اجتماعی لینکدین چیست؟

لینکدین گوش دادن اجتماعی فرآیند تجزیه و تحلیل گفتگوها و روندهایی است که در اطراف برند و صنعت شما در لینکدین اتفاق می افتد و استفاده از این بینش ها برای تصمیم گیری بازاریابی بهتر است.

در حالی که نظارت بر رسانه‌های اجتماعی به شما می‌گوید مردم چه می‌گویند، گوش دادن نشان می‌دهد که آن‌ها چه احساسی نسبت به برند شما دارند، چقدر پست‌های تعاملی که در آن نام تجاری شما بالا رفته است، سلامت برند شما و موارد دیگر (که به آنها خواهیم پرداخت). به عنوان مثال، حدود یک سوم از موضوعات شنیداری مشتریان ما مربوط به سلامت برند است.

بیشتر از استراتژی گوش دادن اجتماعی شما را قادر می سازد تا در بینش هایی که تأثیر بین سازمانی دارند، مانند:

  • گرفتن سرنخ برای تیم فروش شما
  • بهره گیری از سلامت برند و کشف تأثیرگذاران برای روابط عمومی
  • استراتژی محتوای خود را اصلاح کنید
  • اتصال تیم های استخدام و منابع انسانی به استعدادهای جدید
  • کشف نقاط درد مشتری و اشکالات نرم افزاری برای تحقیق و توسعه
  • کشف سوالات و مسائل رایج برای خدمات مشتری

گوش دادن موثر لینکدین به ابزاری مانند Sprout Social Listening. به عنوان مثال، توسط ایجاد یک پرسش شنیداری لینکدین برای نام تجاری خود با Sprout، شما پست هایی را که نشان تجاری شما را نشان می دهند و نظراتی که در آن پست ها نام تجاری شما را ذکر می کنند را کشف می کنید. این به شما قدرت می‌دهد تا بینش‌های بیشتری را کشف کنید، بدون اینکه بین پلتفرم‌ها به جلو و عقب بپرید.

چگونه گوش دادن اجتماعی لینکدین بینش های عملی را از بین می برد

نمی توان اغراق کرد: درک اینکه مخاطبان لینکدین شما چه احساسی دارند می تواند به فروش تبدیل شود. در مورد آن فکر کنید: هنگام تصمیم گیری خرید B2B، نیمی از خریداران به این پلتفرم به عنوان یک منبع اصلی روی آورید.

گوش دادن شما را تبدیل به یک باستان‌شناس می‌کند که می‌تواند با درک دقیق آنچه که به دنبال چه چیزی هستند، به خریداران بالقوه دست یابد. بیایید شش را بررسی کنیم مزایای گوش دادن اجتماعی در لینکدین برای تیم شما و فراتر از آن.

1. محتوای مورد نظر مخاطبانتان را کشف کنید

با جدیدترین تغییر الگوریتم لینکدین، ارتباط همه چیز است. برای اینکه محتوای خود را در معرض دید مخاطبان خود قرار دهید، دانستن اینکه آنها چه می خواهند بسیار مهم است.

گوش دادن اجتماعی لینکدین یک توپ کریستالی است که موضوعاتی را که مخاطبان شما بیشتر در مورد آن صحبت می کنند، آشکار می کند – چیزی که کشف و تجزیه و تحلیل دستی آن روزها یا هفته ها طول می کشد.

لینکدین در حال حاضر جمعیت بسیار واجد شرایطی دارد که به دنبال محتوای با کیفیت هستند. در اینجا سه ​​راه کلیدی وجود دارد که می توانید از گوش دادن به محتوای دست ساز استفاده کنید پیام های بازاریابی که با مخاطبان شما طنین انداز خواهد شد.

به علایق و نقاط درد توجه کنید

محتوا فقط پادشاه نیست. این یک پای درب با مشتریان آینده است-41 درصد از خریداران B2B قبل از تعامل با یک فروشنده، سه تا پنج قطعه محتوا را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

تصور کنید اگر محتوا فوراً به سؤالات و علایق خریداران پاسخ دهد، چه تأثیری می تواند داشته باشد.

محتوایی پیرامون علایق و نقاط دردناک مخاطبان خود ایجاد کنید تا خود را به عنوان منبعی که آنها را درک می کند قرار دهید. مثلا، نمایندگی Elev8 از ابزار Social Listening Sprout استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که مخاطبان مشتریان خود احساس می کنند شنیده می شوند و آنها در حال توسعه محتوایی هستند که ارزش ارائه می دهد.

در لینکدین گوش دهید تا نکات دردناک و سوالات مخاطبان را در پست‌هایی که در آنها تگ شده‌اید و نظراتی که از شما در آن پست‌ها نام می‌برند پیدا کنید. سپس، محتوایی را تولید کنید که مشکلات رایج را حل می کند و به سؤالات می پردازد تا تبدیل به منبعی شود. حتی می‌توانید این یافته‌ها را در اختیار تیم‌های توسعه و محصول خود قرار دهید.

تصویری از یک پست لینکدین که در مورد یادآوری برای افزودن متن جایگزین به توییت ها صحبت می کند.

گوش دادن اجتماعی همچنین موضوعات، هشتگ‌ها، کلیدواژه‌ها، حتی شکلک‌هایی را که مخاطبان شما در پست‌ها استفاده می‌کنند و نظراتی که برند شما در آن برچسب‌گذاری شده است، آشکار می‌کند. ویژگی Word Cloud در ابزارهای Listening Sprout کلمات کلیدی و شکلک‌هایی را که مخاطبان شما در بازه زمانی تعیین‌شده شما بیشتر استفاده می‌کنند، برجسته می‌کند.

کلمه ابر در ابزار شنیداری LinkedIn Sprout که محبوب ترین کلمات کلیدی و ایموجی هایی را که مخاطبان شما استفاده می کنند را نشان می دهد.

و از تب مکالمه استفاده کنید تا کلمات کلیدی و هشتگ هایی را که مخاطبان شما هنگام صحبت در مورد شما استفاده می کنند، مشاهده کنید. حتی می‌توانید احساسات پشت هر کلمه یا هشتگ را ببینید و کدامیک بیشترین مشارکت را در پست‌های مخاطبین دارند.

برگه گفتگوی ابزار LinkedIn Listening Sprout که نمای کلی مکالمه و سطح تعاملی که کلیدواژه های برتر استفاده شده توسط مخاطبان شما دریافت می کند را نشان می دهد.

درخواست نسخه ی نمایشی

رهبری فکری با ارزش را به اشتراک بگذارید و ایجاد کنید

رهبری فکری چیزی بیش از محتوای قابل اشتراک گذاری است. می تواند مشتریان شما را جلب کند—54 درصد از تصمیم گیرندگان می گویند که به لطف یک رهبری فکری، محصول یا خدماتی را از سازمانی خریداری کرده اند که قبلاً درباره آن بی اطلاع بوده اند.

تصویری از یک پست رهبری فکری لینکدین که در مورد نحوه برخورد Sprout متن جایگزین و بهترین شیوه های دسترسی صحبت می کند.

گوش دادن اجتماعی در لینکدین پست‌های ویروسی یا محبوبی را که شما در آنها تگ شده‌اید نشان می‌دهد و تعداد تعاملات آنها را برجسته می‌کند. این شما را به محتوا برای تعامل یا اشتراک گذاری و رسانه های کسب شده برای ارسال به تیم روابط عمومی خود متصل می کند. شما حتی می توانید این کار را یک قدم فراتر بردارید و رهبران فکری را پیدا کنید که بتوانید با آنها کار کنید تا دسترسی خود را افزایش دهید.

برگه پیام‌های ابزار Listening LinkedIn Sprout پیام‌هایی را در LinkedIn نشان می‌دهد که حساب LinkedIn پیوست شده شما را برچسب‌گذاری می‌کنند.

داده های اخیر در هر چند وقت یکبار در رسانه های اجتماعی پست کنید دریافت که میانگین فرکانس ارسال در لینکدین بیش از یک بار در روز نیست. با ارسال رهبری فکری با ارزشی که در بین مخاطبان شما طنین انداز می شود، آن یک پست را حساب کنید.

2. سرنخ های تیم فروش خود را کشف کنید و بازگشت سرمایه خود را ثابت کنید

فروش و اجتماعی دست به دست هم می دهند. در حقیقت، 80 درصد سرنخ های B2B از لینکدین می آیند.

گوش دادن اجتماعی لینکدین به تیم بازاریابی و فروش شما پل می زند. در بخش فروش، لینکدین معدن طلا برای تولید سرنخ B2B است. یافتن سرنخ‌ها به صورت ارگانیک به تیم فروش شما کمک می‌کند تا زمینه‌های فروش شخصی‌تر را ایجاد کند و مکالماتی را که باید به آن‌ها وارد شود، کشف کند. نمایندگان فروش که به سرعت به سؤالات در شبکه اجتماعی پاسخ دادند a 9.5 درصد افزایش درآمد سالانه.

از جنبه بازاریابی، استفاده از قدرت اجتماعی در کنار استراتژی‌های تولید سرنخ تیم فروش تنها به شما کمک می‌کند بازگشت سرمایه خود را ثابت کنید – یکی از چالش‌های اصلی بازاریابان در سال جاری Sprout Social Index™.

کسی که قبلاً شما را برچسب گذاری کرده است فراتر از مرحله آگاهی قیف است – به تیم فروش خود کمک کنید تا با اتصال آنها به مرحله بعدی حرکت کند.

3. گفتگوهایی را که باید وارد آن شوید و به آنها ملحق شوید، استخراج کنید

وقتی مکالمه‌ای را که در آن تگ شده‌اید از دست می‌دهید، فرصتی برای رشد مخاطبان خود را از دست می‌دهید. در حقیقت، 40 درصد از بازاریابان B2B پرورش سرنخ ها و اجتناب از فرصت های از دست رفته را به عنوان دو اولویت اصلی تولید تقاضا در سال جاری ذکر می کنند.

برای استفاده بیشتر از کانال های خود، “اجتماعی” را در رسانه های اجتماعی قرار دهید. این به معنای حفظ و درگیر شدن در گفتگوهای مرتبط است.

تکیه بر صندوق ورودی اصلی خود برای یافتن مکالمات مهم باعث می‌شود که پست‌ها در دریایی از اعلان‌ها گم شوند. از گوش دادن اجتماعی LinkedIn برای بیرون کشیدن پست هایی که در آنها برچسب گذاری شده اید از چت و یک فید استفاده کنید. سپس، وارد بحث های مرتبط با صنعت شوید تا خود را به عنوان یک متخصص موضوع و رهبر صنعت معرفی کنید.

آیا در پستی تگ شده اید که در آن مردم در مورد محصول شما در مقابل رقبا می پرسند؟ کامنت بگذارید و نکات برجسته را بیان کنید.

سوال صنعت را می بینید؟ برای ارائه بینش، قبل از رقبای خود وارد شوید.

آیا کسی شما را تگ کرده تا بگوید شما عالی هستید، مانند این پستی که از طریق گوش دادن به لینکدین پیدا کردیم؟ با یک نظر از آنها تشکر کنید تا نشان دهید که توجه دارید.

تصویری از یک پست لینکدین که ابزارهای مورد علاقه یک حرفه ای از جمله Sprout Social را فهرست می کند

لازم نیست هر مکالمه ای که وارد آن می شوید مثبت باشد. اگر کسی از مشکل با محصول شما شکایت دارد و شما را برچسب گذاری می کند، با ارائه یک راه حل، یک نکته منفی را به مثبت تبدیل کنید، یا فقط به مردم بفهمانید که دارید گوش می دهید.

4. رقبای خود را درک کنید، و مردم چگونه در مورد آنها در مقابل شما صحبت می کنند

نگاه کردن به رقبای خود همیشه سودمند است. گوش دادن به آنچه که مردم در مورد شما و رقبایتان می گویند می تواند فرصت هایی را برای پیشرفت آشکار کند.

گوش دادن اجتماعی در لینکدین به شما کمک می کند تا رقبای مورد اشاره خود را شناسایی کنید و اینکه مردم چه احساسی نسبت به شما و رقبای شما دارند.

به عنوان مثال، این پستی است که ما با استفاده از ابزار Sprout’s LinkedIn Listening پیدا کردیم:

اسکرین شات یک پست لینکدین در مقایسه Sprout Social و Hootsuite

این پست فرصتی را برای بررسی نظرات مردم ارائه می‌کند تا ببینید مردم چه می‌گویند، نقاط دردناکی را که محصول شما می‌تواند برطرف کند شناسایی کنید و می‌تواند به آنچه که مردم در مورد محصول و کسب و کار ما دوست دارند-و دوست ندارند-در کانون توجه قرار دهد.

به علاوه، این یک فرصت عالی برای پرش و نشان دادن عشق قبل از هر یک از رقبای ما است.

5. تیم خود را با یافتن استعدادهای جدید شارژ کنید

دلیلی وجود دارد که لینکدین مترادف با افراد جویای کار و حرفه ای است-35.5 میلیون نفر توسط شخصی که در پلتفرم با او ارتباط داشتند استخدام شدند.

با توجه به اینکه 62 درصد از بازاریابان به دنبال استخدام بین دو تا شش موقعیت در دو سال آینده هستند، جستجو ادامه دارد. با این حال، داده‌های ما بیشتر نشان می‌دهد که یکی از بازاریابان که امسال با مشکل مواجه شده است، یافتن استعدادهای با تجربه است.

گوش دادن در لینکدین قبلاً پست‌ها و نظراتی را نشان می‌دهد که برند شما در آن برچسب‌گذاری شده است. چه کسی پشت این پست‌ها است؟ آیا آنها هواداران بزرگ واجد شرایط برای استخدام آماده هستند؟ رهبران فکری که می توانند در یک وبینار بازی کنند؟

و همچنین به نظرات نگاه کنید. اگر یکی از کارمندان شما در مورد یک نقش باز در شرکت شما پست می‌گذارد و صفحه لینکدین شما را تگ می‌کند، نگاه کردن به نظرات آن پست می‌تواند به شما در جذب استعداد کمک کند.

پست لینکدین از یک کارمند Sprout که در مورد نقش باز در تیم خود صحبت می کند.

ارتباط با استعدادهای آینده نگر در لینکدین می تواند استخر استعداد شما را افزایش دهد و حتی می تواند منجر به حفظ بالاتر شود – طبق گزارش ها، کارمندانی که از طریق لینکدین یافت می شوند. 40 درصد کمتر احتمال دارد شرکت را در شش ماه اول ترک کنند.

6. اندازه گیری سلامت برند و مهار بحران ها

پاسخ دادن به “مردم در مورد برند ما چه احساسی دارند؟” جایی است که گوش دادن اجتماعی فراتر از مفید است – این یک امر ضروری است.

گوش دادن به لینکدین شما را فراتر از آنچه مردم در مورد شما می گویند، می برد تا بر اساس پست ها و نظراتی که شما را تگ می کنند، احساس خود را نسبت به شما آشکار کنید.

ابزاری مانند Sprout پست‌هایی را که نام تجاری شما را در لینکدین ذکر می‌کنند تجزیه و تحلیل می‌کند تا به شما احساس خوبی از مثبت یا منفی بودن آن مکالمه و اینکه آیا اصلاً تغییر کرده است. به عنوان یک فضای کلیدی B2B، لینکدین مکان بسیار مهمی برای سنجش احساسات پشت آنچه در مورد کسب و کار شما می گویند است.

حس سنج ابزار Listening Sprout Social's LinkedIn که نشان می دهد آیا گفتگوی کلی پیرامون برند شما در لینکدین مثبت، منفی یا خنثی است.

در حالی که احساسات کم رنگ است، دیدن یک موج در پچ پچ های منفی می تواند نشان دهنده بروز مشکل باشد. از گوش دادن اجتماعی استفاده کنید تا مبنایی از احساس مردم در مورد برندتان در روز به دست آورید و تغییر در لحن را آسان‌تر کنید. به عنوان مثال – با استفاده از گوش دادن اجتماعی، دانشگاه پردو تیم اجتماعی هشدارهایی را برای اندازه گیری نوسان در موضوعات خاص تنظیم کرده است. آنها اولین کسانی هستند که می دانند چه زمانی موضوعی مورد توجه قرار می گیرد – خوب یا بد.

فعال بودن در یک بحران دیجیتال به شما این قدرت را می دهد که جریان را تغییر دهید و از موقعیت پیشی بگیرید.

از گوش دادن اجتماعی در لینکدین برای کشف بینش، ارتقای استراتژی و ایجاد کسب و کار خود استفاده کنید

برای درک نکات دردناک مخاطب خود نیازی به روانی ندارید. رسانه های اجتماعی مانند یک گروه متمرکز همیشه فعال هستند – برای استفاده از آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که گوش دهید.

لینکدین در حال حاضر مخاطبان حرفه ای باکیفیتی دارد. وقتی برند شما را برچسب گذاری می کنند، به آنچه می گویند می تواند به شما کمک کند سلامت برند، مخاطبان خود را بهتر بشناسید و کسب و کار قوی تری در بین تیم ها ایجاد کنید.

برای شروع استراتژی گوش دادن به لینکدین، ما را بررسی کنید راهنمای گوش دادن اجتماعی قالب.

نوشتهٔ پیشین
چگونه یک بیو زیبایی شناسی اینستاگرام بنویسیم؟ (با مثال)
نوشتهٔ بعدی
چگونه در اینستاگرام ویروسی شویم: استراتژی هایی برای برند شما

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست