Rate this post

در سال 2022، بیمه حیوانات خانگی فیگو در استراتژی TikTok ارگانیک خود همه کاره شد. آنها شروع به ارسال چهار تا پنج ویدیو در هفته بر روی این پلتفرم کردند (هدف قابل توجهی برای تیم بی‌نظیرشان!) و تلاش‌های آنها منجر به رشد مخاطب، چندین ویدیوی ویروسی و تبلیغات درآمدزا شد.

اگر نمی‌دانید که چگونه یکپارچگی رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به شما کمک کند استراتژی اجتماعی خود را بهبود ببخشید، مخاطبان خود را بسازید و مانند فیگو به رشد درآمد کمک کنید، در جای درستی هستید. در این بخش، تیم پشت‌بان حضور فیگو در رسانه‌های اجتماعی، نکات خود را برای حفظ نظم اجتماعی منظم و ترجمه نتایج به اهداف بزرگ‌تر شرکت به اشتراک گذاشتند.

چرا ثبات رسانه های اجتماعی برای برندها اهمیت دارد؟

ثبات در رسانه های اجتماعی فقط خوب نیست: برای موفقیت طولانی مدت غیرقابل مذاکره است. در اینجا چهار دلیل اصلی برای اهمیت ثبات رسانه های اجتماعی آورده شده است.

تمرین کامل می کند

بریجت کولینگ، مدیر بازاریابی و ارتباطات فیگو، فرصتی برای گسترش حضور برند خود در TikTok دید. اما او می دانست که موفقیت در برنامه تنها با حجم و ثبات امکان پذیر است.

«موفق ترین برندها آنهایی هستند که محتوای ویدیویی زیادی تولید می کنند. آنها در همه زمان ها تکرار می کنند و محتوا تولید می کنند. این یک بازی اعداد است. بنابراین، این رویکردی است که ما به TikTok در پیش گرفتیم.

اگرچه ارسال تا 5 بار در هفته برای تیم کوچک او دشوار بود، اما کولینگ گفت که این کار با اجازه دادن به آنها برای ارتقای مهارت خود و انجام آن نتیجه داد.

سازگاری به Cheyanne Rains، هماهنگ کننده رسانه های اجتماعی فیگو، اجازه داد تا الگوی ویدیویی رسانه اجتماعی خود را برای ایجاد کارآمدتر ساختن ویدیو ایجاد کند. بسیاری از ویدیوهایی که او ایجاد می‌کند – از جمله ویدیوی با بهترین عملکردشان – از ابتدا تا انتها 15 دقیقه طول می‌کشد.

از رقبای خود بهتر عمل کنید

تیم علم داده Sprout فرکانس ارسال را در بیش از 30000 مشتری Sprout تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که میانگین صنعت 11 پست در روز در تمام کانال های اجتماعی است. و در TikTok، ارائه روزانه محتوای جدید و متنوع به مخاطبان خود بهترین راه برای شکستن الگوریتم و پایان دادن به #ForYouPage است.

بریجت این بازی را از نزدیک دید. “حتی به عنوان یک برند بیمه حیوانات خانگی کوچکتر و جوانتر، ثبات ما عملکرد ما را از رقبای معتبرتر متمایز می کند.” او می‌گوید که فیگو اغلب با دیدگاه‌ها، مشارکت‌ها و سهم صدای رقبا مطابقت دارد یا از آنها پیشی می‌گیرد.

برای ردیابی این معیارها، Cheyanne از گزارش تحلیل رقابتی Sprout (تصویر بالا را ببینید) برای مقایسه نتایج Figo در کنار رقبا استفاده می کند. این یافته ها به فیگو کمک می کند تا ارزش اجتماعی را در شرکت خود تقویت کند و سلامت برند را بررسی کند.

فضایی برای آزمایش ایجاد کنید

همانطور که Cheyanne می گوید، آزمایش موضوع استراتژی ویدئویی فیگو در سال 2022 بود. با پست کردن هر روز کاری، او می‌توانست تشخیص دهد که کدام نوع محتوا بیشترین تأثیرگذاری و تعامل را ایجاد می‌کند.

Cheyanne توضیح می‌دهد: «صداها و میم‌های پرطرفدار مربوط به حیوانات خانگی و بیمه حیوانات خانگی، بیشترین تعامل را ایجاد می‌کنند. لیست ها نیز ویدیوهایی با عملکرد بالا هستند. او بارها و بارها به این قالب ها بازگشت تا خط لوله ای از محتوای موفق تولید کند.

حتی با موفقیت کامل از این قالب‌ها، آهنگ ارسال مداوم فیگو فضایی را برای ایده‌های جدید باقی می‌گذارد، مانند سری «از دامپزشک بپرس»، که رهبری فکری درونی آن‌ها را تقویت می‌کند و ارزش منحصربه‌فردی را برای جامعه‌شان فراهم می‌کند.

یک برنامه منظم ارسال پست به تیم شما قدرت می دهد که هرگز از آزمایش و یادگیری دست نکشند. اگر می‌خواهید نمونه دیگری را ببینید، در استراتژی تست TikTok Sprout ما ویدیوهای خود را با بالاترین و پایین‌ترین عملکرد تجزیه و تحلیل می‌کنیم تا نشان دهیم چگونه باید محتوای خود را در حرکت رو به جلو تنظیم کنیم.

مخاطب بسازید

ویروسی شدن در TikTok یک نقطه عطف چشمگیر برای فیگو بود. اما بریجت اشاره کرد که ویروسی بودن اولویت اول آنها نیست. آنچه مهمتر از ویروسی شدن است، یافتن و ساختن یک جامعه واقعی در رسانه های اجتماعی است.

برای Cheyanne، ارتباط با مردم مستلزم درک فرهنگ TikTok بود. «مردم از TikTok برای تماشای ویدیوهایی استفاده می‌کنند که مردم عادی با تلفن‌های خود می‌سازند. ویدیوهای خود را تا حد امکان معتبر نگه دارید. مانند یک شخص واقعی پشت پرده صحبت کنید و از رویکرد فروش اجتناب کنید.»

الگوریتم TikTok یک تجربه خاص و شخصی را ارائه می دهد. برای دستیابی به مخاطبان خود، باید موضوعات مورد علاقه آنها را بررسی کنید و محتوای مرتبط را به طور مداوم منتشر کنید. Cheyanne توضیح می دهد: «در جریان روندهای جامعه خود باشید. نه فقط صداها و میم های پرطرفدار، بلکه موضوعاتی که مردم درباره آن صحبت می کنند. توجه داشته باشید که چگونه می توانید آنها را با برند خود مرتبط کنید.”

گاهی اوقات ارتباط با مخاطبان می تواند یک چالش باشد. Cheyanne رازی را فاش کرد که پیروان فیگو را شگفت زده خواهد کرد: او حیوان خانگی ندارد. نفس نفس زدن

پس چگونه فیگو این همه ویدیو بچه خز شایان ستایش را تولید می کند؟ با استفاده از یک مخاطب مهم دیگر: تیم داخلی آنها. Cheyanne از یک کانال پیام رسانی داخلی برای منبع شرکت کنندگان استفاده می کند. فیلم‌هایی که همکارانش ارائه می‌دهند به او کمک می‌کند تا ثابت بماند و برند فیگو را انسانی کند، مانند این که پست تیم نشان می‌دهد.

از ثبات رسانه های اجتماعی برای افزایش درآمد خود استفاده کنید

هنگامی که به ثبات رسانه های اجتماعی مسلط شدید، از آن برای افزایش استراتژیک درآمد خود استفاده کنید.

این چهار مرحله است که تیم فیگو برای راه‌اندازی حساب TikTok و تبدیل رشد کانال به درآمدزایی دنبال کرد.

1. خرید رهبری را دریافت کنید

شما نمی توانید یک شبه روی هیچ پلتفرمی حضور پیدا کنید. شما نیاز به حمایت بلندمدت مدیران پشتیبان خود دارید – حتی قبل از اینکه شروع به دیدن نتایج کنید. بریجت حمایت مدیر ارشد اجرایی خود را برای موفقیت برندش “حیاتی” توصیف می کند.

آن را اعمال کنید: اگر می خواهید به یک شبکه جدید منشعب شوید یا با فناوری های نوظهور آزمایش کنید، چشم انداز خود را به رهبری ارائه دهید. به آنها نشان دهید که چگونه فرصت ها در رسانه های اجتماعی می توانند ارزش بلندمدت کسب و کار را افزایش دهند. آنها را همراهی کنید تا زمان و منابع را به استراتژی شما اختصاص دهند.

2. محتوا را به طور کارآمد تغییر دهید

برای تیم کوچکی مانند فیگو، استفاده مجدد از محتوای موفق از وبلاگ و سایر شبکه‌های اجتماعی کلیدی برای ثابت ماندن در TikTok بود. امسال، آنها با استفاده از همین روش، تمرکز خود را به YouTube گسترش می دهند.

آن را اعمال کنید: وقتی می‌خواهید در فضای اجتماعی ثابت بمانید، نیازی نیست که از صفر شروع کنید. دارایی های موجود خود را به حداکثر برسانید و از موفقیت پلتفرم های دیگر استفاده کنید. در زمان و هزینه شرکت خود صرفه جویی می کنید و بازگشت سرمایه (ROI) خود را افزایش می دهید (به زودی در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد). به علاوه، می دانید که محتوا با مخاطبان شما طنین انداز می شود. فقط مطمئن شوید که انتظارات جامعه را در هر پلتفرم برآورده می کنید.

3. عملکرد ارگانیک را به تقویت پولی تبدیل کنید

به عنوان یک آزمایش، فیگو در اواخر سال 2021 شروع به اجرای تبلیغات در TikTok کرد. بازده اولیه حداقل بود. بریجت می‌گوید: «TikTok شروع به هل دادن مردم به پایین قیف نکرد تا اینکه حضور ارگانیک شروع شد.»

تا سال 2022، فیگو اعتبار به دست آورد و طرفدارانی ایجاد کرد که این امکان را فراهم کرد تا بهترین ویدیوهای آنها را شناسایی کرده و پول پشت سر آنها بگذارند.

آن را اعمال کنید: یک استراتژی پست منظم و ارگانیک با اجرای تبلیغات موفق همراه است. شما باید به طور مرتب پست بگذارید تا مخاطبان خود را جذب کنید و آزمایش کنید که چه چیزی کار می کند (بدون اینکه بودجه خود را کاهش دهید). یک استراتژی ترکیبی پولی و ارگانیک رسانه های اجتماعی نتایج بلندمدتی را به همراه دارد.

4. ROI را اندازه بگیرید و نتایج خود را به اشتراک بگذارید

برای Cheyanne که تمرکز اصلی آن افزایش آگاهی از برند است، درک سفر پیچیده خریدار دیجیتال مهم است. او در نقش خود از ابزارهای گزارش دهی Sprout برای نشان دادن ثمره تلاش های خود استفاده می کند. او معیارهای آگاهی از برند خود را با نتایج تبلیغات پولی و کسب درآمد ترکیب می کند تا داستان کامل موفقیت فیگو را در TikTok بیان کند.

تصویری از گزارش عملکرد TikTok Sprout که تعداد پست‌ها، بازدیدها و تعاملات منتشر شده از یک حساب TikTok را نشان می‌دهد.

آن را اعمال کنید: با ابزاری مانند Sprout، می‌توانید به تمام تحلیل‌های رسانه‌های اجتماعی خود دسترسی داشته باشید و گزارش‌هایی را برای اشتراک‌گذاری با تیم خود در یک مکان ایجاد کنید. برای مثال، گزارش نمایه TikTok تعداد پست‌هایی که منتشر کرده‌اید، تعداد بازدیدهایی که دریافت کرده‌اید (از جمله پولی) و کل مشارکت‌های شما را نشان می‌دهد.

از این منابع غنی داده های اجتماعی برای محاسبه ROI خود و اجتماعی کردن نتایج خود در داخل استفاده کنید.

آزمایشی رایگان Sprout خود را شروع کنید

انتشار و گزارش خود را با Sprout Social ساده کنید

حتی اگر ثبات برای رشد حضور شما (و درآمد شما) کلیدی است، ما می دانیم که شما با موانعی برای پست کردن منظم روبرو هستید. زمان و منابع محدود. دوره های طولانی تایید الگوریتم های غیر همکار

ابزارهای انتشار و گزارش Sprout به شما این امکان را می‌دهد که فرآیندهای داخلی خود را ساده کنید، با بهترین شیوه‌ها همراه باشید و یکپارچگی رسانه‌های اجتماعی را ساده کنید. همانطور که ابزارهای ما سس مخفی فیگو برای دستیابی به اهداف پست آنها هستند، می توانید از آنها برای تقویت استراتژی پست خود استفاده کنید.

گوش دادن اجتماعی

ابزارهای Listening Sprout به شما کمک می کند تا درک عمیق تری از مخاطبان و رقبای خود ایجاد کنید. بیاموزید که در صنعت شما چه چیزی در حال پیشرفت است و چگونه در مقابل رقبای برتر خود در مورد احساسات، سهم صدا و تعامل قرار می گیرید.

تصویری از نمای کلی مکالمه شنیداری Sprout که کلمات کلیدی و هشتگ های پرطرفدار در شبکه های اجتماعی را نشان می دهد.

انتشار تقویم

«تقویم انتشار» به سرعت پیش‌نویس، تأیید و زمان‌بندی محتوای اجتماعی را انجام می‌دهد تا تیم شما زمان بیشتری برای تمرکز روی تنظیم دقیق استراتژی‌تان داشته باشد. همانطور که Cheyanne می‌گوید، «من پست‌ها را در Sprout برنامه‌ریزی می‌کنم تا دیگر مجبور نباشم در مورد آن نگران باشم.» Sprout ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا وظایف وقت گیر – مانند ورود به برنامه های بومی – را با سهولت خودکار جایگزین کنید.

تصویری از نمای تقویم انتشار هفتگی Sprout که دیدن همه پست‌های آینده را در یک نگاه آسان می‌کند.

از داده های اجتماعی بینش به دست آورید

ابزار تجزیه و تحلیل Sprout سرعت جمع‌آوری و توزیع داده‌ها را افزایش می‌دهد تا برندها بتوانند روی KPIهای مهم تمرکز کنند، استراتژی را اطلاع‌رسانی کنند و بازگشت سرمایه را ثابت کنند.

از داده ها برای تقویت استراتژی خود و ایجاد کمپین های پولی و ارگانیک موثر استفاده کنید. با تجزیه و تحلیل در کنار ابزارهای انتشار و تعامل در پلتفرم Sprout، می توانید به راحتی بینش ها را به عمل تبدیل کنید.

تصویری از گزارش عملکرد پرداخت شده بین شبکه‌ای Sprout که کل هزینه‌ها، نمایش‌ها، تعاملات، CPM، CPE، کلیک‌ها، CPC، تبدیل‌ها و CPCon را نشان می‌دهد.

اکنون که در مزایای یکپارچگی رسانه‌های اجتماعی به خوبی آشنا شده‌اید، بیاموزید که چگونه برندهای واقعی بینش‌های Listening و Premium Analytics را با هم ترکیب می‌کنند تا نتایج قدرتمندی را با داده‌های اجتماعی خود به دست آورند.

آزمایشی رایگان Sprout خود را شروع کنید